Despre Crafting

DeletedUser

Guest
re

Am si eu o intrebare ... in urma cu 1 sapt cam asa ... am intrat si la fereastra cu cereri de prietenie ,. era ceva de genu ... level -1 cadou nush ce ,. level 2 cadou cufar ... level 3 nu stiu ce .. pana la 10 .. stiti ce zic ? dar aqm numai gasesc ... care ma poti ajuta ?
 

DeletedUser

Guest
maestri administratori ai tw-ului aveti in vedere pe viitor sa introduceti noi munci la craft peste 650 de puncte?...,intreb deoarece mai am 15 puncte si fac 650:blink:
 

lord ion

West Marshal
maestri administratori ai tw-ului aveti in vedere pe viitor sa introduceti noi munci la craft peste 650 de puncte?...,intreb deoarece mai am 15 puncte si fac 650:blink:

deciziile cu privire la modificarile aparute in joc nu tin de noi (team west romania)
acestea sunt luate de dezvoltatorii jocului (adica cei de la Inno)
dar PROBABIL ca in viitor vor aparea noi retete si implicit mai multe puncte de craft.
 

DeletedUser24868

Guest
Buna

Imi explica si mie cum sta treaba cu meseriile ? De exemplu eu sunt bucatar de campanie si tocmai am invatat o reteta pentru aluat, culoarea este ca a aurului in dreptul ei la meserii, ceea ce inseamna ca am sanse mari sa primesc un punct de indemanare la mestesug. Daca spre exemplu nu produc nici un aluat (produsul care tocmai l-am invatar), o sa se transforme treptat in verde si dupaia in gri in acelasi fel ca si celelalte produse precum iahnie de fasole (care sunt gri) ?
 

DeletedUser24699

Guest
Imi explica si mie cum sta treaba cu meseriile ? De exemplu eu sunt bucatar de campanie si tocmai am invatat o reteta pentru aluat, culoarea este ca a aurului in dreptul ei la meserii, ceea ce inseamna ca am sanse mari sa primesc un punct de indemanare la mestesug. Daca spre exemplu nu produc nici un aluat (produsul care tocmai l-am invatar), o sa se transforme treptat in verde si dupaia in gri in acelasi fel ca si celelalte produse precum iahnie de fasole (care sunt gri) ?

http://tw-db.info/?strana=recipe&craft=1

Aici ai informatii despre craftul bucatarului.

Nu se va transforma in verde... Uita-te acolo, iti arata cat trebuie sa craftezi ca produsul sa se faca verde. Adica de exemplu la aluat trebuia sa faci inca 50 puncte de craft ca sa se faca verde.
 

DeletedUser22762

Guest
ce meserie recomandati pentru o clasa duelist axata pe misiunisi duele?
 

DeletedUser

Guest
Daca duelezi,e bun fierarul pt ca iti faci imbunatatiri pt arma gen arma ascutita,greutati ...etc.
 

DeletedUser22762

Guest
si daca vreau sa fac si misiuni, care e clasa care ajuta si la misiuni si la duele?
 

DeletedUser

Guest
si daca vreau sa fac si misiuni, care e clasa care ajuta si la misiuni si la duele?

Nu este o clasa care ajuta la misiuni.Poate la misiuni te refereai la munca.Si nu exista.Muncitorul este bun la oras,soldatul este bun la fort,duelistul este bun la duel si aventurierul este bun la munca(cum zici tu la misiuni).
 

DeletedUser25683

Guest
sunt soldat pe arma de foc(deci doar dex )si vreau dueluri,ar trebui fierar nu?
 

DeletedUser14746

Guest
sunt soldat pe arma de foc(deci doar dex )si vreau dueluri,ar trebui fierar nu?

fierar(daca vrei daune) sau sarlatan(daca vrei viata/energie/motivatie)
Totusi...cred ca sarlatanul ar fi mai ok pentru un duelist,ai o gama variata de produse utilizabile atat pentru viata cat si pentru energie si motivatie de duel!
Fierarul e indicat mai mult fortistilor!
 

DeletedUser5704

Guest
Buna , sunt full dexteritate / pune capcane ( am ales clasa de aventurier , am facut bine ? )
ce meserie sa aleg?
 

DeletedUser25596

Guest
4w1s.png


LOL? Cât de mult mai vreţi să stricaţi jocul ? :|Trebuie să aştept 7 zile ca să pot face alta "piele uşoară" ? Dar ca să fac o altă "să a poştei" cât voi aştepta? O lună ?
 

DeletedUser5704

Guest
Off:ce e bara verde sub cea de energie ?
ON: Cum fac sa apara mai multe retete la mester pielar ? apar singure sau cum?
 

DeletedUser23516

Guest
Eu am facut 600 puncte la craft si imi apare 600/650 si nu mai am retete, se va mai adauga 1-2 retete ?
 
Sus