Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

Halleluia

Greenhorn
Ținând cont de faptul că ați fost nemulțumiți de cele oferite până acum, e posibil să nu mai dăm nimic.

Cum vă doriți să fie următoarele lupte: simple sau cu condiționări? De asemenea, doriți să încercăm și alte formule (gen aventurieri și muncitori în apărare, dueliști și soldați în atac) ? Suntem deschiși la sugestii.
Clasa + clasa vs clasa + clasa nu reprezinta un echilibru. Intotdeauna, o parte din cele 2 vor fi in dezavantaj. Daca vrei sa echilibrezi lumea in Awesomia, faci inscrierea limitata. Unu aparare, unu atac, sau 20 aparare, 20 atac ( depinde de activitatea pe lumi ) . Clasa + clasa..niciodata n-o sa functioneze ca echilibru, tinand cont de diferentele de nivel, echipamente, etc.
 

lord ion

West Marshal
Dar ce aveau scrisoarea de 50 OUP și un item pentru fort/multiplayer?
50 oup îi faci la 4-5 bătălii...
 

adsum

Gunman
Luna de pe cer mai trebuie s-o cereți :)

Nu se vor putea balansa niciodata bataliile tinand cont de premii sunt cam degeaba ati putea da niste medalii etc vip pachete energie

Comentariul tău ar fi avut sens doar în cazul în care am fi oferit în mod constant premii mai mari uneia din părți.
Medaliile VIP și pachetele de energie nu sunt disponibile. O să încerc totuși să vă ofer premii individuale mai atractive.


Clasa + clasa vs clasa + clasa nu reprezinta un echilibru. Intotdeauna, o parte din cele 2 vor fi in dezavantaj. Daca vrei sa echilibrezi lumea in Awesomia, faci inscrierea limitata. Unu aparare, unu atac, sau 20 aparare, 20 atac ( depinde de activitatea pe lumi ) . Clasa + clasa..niciodata n-o sa functioneze ca echilibru, tinand cont de diferentele de nivel, echipamente, etc.

Cum am spus și într-un post anterior, nu dispunem de o asemenea funcție. Sunt de acord cu faptul că ar fi utilă, însă pe moment astea sunt condițiile iar noi lucrăm cu ce avem. Echilibrarea ține în mod exclusiv de voi. Cu condiționările am urmărit să vă oferim o experiență nouă, iar în funcție de feedback-ul primit stabilim dacă renunțăm sau nu la ele.

Ce dar, că oricum nu venea lumea :))

Toate lumile se confruntă cu probleme de activitate, așa că nu văd de ce luptele de la Awesomia ar face notă discordantă.

Dati scrisoare albastra cu 100 oup si 100% ve veni lumea

Nu vom mări premiile iar același răspuns îl veți primi oricât ați insista. Chiar am fost generos cu ele. Trebuie să înțelegeți faptul că există anumite limite. Avem o lista cu premii disponibile și nu ne putem abate de la ea. Ar trebui să le vedeți ca pe un bonus și nu ca pe o obligație din partea noastră. Având în vedere faptul că încercăm să punem săptămânal câte o luptă iar la fiecare primiți câte 50 OUP (uneori chiar ceva pe lângă) + OUP în funcție de realizările personale - consider că e mai mult decât suficient. Sper să nu mi-o luați în nume de rău, dar dacă nu vă plac aceste lupte, din varii motive, nu sunteți obligați să participați.

PS: următoarele lupte doriți să aibă loc în timpul săptămânii (ora 19:00) sau în weekend (14:00 - 17:00) ?
 
PS: următoarele lupte doriți să aibă loc în timpul săptămânii (ora 19:00) sau în weekend (14:00 - 17:00) ?
Ar fi bine 16:30-17:00.
Si avand in vedere faptul ca cineva se implica si organizeaza aceste batalii de fort de la Awesomia si pe deasupra mai ne si premiaza pentru participare la fort, nu inteleg nemultumirea...
Premiile sunt ok din punctul meu de vedere. Din partea mea, @adsum ai toata stima.

Cata rautate pe unii oamenii. Oare ne mai facem bine?

Multumesc de intelegere si sanatate la toata lumea!
 

avi3

Greenhorn
Sa fie conditionate luptele, in timpul saptamanii de la ora 19; orice premiu este bine primit ;)
Echilibrul nu poate fi facut de admini. Cum sa controleze ei daca din 130 atacatori inscrisi se prezinta 50 si din 120 aparatori inscrisi se prezinta 100?
 

arthur10ro

Greenhorn
pe langa oua se dau si premii pt cele 8 categorii?

o sa particip premiile mele sa le dati la altcineva mie nu mi trebe daca nu le dati direct.

ceei cu clasa de incepatori nu pot participa (nasol)?
 
Ultima editare de un moderator:

adsum

Gunman
pe langa oua se dau si premii pt cele 8 categorii?

o sa particip premiile mele sa le dati la altcineva mie nu mi trebe daca nu le dati direct.

ceei cu clasa de incepatori nu pot participa (nasol)?

Nu se mai dau ouă ci alt tip de recompense. Se dau în continuare premii pentru categorii.

După cum ți-am explicat deja de 10 ori, regulile sunt aceleași pentru toți. Trimite-mi în privat mesaj cu dovada din fereasta luptei pt a-ți revendica premiul. Acesta nu poate fi oferit altcuiva.

Din păcate cei cu clasa de începător nu pot participa. Sistemul ne permite să grupăm doar câte două clase.
 

Halleluia

Greenhorn
Nu se mai dau ouă ci alt tip de recompense. Se dau în continuare premii pentru categorii.

După cum ți-am explicat deja de 10 ori, regulile sunt aceleași pentru toți. Trimite-mi în privat mesaj cu dovada din fereasta luptei pt a-ți revendica premiul. Acesta nu poate fi oferit altcuiva.

Din păcate cei cu clasa de începător nu pot participa. Sistemul ne permite să grupăm doar câte două clase.

Premiile sunt ok, dar pe langa asta as vrea sa intreb ceva : Concursul actual detine un premiu de genul '' 16k orice moneda event viitor etc etc ''. E oferita strict ( nu la suma ma refer, ci la moneda in sine ) pentru eventul asta? Ar fi interesant sa poti alterna, cand oup-uri, cand o suma de 250/500 (orice tip moneda) pentru un event ( si aici poti alterna tu event-urile, nu neaparat sa le lasi la alegere - asta ca sa eviti persoanele care vor sa faca stoc de oua sau craite sau etc.
 

adsum

Gunman
Bănuiesc că faci referire la concursul aniversar. Nu este organizat de către noi, așadar nu putem interveni asupra premiilor sau a modului de desfășurare.

  • 3 x 16000 - orice monedă de eveniment(Ziua Sf. Valentine, Paște, Ziua Independenței, Oktoberfest, Ziua celor morți)

1620151616959.png1620151651512.png1620151673961.png1620151700441.png1620151723828.png

După cum scrie și în anunț, îți poți alege, indiferent de eventul curent.
 
"O nouă luptă vă așteaptă!

Miercuri - 5 mai - ora 19:00

Această luptă va dispune de condiționări: pe atac se pot înscrie doar cei cu clasa de soldat sau muncitor, iar pe apărare doar cei cu clasa de aventurier sau duelist."



Ar fi ok ca viitoarea lupta de fort sa experimentati nu restrictia pe clase, ci pe numarul de hp, sa existe un echilibru de hp in ambele tabere.

Sau cel mai simplu nu mai puneti restrictia pe clase ca nu e buna varianta asta.
 

adsum

Gunman
Ar fi ok dacă n-ați mai repeta la infinit aceeași treabă. Nu încercați să ne pasați nouă problema echilibrării.
NU putem pune restricții în funcție de hp pentru că NU dispunem de o asemenea funcție.

Dacă hp-ul e egal iar numărul duelistilor e dublu în una din părți, ce te faci?
 

Halleluia

Greenhorn
Bănuiesc că faci referire la concursul aniversar. Nu este organizat de către noi, așadar nu putem interveni asupra premiilor sau a modului de desfășurare.

  • 3 x 16000 - orice monedă de eveniment(Ziua Sf. Valentine, Paște, Ziua Independenței, Oktoberfest, Ziua celor morți)

Vezi atașament 3426Vezi atașament 3427Vezi atașament 3428Vezi atașament 3429Vezi atașament 3430

După cum scrie și în anunț, îți poți alege, indiferent de eventul curent.
La el ma refer. Nu stiu lista 'disponibila' pentru chestii organizate intern ( gen bataliile actuale ). Eram curios daca s-ar putea ( dar nu 16k, sume mici.. gen 150/250 si event-urile aleatorii - nu alese specific de jucatori. Odata ar fi benefic pentru ca...nu se stie daca primesti si ce primesti..si oricum 80% din participarea la batalii pe lumile moarte e..cand vine event-ul. Daca participa atunci pentru craite si etc, de ce nu ar participa si in timpul in care eventul nu e activ? Aduna dinainte si folosesc in timpul eventului :)
 
Sus