Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

DeletedUser28095

Guest
Mâine pe Lumea 1:
Pe atac merg cei din alianța Outlanders.
Pe apărare merg cei din HONOUR.
Jucătorii fără oraș sau alianță pot merge pe atac sau apărare după bunul plac.

Hawaii:
Pe atac merg cei SexyBalamuc și AgainstTheWorld.
Pe apărare merg cei din OldSchool.
Jucătorii fără oraș sau alianță pot merge pe atac sau apărare după bunul plac.
 

Ilene

Viceprimar
Mi se pare aiurea sa faci din luptele de la awesomia lupte de alianta ! Iar aceste limitari sunt impotriva statutului fortului awesomia, creat tocmai pentru ca fiecare jucator sa aleaga de care parte vrea sa lupte !! Oare, pe acest server, cineva mai tine cont de ce este corect?
 

DeletedUser28095

Guest
Nu știu ... poate ai glumit sau poate nu am înțeles eu bine.
Vrei să dureze luptele de la Awsomia 5 minute? :)
Că asta se întâmplă dacă nu pun restricții. Merg toți pe apărare :)
 

Ilene

Viceprimar
Si care ar fi problema? Se duc toti pe aparare, daca asa crezi ! De ce asta nu se intampla si pe alte servere ? Luptele nu sunt 100% echilibrate cam nicaieri. Dar jucatorii nu sunt manati de la spate in aparare sau atac, au dreptul sa-si aleaga singuri partea de care lupta. Si sunt lumi unde atacul a fost numeric mai mare. Si nimeni nu s-a ofuscat din cauza asta. Iar poate eu nu am chef sa ma duc in atac pentru ca asa vrea altcineva. Eu vreau sa lupt unde eu vreau si am si echipament de fort pentru atac sau aparare. Oare de ce drobul de sare are prioritate in judecarea lucrurilor ?
 
Ultima editare:

Ilene

Viceprimar
Tocmai am vizionat filmul bataliei de fort la awesomia, LA LIBER, adica fiecare unde vrea. Surpriza mare: in fort 250 de aparatori si in atac nimeni!! Au trecut cele 5 minute alocate primei runde si gata, s-a terminat batalia ! Chiar asa se poate intampla?
 

DeletedUser28095

Guest
Ideea e că pe lumile respective de joc majoritatea jucătorilor au cerut echilibrare.
Acum ce ar trebui să fac? :)
 

lord ion

West Marshal
s-a mai explicat: se vrea o luptă frumoasă, echilibrată unde jucătorii pot face daune, ferite, leșinuri, steag, etc.
restricționările sunt pe cele două lumi unde lumea mai vine de bine de rău la forturi, în funcție de balanța dintre cele 2 alianțe principale.
ceilalți se pot înscrie unde doresc.
 
Sus