Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Această opţiune îţi va da posibilitatea de a trimite bani altor jucători prin transfer bancar. Adica tu poti trimite către playerul X o sumă de bani (de ex) împrumut printr-o noua optiune a jocului.

Asa ...si eu daca vreau sa-i dau unui jucator , ca asa mi-a venit mie , o suma de 25 000$ sau nu stiu , 5 000$ prin acest " împrumut printr-o noua optiune a jocului " , o sa fiu sanctionat ? :)
 

DeletedUser

Guest
Pai daca s'a implementat asa ceva, chiar crezi ca o sa'ti dea ban??? Normal ca nu, numai sa respecti celelalte reguli, mai ales cele cu privire la multiaccount.
 

DeletedUser9380

Guest
Această opţiune îţi va da posibilitatea de a trimite bani altor jucători prin transfer bancar. Adica tu poti trimite către playerul X o sumă de bani (de ex) împrumut printr-o noua optiune a jocului.

Adică dacă, de exemplu, îi dau unui jucător 1000$, el trebuie să mi-i restituie?
 

DeletedUser

Guest
Pai daca s'a implementat asa ceva, chiar crezi ca o sa'ti dea ban??? Normal ca nu, numai sa respecti celelalte reguli, mai ales cele cu privire la multiaccount.
Pai d-asta zic si eu , ca cei cu multiaccount sunt "favorizati" :|
 

DeletedUser

Guest
Faceti voi cum faceti si ceata tot pluteste peste tot... Desigur, eu care oricum nu mai joc decat pe o singura lume din placerea jocului, pot accepta cam orice schimbare de regulament, pentru ca nu umblu cu tot felul de balarii. Dar, in conditiile in care vreo jumatate din userii nostri inca folosesc tot felul de gainarii, cred ca mai bine de jumatate nu stiu a scrie in limba romana (probabil unii au probleme si cu cititul), faceti mai oameni buni regulamentul asta sa nu mai fie interpretabil in 15 feluri...

Un simplu exemplu ("noua regula" sau "regula modificata" - daca imi amintesc bine, asta era valabila inca de dupa 1.30, de cand incepuse lumea sa vanda item de 3$ cu 50k $):
3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta sau bani altor conturi din joc.
Transferul bancar este fix o optiune a jocului, care permite oferirea de bani altor conturi din joc! Pai cum faci?!

Da, e drept, poate unii din noi intuiesc ce anume se doreste de la aceasta optiune (transferul de bani), dar ceilalti 50% (sau cati or fi) e clar ca vor avea inca un motiv in plus pentru a mai produce cateva gainarii/balarii/furtisaguri de 2lei. Trageti putin de regulile astea, chiar daca vor fi mai multe alineate, dar explicati-le in clar - cei care vin si isi fac conturi pentru alte motive decat a juca din placere, pot beneficia si de un regulament din 5 cuvinte, ca oricum nu il vor citi, dar firesc este sa existe un set de reguli de joc obiectiv si complet, fara a mai lasa loc de speculatii, interpretari, fara sincope si alte neconcordante.

Revenind la transferul bancar:
* Este sub forma de imprumut? Adica odata "impins" acel milion de $ catre colegul "neajutorat", el este obligat sa ii restituie? (este evident ca asta e o prostie - nu poate functiona sistemul precum Fiscul, care daca nu ai dat inapoi banul, vine si te executa silit).
* Cum spunea cineva mai sus, tendinta de a merge spre o varianta interactiva a jocului, presupune acceptarea faptului ca cei mai dezvoltati, ii vor ajuta si pe prietenii lor ceva mai "lenesi" sau cu mai putina experienta de joc - nu vad nimic rau in asta.

In incheiere, as propune ca acel 3.2 sa fie putin ajustat, sa fie facuta o referinta clara ca 3.2 este un titlu iar regulile jocului sunt de fapt 3.2.1. si 3.2.2. In varianta de fata, se intelege fix ca nu ai voie sa transferi bani de la un cont la altul, desi banca tocmai a inceput sa permita acest lucru. Evitati cumva insiruirea regulilor ca si capitol general, urmat de subcapitole, sau modificati textul "pentru a oferi experienta sau bani altor conturi din joc". Deruta prea mult si vesnic vor fi discutii... In momentul de fata, orice multi-cont va zburda liber atat timp cat nu foloseste acelasi PC. Regulile privind folosirea aceluiasi PC sunt de bun simt, dar nu prea vad cum ar putea fi imbunatatite astfel incat sa fie pedepsit multicont-ul, dar fara a le da in cap acelor cateva cazuri care chiar sunt frati/surori/veri si isi folosesc conturile in mod corect si independent.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare: S.a activat transferul bancar? Si daca ,,da,, cum pot trimite bani?Multumesc<3W
 

DeletedUser

Guest
Intri in banca oricarui oras si iti apare acolo Transfer Bancar , dai pe el , scri suma , bifezi casuta aceea si trimiti :)
 

DeletedUser2041

Guest
Ce nu inteleg multi este faptul ca jocul prevede TRANSFER de bani, nu imprumut.

Daca imprumutati bani intre voi, nu veniti mai tarziu la suport sa reclamati ca nu mai primiti banii inapoi, pentru ca in joc nu exista termenul de imprumut.
 

DeletedUser

Guest
Ce nu inteleg multi este faptul ca jocul prevede TRANSFER de bani, nu imprumut.

Daca imprumutati bani intre voi, nu veniti mai tarziu la suport sa reclamati ca nu mai primiti banii inapoi, pentru ca in joc nu exista termenul de imprumut.

Dar imprumuturile sunt legale, nu?
 

DeletedUser

Guest
Mai pe scurt,transferi bani,oricand,oricat,oricui..fara a avea pretentia de a-i primii inapoi..sau mai pe scurt "iti ajuti celalalt cont":rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca nu am voie sa le cer amicilor sa ma imprumute cu niste bani pe alta lume ? :tumble:
 

DeletedUser

Guest
Tema asta si-a cam pierdut scopul,nu au mai fost modificari de anul trecut.Nu ar fi mai bine sa faceti cate un topic la fiecare modificare ca sa stie toata lumea si sa nu mai fie confuzii ?
 

DeletedUser

Guest
Pai da,eu ziceam sa se faca cate un topci special pentru fiecare modificare unde sa putem sa intrebam ce nu intelegem,in rest topicul asta ii cma vechi si nu cred ca ar intreba cineav aici si ar ramare confuz.

Deacord cu tine...Nu toti acceseaza acel topic,mai bine sa fie unul special.
 

DeletedUser

Guest
Voi,moderatorii,nu va dati cu pararea ?Sau ati uitat si voi de topicul asta ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus