Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser12588

Guest
aveam si 800 si tot imi luam lovitura


Duel contra set Bill complet, arma de foc.
58e9224a_o.png


Am avut echipat set Cullen+Collin, arme alba(Rowe).
03f13929_o.png


Sa inteleg ca tintirea, ferirea si reflexu' au fost degeaba. Ala cred c-o tras cu arma de fort, ca vad ca nu la afectat reflexu' meu cu nimic la daune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16953

Guest
nu prea mai e ce sa inveti pe duel ... daca ai noroc bine, daca nu ghinion :-w

90% din duel e random, restul de 10% e noroc :)

Corect :) , + ca nu exista niciun build perfect , doar cu ajutorul norocului poti face un duel bun vs un adversar puternic .
 

DeletedUser14746

Guest
Corect :) , + ca nu exista niciun build perfect , doar cu ajutorul norocului poti face un duel bun vs un adversar puternic .

build perfect nu a existat si nu va exista vre-odata !
Pur si simplu ... ai de exersat prin reskilluri ca sa iti iasa un build bun si bineinteles, asta depinde mult de nivel , de mentalitatea jucatorului si de lumea pe care joaca, sa nu uitam si echipamentul :P
+ feririle si tintirile din tactica ...

h
m
m

duelul e mai complex in zilele astea decat cum a fost candva, 2 builduri si aia a inseamnat duelul :))
acuma sunt N builduri si variabilele de care depinde un build mult sunt FArA NUMAR :/

bafta !
 

DeletedUser16953

Guest
@DarkLord , mai degraba post-hunt :)).

ON : As vrea sa stiu si eu daca exista vreun ghid cu build-uri pentru duel din versiunea actuala , pentru ca incep sa le dau dreptate celor care au spus ca ferirea e degeaba..
 

DeletedUser12588

Guest
@DarkLord , mai degraba post-hunt :)).

ON : As vrea sa stiu si eu daca exista vreun ghid cu build-uri pentru duel din versiunea actuala , pentru ca incep sa le dau dreptate celor care au spus ca ferirea e degeaba..

Am cu unele seturi 600-750 ferire si-ti pot spune sigur ca n-am duel in care sa nu iau hit.
 

DeletedUser24094

Guest
Ferirea contează, dar nu la fel de mult ca până acum.
Sunt mult mai interesante duelurile acum, înainte nu prea conta ce armă ai, pentru ca fereai mult, era suficient 1-2 lovituri și era win.

Acum în schimb, arma face tot, arma, împușcarea sau vigoarea.

Sunt dezavantajați cei cu build pe ferire țintire, deoarece încasează mai mult și nu au viață.

Nu pot da un build bun, eu pe Jackson am testat noua formulă de duel, dar eu am 148, cei pe care îi atacam aveau 30-50 de levele mai puțin, era normal să câștig tot.

Dar, am avut surpriza să fiu nimerit de 4-5 ori intr-un duel de un jucător full hp, ceea ce nu mi se pare normal.

Și o mică întrebare, dacă a fost o modificare la sistemul de duel, una destul de importantă, de ce nu s-a oferit și acea misiune de a le permite jucătorilor să își schimbe buildul de duel?
 

DeletedUser12588

Guest
Dar, am avut surpriza să fiu nimerit de 4-5 ori intr-un duel de un jucător full hp, ceea ce nu mi se pare normal.

Nicio surpriza, am patit la fel.

Și o mică întrebare, dacă a fost o modificare la sistemul de duel, una destul de importantă, de ce nu s-a oferit și acea misiune de a le permite jucătorilor să își schimbe buildul de duel?

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_102, ar mai sterge din neplacerile create. :shoot:
 

DeletedUser26263

Guest
Și o mică întrebare, dacă a fost o modificare la sistemul de duel, una destul de importantă, de ce nu s-a oferit și acea misiune de a le permite jucătorilor să își schimbe buildul de duel?

un mic raspuns : ai la SHOP o sticluta verde pe care dai click si iti reseteaza tot buildul tau fascinant... apoi faci reskill. bafta!
 

DeletedUser24094

Guest
Nu eu am nevoi, am stat pe duel 2 zile.
Problemă e la dueliștii care nu își permit asta, și nu mai fac nimic în duel din cauza modificărilor, ce vină au ei ca s-a modificat formula de duel? ar trebui să își poată muta punctele gratis, doar cele care le ai pentru duel, cum a fost mereu, cum a arătat Spectrul.
 

DeletedUser26263

Guest
Nu eu am nevoi, am stat pe duel 2 zile.
Problemă e la dueliștii care nu își permit asta, și nu mai fac nimic în duel din cauza modificărilor, ce vină au ei ca s-a modificat formula de duel? ar trebui să își poată muta punctele gratis, doar cele care le ai pentru duel, cum a fost mereu, cum a arătat Spectrul.

eu vorbesc in general.
stii- inainte nici macar nu ptueai face reskill. iti lua cam 1 an sa ajungi la un nivel decent si voiai sa schimbi. . . asa ca faceai alt caracter pe alta lume sau delete si o luai de la capat.

acum ai : 1. Saman - poti investi $$ din joc si schimbi puncte ; 2. Sticla aia cu noul inceput de la Shop cu oup sau pepite.

Sa iti zic un mic secret cu duelistii : astia care isi fac builduri singurei sunt oameni inteligenti :whistle: deci adaptabili. Eu am fost numai pe duel de cand s-a facut jocul. si m-am adaptat de fiecare data desi uneori nu mi-a convenit cum s-a schimbat jocul.
Daca nu te adaptezi mori - asa era si in Vestul salbatic asa e si in realitate.
 

DeletedUser24094

Guest
Build de top, arma de foc.

Din cate am vazut, acum la putere e arma alba, lumea nu mai indrazneste sa joace la top pe arma de foc, e mai greu, eu am incercat sa fac un build care sa castige 90%+ din dueluri pe atac.

Si sa arat ce mi-a iesit, mentionez ca este pe lumea jackson, un jucator de level 150 mai vechi, are mai multe puncte de indemanare si atribute din misiunile repetabile de sarbatori, daca aveti de gand sa urmati acest build puneti acele puncte unde credeti ca este nevoie.

Cattura.png

Asa arata buildul fara nicun set echipat.

doolin.png

Asta este echipamentul principal, pe care il tin cand nu sunt la pc, cand atac pe cei cu builduri asemanatoare.



gordon.png

Cu setul gordon pentru cei pe arma alba reflex rezistenta, eu nu am avut nevoie de mai multa impuscare pentru ca aici nu prea are lumea reflex, pe lumile mai vechi unde are lumea multa impuscare, va sfatuiesc sa investiti mai multe puncte aici.


detectiv.png



Setul detectiv inca nu il am complet, probabil daca e complet va arata mai bine.
Acest set de haine e pentru cei de arma de foc care nu au impuscare, daca are mai putin de 250 impuscare, puneti ferirle pe ros si tinta pe umeri, k.o dintr-un duel.
E echipament bun la cei pe build pe mobilitate, full ferire, sau pentru cei full dexteritate dar nu au puncte pe impuscare.
 

DeletedUser14546

Guest
Nu prea inteleg ce-ai vrut sa zici aici:

Cu setul gordon pentru cei pe arma alba reflex rezistenta, eu nu am avut nevoie de mai multa impuscare pentru ca aici nu prea are lumea reflex, pe lumile mai vechi unde are lumea multa impuscare, va sfatuiesc sa investiti mai multe puncte aici.

Pai cum nu prea au reflex din moment ce sunt pe reflex-rezistenta? :nesigur:
 
Ultima editare de un moderator:
Sus