Din nou, propun schimbarea dimensiunii maxima a semnaturii :d

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Schimbarea dimensiunii maxime a semnaturii (sau ceva de genul)
DESCRIERE SUGESTIE: Dupa cum majoritatea stiti, momentan putem avea drept semnatura o imagine cu dimensiunea maxima de 500x100, si un rand de text cu
marimea 4, din motive pur estetice.
500x100, cu acel rand de text, si semnatura noastra are 500x123 pixeli.
5D3kY.png

Propun schimbarea regulamentului astfel incat sa putem avea semnatura cu marimea maxima 500x125 pixeli (stiu ca am zis 123, dar 125 suna mai bine), dar cu conditia sa nu avem niciun rand de text pe langa ea.(sau sub ea, pentru carcotasi)
AVANTAJE: Stiu ca sunt doar 25 pixeli, dar sunt 25 pixeli care vor face o mare diferenta atunci cand vom crea semnaturi.
DEZAVANTAJE:Spaghetti


Citiți propunerea înainte să săriti cu topicul ăsta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Schimbarea dimensiunii maxime a semnaturii (sau ceva de genul)
DESCRIERE SUGESTIE: Dupa cum majoritatea stiti, momentan putem avea drept semnatura o imagine cu dimensiunea maxima de 500x100, si un rand de text cu
marimea 4, din motive pur estetice.
500x100, cu acel rand de text, si semnatura noastra are 500x123 pixeli.
5D3kY.png

Propun schimbarea regulamentului astfel incat sa putem avea semnatura cu marimea maxima 500x125 pixeli (stiu ca am zis 123, dar 125 suna mai bine), dar cu conditia sa nu avem niciun rand de text pe langa ea.(sau sub ea, pentru carcotasi)
AVANTAJE: Stiu ca sunt doar 25 pixeli, dar sunt 25 pixeli care vor face o mare diferenta atunci cand vom crea semnaturi.
DEZAVANTAJE:Spaghetti


Citiți propunerea înainte să săriti cu topicul ăsta.

PRO, chiar este nevoie de asa ceva..25 pixeli nu e cine stie ce..dar semnatura ar arata mai bine asa ;)
 

DeletedUser

Guest
Pro, este o idee foarte buna, ar trebui acceptata instant, pentru ca e usor de aplicat si nu are aproape niciun dezavantaj.
 

DeletedUser25701

Guest
PRO, dar tot nu se va intampla nimic.Pe forumul asta nu exista genul de moderatori care sunt dispusi sa renunte la regulile tampite.
 

DeletedUser24699

Guest
Pro! Ideea e geniala, si eu mi-am luat warn pentru cativa pixeli. Cred ca insusi nebhotepu m-a raportat.
Am putea pune si noi o semnatura mai de doamne ajuta.
Pro!!!
 

DeletedUser12000

Guest
Dimensiunea 500x125 ar fi ok cu conditia mentionata de tine si s-ar putea introduce un astfel de amendament la regula 3.2 care reglementeaza dimensiunea semnaturilor.
Ar putea fi acceptata fara mari "eforturi" .

PRO :ras:
 

just4fun

The Boss
DEZAVANTAJE:Spaghetti

cu un asemenea dezavantaj sigur nu se va accepta aceasta propunere.
oricum, despre aceasta propunere s-a mai discutat si s-a primit raspuns.
o semnatura mai inalta nu aduce un plus unui forum ci din contra - poate duce la marirea paginii de navigare.
 

DeletedUser

Guest
cu un asemenea dezavantaj sigur nu se va accepta aceasta propunere.
oricum, despre aceasta propunere s-a mai discutat si s-a primit raspuns.
o semnatura mai inalta nu aduce un plus unui forum ci din contra - poate duce la marirea paginii de navigare.

Ok dar forumul ar devenit asa sec incat orice schimbare ar deveni un plus. Sa fim sinceri, nu ati facut nimic extraordinar la forum. In afara de reputatie, cu care va puteti afisa "maretia" falsa, nu ati facut nimic nou.
 

DeletedUser12000

Guest
cu un asemenea dezavantaj sigur nu se va accepta aceasta propunere.
oricum, despre aceasta propunere s-a mai discutat si s-a primit raspuns.
o semnatura mai inalta nu aduce un plus unui forum ci din contra - poate duce la marirea paginii de navigare.

Marimea semnaturii 500x125 este la acelasi nivel cu 500x100+ un rand de text si nu creeaza nici un disconfort cu privire la marimea paginii de navigare atata timp cat este pastrata conditia impusa ( " dar cu conditia sa nu avem niciun rand de text pe langa ea " ) . :ras:
 

just4fun

The Boss
Marimea semnaturii 500x125 este la acelasi nivel cu 500x100+ un rand de text si nu creeaza nici un disconfort cu privire la marimea paginii de navigare atata timp cat este pastrata conditia impusa ( " dar cu conditia sa nu avem niciun rand de text pe langa ea " ) . :ras:

din ce stiu eu in regulament nu este prevazut nimic cu privire la faptul ca este acceptata o semnatura de 125px ci din contra avem:
3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli sau 4 linii de text (maximum font de 4"). In cazul in care v-ati decis asupra folosirii unei imagini vi se mai permite adaugarea unui singur rand de text (la fel, max font 4"). Avatarele nu vor depasi 100x100 Pixeli. Bannerele sau link-urile de recrutare,link-uri ce fac referire la alte jocuri, in posturi sau semnatura sunt interzise.

ce deduc eu de aici? ca semnatura trebuie sa aibe maxim 500x100 - indiferent ca ai sau nu text.
daca alegi doar imagine pui maxim 100px, iar daca pui text+imagine pui 75px la imagine si 1 rand de text.
 

DeletedUser

Guest
din ce stiu eu in regulament nu este prevazut nimic cu privire la faptul ca este acceptata o semnatura de 125px ci din contra avem:
3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli sau 4 linii de text (maximum font de 4"). In cazul in care v-ati decis asupra folosirii unei imagini vi se mai permite adaugarea unui singur rand de text (la fel, max font 4"). Avatarele nu vor depasi 100x100 Pixeli. Bannerele sau link-urile de recrutare,link-uri ce fac referire la alte jocuri, in posturi sau semnatura sunt interzise.

ce deduc eu de aici? ca semnatura trebuie sa aibe maxim 500x100 - indiferent ca ai sau nu text.
daca alegi doar imagine pui maxim 100px, iar daca pui text+imagine pui 75px la imagine si 1 rand de text.

Ia citeste tu mai departe.
In cazul in care v-ati decis asupra folosirii unei imagini vi se mai permite adaugarea unui singur rand de text (la fel, max font 4").
Deci, am o poza, 500x100 SI UN RAND DE TEXT CU DIMENSIUNEA DE 4". Nu depaseste 500x100?

Si sa nu uitam, daca ar fi cum ai zice tu, majoritatea mozilor tai ar primi avertizari. (Aurasz, Lord Ion, Patrat, Mandra, Elmer Fudd)
 
Ultima editare de un moderator:

just4fun

The Boss
regula in cauza este destul de clara - semnatura este de 500x100 - nu spune ca permite inca un rand peste acel 100px ci doar ca poti folosi ambele variante (imagine + text).
nu are legatura cu faptul ca nu s-a aplicat adliteram regulamentul in cazul semnaturilor.

p.s: echipa de administrare/moderare are alt regim in cazul semnaturilor.

si daca ar fi sa se aplice adliteram, cam jumatate de forum ar fi sanctionat, nu doar cei mentionati de tine (care oricum au alt regim)
 

DeletedUser12000

Guest
din ce stiu eu in regulament nu este prevazut nimic cu privire la faptul ca este acceptata o semnatura de 125px ci din contra avem:
3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli sau 4 linii de text (maximum font de 4"). In cazul in care v-ati decis asupra folosirii unei imagini vi se mai permite adaugarea unui singur rand de text (la fel, max font 4"). Avatarele nu vor depasi 100x100 Pixeli. Bannerele sau link-urile de recrutare,link-uri ce fac referire la alte jocuri, in posturi sau semnatura sunt interzise.

ce deduc eu de aici? ca semnatura trebuie sa aibe maxim 500x100 - indiferent ca ai sau nu text.
daca alegi doar imagine pui maxim 100px, iar daca pui text+imagine pui 75px la imagine si 1 rand de text.

Stiu foarte bine ce accepta si ce nu regulamentul in forma actuala.
Un rand de text e echivalent cu 25 px ( 4 randuri = 100 px ) . O semnatura 500x100 permite folosirea aditionala a unui rand de text ( 25px ) care creste inaltimea semnaturii ( per total) la 125 px. Shteff a propus acceptarea dimensiunii de 125px si in cazul imaginilor cu conditia sa nu mai fie folosit si randul acela de text daca utilizatorul opteaza pentru aceasta dimensiune. In final vor fi acceptate 2 dimensiuni:
1. 500x100px + un rand de text ( cum e acum )
2. 500x125 fara randul acela de text.

Simplu.

p.s: echipa de administrare/moderare are alt regim in cazul semnaturilor.

De cand? :))
 
Ultima editare de un moderator:

just4fun

The Boss
pentru ca intelegeti doar ce doriti insa omiteti prima parte a acelei reguli care scrie negru pe alb - 3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli.
@ nahara cum 4 linii de text cu maxim 4 sa fie mai mult de 100 px inaltime? uite exemplu mai jos.pune paralel cu imaginea mea si vei vedea ca nu are 200px inaltime.

1test
2test
3test
4test
 

DeletedUser12000

Guest
pentru ca intelegeti doar ce doriti insa omiteti prima parte a acelei reguli care scrie negru pe alb - 3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli.
@ nahara cum 4 linii de text cu maxim 4 sa fie mai mult de 100 px inaltime? uite exemplu mai jos.pune paralel cu imaginea mea si vei vedea ca nu are 200px inaltime.

1test
2test
3test
4test

Mea culpa. Am tasta gresit, trebuia 100.
 

just4fun

The Boss
De cand? Nu scrie nicaieri asta.

acest lucru nu trebuie sa fie scris nicaeri - aceasta decizie apartine fiecarui administrator de forum.
oricum, nu este exagerat de mare semantura lor - este asemanatoare cu a multor utilizatori de pe forum ca si dimensiune (exact ce ziceam si mai devreme de acea permisivitate)
 

DeletedUser

Guest
Ce fain ne zbatem noi pentru 25 pixeli in plus. Hai sa luam exemplu de la alta comunitate. Ne uitam putin la .net, ei au si forumul sub un alt "template", care automat mai adauga cativa pixeli in plus (http://puu.sh/5F71K.jpg), au si limita semnaturii de 720x540.
Daca nu se schimba regula vreau sa vad cum toata echipa ta de moderare isi schimba semnatura astfel incat sa respecte regulamentul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Ce fain ne zbatem noi pentru 25 pixeli in plus. Hai sa luam exemplu de la alta comunitate. Ne uitam putin la .net, ei au si forumul sub un alt "template", care automat mai adauga cativa pixeli in plus (http://puu.sh/5F71K.jpg), au si limita semnaturii de 720x540.
Daca nu se schimba regula vreau sa vad cum toata echipa ta de moderare isi schimba semnatura astfel incat sa respecte regulamentul.

Fiecare comunitate isi face regulile cum vrea.

PS. Echipa de moderare se supune regulamentului intern, nu al userilor. Asta trebuia sa stii si tu daca esti admin pe beta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus