Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

Intrebarea mea era pentru cei care vin la Awesomia, dar ai punctat corect aspectul asta.

Pai da. Eu am raspuns la intrebarea ta referitor la fortul Awesomia. Nici macar xp sau oup nu facem.... Asa ca 50 de oup nu dati de la voi din buzunar si eu zic ca e de bun augur sa ne dati premii pentru a motiva jucatorii. O mica recompensa nu strica.

Daca nici macar nu primim premii, atunci de ce sa mai venim la fort?z

EDIT: Totusi au trecut 13 ani de zile de cand s-a implementat acest joc si zici ca acum, in 2021, e ca atunci cand s-a implementat The West 2.0 in anul 2012. Adica 9 ani de zile.

Forturile sunt la fel :)
 
Ultima editare:

lord ion

West Marshal
Pai da. Eu am raspuns la intrebarea ta referitor la fortul Awesomia. Nici macar xp sau oup nu facem.... Asa ca 50 de oup nu dati de la voi din buzunar si eu zic ca e de bun augur sa ne dati premii pentru a motiva jucatorii. O mica recompensa nu strica.

Daca nici macar nu primim premii, atunci de ce sa mai venim la fort?z

EDIT: Totusi au trecut 13 ani de zile de cand s-a implementat acest joc si zici ca acum, in 2021, e ca atunci cand s-a implementat The West 2.0 in anul 2012. Adica 9 ani de zile.

Forturile sunt la fel :)
nu știu ce ai vrut să zici, dar sunt emoționat foarte...
 

narka200

Greenhorn
Săptămână reuşită
Astăzi la ora 00:09
arrows_up.png

Union Pacific îţi recompensează activitatea de ieri cu 2 obligaţiuni. Continuă aşa! Pentru activitatea bună de săptămână trecută, Union Pacific te recompensează cu încă 5 obligaţiuni.


Union Pacific stie cum gandesc playerii. Fii ca Union Pacific : da recompense si noi o sa scoatem cardurile ( apoi ne prezentam la fort). E simplu si eficient.

PREMIU gras = PREZENTA mare.

Q.E.D.

P.S. data viitoare faceti un concurs de desene cu asta. noi desenam si poate voi intelegeti.

P.P.S : adminilor, voi aveti vreun target sa ne convingeti ca nu avem nevoie de premii ? de asta ati facut topicul asta? :) Propun sa schimbati titlul din <<
Discuții legate despre bătăliile organizate la fortul Awesomia
in

De ce va veti prezenta toti la Awesomia si noi nu va vom da NIMIC ( XP, iteme, OUP, etc, samd, scl, sa ). Argumentele adminilor. Intrati, cititi si executati!
 
Ultima editare:
Săptămână reuşită
Astăzi la ora 00:09
arrows_up.png

Union Pacific îţi recompensează activitatea de ieri cu 2 obligaţiuni. Continuă aşa! Pentru activitatea bună de săptămână trecută, Union Pacific te recompensează cu încă 5 obligaţiuni.


Union Pacific stie cum gandesc playerii. Fii ca Union Pacific : da recompense si noi o sa scoatem cardurile ( apoi ne prezentam la fort). E simplu si eficient.

PREMIU gras = PREZENTA mare.

Q.E.D.

P.S. data viitoare faceti un concurs de desene cu asta. noi desenam si poate voi intelegeti.

P.P.S : adminilor, voi aveti vreun target sa ne convingeti ca nu avem nevoie de premii ? de asta ati facut topicul asta? :) Propun sa schimbati titlul din <<
Discuții legate despre bătăliile organizate la fortul Awesomia
in

De ce va veti prezenta toti la Awesomia si noi nu va vom da NIMIC ( XP, iteme, OUP, etc, samd, scl, sa ). Argumentele adminilor. Intrati, cititi si executati!


pentru ca automobile. Foarte bine punctat. Nu mai am nimic de adaugat. Pentru ca asa cum spunea cineva de pe o lume: "dam premii dupa buget". Ha?
 

narka200

Greenhorn
Cateva concluzii pentru aceasta <<discutie>>.

Consideram si noi, playerii, ca si INNO probabil, ca Awesomia este un event periodic. Asa ca am cateva sfaturi pentru adminii nostri. Oameni buni, daca nu le puteti implementa, nu e nici un caz, nu trebuie sa va explicati pe aici. Un - "am transmis mai departe" - e suficient.

1. TIMP DE DESFASURARE : este extrem de important.
- Periodicitate : daca ar fi lunar ar fi prea putin pentru noi. La 2 saptamani efectiv am uita de el. Trebuie sa fie saptamanal, ca sa ne creati un obicei.
- Ziua de desfasurare : cel mai ok ar fi duminica seara . Sambata de obicei suntem cu prietenii, in timpul saptamanii unii nu ajung seara, duminica si seara e ok - ne-am intors acasa, ne pregatim de o saptamana, pica bine, ca serialul acela din anii 90' cu Bruce Willis cand era si ala tanar si cu par.
- ora : sa fie seara oricum ... ceva pe la 20.30 - 22.30 ar fi super si cred ca atingeti maxim de playeri pe orice server.

2. PARTICIPARE : tot aud pe aici vorbindu-se de participare, de echilibru in lupta, de alte aiureli. Implementati ce ii intereseaza pe playerii nostri si veti avea prezenta maxima si isi vor bate capul sa fie full in ambele parti.

3. PREMII : dati premii. Nu 50 OUP. aia e o prostie. Cine vrea sa ofere asa ceva a uitat de ce unii ca mine pe duel ( toti eram pe duel ) cand au aparut forturile ne-am dus sa lesinam pe acolo si sa pierdem noaptea de dueluri ( noaptea dadeam cel mai ok :P ) > > > pentru cuferele cu arme cu aura :D Ati uitat, adminilor, nu ? :D Asa ati implementat forturile cu ARME CU AURA in cutiute. Altfel forturile ar fi fost un soi de pokeras de cartier care disparea asa cum au disparut si jocurile de carti ( de astea va mai amintiti??? ). Joc de carti = disparut pentru ca FARA PREMII, joc de fort = la moda pentru ca AURE. Capisci?

ce premii ???
sa pice 2-3 cufere la invingatori, 1 cufar la cei ce pierd. Ce sa contina ? ceva unic si grozav. nu potiuni, nu servetele, nu OUP, nu cash-trash. ITEME unice. Sa merite. Sa aiba savoare. Sa transpiri cand se termina lupta ca sa iti pice tie. Si sa dea naiba sa pice numai pe la prietenarii vostri ( glumesc :P ).
Restul invingatorilor care nu au primit cufar sa primeasca asa : pliculet cu OUP, si XP din ala nesimtit ( procent din lvl ). Pierzatorii care nu au primit cufar sa primeasca jumatate din ce primesc invingatorii ( de ce ? pentru echilibrarea aia de amenintati voi cu nu stiu ce daca nu se face, adica frectie, ca nu ne intereseaza amenintarile de genul... )

Intrebati pe Mama INNO si pe Taticu Union Pacific. Nu incepeti cu smiorcaiala pe aici ca e mult ca nu se poate- trimiteti mai departe si aia stiu ce vorbesc eu pentru ca vor sa faca bani si au manageri care se ocupa.


4. Admini : va rog, cei care se vor ocupa de forturile astea sa aiba cel putin 20 de ani si sa aiba un serviciu. Nu glumesc : aia inteleg de ce noi astia care muncim avem pretentii cand dam banul. Daca bagati pustani din astia de vor sa ne traga de urechi cum patesc ei pe la scoala/gradinita e penibil si va aratam obrazul. Si daca unii playeri au varste fragede, intra tac'su sau maica-sa pe browerul asta al vostru si cand il luati pe ala mic de urechi ii sare mustarul parintelui care da banul. Mai stiti pe ROBIN SI TATI >? ? ? despre aia doi vorbesc. Nu veniti cu prostioare de clasa a sasea in discutiile noastre. Daca stam sa va scriem o facem din bunavointa, pe timpul nostru. Nu va place? spuneti la INNO sa caute alti admini. Schimbati putin tonul, ca nu va adresati maselor de mucosi de la colt.


p.s. cand aveti nelamuriri legate de ceva, intrati pe un server rusesc. v-am mai invitat, dar nu vreti, sau va faceti ca nu ati intrat niciodata. vedeti acolo cese intampla si ce se poate :D
 
Ultima editare:
3. PREMII : dati premii. Nu 50 OUP. aia e o prostie. Cine vrea sa ofere asa ceva a uitat de ce unii ca mine pe duel ( toti eram pe duel ) cand au aparut forturile ne-am dus sa lesinam pe acolo si sa pierdem noaptea de dueluri ( noaptea dadeam cel mai ok :P ) > > > pentru cuferele cu arme cu aura :D Ati uitat, adminilor, nu ? :D Asa ati implementat forturile cu ARME CU AURA in cutiute. Altfel forturile ar fi fost un soi de pokeras de cartier care disparea asa cum au disparut si jocurile de carti ( de astea va mai amintiti??? ). Joc de carti = disparut pentru ca FARA PREMII, joc de fort = la moda pentru ca AURE. Capisci?

ce premii ???
sa pice 2-3 cufere la invingatori, 1 cufar la cei ce pierd. Ce sa contina ? ceva unic si grozav. nu potiuni, nu servetele, nu OUP, nu cash-trash. ITEME unice. Sa merite. Sa aiba savoare. Sa transpiri cand se termina lupta ca sa iti pice tie. Si sa dea naiba sa pice numai pe la prietenarii vostri ( glumesc :P ).
Restul invingatorilor care nu au primit cufar sa primeasca asa : pliculet cu OUP, si XP din ala nesimtit ( procent din lvl ). Pierzatorii care nu au primit cufar sa primeasca jumatate din ce primesc invingatorii ( de ce ? pentru echilibrarea aia de amenintati voi cu nu stiu ce daca nu se face, adica frectie, ca nu ne intereseaza amenintarile de genul... )

Intrebati pe Mama INNO si pe Taticu Union Pacific. Nu incepeti cu smiorcaiala pe aici ca e mult ca nu se poate- trimiteti mai departe si aia stiu ce vorbesc eu pentru ca vor sa faca bani si au manageri care se ocupa.

Un mare LIKE din partea mea. Jos palaria!

Deci vreau sa iti spun ca la inceput cand am vazut ditamai postarea, am zis ca nu citesc, insa mi-am luat din timpul meu pretios si am citit. Ai perfecta dreptate in ceea ce spui.

Asa cum am spus in acel topic deschis de mine cu Reintroducerea cuferelor la bataliile de fort si care, culmea, are un sondaj foarte bun.

DA - 38 voturi
NU - 4 voturi


Aprob si sustin!


P.S. Sa nu fie cu suparare, dar daca doriti ca lumea sa fie interesata de joc, sa fie activitate, sa bage lumea pepite (asta e facultativ), veniti cu niste recompense pe masura pentru cei care sunt activi, care isi dau interesul. Implementati niste features(caracteristici) noi in joc.

Propuneti developerilor de la Hamburg care se ocupa de jocul asta si spuneti ce doleante au jucatorii de pe .ro si poate vin ei cu niste idei noi care sa improspateze jocul.



Cu mult respect, CaptainSparrow
 

adsum

Gunman
Deși nu mi-am dorit să intru într-o polemică mă văd nevoit să vă răspund, fiindcă induceți în eroare prea mulți oameni.

@narka200

1. Până să deveniți atât de înverșunați și să spuneți că nu vă plac , că premiile sunt inutile și așa mai departe, luptele au fost săptămânale.
Repet încă o dată, în caz că nu s-a înțeles: sunt organizate de noi și nu "comandate" de inno . Între noi fie vorba, în grija lor vedeați două-trei o dată la patru eventuri. Sunt de acord cu ziua de desfășurare însă nu și cu intervalul orar indicat. Majoritatea ne-au cerut ca luptele speciale să nu se suprapună cu cele normale.

2. Din varii motive nu putem onora toate cererile voastre. Cu toate acestea, echilibrul este o necesitate și nu un moft. De ce necesitate? Pentru a obține cât mai mult/e xp/oup și pt a crea competitivitate. Îi înțeleg pe cei care participă doar pt premii, însă majoritatea o fac din alte motive, drept dovadă luptele zilnice care au loc pe lumile active.

3. Reluăm iarăși subiectul premiilor ..

50 oup
+ o utilizabilă
+ uneori un cufăr awesomia
+ oup în funcție de performanțele proprii
+ 50 oup pt câștigarea uneia dintre cele 8 categorii
................................................
= o prostie, din punctul tău de vedere și nu numai.

NU avem libertatea de a oferi tocmai ce premii ne dorim. Așa cum v-am mai spus, ele sunt limitate și condiționate de anumite aspecte.
Idem pentru cele de pe lumile "speed". Până și numărul maxim de oup oferit în cadrul unei lupte este limitat.
Cine crezi că se face "vinovat" de treaba asta? Dacă e așa cum spui iar "Mama INNO și Tăticu Union Pacific" tin cont de cerințele jucătorilor, permite-mi să te întreb:

- de ce nu s-a dezvoltat o aplicație pentru mobil?
- de ce n-au fost introduse în shop seturile cerute?
- de ce n-au fost introduse în sacii de crăciun seturile Cortina și Cortez ?
- de ce n-au fost implementate atâtea zeci de propuneri bune primite de-a lungul timpului?

Toate au fost subiecte îndelung dezbătute și crede-mă, au ajuns la urechile lor. Nu există nicio garanție că o anumită propunere, oricât ar fi de utilă, va fi implementată. Rolul temei este acela de a discuta deschis și a găsi soluții. N-am spus că luptele ar fi perfecte, nici pe departe, însă împreună le putem îmbunătăți. Problema e că în loc să luați atitudine puneți tot mai multe condiții, majoritatea nerealizabile în momentul de față. N-am auzit nicio soluție care să vă includă pe voi.
Iar dacă vă place să dramatizați, să pozați în victime visând amenințari , pedepse și mai știu eu ce ,n-aveți decât să așteptați o minune din partea inno.

De curiozitate, până la organizarea acestor lupte n-ați realizat că sunt probleme?

4. Nu știu cu cine ai tu impresia că vorbești, dar te-aș sfătui să renunți la atitudinea zeflemistă, la jigniri și la crezul "clienții noștri, stăpânii noștri" - e demodat. Consumul de pepite îți aduce avantaje strict în joc, nu într-o discuție pe forum, așa că limitează-te la subiect și las-o mai ușor cu toanele de copil răzgâiat, ca nu cumva să fii tocmai tu cea urecheată. Învață să accepți și punctul de vedere al altora, chiar dacă nu coincide cu al tău. Consider că toate răspunsurile mele au fost pertinente, așa că nu-mi dau seama ce anume te-a deranjat. Iar ca fapt divers, și noi rupem din timpul nostru pentru a fi prezenți aici, pentru voi.

PS: Nu joc pe serverul rusesc din moment ce nu cunosc limba, așa că te rog pe tine să ne povestești despre ce e vorba, ca să furăm și noi meserie.
PPS:Să-ți trimit poză cu buletinul și fluturașul de salariu? Poate ne împrietenim.
 

lord ion

West Marshal
Deși nu mi-am dorit să intru într-o polemică mă văd nevoit să vă răspund, fiindcă induceți în eroare prea mulți oameni.

@narka200

1. Până să deveniți atât de înverșunați și să spuneți că nu vă plac , că premiile sunt inutile și așa mai departe, luptele au fost săptămânale.
Repet încă o dată, în caz că nu s-a înțeles: sunt organizate de noi și nu "comandate" de inno . Între noi fie vorba, în grija lor vedeați două-trei o dată la patru eventuri. Sunt de acord cu ziua de desfășurare însă nu și cu intervalul orar indicat. Majoritatea ne-au cerut ca luptele speciale să nu se suprapună cu cele normale.

