Despre Crafting

DeletedUser

Guest
Si un raspuns referitor la ultima reteta?
Ca sesisez off-topic la off-topic.
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu pot intelege cum se raspunde doar la unele intrebari (sa nu zic si la ce fel de intrebari :sad:)....

Intrebarile noastre sunt chiar asa de imposibile?
 

DeletedUser20061

Guest
Salut sunt un soldat :boone: de lvl 13 ff mic si am intrebam ce meserie mi se potriveste am incercat sa ma axez pe: dexteritate,puncte de viata,ferire si tintire ce mi sar potrivi???
 

DeletedUser14746

Guest
fiecare isi alege ce vrea!
Totusi recomandarile in functie de clasa sunt astfel:
aventurier(axat pe munci):sarlatan
soldat/duelist(axat pe forturi/dueluri):fierar
muncitor(axat pe construire):bucatar
etc
etc..si se pot si inversa(totul depinde de caracter si pe ce esti axat)
 

DeletedUser20061

Guest
Poi nu prea stiu ce mi sar potrivi incerc sa ma axez pe dueluri sa fiu mai bun ferire si atac. Ce ar trebui sa devin ????
 

DeletedUser

Guest
Intr-o mica masura te ajuta "fierar". Eu as merge pe sarlatan (dar este strict opinie personala).
Ca sa fii bun pe dueluri, fa un build de duelist.
Avantajele produselor de la meserii nu sunt asa importante precum o buna distributie a indemanarilor pentru un duel.
 

DeletedUser

Guest
Ma puteti ajuta si pe mine sa imi aleg meseria
Sunt muncitor pe lumea El dorado
Am aproape toate indemanarile pe construire ce meseria ar fi buna sa imi aleg
 

DeletedUser

Guest
Vad ca cei care se ocupa de acest forum citesc si raspund la intrebari puse si aici.


Va rog frumos sa raspundeti si la ce am intrebat eu, de catava zile.
 

DeletedUser7994

Guest
Salut sunt un soldat :boone: de lvl 13 ff mic si am intrebam ce meserie mi se potriveste am incercat sa ma axez pe: dexteritate,puncte de viata,ferire si tintire ce mi sar potrivi???

Indiferent de clasa si indemanari poti alege orice meserie,cel mai bine e sa te gandesti ce vrei sa faci la lvl mare,pt ca vei trece oricum prin reskilluri probabil.Eu as alege sarlatan pentru ca regenereaza motivatia hp-ul si energia.Mi se pare cel mai bun pentru un fortist(hp-ul)pt cineva care munceste(motivatie,energie) si pentru un duelist(hp,energie,motivatie).Armele ascutite si baionetele le poti cumpara :).

Din cate am vazut ultima reteta de la fierar nu este dismonibila pe lumile romanesti;).
 

DeletedUser

Guest
Salut,sunt muncitor 20 axat pe constructie,cam ce meserie m-ar putea ajuta.M-am gandit la sarlatan pentru potiunile de movitatie si energie,astept parerea voastra
 

DeletedUser

Guest
Sall la toti


am un aventurier pe motrica

vreau sa stiu pe ce meserie faci cei mai multi bani?

am parerea ca e pielar

cu gentile alea :P

+ mai am o intrebare:

daca pui 10 genti de la pielar (5% energie 10% scurteaza timpul)

ajungi deodata la locul destinatiei ?
 

DeletedUser

Guest
Sall la toti


am un aventurier pe motrica

vreau sa stiu pe ce meserie faci cei mai multi bani?

am parerea ca e pielar

cu gentile alea :P

+ mai am o intrebare:

daca pui 10 genti de la pielar (5% energie 10% scurteaza timpul)

ajungi deodata la locul destinatiei ?

Cu orice meserie poti face bani, daca stii cum sa iti vinzi marfa.

Iar despre chestia cu scurtatul timpului....
Iti explic mai usor, folosindu-ma de scurtarea timpului cu pepite:
5 pepite: injumatatesc timpul de calatorie deci de la 4 ore ajungi la doua
inca 5: alta injumatatire, dar a timpului nou, deci de la doua ore ajungi la una
inca 5: 30 de minute
inca 5: 15 minute
alte 5 pepite: 7,5 minute
...
pana ajungi, cu 40 de pepite, la 1 minut timpul de calatorie.

La sac, care micsoreaza timpul de calatorie cu 10% ar veni cam asa(orele le transformam in minute):
un sac: scade cu 1/10 din 240 de minute, adica 240-1/10*240=216 minute
alt sac : se scade 1/10, de data asta din 216 minute, adica 216-1/10*216= 194,4 minute.
...
folosind formula asta, imi imaginez ca iti trebuie cateva zeci de saci pentru a-ti aduce timpul de calatorie la un minut.
 

DeletedUser

Guest
Cu orice meserie poti face bani, daca stii cum sa iti vinzi marfa.


La sac, care micsoreaza timpul de calatorie cu 10% ar veni cam asa(orele le transformam in minute):
un sac: scade cu 1/10 din 240 de minute, adica 240-1/10*240=216 minute
alt sac : se scade 1/10, de data asta din 216 minute, adica 216-1/10*216= 194,4 minute.
...
folosind formula asta, imi imaginez ca iti trebuie cateva zeci de saci pentru a-ti aduce timpul de calatorie la un minut.


iti trebuie doar 10 saci :/ 10% unu


intrebarea era daca pot utiliza doar 1 sac pentru a scurta timpul sau mai multe :)

deci am inteles
mersi :hmf:
 

DeletedUser

Guest
iti trebuie doar 10 saci :/ 10% unu


intrebarea era daca pot utiliza doar 1 sac pentru a scurta timpul sau mai multe :)

deci am inteles
mersi :hmf:

Ai incercat vreodata sa folosesti pepite pentru a scurta timpul?
Daca nu ai incercat, incearca.
Daca ai incercat, iti spun ca sacul se foloseste pe acelasi principiu ca pepitele.
 

DeletedUser

Guest
iti trebuie doar 10 saci :/ 10% unu


intrebarea era daca pot utiliza doar 1 sac pentru a scurta timpul sau mai multe :)

deci am inteles
mersi :hmf:

Pai nu prea iese timpul bine....
Nu ai raspuns daca ai folosit pepite...... (desi este procentual raportul)
Ceea ce ai omis tu la 10 saci, sunt cele 100 de minute care trebuie sa treaca ca sa folosesti toti cei 10 saci.

Asta presupune timp, si beneficii minore comparativ cu utilizarea pepitelor.
Chiar nu a sesizat nimeni ca anumite produse de "craft" sunt doar niste surogate a pepitelor?

Asa ca: cine are pepite: este jucator. Cine nu are: este doar "random player".
 

DeletedUser

Guest
Vad ca cei care se ocupa de acest forum citesc si raspund la intrebari puse si aici.


Va rog frumos sa raspundeti si la ce am intrebat eu, de catava zile.

Ma daca tot esti asa de intrigat de reteta asta: depune un ticket, da un mesaj privat unui admin...ceva acolo.
 

DeletedUser

Guest
aloha!eu am 2 aventurieri:unul aspect pur altul ascundere pur...ce meserii ar fi potrivite pentru fiecare?

P.S. scuze daca intrebarea a mai fost pusa de cineva...nu am avut timp sa citesc tot....
 

DeletedUser

Guest
aloha!eu am 2 aventurieri:unul aspect pur altul ascundere pur...ce meserii ar fi potrivite pentru fiecare?

P.S. scuze daca intrebarea a mai fost pusa de cineva...nu am avut timp sa citesc tot....

pe aspect ti-ar fii buna bucatarul,cel putin mie imi place pe lumea 13
un 'exemplu':eek: fasole si o rosie=10% energie.:|
 
Sus