Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7395

Guest
Nu cred ca este cineva care zice sa nu se interzica schimbul de bani de pe o lume pe alta sau vanzarea la suprapret a unor produse pentru a avantaja pe cineva.
Dar acele lupte erau chiar foarte bune. Se pot organiza si altfel dar de fiecare data ies certuri ceea ce nu ii indeparteaza pe unii. Acele lupte erau cam singurul mod de ai reanima pe cei care au ajuns la level 99 sau care nu mai au ce face cu banii.
Daca noi intre jucatori nu avem voie sa ne distram si sa incercam obtinerea unor arme cu aura prin aceasta metoda fara sa fie certuri si "ala a venit cu banii ala nu" sau "ala a lesinat si nu trebuia si celalalt a lesinat si trebuia", de ce nu se ofera un admin pe fiecare lume sa faca aceste lupte.
Nu cred ca poti trage la raspundere un admin ca va avea de castigat in urma acestor batalii si nici jucatori care participa pentru ca altfel trebuia setat sa nu pice asemenea arme in lupte de fort.
 

DeletedUser

Guest
mah

ma....avand in vedere ca din cele 3 reguli nu se deduce asta..nu conteaza :))..fiindca nu esti vinovat atat timp CAT NU SCRIE NICAIERI

CAND O SA VAD EU REGULA AIA

regula:nu aveti voie sa puneti obiecte la piata la misto...atunci nu o sa o facem

dar cat timp inventam niste reguli care nu apar...nu avem ce discuta

Regula e clara si se refera la piata. Motivul pentru care vinzi tu banderolele sau orice obiect cu preturi exuberante nu ne intereseaza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
....intrebare intrebatoare....este joc de echipa sau solitar...daca e solitar la ce s-au mai facut aliantele si orasele...mai bine faceati un magazin comun si un hotel....
pot primi ban pt...persoana x la mine in oras/aliantza lvl apropiate mai mari de lvl 50 are nevoie de 5k 10k pana saptamana viitoare nu pot sa-l imprumut ca iau ban??? e nu vreau sa fiu pe primu loc dar vreau ca orasu/alianta mea sa prospere si sa fie printre cei mai buni....toate astea se se considera frauda,,,,,atunci explicatimi spiritul de echipa....

intradevar sa vad la un lvl 10 200k $ e cam dubios dar sa dau la un lvl 87 10k mi se pare normal tind cont ca e in alianta/oras...

o zi placut
 

DeletedUser

Guest
salutis all,

dupa ce am rasfoit ce s-a scris mai sus, intreb un admin care va fi rezultatul urmatoarelor cazuri:

1. eu am 10 esarfe mexicane in inventar, pun o esarfa la vanzare la pretul de 300$. vine un stimabil care are 500.000 in cont si care nu-i place de fata mea si imi cumpara esarfa cu 10.000$. pun trei esarfe si el mi le cumpara pe toate cu cate 10.000. probabil vom lua amandoi ban, corect? si daca stimabilul meu prieten stie ca urmatoarele 3 luni va fi off, mod vacanta, etc.....pentru el ban=0. eu ce fac, merg si eu 3 luni in vacanta? :)

2. vreau sa stau 48h linistit sa nu-mi fure nimeni cash-ul. ma imbrac in somnoros, pun toti banii in banca si atac nu pe un player care are nevoie de exp, ci pe unu de 99.....el ma lesina si nu castiga absolut nimic. ce se intampla? luam amandoi ban?


3. am doua bunt-uri cu aura in inventar. pe unul il vand unui cunoscut cu pretul de 4000$....mult sub pretul pietei....este oferire de avantaj? vine ban-ul?



cat despre luptele organizate vs noul regulament, suntem pe muchie de cutit.


regula spune asa: "3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta, bani si obiecte altor conturi din joc" urmand dupa mintea mea cateva exemple, explicarea regulii "Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise"
la luptele organizate, contul strangator de bani si sinucigas, nu obtine nici un fel de avantaj, in cazul asta banii. banii sunt pierduti.

lasand la o parte interpretarile subiective, atat ale noastre cat si ale adminilor...intrebarea mea este: exista cel putin un admin, de pe serverele romanesti, care se ofera macar sa intrebe la INNO, ce e de facut in cazul acesta? sa puna problema acestui caz concret?

domnilor de la INNO, noi aici in tara noastra avem 1000 de nebuni care nu sunt multumiti de treaba cu regulamentul nou si luptele organizate. voi cum vedeti treaba asta? Ce facem cu ei? banam sau nu banam? intrebati macar si dati-ne si noua un raspuns oficial de la INNO si ne-ati inchis gura noastra mare :)

tnks...
 

