Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
art. 4.10 [este interzisa afisarea la profilul personal, profilul orasului/fortului si pe forum intern/extern a mesajelor care incita la tentativa de sparge cont.]

Asta nu am inteles-o. Cum adica "mesaje care incita la tentativa de spargere cont" , ceva de genul "am sa-i sparg contul lu' X" sau "Va dau parola mea daca ZMZ"? Nu inteleg... :nesigur:
 

DeletedUser

Guest
art. 4.10 [este interzisa afisarea la profilul personal, profilul orasului/fortului si pe forum intern/extern a mesajelor care incita la tentativa de sparge cont.]

Asta nu am inteles-o. Cum adica "mesaje care incita la tentativa de spargere cont" , ceva de genul "am sa-i sparg contul lu' X" sau "Va dau parola mea daca ZMZ"? Nu inteleg... :nesigur:

Adica sa scrii ceva de genul: "Sa moara mama, hai sa spargem conturi ca jmekerii" ;)
 

DeletedUser593

Guest
Adica sa scrii ceva de genul: "Sa moara mama, hai sa spargem conturi ca jmekerii" ;)
Texte de genul: "Va invit sa-mi aflati parola" sau "Parola mea este 123456" care ii invita pe jucatori sa-ti "sparga" parola. La asta se refera.
 

DeletedUser

Guest
Salutare, daca aceasta regula inca este valabila.


3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta, bani si obiecte altor conturi din joc. Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise.

De ce cand au fost cateva propuneri si intrebari daca se pedepsesc teparii, ei spun ca nu exista o regula?

folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise

Ar putea fi pedepsiti chiar foarte usor teparii cu aceasta regula, un admin din cate stiu, poate verifica tranzactiile la piata.

Propun sa faceti si un update pe wiki, cu aceste reguli, ca acolo nu este complet.
 

just4fun

The Boss
1. nu prea inteleg ce legatura are regula respectiva cu teparii.
un tepar vine si spune iti dau pe cart un pistol si o curea - tu ii dai cele doua obiecte el nu iti mai da nimic - de fapt iti ofera suma de bani care o ceri tu la piata pentru acele obiecte.

crezi ca poti explica mai pe indelete cum s-ar putea incadra teapa in acel articol?

2. o sa se completeze si acolo regulamentul.
 

DeletedUser

Guest
1. nu prea inteleg ce legatura are regula respectiva cu teparii.
un tepar vine si spune iti dau pe cart un pistol si o curea - tu ii dai cele doua obiecte el nu iti mai da nimic - de fapt iti ofera suma de bani care o ceri tu la piata pentru acele obiecte.

crezi ca poti explica mai pe indelete cum s-ar putea incadra teapa in acel articol?

2. o sa se completeze si acolo regulamentul.

Pai, o teapa poate fi de mai multe feluri, ca da bani pe lumea x, pentru bani pe lumea y.
Si cel care e tepuit, daca face tichet, isi ia si el ban pentru schimb de avantaje intre lumi si el, ban de 5 zile daca nu ma insel, dar aici, pentru cel care a dat teapa, poate intra cu usurinta si
folosirea pietei pentru a da sau a obtine...sume mari de bani sunt strict interzise
deci daca el ar pune un tutun cu 300k, sunt sigur ca se incadreaza aici.

La fel si cu itemele de pe aceiasi lume, daca unul zice ca da vest lui cartwight (sa iau exemplul dvs) pentru wyatt, si afacerea se face la pretul minim, el isi primeste wyatt la pretul minim, dar nu mai pune si vesta.
Deci si asta intra foarte bine la exploatatul pietei, pentru a primi un obiect.
Nu cred ca se refera la altceva acea regula, doar la a primi iteme scumpe la pretul minim.

Daca ma insel, am sa ma mai informez, la ce se poate referi.
 

DeletedUser25592

Guest
Mai are rost regula cu schimbul intre lumi?.Vad ca multi scriu si pe chat,si asa,si oricum se fac schimburile.Deci nu-i mai vad rostul regulei,doar cat adminii sa mai baneze pe 1-2(sa faca rău :blink::ras:)
 

DeletedUser2041

Guest
Mai are rost regula cu schimbul intre lumi?.Vad ca multi scriu si pe chat,si asa,si oricum se fac schimburile.Deci nu-i mai vad rostul regulei,doar cat adminii sa mai baneze pe 1-2(sa faca rău :blink::ras:)

Regula are rostul ei. Daca vezi pe chat, te rog frumos sa folosesti functia de raportare a jignirilor pentru a raporta acele texte.

Echipa de administrare din pacate nu poate supravegheze permanent lumile de joc sa vada, cine ce mai zice pe chat.
Datoria ta ca jucator este sa raportezi eventualele nereguli observate.
 

DeletedUser

Guest
Regula are rostul ei. Daca vezi pe chat, te rog frumos sa folosesti functia de raportare a jignirilor pentru a raporta acele texte.

Echipa de administrare din pacate nu poate supravegheze permanent lumile de joc sa vada, cine ce mai zice pe chat.
Datoria ta ca jucator este sa raportezi eventualele nereguli observate.

Pedeapsa pentru schimbul de avantaje intre lumi e prea mica, un ban de 5 zile, pe un singur cont, si bineinteles ca ei nu striga cu contul principal ca fac schimburi, striga cu cele mici, unde vor sa dea bani, deci, o vacanta de 5 zile nu ii sperie cu nimic, daca s-ar pedepsi mai aspru, ar scadea si numarul lor.
 

DeletedUser2041

Guest
Pedeapsa pentru schimbul de avantaje intre lumi e prea mica, un ban de 5 zile, pe un singur cont, si bineinteles ca ei nu striga cu contul principal ca fac schimburi, striga cu cele mici, unde vor sa dea bani, deci, o vacanta de 5 zile nu ii sperie cu nimic, daca s-ar pedepsi mai aspru, ar scadea si numarul lor.

Analizam opinia ta :boone:
 

DeletedUser25592

Guest
Pedeapsa pentru schimbul de avantaje intre lumi e prea mica, un ban de 5 zile, pe un singur cont, si bineinteles ca ei nu striga cu contul principal ca fac schimburi, striga cu cele mici, unde vor sa dea bani, deci, o vacanta de 5 zile nu ii sperie cu nimic, daca s-ar pedepsi mai aspru, ar scadea si numarul lor.

Nu cred.Pielea rea și răpănoasă ,ori o bate,ori o lasă.Iulian,imi explici si mie de ce s-a implementat această regulă ? .Chiar nu-i văd rostul:shoot:
 

DeletedUser2041

Guest
Nu cred.Pielea rea și răpănoasă ,ori o bate,ori o lasă.Iulian,imi explici si mie de ce s-a implementat această regulă ? .Chiar nu-i văd rostul:shoot:

Regula respectiva exista de cand este jocul pe lume. Simplu, pentru a interzice sa vinzi ceva contra altceva pe alta lume. Eu zic ca regula este destul de clara, faptul ca tu nu o intelegi este problema ta.
Citeste din nou regula, vei intelege si rostul.
 

DeletedUser19580

Guest
eu totusi am o intrebare.dc mai exista transfer bancar daca nu ai voie sa faci nimic cu el?dc sa nu poti face schimburi?si tepele...frate,ai fost fraier,ai luat teapa.am invatat asta pe pielea mea cu un set freeman si 600k
 

DeletedUser2041

Guest
eu totusi am o intrebare.dc mai exista transfer bancar daca nu ai voie sa faci nimic cu el?dc sa nu poti face schimburi?si tepele...frate,ai fost fraier,ai luat teapa.am invatat asta pe pielea mea cu un set freeman si 600k

Transferul bancar exista pentru a putea trimite bani altor jucatori. Dai bani altui jucator, nu imprumut.


Subiect inchis, ati reinviat un post vechi de 3 ani.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus