Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Foarte bune regulile. Vad foarte multi jucatori care vorbesc pe chat despre diferite schimburi de diferite obiecte la preturi ori foarte mici, ori foarte mari astfel incat cel mai mic sa fie in avantaj fata de altii. Duelurile cu adminii erau interzise si inainte, iar regula 3 nu vad cum ar putea fi aplicata. Adica sa faci schimb de avantaje intre lumi nu prea vad cum ar putea sa faci. Oricum, e bine ca s-au introdus aceste reguli.
 

DeletedUser15867

Guest
foarte tare
geani are numai conturi test
ea mai joaca west sau ma insel ca are numai conturi test?
nu se pare ca nu ea chiar are numai conturi test
se teme sa nu o dueleze careva :)) ? sau sa nu care cumva cineva sa puna recompense pentru profil idot ca si lui elmer :))

Daca ai ceva de spus in legatura cu regulile, spui, daca postezi sa te afli in treaba ai warn. Si te invit sa postezi de pe contul tau Panther Black, clonele nu sunt permise pe forum
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In sfarsit baieti(si fete)!!

Felicitari,vati ganditi si voi ce fac jucatori!

Lasati mesajul la intrare un an,ca nu stica!(macar 2 luni...):D
 

DeletedUser

Guest
articolul 3.3 mi se pare logic, nu necesita comentarii
3.4 mi se pare echitabil, o lume de joc nu are de-a face cu alta...la urma urmei asta e unul din scopurile unei noi lumi->ca toti jucatorii sa plece cu sanse egale
in ceea ce priveste articolul 3.2....hmmm...in mare parte e bun pentru ca exclude, poate, plata unor sume de bani in afara jocului pentru un anumit item in joc la pret redus (am dat doar un exemplu)....dar daca excludem asta, unele avantaje sa ai prieteni in joc dispusi sa imparta cu tine iteme valoroase sau bani n-ar strica (din punctul meu de vedere)
 

DeletedUser

Guest
o regula trebuie sa fie explicita..nu trebuie sa deduc sensul ei interpretand un text ambiguu. rog, faceti precizari in text.

3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta, bani si obiecte altor conturi din joc. Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise.

obs3.2.1. din cate stiu pana acum despre Piata, aici se fac tranzactii cu obiecte si bani.
la ce se refera regulamentul cand interzice "folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta si obiecte"[!]? ..ca sa nu cad in pacat fara sa-mi dau seama;

obs3.2.2. partea cu sumele mari de bani e la fel de neclara... asa cum exista un prag minim sub care nu poti face o oferta, poate fi stabilit, la fel de simplu (si tehnic), un prag maxim ..si nu mai pacatuieste nimeni.
in cazul in care nu se modifica jocul pentru introducerea pragului maxim, precizati in text, care ar fi ordinul de marime peste care o oferta de pret devine neregulamentara.

(la Piata eu vand mult si bine.. deci se poate spune ca, prin cumulare, "obtin sume mari de bani" pe aceasta cale.. conform textului actual al regulii 3.2. se poate spune ca fac un lucru interzis..: )))

obs3.2.3. au aparut mai nou bataliile de fort aranjate, pentru castig de arme rare, cu aura. pe scurt: se aranjeaza doua tabere de pomanagii, una de "invingatori" cealalta de "invinsi"; in tabara de "invinsi" intra jucatori purtand la ei sume mari de bani (sau un jucator care colecteaza, prin Piata, o anumita taxa de inscriere, incalcand spiritul regulii 3.2..); iar timp de 55 de runde nu se intampla practic nimic, toti pomanagii dorm in posturi (eventual ascunsi in fort) si asteapta "sinuciderea" purtatorilor de valori si expirarea timpului de joc...
practica mi se pare ridicola, incorecta si usor dezgustatoare... si cred ca ar trebui precizata aici, IN MOD EXPLICIT, ca infractiune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu inteleg unele chestii... cum adica "folosirea pietei pentru a da sau a obtine 1-experienta", se vinde experienta la piata sau ce?
2-obiecte, pai nu pentru asta era piata?
3-sume mari de bani sunt strict interzise", adica daca eu vreau sa vand Sabia lui Hernandos, Belle Stars Derringer, sau orice arma cu aura rara trebuie s-o pun la piata cu un pret de 5000$ ?
 

DeletedUser

Guest
si daca vreau sa vand un oras,de exemplu
nu pot da un obiect la piata cu un pret ridicat?
 

DeletedUser200

Guest
ok, atunci sa ne lamureasca si pe noi cineva daca acele lupte la care participam sunt legale.
si vorba unui coleg ce facem vindem maceta lui nat cu 4000 $ nu mai putem cere mai mult, de ce va bagati sa faceti legea la piata
 

DeletedUser

Guest
ffff bune modificare. la cati jucatori care faceau dueluri organizate,schimbau produse intre ei etc. ar fi trebuit asa ceva

respectele mele echipet TW<3W
 

DeletedUser4729

Guest
Ceea ce doriti sa implementati mi se pare un pic ridicol (asta in cazul in care nu ganditi mai atent anumite ,,chestii'')

-eu daca vreau sa pun o recompensa pe capul lui X de 100000$ si el nu isi da seama, munceste linistit si se trezeste duelat de jucatorul Y, asta inseamna ca unul dintre noi 3 a incalcat regulamentul ?

,,folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise. ''

-eu pun la piata un magar cu 50000$ , poate mi'l cumpara cineva...incalc regulamentul, corect ? Cumpar 50 de magari si ii pun la piata cu pretul de 1000$ si la fel, imi sunt cumparati de X , incalc regulamentul ?

Inainte de a implementa acele ,,sanctiuni'' ar fi mai indicat sa explicati in detaliu anumite aspecte
 

DeletedUser

Guest
obs3.2.1. din cate stiu pana acum despre Piata, aici se fac tranzactii cu obiecte si bani.
la ce se refera regulamentul cand interzice "folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta si obiecte"[!]? ..ca sa nu cad in pacat fara sa-mi dau seama;

E simplu. Incearca sa citesti toata fraza, nu sa alegi doar cuvantul "piata". Regula suna cam asa : Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei... Evident participarea la un duel aranjat poate implica bani/exp, piata implica bani/obiecte si recompensele implica bani. Lamurit ?

obs3.2.2. partea cu sumele mari de bani e la fel de neclara... asa cum exista un prag minim sub care nu poti face o oferta, poate fi stabilit, la fel de simplu (si tehnic), un prag maxim ..si nu mai pacatuieste nimeni.
in cazul in care nu se modifica jocul pentru introducerea pragului maxim, precizati in text, care ar fi ordinul de marime peste care o oferta de pret devine neregulamentara.



(la Piata eu vand mult si bine.. deci se poate spune ca, prin cumulare, "obtin sume mari de bani" pe aceasta cale.. conform textului actual al regulii 3.2. se poate spune ca fac un lucru interzis..: )))

Din moment ce INNO nu a limitat preturile, nu avem cum sa le limitam noi. Preturile obiectelor tin de mai multi factori: vechimea lumii, numarul de jucatori de pe o lume, numarul de jucatori cu premium pe salariu care au acces la obiecte ce nu pot fi gasite de jucatorii fara premium, etc. Evident un cutit al lui bowie nu va avea acelasi pret pe lumea 1 ca pe Arizona sau Colorado. Ce trebuie sa stiti e ca veti incalca regula in momentul in care vindeti sapca gri cu 50 de mii, magar cu 100 de mii si exemplele pot continua. Poti vinde mult si bine sute de obiecte, nu te va bana nimeni, atata vreme cat nu le vinzi cu preturi ridicole pentru a-ti ajuta prietenii sau mai stiu eu din ce motive.


obs3.2.3. au aparut mai nou bataliile de fort aranjate, pentru castig de arme rare, cu aura. pe scurt: se aranjeaza doua tabere de pomanagii, una de "invingatori" cealalta de "invinsi"; in tabara de "invinsi" intra jucatori purtand la ei sume mari de bani (sau un jucator care colecteaza, prin Piata, o anumita taxa de inscriere, incalcand spiritul regulii 3.2..); iar timp de 55 de runde nu se intampla practic nimic, toti pomanagii dorm in posturi (eventual ascunsi in fort) si asteapta "sinuciderea" purtatorilor de valori si expirarea timpului de joc...
practica mi se pare ridicola, incorecta si usor dezgustatoare... si cred ca
ar trebui precizata aici, IN MOD EXPLICIT, ca infractiune.

Bataliile nu sunt interzise. Fiecare poate face ce vrea in timpul unei batalii. De asemenea nu putem interzice jucatorilor cu bani sa participe la lupte, in fond asta e si singura metoda de a obtine armele cu aura cu o valoarea mai mare decat a obiectelor ce pot fi gasite la munci. Insa, cei care acum practica metoda de vandut bate, bandane cu pret de 5000 de dolari ca sa lesine ei cu o suma imensa la fort, cad sub incidenta regulii privind piata si vor fi sanctionati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
obs3.2.2. partea cu sumele mari de bani e la fel de neclara... asa cum exista un prag minim sub care nu poti face o oferta, poate fi stabilit, la fel de simplu (si tehnic), un prag maxim ..si nu mai pacatuieste nimeni.
in cazul in care nu se modifica jocul pentru introducerea pragului maxim,

si atunci ce avantaj sa ai cand vrei sa vinzi un obiect foarte rar?(de exemplu ursulet de plus). cred ca ar trebui sa existe un maxim
 

DeletedUser

Guest
E simplu. Incearca sa citesti toata fraza, nu sa alegi doar cuvantul "piata".

o fraza nu e doar o suma de cuvinte... ca sa se inteleaga ce vrei sa exprimi, trebuie sa folosesti corect sintaxa, regulile de punctuatie si vocabularul limbii in care incerci sa faci enuntul. in plus, atunci cand enunti o regula, TREBUIE sa folosesti TOATE cuvintele necesare eliminarii oricaror echivocuri. din textul regulii discutate reiese exact ceea ce am zis mai inainte.. ca dovada, nu sunt singurul care a cerut precizari.
orcicum, ma bucur ca nu voi fi sanctionat pentru trafic de experienta in Piata...


Bataliile nu sunt interzise. Fiecare poate face ce vrea in timpul unei batalii. De asemenea nu putem interzice jucatorilor cu bani sa participe la lupte, in fond asta e si singura metoda de a obtine armele cu aura cu o valoarea mai mare decat a obiectelor ce pot fi gasite la munci. Insa, cei care acum practica metoda de vandut bate, bandane cu pret de 5000 de dolari ca sa lesine ei cu o suma imensa la fort, cad sub incidenta regulii privind piata si vor fi sanctionati

stiu ca "bataliile nu sunt interzise".. (m-ati citat incomplet, iar ati mancat cuvinte) dar sunt convins ca o "batalie aranjata" nu este cu nimic mai in spiritul jocului decat un "duel aranjat".. stiu ca informatia legata de "metoda de a obtine armele cu aura cu o valoarea mai mare decat a obiectelor ce pot fi gasite la munci" a "transpirat" de la echipa voastra, dar asta nu poate legitima o practica deloc onorabila.... una e sa primesti o arma cu aura "luptand" la fort si cu totul altceva este sa te duci la fort si sa stai sa iti "pice" o arma, pentru ca "ai platit"... ca la piata.
iar modificarile la regulament introduse acum tocmai la sanctionarea practicilor de "aranjare" se refera... sau iar n-am inteles?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bataliile nu sunt interzise. Fiecare poate face ce vrea in timpul unei batalii. De asemenea nu putem interzice jucatorilor cu bani sa participe la lupte, in fond asta e si singura metoda de a obtine armele cu aura cu o valoarea mai mare decat a obiectelor ce pot fi gasite la munci. Insa, cei care acum practica metoda de vandut bate, bandane cu pret de 5000 de dolari ca sa lesine ei cu o suma imensa la fort, cad sub incidenta regulii privind piata si vor fi sanctionati

Sp1tfire Aici as dori ...sa zic ceva...da..se vad bate,bandane..deoarece ti se pare oke ..ca un tip..sa cumpere 30-50 de produse..ca..cam atatia vin la o batalie organizata ...gen ..30-50 de flinte..pai el da bani grei..asa eu cumpara 30-50 de bate....ce nu cred ca costa mai mult de 10 dolari.

Si un Duel Organizat...da mi se pare ridicol ..sa zic la ala de lev 99 sa ramana "Gol" si sa vin eu lev 60 sal ard xD.

La piata nu ma bag...desi am o intrebare. Daca Cutarescu....ca ma stie...si stie ca is in criza..si vreau cv item ..si el il are...si il pune la piata incat ca eu sa il pot cumpara...se considera o incalcare a regulei :-?. Gen Am 350 de dolari ...si vreau esarfa mexicana ..si el o pune in piata pentru mine :).
 

DeletedUser3152

Guest
deci e interzis sa vand un magar cu 5000,dar o sticla de tequila o pot vinde cu 1000.eu inteleg in mare ce vreti sa faceti cu noile reguli,dar nu sunt bine explicate si se pot interpreta.sunt exact ca legea aia cu o stire pozitiva 1 negativa.piata ofera posibilitatea de vanzare a unui obiect cu 1 milion,chiar daca acesta nu valoreaza atat.poate cei doi(vanzatorul si cumparatorul)nu au vorbit pe chat sau prin telegrama,au vorbit pe mes,ce dovada aveti pentru ai ii bana?ei pot spune ca nu au stiut,vanzatorul a pus obiectul la baza cu pretul imens,a zcris pe global ca are bandana la 1 milion la piata,iar cel ce a cumparat era in bani si nu stia ce sa faca cu ei,deci l'a cumparat.ce puteti face fara dovezi?

poate gresesc,dar mi'ar placea (si nu numai mie)sa fie totul mult mai exact.
 

DeletedUser

Guest
transfer de bani ilegal ... cand veti face ilegale si batalie de fort organizate ? ca acum cu noua tactica toti banii se trimit prin intermediul pietii la 1 sau 2 playeri care lesina ... fail rullz
 

DeletedUser

Guest
La piata nu ma bag...desi am o intrebare. Daca Cutarescu....ca ma stie...si stie ca is in criza..si vreau cv item ..si el il are...si il pune la piata incat ca eu sa il pot cumpara...se considera o incalcare a regulei :-?. Gen Am 350 de dolari ...si vreau esarfa mexicana ..si el o pune in piata pentru mine :).


Exista un pret minim al obiectelor. Nu-ti impune nimeni sa pui un pret anume. Daca vrei sa-ti vinzi produsul cu pretul minim, e treaba ta. Nu incalci nicio regula.

transfer de bani ilegal ... cand veti face ilegale si batalie de fort organizate ? ca acum cu noua tactica toti banii se trimit prin intermediul pietii la 1 sau 2 playeri care lesina ... fail rullz

Pana sa apara piata nu se organizau batalii pentru arme cu aura sau cum ? Simplu ca buna ziua, vii cu banutii la purtator in buzunar si te bati, nu trebuie sa fie doar un jucator cu milionul sa lesine. Dar stiu, asta implica activitate, implica lesinul mai multor jucatori, implica mai putini castigatori de obiecte, ceea ce voi nu doriti. Voi vreti sa stati 55 de runde la umbra si sa va vina Wyatt Earps Buntline in raport. Uite ca nu se mai poate.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus