Desene de mana ...

DeletedUser

Guest
Mi-a placut intodeauna sa desenez si am desenat fara a studia neaparat desenul , doar pentru propria mea placere .
Nu sunt un talent , nu e ceva deosebit , imi face doar placere . In mod sigur printre voi se gasesc pasionati de asta :). Incercam o micuta expozitie ? (din pacate nu am scaner, am fotografiat desenul si atat)

xxxs.jpg
 

DeletedUser

Guest
Despre multe alte topic-uri se poate spune ca sunt deschise fara rost, dar nu si despre acesta. Spune-ti-mi cu ce este mai demn de luat in seama topic-ul spam ( este doar unul din numeroasele exemple pe care le-as putea da ), in care umpleti cate o pagina fara rost printr-un singur post, iar acesta in care, talentul, placerea, si atractia catre arta, catre frumos, este considerat a fi mai prejos. Reusit portret lil...
 

DeletedUser6229

Guest
picturi

Uite 2 facute de mine :D.doar ca sunt pe sticla iar daca vi se pare usor ala cu eminescu i doua oarca cand lam facut ca primu care il facusem ziceai ca era speriat .

-APASA CLICK

Culoarea pieli eu am facuto si am consumat 3 tuburi de culoare portocalie si alb din 3 cuti de vopsea panda : )).iar la fond cred ca am consumat vreo 5 tuburi de culoare albastra.
asta o ajuns pe perete in cabinetul de romana nu il mai am ca si pt asta il facusem.Ma laud si eu

-APASA CLICK
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
aste le-am facut pe perete pentru nepotelul meu
sfondodellaraccoltafoto.jpg


si mai una
photo0154f.jpg


sper sa va placa.si btw e super topicul
 

DeletedUser2422

Guest
probabil ca Liliana nu e chiar specializata, nu vad de ce ar spune asa daca n-ar fi asa. Asta ma face sa afirm cu tarie ca are un talent nativ la desen, mai ales ca eu cunosc modelul si pot sa certific: e un portret sugestiv. ( adica recunosti imediat despre cine este vorba :) )

Si vad ca mai sunt si altii talentati pe aici . :)
 

DeletedUser6229

Guest
Prima cu Eminescul,nu mio place este putin stramb:).Dar cea cu Skateboard este destul de buna.La eminescu iti dau nota 6 pentru citatul de jos.Iar la cealalta iti dau 9 pentru ca ai facut fontul destul de bine dar mai sunt si cateva inperfectiuni.Liliana29s,degeaba spui ca nu esti specializata daca desenul este chiar foarte bun pentru o amatoare.Daca ai vedea ce desene fac eu.Putin fata e cam "labartata" dar este destul de bun iti dau un 9.

daca imi dai atata pe ala cu eminescu ce zicei de primu cu eminescu care lam facut:



=))

tar cat despre citat trebuia sa il scriu ca sa i placa la profu de romana si i un citat din poezile lui eminescu :D
 

DeletedUser

Guest
Am facut si eu una :d
 

Atașamente

  • g28445.jpg
    g28445.jpg
    62 KB · Vizualizări: 121

DeletedUser

Guest
Inca unul..........................................
 

Atașamente

  • Eye.jpg
    Eye.jpg
    28,6 KB · Vizualizări: 107

DeletedUser6229

Guest
picturi

uite inca unul de al meu si nu lam luat de pe net pozele ca uitativa la covor ca i la fel ca in toate pozele ca nu am reusit sa pozez fara sa prin si covoru :-w.

-APASA CLICK

pe asta profa de isto mio dat un 10 ;))
 

DeletedUser

Guest
Mi-a placut intodeauna sa desenez si am desenat fara a studia neaparat desenul , doar pentru propria mea placere .
Nu sunt un talent , nu e ceva deosebit , imi face doar placere . In mod sigur printre voi se gasesc pasionati de asta :). Incercam o micuta expozitie ? (din pacate nu am scaner, am fotografiat desenul si atat)

xxxs.jpg

frumos desenul, lil :P
modelul a fost de vina :D
 

DeletedUser4682

Guest
dak pun eu un desen de-al meu...va doare capul la cate tancuri si soldatei desenez cand mor de plictiseala :))
mai desenez luptele de pe plajele din normandia cand au debarcat aliatii cand nu am curent si mor de plictiseala =))
 

DeletedUser

Guest
pppfffuuaaaa.....eu odata cand am fost foarte nervos am vrut sa ma relaxez si mam pus sa desenez. miam luat cartea de biologie mam uitat cum arata scheletul uman si lam desenat pe jack spintecatorul ( NU GLUMESC) mia iesit perfec. am facut un grafiti cum nici nu as fi visat vreodata. (mie dintodeauna mia placut sa desenez si colegii ma stiu ca sunt foarte talentat) acel desen lam pastrat deoarece mia placut foarte mult si a fost perfect...dar dupa aceea am avut multe intamplari ciudate si iam dat foc desenului...asa ca nu pot sal postez. :P
 

DeletedUser

Guest
Interesant topic, care mi'a trezit multe amintiri ... de pe vremea copilariei ... cand ma "chinuia" talentul, si m'a determinat sa iau camera in mana si sa cotrobai prin "arhiva".

Se va observa de unde si cand mi se trage pasiune pt west. :rolleyes:

Prima caricatura mai "reusita".


dsc00519rcz.jpg



Si bine'nteles ... nelipsitele desene ... "aninate". Ce vremuri dom'le! :D

dsc00520t.jpg


Am cam aceeasi impresie ca si albertus, continua sa'ti urmezi talentul liliana, fiindca merita.
"Life it's like drawing ... without an eraser."
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu , nu am nici un fel de pregatire in domeniu , doar privesc atent si apoi incerc sa reproduc . Oricare din voi o poate face . Nu e obligatoriu ca un desen sa iasa din prima . Incercati sa va concentrati pe detatlii, insistati pe umbre si amanunte , nu va opriti dupa 3-4 linii. Cu timpul o sa inceapa sa semene tot mai mult cu ceea ce doreati sa desenati. Trebuie sa va obisnuiti sa priviti atata tot.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cand nu intelegem lumea si propria viata, incercam sa ne oprim in loc si atunci, timpul isi aduna sevele din amintirile copilariei si adolescentei si renaste in noi aceleasi pasiuni demult pierdute.Foarte buna initiativa si desenele arata ca talent exista, mana mai trebuie lucrata...totusi pasiunea da viata desenelor...:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus