Desene de mana ...

DeletedUser

Guest
hb mai esact ca ala din poza .(
131_m.jpg
)
Ce parere ai despre desen?

Mersi

Da, le stiu pe cele HB:). Desenu e chiar super oke, e foarte greu sa desenezi ceva real:).
 

DeletedUser

Guest
Nu am mai dat edit,faţa este prea intunecata.Poate poti sa retusezi.
 

DeletedUser16553

Guest
Da, le stiu pe cele HB:. Desenu e chiar super oke, e foarte greu sa desenezi ceva real:.
Da este greu dar cu munca perseverenta si pasiune, nimic nu e imposibil:
Nu am mai dat edit,faţa este prea intunecata.Poate poti sa retusezi.

E de la lumina, fata e mai deschisa.
Stiu:). La desene schite, desene animate, etc. ma pricep dar cand vine vorba de a desena un om zici ca e prima oara cand desenez:). Pe langa talent e vorba si de creioane si de exercitiu.
Eu mereu in ore/pauze faceam cate o schita/mazgaleala, desenam un coleg etc:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da este greu dar cu munca perseverenta si pasiune, nimic nu e imposibil:)


E de la lumina, fata e mai deschisa.

Stiu:). La desene schite, desene animate, etc. ma pricep dar cand vine vorba de a desena un om zici ca e prima oara cand desenez:). Pe langa talent e vorba si de creioane si de exercitiu.
 

DeletedUser

Guest
ca sa sti desena frumos trebe exercitiu mult si sa ai cine sa te invete cat de cat la inceput dupa inveti singur si trebe mai ales sa ai rabdare si inspiratie ...eu zic dupa mn ca e greu sa faci un portret la cineva am vazut la orele de desen cand ne punea profesoara sa desenam :)
 

DeletedUser

Guest
Stie careva un site de unde pot invata si eu sa desenez?Am cautat pe google dar nu am gasit:(...Stiu ca imi trebe profesor,experienta,talent..Dar nu ma astept sa iasa capedoperele lu` picaso din mine.
 

lord ion

West Marshal
Stiu:). La desene schite, desene animate, etc. ma pricep dar cand vine vorba de a desena un om zici ca e prima oara cand desenez:). Pe langa talent e vorba si de creioane si de exercitiu.

ce creioane maiastre iti trebuiesc ?
eu desenez cu carbune :ras::ras:

Stie careva un site de unde pot invata si eu sa desenez?Am cautat pe google dar nu am gasit:(...Stiu ca imi trebe profesor,experienta,talent..Dar nu ma astept sa iasa capedoperele lu` picaso din mine.

site ? ROFL
neghiobie mai mare nu am auzit...
ia-ti un bloc de desen, un creion 6B, si iesi afara si creioneaza ceea ce vezi, sau in casa aseaza pe masa citeva obiecte [forme usoare la inceput, gen sfera, cub, piramida, etc...], si incepe sa desenezi; daca folosesti de mai mult de 3/6 ori o guma [radiera], intreaba-te daca ai talent...
 

DeletedUser8304

Guest
Stie careva un site de unde pot invata si eu sa desenez?Am cautat pe google dar nu am gasit:(...Stiu ca imi trebe profesor,experienta,talent..Dar nu ma astept sa iasa capedoperele lu` picaso din mine.

cu talentul de a desena te nasti.. eu nu am mai desenat de mult... la scoala pe coperti:))
 
Sus