Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Voi,moderatorii,nu va dati cu pararea ?Sau ati uitat si voi de topicul asta ?

Inca un motiv :up:

2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam, acesta fiind pedepsit conform regulamentului. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect, altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de lungime a postului si pedepsita ca atare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sa il face imposibil

mi se pare exagerat jocul cu atatea reguli , deja nu mai poti juca linistit si de fun , trebuie sa fi anent sa nu cumva sa deranjeji vre-un jucator ultra sensibil ... trist
 

DeletedUser

Guest
mi se pare exagerat jocul cu atatea reguli , deja nu mai poti juca linistit si de fun , trebuie sa fi anent sa nu cumva sa deranjeji vre-un jucator ultra sensibil ... trist

Nu ti fa griji,cati am vazut eu ca incalca regulile,dar nu mai continui s despre admini
 

DeletedUser

Guest
3.2 e foarte interpretabila, care e logica stabilirii unei "infractiuni" care e limita admisa de transfer de bani ori de a licita un obiect rar la piata ?? cred ca cel mai simplu e sa fie limitat tehnic transferul de bani si un jucator sa poata transfera o suma maxima saptamanala ori lunara sau cel mult odata pe saptamana/luna catre un jucator iar cu piata nu inteleg ceva, daca eu pun la piata un obiect f rar la pretul de 1 milion si imi gasesc cumparator inseamna ca exploatez piata?? ori cum judeca un admin daca e corect ce am facut sau nu, e doar la mintea adminului si nu cred ca toti gandesc la fel.. :tumble:

P.S : Ca idee regulile sunt binevenite doar ca ar mai trebui lucrate putin sa fie mai explicite.. parerea mea !! Have fun to all :shoot: :nesigur: :boone:
 

DeletedUser

Guest
piata

habar nu am daca voi administratori ati avut ideea sau exista un mare ginditor immo care a elaborat-o, dar introducerea pretului la produs ori zece la piata e o mare prostie ....rezultatul e unul singur si anume ca nu mai gasesti nimic la piata ....eu zic ca e timpul sa recunoaste-ti ca ati gresit si sa indreptati lucrurile :tumble:
 

DeletedUser20606

Guest
habar nu am daca voi administratori ati avut ideea sau exista un mare ginditor immo care a elaborat-o, dar introducerea pretului la produs ori zece la piata e o mare prostie ....rezultatul e unul singur si anume ca nu mai gasesti nimic la piata ....eu zic ca e timpul sa recunoaste-ti ca ati gresit si sa indreptati lucrurile :tumble:

Din cate stiu treaba asta nu-i permanenta, ramane asa doar pana la remedierea problemelor :)
 

DeletedUser

Guest
Da dar piata e blocata.
Nu se mai pot face crafturi-nu se gasesc materiale->nimeni nu mai vinde la preturile astea.
Stiu ca nu sta in puterea echipe sa remedieze..dar daca sa se poate......echipa sa transmita nemultumirile noastre celor de la inno despre problema cu piata.:sad:
 

DeletedUser6410

Guest
Da dar piata e blocata.
Nu se mai pot face crafturi-nu se gasesc materiale->nimeni nu mai vinde la preturile astea.
Stiu ca nu sta in puterea echipe sa remedieze..dar daca sa se poate......echipa sa transmita nemultumirile noastre celor de la inno despre problema cu piata.:sad:

Daca ar fi piata blocata nu s-ar mai gasi nimic la ea, ea a fost doar limitata , craft se poate face cine te opreste pe tine sa muncesti pentru produsele necesare pentru craft
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca ar fi piata blocata nu s-ar mai gasi nimic la ea, ea a fost doar limitata , craft se poate face cine te opreste pe tine sa muncesti pentru produsele necesare pentru craft

In alta ordine de idei, eu de exemplu, nu voi pune baionete pe piata la doar 1500$.

Acum, astept un raspuns clar la o intrebare usoara, cand se va scoate limita asta de la piata?
 

odm

Cowboy
acobuz, daca nu mai e profitabil, nu mai faci!
pana la urma, poti face 1500$ in 3 ore de munca, asa ca nu e o problema restrictia de 10 ori, si e bine ca nu ii mai vad pe aceia care pun un produs comun, ca frunza de tutun, la 1000$ si pierd banii de taxa aiurea
cu regula de 10 ori se stimuleaza vanzarea, pararea mea cel putin
 

DeletedUser13119

Guest
eu nu pot sa gasesc lista adminilor
in regulament este dat un link, dar nu merge... mi se pare tema potrivita asta.
 

DeletedUser

Guest
limitare pret

mie nu-mi convine regula asta si am sa va explic de ce anume. am cumparat cheia numarul 2 cu un pret de 80000$ , acum as vrea sa o vand macar la acelasi pret insa conform regulilor atea impuse nu o pot pune la piata cu mai mult de 4500 . vi se pare corect, logic, etic ? de exemplu cureaua lui al swearengen e pe anumite piete si cu 400000. eu ce am sa fac acum cu cheia aia? am convingerea ca cineva ar vrea sa o cumpere fiindca sunt destui care au ratat alegerea corecta pentru a obtine cheia si acum nu mai pot sa-si faca rost de pusca dar ar fi dispusi sa dea si 300000 pe ea, problema insa e asta cu limita impusa....
 

DeletedUser22208

Guest
Nu știu unde să pun întrebarea. Vreau să știu cum fac 450 puncte de meșteșug pt. a învăța o rețetă de piatră de lustruit. Unde găsesc punctele acestea de meșteșug? sau Ce trebuie să dezvolt ca să am respectivele puncte. Ms
 

DeletedUser20606

Guest
Nu știu unde să pun întrebarea. Vreau să știu cum fac 450 puncte de meșteșug pt. a învăța o rețetă de piatră de lustruit. Unde găsesc punctele acestea de meșteșug? sau Ce trebuie să dezvolt ca să am respectivele puncte. Ms

Trebuie sa faci craft. Sa cumperi retete, sa le "inveti", mai simplu, sa confectionezi produse. Pt acea reteta trebuie sa alegi meseria de fierar.
 

DeletedUser22208

Guest
Trebuie sa faci craft. Sa cumperi retete, sa le "inveti", mai simplu, sa confectionezi produse. Pt acea reteta trebuie sa alegi meseria de fierar.

Caracterul meu este muncitor și fierar. AȘadar, trebuie să fac mai multe cuțite și alte produse de la fierar, pt. a-mi crește punctele de meșteșug?

Ms:cooln:
 

DeletedUser20606

Guest
Caracterul meu este muncitor și fierar. AȘadar, trebuie să fac mai multe cuțite și alte produse de la fierar, pt. a-mi crește punctele de meșteșug?

Ms:cooln:

Daca ai culoare verde(deci primesti puncte de mestesug),atunci da. Insa daca e gri, trebuie sa cumperi retete, sa le folosesti si sa fabrici noi obiecte. Ai aici lista cu toate obiectele ce pot fi fabricate de fierar: http://tw-db.info/?strana=recipe&craft=3

Citeste si aici: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=31464
 

DeletedUser22208

Guest
Daca ai culoare verde(deci primesti puncte de mestesug),atunci da. Insa daca e gri, trebuie sa cumperi retete, sa le folosesti si sa fabrici noi obiecte. Ai aici lista cu toate obiectele ce pot fi fabricate de fierar: http://tw-db.info/?strana=recipe&craft=3

Citeste si aici: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=31464

oke am înțeles. Am prins și idea că este posibil să faci ceva și să nu primești bonusuri de meșteșug. Așadar, pt. 450 pct. de meșteșug îmi va crește barbă. Asta este :-s voi aștepta. Ms mult de sfaturi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus