Despre Crafting

DeletedUser19462

Guest
stie cineva cum cresti motivatia de crafting?

Stie cineva cum poti creste motivatia la crafting(mestesug)?:blink:
 

DeletedUser

Guest
tonic peddler ii mester pielar???
edit:numai conteaza am aflat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bara aia de la crafting care imi arata ce sanse am sa primesc un punct de indemanare la mestesug mai creste, sau ramane asa?Acum am "Sanse mici sa primesti un punct de indemanare la mestesug".

Nu mai creste.
Anumite retete, dau punct de indemanare la meserie, doar pana la un anumit numar de puncte. (ex: 50, 100, 150)
Exista limite in care poti "scoate" punctul.
 

DeletedUser

Guest
Salut,

Am citit tutorialul 3/4. Sincer am inteles in mare parte ce si cum trebuie sa fac. Ideea este ca am fost inactiv o perioada destul de mare pe aici. Am revenit la joc si as avea nevoie de o parere/optiune. Am sa fiu scurt si la obiect, o sa-mi insir caracterele si care-si poate da cu parerea(de preferabil unul care stie despre ce vorbeste), mi-ar fi de mare ajutor :).

Soldat - axat atac - arma de foc. (carisma) sau (dexteritate)
Aventurier - axat aparare - arma de foc. (dexteritate)
Duelist - axat atac - arma alba. (putere)
 

DeletedUser

Guest
Salut,

Am citit tutorialul 3/4. Sincer am inteles in mare parte ce si cum trebuie sa fac. Ideea este ca am fost inactiv o perioada destul de mare pe aici. Am revenit la joc si as avea nevoie de o parere/optiune. Am sa fiu scurt si la obiect, o sa-mi insir caracterele si care-si poate da cu parerea(de preferabil unul care stie despre ce vorbeste), mi-ar fi de mare ajutor :).

Soldat - axat atac - arma de foc. (carisma) sau (dexteritate)
Aventurier - axat aparare - arma de foc. (dexteritate)
Duelist - axat atac - arma alba. (putere)

Fierar pentru daune.
SAU
Bucatar pentru indemanari.
Scuze ca n-am raspuns mai repede, am avut ban. :sad:
 

DeletedUser

Guest
Nahara, la bucatar de campanie ai pus prea mult in spoiler :| rezolva te rog :up:
 

DeletedUser

Guest
eu sunt soldat axat pe duel ce ma pot face?

Fierar: Iti mareste daunele, cumpara de la piata cele necesare daca nu vrei sa lucrezi.
Sarlatan: Iti face la loc motivatia duelului, cumpara de la piata cele necesare daca nu vrei sa lucrezi.

Celelalte doua nu cred ca mai are rost sa scriu, una iti da viteza (nu te ajuta fiind soldat) iar alta indemanari, la 200 de indemanari pe impuscare/aspect, nu prea ii vad rostul la cateva indemnari in plus (5-15), mai ales ca pentru inceput primesti doar PDM.

Eu zic sa te faci fierar. Vei da daune foarte interesante iar lesinurile o sa vina pe banda rulanta daca alegi un build cu multa impuscare/vigoare. :up:
 

DeletedUser

Guest
Fierar: Iti mareste daunele, cumpara de la piata cele necesare daca nu vrei sa lucrezi.
Sarlatan: Iti face la loc motivatia duelului, cumpara de la piata cele necesare daca nu vrei sa lucrezi.

Celelalte doua nu cred ca mai are rost sa scriu, una iti da viteza (nu te ajuta fiind soldat) iar alta indemanari, la 200 de indemanari pe impuscare/aspect, nu prea ii vad rostul la cateva indemnari in plus (5-15), mai ales ca pentru inceput primesti doar PDM.

Eu zic sa te faci fierar. Vei da daune foarte interesante iar lesinurile o sa vina pe banda rulanta daca alegi un build cu multa impuscare/vigoare. :up:

ms mult!!!

2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam, acesta fiind pedepsit conform regulamentului. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect, altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de lungime a postului si pedepsita ca atare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salutare, pentru un aventurier axat pe "super-ofensiv" ce credeti ca ar fi ok sa aleg ??
sarlatan sau bucatar ?
as alege sarlatanul dar ma incanta si bucatarul....
multumesc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
"Salutare, pentru un aventurier axat pe "super-ofensiv" ce credeti ca ar fi ok sa aleg ??"

Oare asta ce inseamna?

Mdea, neatent...
Sarlatanul ar fi cel mai bun, e bun pentru ca iti aduce motivatia duelurilor inapoi si daca vei vrea sa faci reskill pe munci (cel mai bine pentru un aventurier) ai motivia muncilor (2 in 1), eu pe beta am acelasi build si cu clasa de caracter duelist creste destul de greu motivatia, bine tare-mi prind tigarile cu motivatie. :up:
Produsele care-ti maresc daunele/indemanarile le poti cumpara de la piata. :up:
De produse cu motivatie o sa ai nevoie mereu.
 

DeletedUser

Guest
Ce conteaza daca esti pe ascundere?
Vezi mai sus un post.
Recomandare: Sarlatan
 

DeletedUser18711

Guest
Accesare crafting dupa schimbarea prezentarii caracterului

In noua prezentare a caracterului de unde se acceseaza acum meseria?
 

DeletedUser18711

Guest
Accesare crafting dupa schimbarea prezentarii caracterului

Multumesc, am gasit.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o nelamurire in legatura cu crafiting-ul :huh:
La ce folosesc celelalte iteme(sunt bucatar) de ex:terci,friptura marinata sau lichior cand ele nu dau niciun fel de bonus si nici nu sunt licitabile...ce faci cu ele?:d
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o nelamurire in legatura cu crafiting-ul :huh:
La ce folosesc celelalte iteme(sunt bucatar) de ex:terci,friptura marinata sau lichior cand ele nu dau niciun fel de bonus si nici nu sunt licitabile...ce faci cu ele?:d

Altor player-i cu alte meserii,le trebuiesc acele iteme ca sa faca alte chestii.


Si tie or sa iti trebuiasca obiecte de la altii cu alte meserii ca sa faci ce iti trebe



Sper ca m-ai inteles :d:d
 
Sus