Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

Emeer

Gunman
Într-adevăr, ăsta este singurul minus al sistemului de condiționări aplicat pe ro1, ro16 și ro17. La Awesomia se pot înscrie membrii alianțelor principale: Outlanders / Honour (ro1), OldSchool / SexyBalamuc / West (ro16), Veteranii / Gang (ro17). De asemenea se pot înscrie cei care nu aparțin unui oraș sau cei care au un oraș din afara alianțelor principale, cu condiția să nu fie membri ai unei alte alianțe. Cei care au o altă alianță sunt nevoiți s-o părăsească temporar, dacă vor să participe;nefiind interesați de forturi în general, nu văd ca asta să fie o mare problemă. Reamintesc că a fost absolut necesar adăugarea unor condiționări din cauza faptului că nu reușeați să echilibrați taberele, majoritatea alegând să meargă doar în apărare.


Din păcate nu putem oferi 10 trifoi; 25 oup ar fi echivalentul a 2 trifoi, însă trebuie ținut cont și de faptul că unii au finalizat misiunile încă de anul trecut iar acum n-au ce face cu ei.
cam asa este, dar ii tin acolo de colectie :)
 

adsum

Gunman
Nu pot participa in aparare la Awesomia desi fac parte dintr-un oras (lumea Indiana)
Nu e bug nu faci parte din nicio alianta si din cauza asta nu poti participa aliantele fiind gang si veteranii

Vă rog să folosiți tema curentă pentru orice discuții legate de Awesomia, fără să deschideți altele noi.

Nu este niciun bug. Nu te poți înscrie din cauză că aparții unei alianțe, alta decât Veteranii / Gang.Am explicat aici mai pe larg:

Într-adevăr, ăsta este singurul minus al sistemului de condiționări aplicat pe ro1, ro16 și ro17. La Awesomia se pot înscrie membrii alianțelor principale: Outlanders / Honour (ro1), OldSchool / SexyBalamuc / West (ro16), Veteranii / Gang (ro17). De asemenea se pot înscrie cei care nu aparțin unui oraș sau cei care au un oraș din afara alianțelor principale, cu condiția să nu fie membri ai unei alte alianțe. Cei care au o altă alianță sunt nevoiți s-o părăsească temporar, dacă vor să participe;nefiind interesați de forturi în general, nu văd ca asta să fie o mare problemă. Reamintesc că a fost absolut necesar adăugarea unor condiționări din cauza faptului că nu reușeați să echilibrați taberele, majoritatea alegând să meargă doar în apărare.

Îmi cer scuze pentru neplăcerile create, însă cum am zis, condiționările sunt absolut necesare.
Din moment ce orașul de care aparții, Fort Wayne, e singurul membru al alianței FORT WAYNE, nu cred că e o problemă părăsirea ei până după înscriere.
 

Cpanthony

Greenhorn
Inteleg, totusi pare ciudat modul in care e afisata eroarea... Din eroare reiese ca e ok daca faci parte din orice oras/orice alianta (la a doua situatie)
 

adsum

Gunman
Ce tipuri de recompense v-ați dori? Am mai spus și cu alte ocazii, lista de premii disponibile este limitată, de asemenea existând și o valoare maximă admisă a acestora. Mă gândesc totuși că față de luptele normale o recompensă nu strică, oricât ar fi ea de mică.
 

Emeer

Gunman
Ce tipuri de recompense v-ați dori? Am mai spus și cu alte ocazii, lista de premii disponibile este limitată, de asemenea existând și o valoare maximă admisă a acestora. Mă gândesc totuși că față de luptele normale o recompensă nu strică, oricât ar fi ea de mică.
Mie personal mi se pare super ok o scrisoare cu 20-25-40-50 oup, avand in vedere ca se ofera acelasi premiu tuturor si ca indiferent de ce faci la fort ai asigurate numarul ala de oup, ca vine insotita si de utilizabila ii si mai ok.
 

Yosemite Sam

Greenhorn
Ce tipuri de recompense v-ați dori? Am mai spus și cu alte ocazii, lista de premii disponibile este limitată, de asemenea existând și o valoare maximă admisă a acestora. Mă gândesc totuși că față de luptele normale o recompensă nu strică, oricât ar fi ea de mică.
Poti sa mai oferi imbunatatiri de fort de ex: cartusiera/capcana/chilli/vizor, produse de refacere hp (potiuni de 25/50/75), mai ales pe lumea noua ar fi foarte folositoare.. un premiu ales din variantele astea + plicul de 50 oup. Poti sa mai oferi plicul de 50 oup + ceva cufar cu aure speciale (cufar de lux/nobil/premium etc) sau chiar o deseaga pentru meseria fiecaruia. Eu as fi multumit si cu un borcan de exp/bani/produse/noroc/ratattouille/guarana/ceai mate etc + 50 oup. Sunt multe premii mici + folositoare, pentru RO26, de restu nu mi pasa oricum joaca degeaba west pe alte lumi.
 

Emeer

Gunman
Poti sa mai oferi imbunatatiri de fort de ex: cartusiera/capcana/chilli/vizor, produse de refacere hp (potiuni de 25/50/75), mai ales pe lumea noua ar fi foarte folositoare.. un premiu ales din variantele astea + plicul de 50 oup. Poti sa mai oferi plicul de 50 oup + ceva cufar cu aure speciale (cufar de lux/nobil/premium etc) sau chiar o deseaga pentru meseria fiecaruia. Eu as fi multumit si cu un borcan de exp/bani/produse/noroc/ratattouille/guarana/ceai mate etc + 50 oup. Sunt multe premii mici + folositoare, pentru RO26, de restu nu mi pasa oricum joaca degeaba west pe alte lumi.
daca ne luam dupa tine ar merge si un set asa mai vechi, zapata sau murrieta :P
 

adsum

Gunman
Putem iniția maxim o luptă / săptămână, excepție făcând perioadele cu evenimente active. Tind să cred că vă doriți creșterea frecvenței acestora strict din perspectiva premiilor, nu a luptelor propriu-zise.

În privința premiilor trebuie să înțelegeți că avem la dispoziție o listă restrânsă și un anumit buget. Poate în viitor aceasta va fi actualizată și vom putea oferi și altceva. Cuferele ies din discuție, cartușiere/vizoare/capcane nu putem oferi, chili da, dar ar însemna să renunțăm la plicul cu 50 oup.
Lunile următoare veți putea beneficia și de Nucă de cocos / Cocktail cu flori.
 

Emeer

Gunman
Putem iniția maxim o luptă / săptămână, excepție făcând perioadele cu evenimente active. Tind să cred că vă doriți creșterea frecvenței acestora strict din perspectiva premiilor, nu a luptelor propriu-zise.

În privința premiilor trebuie să înțelegeți că avem la dispoziție o listă restrânsă și un anumit buget. Poate în viitor aceasta va fi actualizată și vom putea oferi și altceva. Cuferele ies din discuție, cartușiere/vizoare/capcane nu putem oferi, chili da, dar ar însemna să renunțăm la plicul cu 50 oup.
Lunile următoare veți putea beneficia și de Nucă de cocos / Cocktail cu flori.
o lupta pe saptamana este destul de ok. Cat despre premii, eu zic ca mai bine este sa primesti o scrisoare si orice alta utilizabila, decat o cartusieara pe caro oricum o poti crafta sau cumpara...parerea mea.
 

DeletedUser28095

Guest
A mers totul bine la început. Am pus alianță principală + fără dar ăia fără oraș nu mai puteau intra. Așa fericit eram că erau egale părțile :D Mai fac teste că deja e jumate frigideru și altu nu mai am.
 
Sus