Despre Crafting

DeletedUser

Guest
o mica intrebare, raspunsul insa fiind foarte important:) :
bonusurile oferite de consumabile se cumuleaza?

ca sa fiu mai exact, daca as consuma deodata 2 "slice of cake" punctele de munca ar creste cu 2x15=30 ?

si eu vreau sa stiu asta cine poate raspunde la intrebare?
 

DeletedUser

Guest
Salut...

Eu ce sa aleg?Sunt full comert,lvl 53 ...Nu fac dueluri,nu calatoresc dar in schimb am nevoie de multa energie....

Deci care sa aleg

Bucatarul ar fi numai bun pentru tine, deoarece da bonus pentru energie, celelalte le poti vinde si faci niste bani in sus, pentru cei care au intrebat daca se auda nu stiu, ma voi interesa si daca nu da altcineva raspunsul voi veni eu.
 

DeletedUser

Guest
legat de bucatar...
1.pot folosi 2 bonusuri in acelasi timp..de ex 15 puncte de munca si ala cu 15 vigoare, 15 ferire
2. bonusurile sunt valabile si in timpul luptelor de fort?
 

DeletedUser16957

Guest
Pentru un soldat,lvl 72, cu 80% viata,ce ar trebui sa aleg?Ma gandeam la fierar pentru bonus la fort,dar si la sarlatan pentru bani si pentru a regenera viata mai repede cand sunt multe lupte intr`o zi..Nu ma pot decide,voi ce credeti?:D
 

DeletedUser

Guest
am deja lama ascutita +10/20 daune..dar nu spune cat timp am acest surplus
 

DeletedUser3746

Guest
De ce scrie cu verde la carpeste sosete la sanse 80 si ceva la suta? S-a acordat vreun bonus ceva, cu noul update? Daca da, pentru cate zile?
 

DeletedUser

Guest
De ce scrie cu verde la carpeste sosete la sanse 80 si ceva la suta? S-a acordat vreun bonus ceva, cu noul update? Daca da, pentru cate zile?

Scrie cu verde pentru ca esti aventurier si atat este sansa de gasire pentru aceasta clasa de caracter...la celelalte arata normal cu alb acea sansa.
 

DeletedUser

Guest
legat de bucatar...
1.pot folosi 2 bonusuri in acelasi timp..de ex 15 puncte de munca si ala cu 15 vigoare, 15 ferire
2. bonusurile sunt valabile si in timpul luptelor de fort?

1. Da poti folosi, dar poti activa unele la interval de 10 minute.
2. Da
 

DeletedUser

Guest
ok..dar daca am lupta de fort..nu am si acolo acel bonus?? numai in cazul unui duel?
 

DeletedUser16957

Guest
Imi raspunde si mie cineva?Soldat,72,7k PV.Fierar sau Sarlatan?
 

DeletedUser11192

Guest
Imi raspunde si mie cineva?Soldat,72,7k PV.Fierar sau Sarlatan?

Daca esti pe puncte de viata cum ai vrea sa iei Sarlatanul? Te-ai uitat putin la ce materiale ai nevoie? Nu vei putea crafta niciodata ceva. Sarlatanul e mai mult pentru carismatici din cate vad. Mai bine iei fierarul ca produsele lui provin de la munci cu putere.
 

DeletedUser

Guest
sal scuze ca ma bag si eu inseamna , is pe lumea Delaware am lv 30 nu am ales nici o clas ,vreau sa raman cu cea de incepator is axasat sa cresc rapid in nivel ,am aproape 3 sapt de cand joc pe aceasta lumea , punctele de indemanare is doar pe pune capcne si ascundere , atributele is doar pe mobilitate si dexteritate .... as dori sa intreb " dak nu am ales clasa de caracter are vreun efect clasa de meseri si dak da ,care ar fi indicat"
 

DeletedUser11192

Guest
sal scuze ca ma bag si eu inseamna , is pe lumea Delaware am lv 30 nu am ales nici o clas ,vreau sa raman cu cea de incepator is axasat sa cresc rapid in nivel ,am aproape 3 sapt de cand joc pe aceasta lumea , punctele de indemanare is doar pe pune capcne si ascundere , atributele is doar pe mobilitate si dexteritate .... as dori sa intreb " dak nu am ales clasa de caracter are vreun efect clasa de meseri si dak da ,care ar fi indicat"

Clasa de caracter nu are nimic de-a face cu mestesugurile. Poti sa-ti iei clasa de mestesugarit fara sa fi avut o clasa de caracter aleasa. Si da, evident ca are efect. Daca esti pe capcane atunci iti recomand sarlatanul pentru ca ofera produse cu motivatie, energie si alea alea. E bunisor. Dar si bucatarul ofera puncte de munca, energie... alege una din astea doua. Insa sarlatanul are cerinte de produse mai adecvate pentru un capcanar.
 

DeletedUser3746

Guest
Scrie cu verde pentru ca esti aventurier si atat este sansa de gasire pentru aceasta clasa de caracter...la celelalte arata normal cu alb acea sansa.
Nu stiam, nu mai jucasem din octombrie si parca nici zilele trecute nu era asa, de aia am intrebat. Mersi pt. lamuriri. :)
 
Sus