Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

DeletedUser24094

Guest
Mai simplu ar fi sa faceti ca la fortul awesomia sa nu se piarda viata si energia dupa lupta in caz de lesin.

Din cate vad la informatii server se poate modifica daca pierzi sau nu viata, deci, daca ar fi optiunea asta nu le va mai pasa daca lesina la fort, deci vor incerca sa echilibreze mai bine.
 

DeletedUser27887

Guest
E bună ideea doar că uneori se nimeresc bătăliile foarte aproape una de cealaltă și mulți merg la forturile normale. Să fie după ora 22:30 se poate?
 

adsum

Gunman
Mai simplu ar fi sa faceti ca la fortul awesomia sa nu se piarda viata si energia dupa lupta in caz de lesin.

Din cate vad la informatii server se poate modifica daca pierzi sau nu viata, deci, daca ar fi optiunea asta nu le va mai pasa daca lesina la fort, deci vor incerca sa echilibreze mai bine.

Nu am acces la funcția respectivă și nici nu cred că ne e permis s-o folosim.
Plus că nu poate fi aplicată unei singure lupte și există riscul să interfereze cu altele.

E bună ideea doar că uneori se nimeresc bătăliile foarte aproape una de cealaltă și mulți merg la forturile normale. Să fie după ora 22:30 se poate?

Mult prea târziu 22:30 - unii mai au muncă / școală / facultate etc a doua zi.
Eventual, dacă doriți, putem s-o punem ceva mai devreme, gen 13:00-15:00.
 

DeletedUser24094

Guest
Oh, credeam ca merge, cum e singurul fort care nu se capturează bănuiam ca are setări separate.

Oricum, cred ca abordezi greșit situația, nu trebuie sa cauți o soluție sa "obligi" lumea sa meargă pe o anumită parte, ci trebuie sa ii motivezi sa leșine, așa vor cauta singuri sa meargă unde sunt mai putini sa aibă leșinul garantat.

Cum este și la luptele normale în timp de event, daca leșini primești dublu ouă.
 

ZenooRO

Cowboy
Echilibrarea forturilor se poate face doar:

- dizolvarea aliantelor ( sa sa nu se tina cont de alianta) ( si asa aliantele aduc certuri si discutii la asa zise ,,echilibrari" ) ;
- toti se inscriu ca participant la batalie ( sa nu poti alege atac/aparare) ;
- inscrierile se inchid cu 5 minute inaite de a incepe lupta ;
- cand se inchid inscrierile itemele nu se mai pot schimba;
- pe baza unui algoritm si distribuie jucatorii pe atac/aparare ( dauna medie , hp , rezistenta etc ) ;
- totul o sa depinda de conducerea luptei;
- asta inseamna investitie din partea Inno ( pentru a face acest sitem posibil ) ;
- CLAR Inno nu o sa investeasca in as aceva , ei vor doar profit.

P.S. - un sistem asemanator se poate introduce si la aventuri
:roll: :dastardly:
 

DeletedUser27887

Guest
Dacă nu au timp seara nu cred că sunt șanse la 13:00-15:00 în timpul programului de muncă. Vorba lui tk0la … trebuie să îi ademenești cumva. Un colier indian de revenire pentru participare?
 

adsum

Gunman
- pe baza unui algoritm si distribuie jucatorii pe atac/aparare ( dauna medie , hp , rezistenta etc ) ;
- asta inseamna investitie din partea Inno ( pentru a face acest sitem posibil ) ;

S-a mai propus, e bună ideea, doar că întârzie să apară. În loc să aștept o minune prefer să iau eu măsuri, cu resursele care îmi sunt puse la dispoziție.

Dacă nu au timp seara nu cred că sunt șanse la 13:00-15:00 în timpul programului de muncă. Vorba lui tk0la … trebuie să îi ademenești cumva. Un colier indian de revenire pentru participare?

Pot oferi un colier de ceremonie indian, problema e că dacă fac asta ar trebui să renunț la scrisoarea cu 50 oup, pt că se depășește valoarea maximă admisă.
 

Prințesa Elsa

Greenhorn
S-a mai propus, e bună ideea, doar că întârzie să apară. În loc să aștept o minune prefer să iau eu măsuri, cu resursele care îmi sunt puse la dispoziție.



Pot oferi un colier de ceremonie indian, problema e că dacă fac asta ar trebui să renunț la scrisoarea cu 50 oup, pt că se depășește valoarea maximă admisă.

Nemancati sunt astia de la INNO. Ne dau eventuri unde ai inventaru plin cu consumabile misto, dar se calicesc la un talisman d-ala...
 

ZenooRO

Cowboy
Echilibrarea forturilor se poate face doar:

- dizolvarea aliantelor ( sa sa nu se tina cont de alianta) ( si asa aliantele aduc certuri si discutii la asa zise ,,echilibrari" ) ;
- toti se inscriu ca participant la batalie ( sa nu poti alege atac/aparare) ;
- inscrierile se inchid cu 5 minute inaite de a incepe lupta ;
- cand se inchid inscrierile itemele nu se mai pot schimba;
- pe baza unui algoritm si distribuie jucatorii pe atac/aparare ( dauna medie , hp , rezistenta etc ) ;
- totul o sa depinda de conducerea luptei;
- asta inseamna investitie din partea Inno ( pentru a face acest sitem posibil ) ;
- CLAR Inno nu o sa investeasca in as aceva , ei vor doar profit.

P.S. - un sistem asemanator se poate introduce si la aventuri
:roll: :dastardly:
@adsum
 

DeletedUser24094

Guest
Lupta de maine e de aia smechera la awesomia nu?
Vad ca nu ai anuntat nimic inca..

Sa ii spui si lu` Henry sa anunte maine pe chat de vreo 2 ori inainte de lupta, ca nu toti frecventeaza forumul si nu toti au alianta sa afle de prin telegrame :D


Pe unile lumi sa stii ca au mare succes aceste lupte, se strang mult mai multi jucatori decat la o lupta normala.
Capture.PNG
Nu ne trebuie migrare, suntem bine!
 
Ultima editare de un moderator:

adsum

Gunman
sandwick ... preferam un hamburger :lol:

Tăticul Union Pacific are grijă de alimentația voastră și vă dă un sandwich o dată la 3 luni.
Spanac o dată la 2 luni, să vă faceți mari și puternici ca Popeye.

si eu prefer tot scrisoarea cu 50 oup. E binevenita si aceea de 100 oup daca se poate.

No se puedo. Mămica inno nu vrea nici să mărească premiile, nici să ofere altele.
 
Sus