Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
M-am gandit sa fac un tutorial in care sa prezint niste moduri de a construi un duelist.:)

I. Caracter blindat
Caracterul blindat prefera sa primeasca putine daune.
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% rezistenta; 50% reflex; 30% aspect
Clasa de caracter: Soldat
Ex.
99 putere
99 puncte de viata
158 rezistenta
149 reflex
99 aspect
Comentariu caracter blindat: Eu le sugerez celor care aleg(daca alege cineva tactica asta) sa puna la inceput pe rezistenta si pe aspect, iar cand ajunge cu rezistenta la ~100 sa inceapa sa puna pe reflex. Rezistenta 100 = nivel 50. Restul o sa o faceti din putere.

II. Caracter tanc
Caracterul tanc prefera sa nu fie nimerit pe APARARE.( Cam greu, nu? Dar va asigur ca merge :)) )
Atribute: 100% carisma
Indemanari: 67% ferire; 33% tactica
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Papion de lux, Palarie de fetru de lux, Palton negru, Cizme maro, Baston de plimbare/Artificii(cine le are)
Ex.
99 carisma
197 tactica(+50% bonus = 295; +100% bonus = 394)
198 ferire
Comentariu caracter tanc: Aici este mai complicat. Nu cred ca aveti rabdare sa creati un cont full pe aparare, pt. ca nu cred ca o sa va atace lumea. Asa ca mergeti cu caracterul pur pe carisma, iar la un lvl destul de mare(+70) faceti un reskill.

III. Caracter ofensiv
Caracterul ofensiv prefera sa nu fie nimerit pe ATAC.(idem cu tancul)
Atribute: 100% carisma
Indemanari: 45% ferire; 55% aspect
Clasa de caracter: Soldat - pt. ca este multa carisma si multa ferire. Cu un echipament adecvat o sa fiti buni si pe aparare
Echipament: Esarfa galbena, Palarie de fetru neagra, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro, Baston de plimbare/Artificii(cine le are)
Ex.
99 carisma
133 ferire
262 aspect
Comentariu caracter ofensiv: Aici puteti merge de la bun inceput. Dar pana la lvl 30 sa aveti depasit 100 aspect cu iteme(esarfa, etc.) pentru munci. Merge binisor. Alegeti cu grija victimele.
Nota: Tactica asta se descurca excelent pe lumile vechi. Nu sugerez sa o folosit pe o lume proaspat deschisa.

IV. Caracter normal
1. Arma alba
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% vigoare; 33% aspect; 23% ferire; 24% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa maro, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux/Haina de lux, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 putere
158 vigoare
98 aspect
68 ferire
72 tintire
2.Arma de foc
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% impuscare; 50% aspect; 4% tintire; 26% ferire
Clasa de caracter: Duelist
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro
Ex.
99 dexteritate
158 impuscare
148 aspect
110 tintire
79 ferire
Comentariu caracter normal: Cred ca majoritatea care sunt pe duel au aranjat in acest mod indemanarile.:)

V. Caracter super-ofensiv
Caracterul super-ofensiv prefera sa dea 8/8 la orice tip de caracter.
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 dexteritate
158 tintire
30 ferire
208 aspect
Comentariu: Indemanarile de la misiuni vin puse pe ferire. Am ales clasa de caracter Aventurier, pt. ca ofera cele mai multe puncte de indemanare.

Nota: La exemple nu am mai pus si bonusurile care il ofera echipamentul. Nu imi dati PM-uri intrebandu-ma de ce nu am pus impuscare/vigoare la caracterul tanc si ofensiv.

Nota 2: Procentajul de la indemanari este din totalul de indemanar. De ex. la nivel 10 aveti minim 30 de indemanari. Din acele 30 calculati procentajul care revine la fiecare indemanare.

ce arma folosesc aici?alba sau foc
 

lord ion

West Marshal
cit de nesimtiti si avizi de stelute puteti fi ca sa spamati intr-un tutorial ?!?!
daca vreti sa va luati limba-n gura faceti-o pe mess, PM, FB, sau unde mai vreti voi...
lu' ala i-am spus sa citeasca cu atentie si sa aleaga, nu sa faca spam pe aici...
si astalalt' ii tine hangu'...
 

DeletedUser11518

Guest
cit de nesimtiti si avizi de stelute puteti fi ca sa spamati intr-un tutorial ?!?!
daca vreti sa va luati limba-n gura faceti-o pe mess, PM, FB, sau unde mai vreti voi...
lu' ala i-am spus sa citeasca cu atentie si sa aleaga, nu sa faca spam pe aici...
si astalalt' ii tine hangu'...

Eu i-am raspuns ;) . daca vrei sterg posturile:) ca nu-mi pasa de stelute
 

DeletedUser

Guest
Salut,am si eu cateva intrebari ...vad ca esti priceput : As vrea sa imi fac un character pentru dueluri pe arme de foc un duelist,soldat sau aventurier.Ce vreau de la el ?:Sa aiba o paguba mare si tinta foarte buna vreau sa fie foarte bun in duel..nu conteaza cat de greu se creste.Ce parere ai ce caracter imi recomanzi?

EDIT(sa nu fac dublupost):Ce zici de un duelist superoffensiv ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cel mai bun build pentru toti este:
1-crisma full ca sa poti face si munci si dueluri
2-tintire nu foarte mult dar nici prea putina x2 lv idem si viata
3-impuscarea sau vigoarea 1 pct la 2 lv

Cam atat ca sa poti face si munci si dueluri ...
 

DeletedUser8111

Guest
eu vreau sa stiu cum trebuie un aventurier de nivelul 60-70 ,cum sa aiba asezate indemanarile.vreau sa am viata mult pt fort ,deci nu vreau s-o schimb,vreau sa stiu cum sa am pe celelalte ca sa am caracter invincibil,dar sa pot face si toate muncile:):)
 

DeletedUser13517

Guest
cit de nesimtiti si avizi de stelute puteti fi ca sa spamati intr-un tutorial ?!?!
daca vreti sa va luati limba-n gura faceti-o pe mess, PM, FB, sau unde mai vreti voi...
lu' ala i-am spus sa citeasca cu atentie si sa aleaga, nu sa faca spam pe aici...
si astalalt' ii tine hangu'...

Ai dreptate,sa inchida adminii acest tutorial si gata cu spamul
 

DeletedUser

Guest
Salutari,

1 intrebare scurta, in defensiva ce sanse are de a nu fi lesinat din prima sau sa castige duelul buildul V (super ofensivul)?

Merci anticipat.

PS: Parerea mea personala este ca slabe sanse are sau deloc, poate ma insel.
 
Sus