DeletedUser

Guest
fratilor respectele mele pt deciziie nu stiu daca voi fi bagat in seama de admini dar imi incerc norocul ....... sincer sa fiu daca eu vreau sa dau imprumut la un prieten ce se intampla ? voi fi sanctionat cu BAN sau daca am o arma cu aura


ex: schofieldul lui jesse james si cer o suma uriasa primesc ban ???? mi se pare prostie dar e alegera vostra eu mi-am expus punctul de vedere :)


in rest :<3W<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
Nu chiar , gãseşti şi la muncii cu noroc ridicat + Premium (Salariu mai mare)

1z2ipt3.jpg


O zi plãcutã


iSavage

intadevar frumos raport ...da vreau un raport cu wyatt earp ..jese james ....billy sau sabia comandatului sau toporu lu.... ca cu briciu fermecat si cutitu lu peter pan tot gasesti
 

lord ion

West Marshal
fratilor respectele mele pt deciziie nu stiu daca voi fi bagat in seama de admini dar imi incerc norocul ....... sincer sa fiu daca eu vreau sa dau imprumut la un prieten ce se intampla ? voi fi sanctionat cu BAN sau daca am o arma cu aura


ex: schofieldul lui jesse james si cer o suma uriasa primesc ban ???? mi se pare prostie dar e alegera vostra eu mi-am expus punctul de vedere :)
probabil pentru armele rare nu vor fi restrictii
sint arme care se gasesc greu, cu pepite cheltuite ca sa ai valori cit mai mari la muncile cu noroc ridicat, si atunci mi se pare de bun simt sa pui un pret "piperat"...
nu mi se pare de bun simt sa vinzi/cumperi o bandana cu 50000 $ sau mai stiu eu ce schimburi/propuneri/etc...
chestiile astea se vor pedepsi...
citeste cu atentie ce a scris spitf1re in acest topic...
 

DeletedUser

Guest
Contra.

Daca puneti aceste limite nu trebuia sa mai implementati piata. Fiecare jucator pune pretul la obiect care il doreste, de ce sa nu o faca? Nu inteleg de ce se mai implementeaza? Jucatotii sunt multumiti cum este acum si cred mai mult de jumate ar fi contra acestei reguli.
 

DeletedUser

Guest
O ultima intrebare si renunt (si la discutie si foarte probabil al joc): in cazul luptelor aranjate ...cine incalca regulamentul ? cel care aduna banii sau toti cei care participa ?

Rezultatul care va fi : ban pentru 90 de jucatori ? sau ban DOAR pentru omul care isi bate capul sa dea mesaje ,sa puna obiectele la piata , sa tina evidenta celor care platesc , sa se ocupe de recrutare , sa aiba grija ca lupta sa dureze cat mai multe runde posibile ...etc.

Se pare ca singura directie in care se indeapta jocul este .. nevoia absoluta de pepite. Cu un cont normal fara sa cheltui 200k nu ai nici o sansa sa faci rost de arma gold. Cu aceste lupte se trezise interesul multora pentru armele cu aura..

----------------------- L . E.

citeste cu atentie ce a scris spitf1re in acest topic...
Nu neaga nimeni ca nu este normal sa beneficiezi din aceste vanzari , insa nu este cazul luptelor de fort aranjate. De aici nu apare nici un beneficiu..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O ultima intrebare si renunt (si la discutie si foarte probabil al joc): in cazul luptelor aranjate ...cine incalca regulamentul ? cel care aduna banii sau toti cei care participa ?

Rezultatul care va fi : ban pentru 90 de jucatori ? sau ban DOAR pentru omul care isi bate capul sa dea mesaje ,sa puna obiectele la piata , sa tina evidenta celor care platesc , sa se ocupe de recrutare , sa aiba grija ca lupta sa dureze cat mai multe runde posibile ...etc.

Se pare ca singura directie in care se indeapta jocul este .. nevoia absoluta de pepite. Cu un cont normal fara sa cheltui 200k nu ai nici o sansa sa faci rost de arma gold. Cu aceste lupte se trezise interesul multora pentru armele cu aura..

----------------------- L . E.


Nu neaga nimeni ca nu este normal sa beneficiezi din aceste vanzari , insa nu este cazul luptelor de fort aranjate. De aici nu apare nici un beneficiu..

Teoretic, dar doar teoretic, nu oferim nici un avantaj pentru ca banii pe care ii dam nici un avantaj jucatorului ,ei se duc in lupta...
 

DeletedUser

Guest
Eu banuiesc ca lucrurile stau cam asa: cei de la INNO au primit reclamatii ca sunt jucatori ajutati cu bani si obiecte, s-au gandit cum sa limiteze asta prin program, n-au stiut sa stabileasca limitele si atunci au enuntat niste reguli ambigue pentru a lasa loc de interpretare pentru admini. Astfel au mutat problema la admini iar ei s-au spalat pe maini, macar pe moment.

URAT din partea celor de la INNO, nu asa se rezolva o problema, sa o dai mai departe. Cred ca per total nici adminilor nu le convine situatia, dar li s-a pus pumnul in gura la fel ca si noua.
 

DeletedUser

Guest
Eu banuiesc ca lucrurile stau cam asa: cei de la INNO au primit reclamatii ca sunt jucatori ajutati cu bani si obiecte, s-au gandit cum sa limiteze asta prin program, n-au stiut sa stabileasca limitele si atunci au enuntat niste reguli ambigue pentru a lasa loc de interpretare pentru admini. Astfel au mutat problema la admini iar ei s-au spalat pe maini, macar pe moment.

URAT din partea celor de la INNO, nu asa se rezolva o problema, sa o dai mai departe. Cred ca per total nici adminilor nu le convine situatia, dar li s-a pus pumnul in gura la fel ca si noua.

da cataserby are dreptate toate chestiile cu piata trebuiau stabilite de la inceput :) asa deja ne este frica tuturor sa facem schimburi la piata jocul nu mai are nici o valoare ...........

Dupa parerea mea este un lucru rau .......... dar nu stiu daca conteaza prea mult parerea noastra celor mai activi :) chiar daca unii jucam cu premium iti zic eu frate pe o lume inafara de cele pe care iti poti cumpara si indemanari cu pepite e imposibil sa gasesti arme precum : wyats earp buntline sau peacemaker-ul lui billy sau schofieldul lui jesse james

P.S : nu e buna alegerea
 

DeletedUser

Guest
eu sunt sigur ca lucrurile stau altfel: limitele se pot stabili foarte simplu, nu stiu daca inno si-a pus problema si nici nu ma intereseaza.. pana la urma, si in viata reala poti ucide, fura, insela (ca altfel n-am avea ce povesti) etc, dar nu trebuie sa o faci doar pentru ca se poate..
regulile sunt neclare nu pentru ca asa vrea inno si nici pentru ca nu se poate altfel; regulile sunt facute de echipa romana si pentru neclaritati sunt posibile doar doua explicatii: atata pot sau atata vor...
cu bataliile aranjate m-am lamurit: se pare ca va cam place saorma la amandoua.. asa ca or sa va dea saorma, chiar daca din cauza asta trebuie sa contrazica in fond regulamentul; deci, cu cat e mai neclar, cu atat mai usor se poate plia pe pofta celui ce-l aplica...ce daca asta poate naste discutii interminabile?................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6863

Guest
In loc sa gaseasca o solutie tehnica fara batai de cap au preferat sa inventeze alte "solutii" tehnice pentru a verifica incalcarea unor reguli stabilite "de principiu", avand ca baza doar moralitatea sau mai bine zis bunul simt al jucatorilor... Ai zice ca la INNO lucreaza conationali de-ai nostri :D

Pe de alta parte, ar trebui sa ne mandrim ca solutiile "imorale" de speculare a functiilor pietei au fost "inventate" de un roman. Care acum e impotriva lor :D
 

DeletedUser

Guest
discutie

ca sa nu mai fac off-topic o sa imi spun punctul de vedere la toate

3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta, bani si obiecte altor conturi din joc. Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise.

mi se pare totul ok pana la ultimul obiect cu sume mari de bani...aici nu inteleg de ce...fiecare obtine banii cum poate...de ce sa fie interzisa..

3.3 Duelurile cu conturile de test ale administratorilor sunt strict interzise. Orice duel se pedepseste cu 3 zile ban temporar. Lista administratorilor se gaseste aici: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=6302
3.4 Folosirea oricarei metode pentru a face schimb de avantaje intre diferite lumi de joc este strict interzisa.


ASTEA 2 TREBUIAU SA FIE BAGATE DE mai bine de 1 AN...

si da...acum e posibil orice ca si in poza de mai jos

looolyr.jpg


http://img683.imageshack.us/i/looolyr.jpg/
 

DeletedUser

Guest
Eu is mai greu de cap si inteleg mai greu.
Daca eu pun la piata o bata cu pretul de 20$ si vine cineva si o cumpara cu 5000, se poate spune ca unul din noi incalca noile reguli?
 

DeletedUser

Guest
cea cu piata cred ca trebuia bagata de la inceput de cand sa implementat piata pentru ca sunt foarte multi jucatri care dau iteme mici altuia pentru bani sau fac schimb de obiecte
 

DeletedUser

Guest
Contra

sunt 100 la suta contra
e o prostie sa interzici comertul la sumele dorite
daca eu vreau sa cumpar 0 bandana cu 5000 o cumpar pt ca sunt banii mei munciti de mine<3W
regulile astea strica farmecul unui joc atat de frumos<3W
 

DeletedUser10617

Guest
Si eu sunt 100% impotriva banii sunt ai fiecarui jucator si el e liber sa decida ce va face cu banii lui poate sa dea si 30 000$ pe o haina sau pe o banderola.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus