Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser19167

Guest
Duelist in devenire.

Buna!

Joc pe Colorado si vreau sa-mi pun indemanarile pe duel in asa fel sa dau cel putin 5/8 sau cel mult 8/8 (caracter super-ofensiv)

Am puse indemanarile in asa fel:

- 66 Dexteritate

- 100 tintire
- 100 ferire
- 115 impuscare

- 50 rezistenta
- 53 reflex
- 51 aspect
- 51 tactica

- de unde sa iau si pe ce sa pun in asa fel sa dau 5/8 <-> 8/8.

Va Multumesc !!!
 

DeletedUser

Guest
Buna!

Joc pe Colorado si vreau sa-mi pun indemanarile pe duel in asa fel sa dau cel putin 5/8 sau cel mult 8/8 (caracter super-ofensiv)

Am puse indemanarile in asa fel:

- 66 Dexteritate

- 100 tintire
- 100 ferire
- 115 impuscare

- 50 rezistenta
- 53 reflex
- 51 aspect
- 51 tactica

- de unde sa iau si pe ce sa pun in asa fel sa dau 5/8 <-> 8/8.

Va Multumesc !!!

parerea mea e ca buildu asta,e 0(zero)

ai de toate,si nimic,ori mergi pe rezi/reflx ori aspect,ferire..astfel reusesti un build bun
 

DeletedUser

Guest
duelist aventurier

Salut
Dupa noul update, cum ar trebui puse atributele/indemanarile pentru un aventurier level 60 pe arme de foc?
100% dexteritate
40% ferire 60% aspect functioneaza? sau trebuie pus si pe tintire?
multumesc frumos
 

DeletedUser

Guest
Arma de foc
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% impuscare; 50% aspect; 4% tintire; 26% ferire
Clasa de caracter: Duelist
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro
Comentariu caracter normal: Cred ca majoritatea care sunt pe duel au aranjat in acest mod indemanarile.

5. Caracter super-ofensiv - Prefera sa nimereasca in 8 din 8 runde in orice tip de caracter.
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux
Comentariu: Indemanarile de la misiuni vin puse pe ferire. Am ales clasa de caracter Aventurier, pt. ca ofera cele mai multe puncte de indemanare.

bft la dueluri:shoot:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12358

Guest
acum cu noul update aspectul foloseste la tintire? sau si la ferire(cand esti atacator)
 

DeletedUser2948

Guest
acum cu noul update aspectul foloseste la tintire? sau si la ferire(cand esti atacator)

Din cate mi-a soptit o pasarica sistemul de duel a ramas la fel. Sau peste noapte s-a schimbat ca prin minune fara sa fim anuntati? :blink:
 

DeletedUser

Guest
A, buna kod, as avea si eu o intrebare:
am 200 de puncte de indemanare libere.(Sunt full putere)
Ce e mai bine sa dau, 100 tintire si 100 aspect, 200 tintire sau 200 aspect??
Nu stiu cu care dintre cele 3 nimeresti mai bine.

pls spuneti-mi, ca am mai intrebat odata chestia asta si in afara de un raspuns neclar si niste intrebari de genul "Aspectul fereste sau tinteste?", nu am primit nici un ajutor in legatura cu problema asta
 

DeletedUser19167

Guest
Caracter Supe-Ofensiv

parerea mea e ca buildu asta,e 0(zero)

ai de toate,si nimic,ori mergi pe rezi/reflx ori aspect,ferire..astfel reusesti un build bun

Acuma am pus indemanarile astfel :

-73 Dexteritate

-104 tintire
-118 impuscare
-34 ferire
- 174 aspect

Am sanse sa dau 8/8 daune cu aceste idemanari :shoot::shoot:
 

DeletedUser2948

Guest
A, buna kod, as avea si eu o intrebare:
am 200 de puncte de indemanare libere.(Sunt full putere)
Ce e mai bine sa dau, 100 tintire si 100 aspect, 200 tintire sau 200 aspect??
Nu stiu cu care dintre cele 3 nimeresti mai bine.

pls spuneti-mi, ca am mai intrebat odata chestia asta si in afara de un raspuns neclar si niste intrebari de genul "Aspectul fereste sau tinteste?", nu am primit nici un ajutor in legatura cu problema asta

Nu stiu cum faci tu cu 200 indemanari libere 200 tintire si 200 aspect... E un caz ciudat.

Si ca sa iti dau un raspuns neclar: ce masina merge mai tare dintre una cu 100cp si una cu 200cp(au aceeasi masa)?

Si tu acolo ai enumarat doar 2 indemanari(tintire, aspect), a 3-a care-i?:)
 

lord ion

West Marshal
Nu stiu cum faci tu cu 200 indemanari libere 200 tintire si 200 aspect... E un caz ciudat.

Si ca sa iti dau un raspuns neclar: ce masina merge mai tare dintre una cu 100cp si una cu 200cp(au aceeasi masa)?