2. Din varii motive nu putem onora toate cererile voastre. Cu toate acestea, echilibrul este o necesitate și nu un moft. De ce necesitate? Pentru a obține cât mai mult/e xp/oup și pt a crea competitivitate. Îi înțeleg pe cei care participă doar pt premii, însă majoritatea o fac din alte motive, drept dovadă luptele zilnice care au loc pe lumile active.

3. Reluăm iarăși subiectul premiilor ..

50 oup
+ o utilizabilă
+ uneori un cufăr awesomia
+ oup în funcție de performanțele proprii
+ 50 oup pt câștigarea uneia dintre cele 8 categorii
................................................
= o prostie, din punctul tău de vedere și nu numai.

NU avem libertatea de a oferi tocmai ce premii ne dorim. Așa cum v-am mai spus, ele sunt limitate și condiționate de anumite aspecte.
Idem pentru cele de pe lumile "speed". Până și numărul maxim de oup oferit în cadrul unei lupte este limitat.
Cine crezi că se face "vinovat" de treaba asta? Dacă e așa cum spui iar "Mama INNO și Tăticu Union Pacific" tin cont de cerințele jucătorilor, permite-mi să te întreb:

- de ce nu s-a dezvoltat o aplicație pentru mobil?
- de ce n-au fost introduse în shop seturile cerute?
- de ce n-au fost introduse în sacii de crăciun seturile Cortina și Cortez ?
- de ce n-au fost implementate atâtea zeci de propuneri bune primite de-a lungul timpului?

Toate au fost subiecte îndelung dezbătute și crede-mă, au ajuns la urechile lor. Nu există nicio garanție că o anumită propunere, oricât ar fi de utilă, va fi implementată. Rolul temei este acela de a discuta deschis și a găsi soluții. N-am spus că luptele ar fi perfecte, nici pe departe, însă împreună le putem îmbunătăți. Problema e că în loc să luați atitudine puneți tot mai multe condiții, majoritatea nerealizabile în momentul de față. N-am auzit nicio soluție care să vă includă pe voi.
Iar dacă vă place să dramatizați, să pozați în victime visând amenințari , pedepse și mai știu eu ce ,n-aveți decât să așteptați o minune din partea inno.

De curiozitate, până la organizarea acestor lupte n-ați realizat că sunt probleme?

4. Nu știu cu cine ai tu impresia că vorbești, dar te-aș sfătui să renunți la atitudinea zeflemistă, la jigniri și la crezul "clienții noștri, stăpânii noștri" - e demodat. Consumul de pepite îți aduce avantaje strict în joc, nu într-o discuție pe forum, așa că limitează-te la subiect și las-o mai ușor cu toanele de copil răzgâiat, ca nu cumva să fii tocmai tu cea urecheată. Învață să accepți și punctul de vedere al altora, chiar dacă nu coincide cu al tău. Consider că toate răspunsurile mele au fost pertinente, așa că nu-mi dau seama ce anume te-a deranjat. Iar ca fapt divers, și noi rupem din timpul nostru pentru a fi prezenți aici, pentru voi.

PS: Nu joc pe serverul rusesc din moment ce nu cunosc limba, așa că te rog pe tine să ne povestești despre ce e vorba, ca să furăm și noi meserie.
PPS:Să-ți trimit poză cu buletinul și fluturașul de salariu? Poate ne împrietenim.
Nu știu de ce îți bați capul...
 

Danny Tommy

Trapper
Daca ati inceput sa stergeti si raspunsurile de la postari, sunteti de un penibil fara limite... Si ne mai miram ca activitatea de pe forum este spre zero. Pai cum sa fie cu o asa administrare ?

PS:

Pentru adminul care sterge raspunsurile la postari (cel mai probabil agitatul asta nou) Sper ca asta e singura ta fericire :)


Oh, si nu mai chema lumea la fort sa iti bati joc de ei. Da-le macar o capcana premiu, pentru ca doar pentru premii vin la petardele alea de forturi 30 vs 17...
 
Ultima editare de un moderator:

adsum

Gunman
Daca ati inceput sa stergeti si raspunsurile de la postari, sunteti de un penibil fara limite... Si ne mai miram ca activitatea de pe forum este spre zero. Pai cum sa fie cu o asa administrare ?

PS:

Pentru adminul care sterge raspunsurile la postari (cel mai probabil agitatul asta nou) Sper ca asta e singura ta fericire :)


Oh, si nu mai chema lumea la fort sa iti bati joc de ei. Da-le macar o capcana premiu, pentru ca doar pentru premii vin la petardele alea de forturi 30 vs 17...

Comentariile care n-au legătură cu subiectul sau care sunt repetate obsesiv cu scopul vădit de a provoca, vor fi șterse. Știu că circul vinde, însă nu e tocmai genul de activitate pe care ne-o dorim.

Din moment ce aveți libertatea de a vă alege tabăra și puteți echilibra pentru a avea parte de o luptă plăcută , cred că vă bateți joc singuri, unii de alții. "Petardele" alea sunt realizate de voi, iar asta ar trebui să vă ridice semne de întrebare. Dacă e să ne uităm mai atent, nici multe din luptele zilnice nu sunt cine știe ce.

Luptele normale, lăsate de "mămica inno", sunt fără premii. E paradoxal să afirmați că premiile oferite de noi sunt inutile, dar în același timp să "tânjiți" după ele. Rău cu rău, dar mai rău fără rău. Ca fapt divers, unii au scris că ar vrea 100 oup / luptă dar nu s-au deranjat să-și ridice premiul pt câștigarea unei categorii ( capcanele nu fac parte din lista de premii disponibile, dar mă voi interesa ). Nu pot înțelege de ce vi s-a pus pata pe luptele de la Awesomia, care ar trebui văzute ca niște lupte adiționale, din moment ce luptele organizate de către voi, înainte sau după lupta principală, se confruntă cu același tip de problemă. În fine.

La următoarele lupte vom încerca un mic artificiu pe lumile active, pentru a veni în sprijinul vostru. O să revin cu detalii la momentul respectiv.
 

-Sunlight-

Greenhorn
Am vrut sa te felicit acum ceva timp dar am uitat, Foarte bune premiile pt aceste forturi, mai ales ca eu personal joc pe o lume noua, 50 oup mi se par foarte folositoare, la fel si acel cufar awesomia primit / alte imbunatatiri... pe langa ca e o batalie de fort la care oricum toti fortistii merg, indiferent de premii, primi si acest bonus.. mi se pare arhi suficient. Eu personal as introduce mai multe batalii de genu, poate 2-3 pe saptamana si chiar premii mai mici (fiind mai multe batalii), si cine participa la toate cele 3 batalii saptamanale primeste un premiu aditional fata de cele primte la batalia in sine. Nu mai baga in seama toti...... faci o treaba foarte buna, tine o tot asa.
 
poate 2-3 pe saptamana si chiar premii mai mici (fiind mai multe batalii), si cine participa la toate cele 3 batalii saptamanale primeste un premiu aditional fata de cele primte la batalia in sine. Nu mai baga in seama toti...... faci o treaba foarte buna, tine o tot asa.

sa se dea 10 oup ca recompensa pe batalie si sa fie 2-3 pe saptamana. Ar fi minuuuuunaaaaat.

Pai la o batalie de fort normala se ia in jur de 12-17 oup maxim (asta daca esti ON la fort) si tu vrei sa reduca recompensele.

Doamne......

Cine te-a pus sa scrii aceste cuvinte de odă?
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Chiar si pe beta unde adminii chiar iau in considerare opiniile jucatorilor, chiar daca sunt critice la adresa noilor implementari ale celor de la INNO, dandu-le uneori si LIKE la postari, si transmit mai departe feedback-ul lor, nu ai nicio garantie ca vor fi implementate propunerile.
 
Sus