Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
hai nu zau :))

P.S : am pus atributele 100% pe dexteritate. am scos adineauri toata tintirea si impuscarea (mai am doar din dexteritate) si am pus pe rezistenta (120 am acum). ma gandeam sa scot tot aspectul(77) si sa il pun pe reflex (34)... si cam asta ar fi nu ? dar cum continui cu punctele...?

100% dexteritate e corect.
Niste aspect te-ar ajuta sa tintesti mai bine , insa decat aspect iti sugerez sa pui putina impuscare , ca sunt foarte multe tancuri, desi pe arma alba vor avea suficient reflex cat sa nu faci fata.

din cele 3 puncte pe nivel... sa distribui asa la 2 nivele :
1impuscare , 2reflex , 3rezistenta.

Conteaza foarte mult si ce adversari ai. Daca majoritea sunt axati pe tactica+ferire ...vei avea nevoie de ceva aspect. Daca majoritatea sunt tancuri pe arma alba... faci ca mai sus :)
 

DeletedUser8160

Guest
Cum e mai avantajos sa ma apar,eu vreau sa imi fac un caracter numai pe aparare,sa pun recompensa pe mine 1000 $ si sa astept atacuri,dar ce strategie imi recomandati sa folosesc,tancul sau blindatul ?As vrea sa pot face si ceva munci bune...
 

DeletedUser2948

Guest
Pai rezistenta/reflex + TINTIRE.

Munci bune(de xp) nu prea ai, dar daca te uiti la alea de pe tactica ai sa vezi ca aici ai mai multe.:))
 

DeletedUser8396

Guest
100% dexteritate e corect.
Niste aspect te-ar ajuta sa tintesti mai bine , insa decat aspect iti sugerez sa pui putina impuscare , ca sunt foarte multe tancuri, desi pe arma alba vor avea suficient reflex cat sa nu faci fata.

din cele 3 puncte pe nivel... sa distribui asa la 2 nivele :
1impuscare , 2reflex , 3rezistenta.

Conteaza foarte mult si ce adversari ai. Daca majoritea sunt axati pe tactica+ferire ...vei avea nevoie de ceva aspect. Daca majoritatea sunt tancuri pe arma alba... faci ca mai sus :)

cam asa arata toate duelurile mele inainte sa scot aspectul ( nu am bani ).



ce sugerezi ?:)
 

DeletedUser

Guest
Deci am un caracter, fost muncitor, acu dau reskill ..

Caracterul e full putere . În atac ţintesc 6/8 de obicei mai este şi 8/8 dar na, am de scos cam 140 de puncte de pe construire, în ce ar trebui să investesc ?

Iar dmg. mediu cu topor ruginit(acu iau de lemne) e 800 (total) .
 

DeletedUser

Guest
Deci am un caracter, fost muncitor, acu dau reskill ..

Caracterul e full putere . În atac ţintesc 6/8 de obicei mai este şi 8/8 dar na, am de scos cam 140 de puncte de pe construire, în ce ar trebui să investesc ?

Iar dmg. mediu cu topor ruginit(acu iau de lemne) e 800 (total) .

Aştept în continuare răspuns..
 

DeletedUser2948

Guest
Deci am un caracter, fost muncitor, acu dau reskill ..

Caracterul e full putere . În atac ţintesc 6/8 de obicei mai este şi 8/8 dar na, am de scos cam 140 de puncte de pe construire, în ce ar trebui să investesc ?

Iar dmg. mediu cu topor ruginit(acu iau de lemne) e 800 (total) .

Poti pune pe aspect si ferire sa nu te nimereasca sau poti pune pe rezistenta si reflex. Cum vrei.:)

Eu habar n-am cum ai tu indemanarile, deci nu iti pot zice cum este cel mai bine.
 

DeletedUser

Guest
HELP
Ma poate ajuta cineva cu un tutorial pt caracter ofensiv sau super ofensiv pt arma alba soldat?Pana acum mi-am pus toate atributele pe putere..pt vigoare rezistenta si puncte de viata..dar vad ca nu e chair bine..asa ca daca se poate,atributele in tutorial sa fie doar pe putere...daca e vreo solutie.
 

DeletedUser

Guest
Dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa pui cam 50-70% pe aspect si restu pe tintire/ferire - mai mult tintire.
 

DeletedUser2948

Guest
Si dexteritate 100 % ?

Putere 100%:) Pentru 100% dexteritate nu ai destule puncte sa ai 150 rezistenta si 150 reflex.:) Sau poate ai.:-? Nu pui nimic pe tintire si impuscare. Ar merge si asa, dar nu stiu ce munci poti face in cazul acesta(cu 100% dexteritate).
 

DeletedUser3746

Guest
@kod: n-am vazut in tutorialul tau in niciuna din variante despre tactica. Cat % din indemanari ar trebui sa puna un soldat la tactica, avand in vedere ca are acel bonus pentru tactica? Parca prea mult procentaj la ferire, nu mai bine sa imparta punctele alea jumate la ferire si jumate la tactica? Ca oricum daca ai multe puncte la tactica nu prea te nimeresc adversarii ca lumea. :rolleyes:
 

DeletedUser2948

Guest
Daca iti fac un duelist, atunci ori in faci ofensiv ori il faci defensiv. Ca sa il faci polivalent trebuie aleasa tactica cu rezistenta si reflex.

Deci nu prea are rost tactica la caracterele pe ATAC. Dar daca vrei poti scoate 20 ferire, 20 tintire, 20 aspect si sa pui pe tactica.
 

DeletedUser

Guest
Tips & Hints :smile:

Salutare!

Sunt relativ incepator. Adica, am avut o perioada in care am jucat, dar jocul s-a schimbat foarte mult de atunci (9-12 luni). La acea vreme clasa aleasa a fost de duelist, dar nu mai retin sub nicio forma atributele, indemanarile etc. Am citit in tutorialul tau cam tot ce as avea nevoie pentru un duelist clasic, dar ceva sfaturi de inceput precum : cum sa distribui punctele pana la nivel 20,30 si dupa sau cum sa le distribui astfel incat sa pot face si anumite munci mi-ar fi de mare folos. Mersi!

Regards,
Victoro
 

DeletedUser

Guest
My way...

Eu am simplificat "teoria" aceasta. Este un tutorial foarte complex,si sigur ai multa dreptate ( dar baieti,sa nu credeti ca o sa bateti absolut oricine :) ).

Oricum,eu joc pe Beta,si mi-am facut un caracter soldat pe arma de foc,cu genul "caracter normal",adica dexteritate,impuscare,aspect,ferire.
Doar ca,eu am inceput cu:
Am pus aspect si impuscare pana am avut 20 ( pe la nivel 10 cu dexteritate ). Dupa aceea am pus 20 de tactica ( pentru munci simple gen: cowboy,demoleaza barajul - munci speciale pentru caracterele soldat,adica pentru misiunile caracterului soldat ). Deci la nivelul 20 am avut ~ 20 de aspect,impuscare,tactica si tintire,am fost bun in atac si in aparare,am putut face munci destul de bune,am avut bani,am facut misiunile de soldat ( care au aparut pana atunci ).
Dupa aceea iar am revenit la aspect si impuscare,si am pus pana am avut la aman2 100 ( cu tot cu dexteritate - asta pe la nivelul 50 ). La nivel asta poti face munci foarte bune,cu exp,cu noroc,cu bani. Acum nu prea sunt bun in aparare,dar pot ataca frumos. Deci pana la nivelul 20 si 30 am aparare,de la 30-50 doar atac. De la 50 in sus pun tactica pana o sa am 100. Pe la nivelul 75 o sa am 100 tintire,100 impuscare,100 aspect si 100 tactica ( asta fara bonus ). Oke,sa zicem ca acum am terminat misiunile de soldat multumita indemanarii tactica. Acum revin cu aspect si impuscare si pun iarasi 1 dexteritate,1 impuscare si 2 aspect / nivel pana ajung la 200 aspect si 200 impuscare. Pe la nivelul asta 100 tactica inca e bun pentru aparare,mai ales ca la soldat e 150. Deci e un caracter bun cu munci fantastice.
Ok,acum sa luam 100 tactica si sa-le punem pe ferire.
Asa la nivelul 99 o sa avem 100 dexteritate,100 tintire,200 impuscare si 200 aspect ( fara bonus ). Asta e un cont extraordinar,bun in atac,si in aparare la fel ( dar mai mult atac ).

Sunt la nivelul 60 pe beta si nu am avut niciodata probleme cu bani,duel sau orice,e adevarat ca am avut premium fiindca e beta,dar am facut un cont de asta pe lumea 12.net si la nivel 55 am avut toate seturile,inventar de nu mai aveam loc,am facut reskill de la tactica pe ferire si tot am avut 50k cash. La dueluri am spart si eram si in top 1000 chiar si daca am inceput cu 1 luna mai tarziu,fara sa fac misiuni,sa ma duc la batalii etc. Doar din munci si dueluri.
( l-am sters ca pe beta e la fel si nu mai am chef )
 

DeletedUser15693

Guest
Eu imi fac caracter normal(duelist)si ma gandeam sa-mi pun la inceput doar pe impuscare apoi trec la celelalte.e bine asa?
 

DeletedUser

Guest
aș dori sugestii in legatura cu distribuirea atributelor si punctelor de munca ținand cont de urmatoarele doua scopuri :
1,sa-ți aduci adversarii cat mai aprope de lesin
2,sa fii capabil sa porti dueluri pana la epuizarea energiei.
la doua tipuri de caractere :
1.soldat /arma alba
2.duelist /arma de foc
3.soldat/arma de foc
 

DeletedUser

Guest
Ok... vad ca voi nu ganditi ce faceti aici ...

Eu sunt duelist si sunt pe duel si munci intr-un fel

Am asa 45 carisma 20 dexteritate
60 tactica si 120 aspect
30 tintire , 0 ferire si 60 impuscare
Rezistenta si reflex 0

Restul punctelor sunt pe alte atribute

din cate am vazut am primit 4 atacuri si eram in haine de munca [pe capcane]

3 Dueluri le-am castigat lejer dar am testat niste chesti la npc
Reflex-ul te ajuta dar nu foarte mult la fel si rezistenta

palarie fetru de lux [atac si aparare]

palton negru, palton de lux [aparare] vesta maro sau camasa de lux sau [atac]

sandale [atac si aparare]

esarfa verde [atac] cravata maro [apare]

si arma star

Iar soldati care sunt pe vigoare sunt mai tari in duel deoarece au obiecte de duel mult mai bune...
 
Sus