Despre Crafting

DeletedUser16010

Guest
Eu am facut 600 puncte la craft si imi apare 600/650 si nu mai am retete, se va mai adauga 1-2 retete ?

Ai retetele de 600 puncte.
Ex la fierar ai Confectioneaza o cutiuta muzicala si Uneltele ceasornicarului ( timp de asteptare intre craftari de 7z )
 

ciryl75

Greenhorn
Cum ai facut 600 de puncte ca mie dupa 101 puncte nu imi mai da nimic la nici un obiect confectionat. Pot sa incerc sa confectionez orice din lista si nu mai da nici un punct peste 101. si atunci cum ajung la 150 puncte ca sa folosesc urmatoarea reteta??? daca e nefunctional modulul nici nu imi mai bat capul cu el.
 

DeletedUser14746

Guest
Cum ai facut 600 de puncte ca mie dupa 101 puncte nu imi mai da nimic la nici un obiect confectionat. Pot sa incerc sa confectionez orice din lista si nu mai da nici un punct peste 101. si atunci cum ajung la 150 puncte ca sa folosesc urmatoarea reteta??? daca e nefunctional modulul nici nu imi mai bat capul cu el.

mai uita-te odata peste retete!
 

ciryl75

Greenhorn
M-am uitat la toate retetele. Nu mai da nici una nici un punct de mestesug. De la 101 la 150 de puncte cum ajung??? Ca urmatoarea reteta care o pot invata necesita 150 puncte de mestesug. Sau modulu asta e pus asa la misto?
http://prntscr.com/3huqpw no, eu de unde primesc puncte de mestesug???? Am incercat toate retetele din lista. Nici un punct adaugat peste 101.
 

lord ion

West Marshal
M-am uitat la toate retetele. Nu mai da nici una nici un punct de mestesug. De la 101 la 150 de puncte cum ajung??? Ca urmatoarea reteta care o pot invata necesita 150 puncte de mestesug. Sau modulu asta e pus asa la misto?
http://prntscr.com/3huqpw no, eu de unde primesc puncte de mestesug???? Am incercat toate retetele din lista. Nici un punct adaugat peste 101.

mai astea trei care sunt galbene la 100, se inverzesc la 150 si devin gri la 200

8Go2d.jpg


uite toata lista. poate eu am omis ceva: http://tw-db.info/?strana=recipe&craft=4
 

DeletedUser

Guest
Va salut ca incepator vreau sa fiu si eu ce meserie sa aleg pentru un aventurier(viitor) axat pe misiuni/comert?.Eu ma gandeam la mester pielar pt. toc robust,sac de dormit si ciochina,dar parca si sarlatanul e ok,iar unii imi spun sa aleg bucatar.Ma gandeam la mester pielar pentru ca am observat la piata ca nu prea se pun produse de la el(unele) in schimb de la sarlatan si bucatar am de unde alege.
 

DeletedUser14746

Guest
Va salut ca incepator vreau sa fiu si eu ce meserie sa aleg pentru un aventurier(viitor) axat pe misiuni/comert?.Eu ma gandeam la mester pielar pt. toc robust,sac de dormit si ciochina,dar parca si sarlatanul e ok,iar unii imi spun sa aleg bucatar.Ma gandeam la mester pielar pentru ca am observat la piata ca nu prea se pun produse de la el(unele) in schimb de la sarlatan si bucatar am de unde alege.

sarlatan,ce-a mai buna meserie pentru un aventurier pe munci/comert chiar si duel ! ;)
 

DeletedUser354

Guest
cutiuta muzicala

salut
pentru ce este folositoare cutiuta muzicala? in vreo misiune ceva? care ar fi? un link...merci
 

DeletedUser26478

Guest
7. Cum fac rost de îndemânări de meşteşugar?
-La fiecare crafting ai şanse diferite să primeşti un punct de îndemânare, îţi dai seamă dacă poţi primit punctul prin cele 3 patrele de lângă muncă:

[][][] - Şanse mari să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.
[][][] - Şanse mici să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.
[][][] - Nicio şansa să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.

Referitor la punctul 7, ce influenteaza sansele de a primii punct de mestugit?
 

DeletedUser27067

Guest
Referitor la punctul 7, ce influenteaza sansele de a primii punct de mestugit?
Nivelul tau de crafting influenteaza sansele de a primi un punct. Retele mai slabe nu iti vor mai oferi puncte dupa un anumit nivel de crafting. Daca ai doar 1/3(gri) chenare nu ai nicio sansa, daca ai 2/3(verde) chenare ai o sansa mica de vreo 20% sa primesti un punct, iar daca ai 3/3(portocaliu) chenare ai sansa sa primesti in procent de 90% un punct de mestesug.
 
Sus