Si tu acolo ai enumarat doar 2 indemanari(tintire, aspect), a 3-a care-i?:)

nu ai fost atent la enuntul propozitiei, sau nu s-a exprimat el bine... ia-o cum vrei...
omul spune ca are 200 indeminari libere...
sa le imparta 100 la tintire si 100 la aspect, sau sa le puna pe toate 200 pe tintire, sau pe toate pe aspect...
just saying...
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu cum faci tu cu 200 indemanari libere 200 tintire si 200 aspect... E un caz ciudat.
:nu:
probabil ca nu m-am exprimat corect, da eu sigur am enumerat 3 builduri pentru tintire, cerandu-ti parerea care dintre ele e mai bun. Uite ti le mai scriu inca odata, de data aceasta numerotate ca sa le distingi:
1.100tintire si 100 aspect
2.200 tintire
3.200 aspect




Si ca sa iti dau un raspuns neclar: ce masina merge mai tare dintre una cu 100cp si una cu 200cp(au aceeasi masa)?

Aha, deci e mai bine sa am 200 tintire sau 200 aspect???

Si tu acolo ai enumarat doar 2 indemanari(tintire, aspect), a 3-a care-i?:)

:) vorbeam de cele 3 seturi de indemanari numerotate mai sus.
 

DeletedUser2948

Guest
Daca e sa o luam asa 200 tintire e mai bine... De ce? Cu 100 aspect fara ferire nu prea faci mare lucru, dar cu 200 tintire dai 8/8 :)
 

DeletedUser

Guest
aha, si sa zicem ca vreau sa imi fac un build cu multa ferire si tintire/aspect, care sa fereasca mult si sa loveasca suficient de bine(6/8, 7/8).
In cazul asta e mai bine sa dau tintire sau aspect?
 

DeletedUser20075

Guest
Daca e sa o luam asa 200 tintire e mai bine... De ce? Cu 100 aspect fara ferire nu prea faci mare lucru, dar cu 200 tintire dai 8/8 :)

ai fi tu asa sigur ca dai 8/8?:huh: eu nu prea,eventual daca dai in rezistivi,ca in rest..
 

DeletedUser

Guest
salut io am 2 duelisti diversi:
1 are : atribute 100% dexteritate80 ferire ,120 aspect,137 impuscare ,95 tintire ...lv 60
si unu lv 66
atribute 100% forta ,200rezistenta ,150 vigoare ,60 reflex ,95 tintire
voi ce ziceti ce ar trebui sa fac la amandoi ???':confused::confused:
 

DeletedUser12011

Guest
salut io am 2 duelisti diversi:
1 are : atribute 100% dexteritate80 ferire ,120 aspect,137 impuscare ,95 tintire ...lv 60
si unu lv 66
atribute 100% forta ,200rezistenta ,150 vigoare ,60 reflex ,95 tintire
voi ce ziceti ce ar trebui sa fac la amandoi ???':confused::confused:

ai prea putin reflex la al doilea ...mai scoate din rezistenta ... si la primul e destul de bine pentru nivel 60 zic eu:roll:
 

DeletedUser

Guest
Salut!De cateva zile imi scot peri albi in cap din cazua celul mai bun build de duel,am iteme foarte bune,dar la duel ma supara foarte tare indemanarile,cum trebuie sa mi le asez ca sa fie foarte bune,nu perfecte ca nu se poate,m-am uitat pe prima pagin la builduri dar nu prea am ajuns la o concluzie ca trebuie sa folosesc ceva de acolo,fara bonus indemanarile mele arata asa:34 rezistenta,34 reflex,59 ferire,85 tintire,194 impuscare,34 tactica,34 aspect,astea sunt,ajutati-ma va rog frumos cu orice sfat,e bine venita orice vorba menita sa ma ajute cumva,deci cum trebuie sa asez indemanarile ca sa fiu foarte bun la duel?Mentionez ca sunt aventurier.
 

DeletedUser12402

Guest
2.Arma de foc
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% impuscare; 50% aspect; 4% tintire; 26% ferire
Clasa de caracter: Duelist
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro, Curea neagra cu pistoale, Aparatori moi de lux pentru picioare
Ex.
120 dexteritate
192 impuscare
180 aspect
134 tintire
94 ferire
Comentariu caracter normal: Cred ca majoritatea care sunt pe duel au aranjat in acest mod indemanarile.:)

Aici zic ca e cam fail buildu':blink:
N-ai deloc viata,iar daca te ataca un nene care are Super-onfesivu' te ia dr@cu' ca-ti da peste 700 damage si te lesina din cateva lovituri...
Am vrut si eu sa incerc buildu' pe Colorado...Si care ma atacau ma si bateau:blink: si de-abea reuseam sa mai castig cate un duel-doua cu mica diferenta intre damage...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus