Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser19869

Guest
caracterul meu

am si eu o intrebare ...am asa
92 tintire
86 ferire
130 vigoare
84rezistenta
54reflex
116 aspect
24 tactica....
sunt pe arma alba...si vreau sa stiu daca este bun caracterul meu...am fost pe aspect si acum am facut reskil pe duell...

echipamentul meu este:Esarfa mexicana..palarie de piele de lux..haina de lux cizme de calarie de lux..pantaloni militaresti maro racheta sabie de aur si curea de lux cu vultur...trebuie cumva sa schimb ceva??m-as gandi la curea...as schimba-o cu curea cu tinte maro..astept raspunsurile de la cei mai buni :D:boone::up:
 

DeletedUser8396

Guest
am si eu o intrebare ...am asa
92 tintire
86 ferire
130 vigoare
84rezistenta
54reflex
116 aspect
24 tactica....
sunt pe arma alba...si vreau sa stiu daca este bun caracterul meu...am fost pe aspect si acum am facut reskil pe duell...

echipamentul meu este:Esarfa mexicana..palarie de piele de lux..haina de lux cizme de calarie de lux..pantaloni militaresti maro racheta sabie de aur si curea de lux cu vultur...trebuie cumva sa schimb ceva??m-as gandi la curea...as schimba-o cu curea cu tinte maro..astept raspunsurile de la cei mai buni :D:boone::up:
84 rezistenta? 54 reflex ? puncte irosite :( parerea mea e ca acel caracter e ...sa zicem varza ca sa nu te jignesc :nesigur:
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare ...am asa
92 tintire
86 ferire
130 vigoare
84rezistenta
54reflex
116 aspect
24 tactica....
sunt pe arma alba...si vreau sa stiu daca este bun caracterul meu...am fost pe aspect si acum am facut reskil pe duell...


cum s-a spus...reflex/rez nu se merita sa bagi in situatia ta....puncte irosite...sau ai 84 rez din putere? ?....explicane mai clar...tactica 26...nu se merita iar....macar daca aveai mai multa...incearca sa te faci Distrugator.....asta e parerea mea...acum nu sunt "maestru" ....la explicat...cand vine Kod ai raspunsul cel mai concret:up:
 

DeletedUser12358

Guest
scoate rezistenta,reflexul si tactica si baga pe ascpect
 

DeletedUser

Guest
scoate ferirea,tintirea,aspectu,tactica

SI

baga rezistenta.reflex / putere:nesigur:
 

DeletedUser19580

Guest
ar mai fi un build de duel care mi s-a parut f bun pana acum:ferire,tintire,vigoare sau ferire,impuscare,tintire
fara aspect,fara tactica.merge perfect impotriva celor pe rez,ref si uneori bat si aspectul si tactica
 

DeletedUser19580

Guest
am si eu o intrebare ...am asa
92 tintire
86 ferire
130 vigoare
84rezistenta
54reflex
116 aspect
24 tactica....
sunt pe arma alba...si vreau sa stiu daca este bun caracterul meu...am fost pe aspect si acum am facut reskil pe duell...

echipamentul meu este:Esarfa mexicana..palarie de piele de lux..haina de lux cizme de calarie de lux..pantaloni militaresti maro racheta sabie de aur si curea de lux cu vultur...trebuie cumva sa schimb ceva??m-as gandi la curea...as schimba-o cu curea cu tinte maro..astept raspunsurile de la cei mai buni :D:boone::up:


omul a zis ca a fost pe aspect si este in reskill.scoate ferirea,aspectul si tactica daca vrei rez,ref
 

DeletedUser

Guest
as vrea si eu un build care sa distruga atat armele de foc cat si armele albe. sa fie bun si in aparare si in atac. si cel mai important as vrea indemanarile necesare ptr acest build
 

DeletedUser12011

Guest
citeste pe prima pagina..si vezi ce te atrage..NU EXISTA UN BUILD PERFECT!
 

DeletedUser

Guest
asta e ca nu stiu ce sa aleg adica vreau ceva bun din toate buildurile alea care sa distruga ambele arme si in cele 2 stadii adica atac si defensiva
 

DeletedUser

Guest
Uitati aici daca v-ati pierdut:))

I. Caracter blindat
Caracterul blindat prefera sa primeasca putine daune.
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% rezistenta; 50% reflex; 30% aspect/30% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Ex.
120 putere
192 rezistenta
180 reflex
108 aspect/108 tintire
Comentariu caracter blindat: Eu le sugerez celor care aleg(daca alege cineva tactica asta) sa puna la inceput pe rezistenta si pe aspect/tintire, iar cand ajunge cu rezistenta la ~100 sa inceapa sa puna pe reflex. Rezistenta 100 = nivel 50. Restul o sa o faceti din putere.

Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 50% rezistenta; 50% reflex
120 dexteritate
120 tintire
120 impuscare
180 rezistenta
180 reflex
Clasa de caracter: - (care vreti voi)
Comentariu caracter blindat: Aici se merge pur pe dexteritate. Pentru inceput puneti pe impuscare si pe reflex. Oricum o sa faceti impuscare din haine, dar la inceput sa aveti si ceva impuscare.
Echipament: Bizon de aur, Palarie de piele de lux, Geaca de piele de lux/Haina maro, Pantaloni de panza maro/Pantaloni de piele galbeni, Curea neagra cu pistoale, Ghete maro cu tinte

II. Caracter tanc
Caracterul tanc prefera sa nu fie nimerit pe APARARE.( Cam greu, nu? Dar va asigur ca merge ) )
Atribute: 100% carisma
Indemanari: 55% ferire; 45% tactica
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Papion de lux, Palarie de fetru de lux, Palton negru, Cizme maro, Baston de plimbare/Artificii(cine le are), Pantaloni de piele de lux, Curea de lux cu pistoale
Ex.
120 carisma
280 tactica(+50% bonus = 420; +100% bonus = 560)
200 ferire
Comentariu caracter tanc: Aici este mai complicat. Nu cred ca aveti rabdare sa creati un cont full pe aparare, pt. ca nu cred ca o sa va atace lumea. Asa ca mergeti cu caracterul pur pe carisma, iar la un lvl destul de mare(+70) faceti un reskill.

III. Caracter ofensiv
Caracterul ofensiv prefera sa nu fie nimerit pe ATAC.(idem cu tancul)
Atribute: 100% carisma
Indemanari: 45% ferire; 55% aspect
Clasa de caracter: Soldat - pt. ca este multa carisma si multa ferire. Cu un echipament adecvat o sa fiti buni si pe aparare
Echipament: Esarfa galbena, Palarie de fetru neagra, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro, Baston de plimbare/Artificii(cine le are), Curea albastra cu pistoale, Pantaloni militaresti de lux
Ex.
120 carisma
160 ferire
320 aspect
Comentariu caracter ofensiv: Aici puteti merge de la bun inceput. Dar pana la lvl 30 sa aveti depasit 100 aspect cu iteme(esarfa, etc.) pentru munci. Merge binisor. Alegeti cu grija victimele.
Nota: Tactica asta se descurca excelent pe lumile vechi. Nu sugerez sa o folosit pe o lume proaspat deschisa.

IV. Caracter normal
1. Arma alba
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% vigoare; 33% aspect; 23% ferire; 24% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa maro, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux/Haina de lux, Cizme de calarie de lux, Curea neagra cu pistoale, Aparatori moi de lux pentru picioare
Ex.
120 putere
192 vigoare
120 aspect
83 ferire
86 tintire
2.Arma de foc
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% impuscare; 50% aspect; 4% tintire; 26% ferire
Clasa de caracter: Duelist
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Cizme de calarie de lux/Cizme maro, Curea neagra cu pistoale, Aparatori moi de lux pentru picioare
Ex.
120 dexteritate
192 impuscare
180 aspect
134 tintire
94 ferire
Comentariu caracter normal: Cred ca majoritatea care sunt pe duel au aranjat in acest mod indemanarile.

V. Caracter super-ofensiv
Caracterul super-ofensiv prefera sa dea 8/8 la orice tip de caracter.
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux, Artificii/Baston de plimbare, Coasa mortii/Pusca de aur, Aparatori moi de lux pentru picioare, Curea albastra cu pistoale
Ex.
120 dexteritate
192 tintire
36 ferire
252 aspect
Comentariu: Indemanarile de la misiuni vin puse pe ferire. Am ales clasa de caracter Aventurier, pt. ca ofera cele mai multe puncte de indemanare.

VI. Distrugator
Caracterul distrugator prefera sa distruga blindajele de rezistenta si reflex.
Atribute: 100% putere
Indemanari: 36% vigoare; 23% rezistenta; 41% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa mexicana, Palarie de piele maro, Camasa in carouri rosie/Haina de lux, Cizme de calarie gri/Cizme de calarie de lux, Curea neagra cu pistoale, Pantaloni militaresti maro
Ex.
120 putere
200 rezistenta
250 vigoare
150 tintire
Comentariu: Asa pica un caracter axat pe rezistenta.

VII. Blindat v2
120 mobilitate
170 reflex
120 ferire
170 rezistenta
100 tintire
40 aspect
Comentarii:
Echipament: Esarfa galbena, Palarie din fetru de lux, Geaca de piele de lux, Cizme de calarie de lux, Pantaloni militaresti de lux, Curea cu pistoale neagra
!!! Acest build este exclusiv pentru lvl 100+ !!!
Cu bonus ajungeti sa aveti cam asa: 130 mobilitate, 200 rezistenta, 200 reflex, 160 ferire, 160 tintire si vreo 110 aspect.
!!! Nu o sa aveti impuscare sau vigoare !!!

VIII. Distrugator v2
Aici luam in calcul un aventurier de nivel 120 cu toate misiunile care dau puncte facute(sunt usoare toate, deci nu-i nimic imposibil de facut).
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Aparatori moi de lux pentru picioare, Curea neagra cu pistoale, Cizme de calarie de lux, Colt de aur, Pusca de aur/Coasa mortii, Racheta de artificii/Baston de plimbare
135 dexteritate
65 ferire
185 impuscare
150 aspect
Cu bonus indemanarile arata ceva de genul: 120 ferire, 190 tintire, 350 impuscare, 200 aspect - cu build-ul asta treceti si peste Blindat v2 in varianta defensiva.
Comentariu: Cei pe tactica o sa va faca probleme, pt. ca nu aveti multa ferire/aspect.

IX. Blindat v3
Luam in calcul un soldat de nivel 120 cu toate misiunile care dau puncte facute.
70 mobilitate
65 carisma
70 reflex
30 ferire
150 rezistenta
100 tintire
50 aspect
Echipament ofensiv: Esarfa neagra, Palarie de piele de lux, Geaca de piele de lux, Pantaloni militaresti de lux, Cizme de calarie de lux, Cureaza neagra cu pistoale, Colt de aur/Peacemakerul lui Billy/Wyatt Earp's Buntline, Pusca de aur/Coasa mortii, Artificii/Baston de plimbare
Echipament defensiv: Papion de lux, Palarie din fetru de lux, Palton negru/Palton maro, Pantaloni militaresti de lux, Cizme maro, Curea albastra cu pistoale, Schofield de precizie/Schofieldul lui Jesse James, Pusca de aur/Coasa mortii, Artificii/Baston de plimbare
Comentariu: Acest tip de build este greu de batut atat in atac, cat si in defensiva.


Nota: La exemple nu am mai pus si bonusurile care il ofera echipamentul. Nu imi dati PM-uri intrebandu-ma de ce nu am pus impuscare/vigoare la caracterul tanc si ofensiv.

Nota 2: Procentajul de la indemanari este din totalul de indemanar. De ex. la nivel 10 aveti minim 30 de indemanari. Din acele 30 calculati procentajul care revine la fiecare indemanare.
 

DeletedUser

Guest
dupa 1.32 buildu cu reflex/rez nu prea a mai mers....
DUpa 1.33 chair nu o sa mai mearga deloc

Intrebare acum:

daca scade si aspectul si tactica care builduri o sa fie bune....eu pe cel cu aspect/ferire il am...acum iar sa fac RS?....:razz::razz:

Dupa fiecare update o sa fac RS?:))
 

DeletedUser

Guest
Chestia o sa fie in felul urmator,bagi dexteritate cu ferire pana te saturi:ras::ras::ras:..
 

DeletedUser

Guest
kod ce-mi recomanzi La ultima misiune de la aventurier aceea cu 10 PCT de indemanare?
 

DeletedUser

Guest
Foarte folositor ,pacat ca nu am pus de la inceput bonusurile asa :ras:
 

DeletedUser

Guest
Tactica numarul III este eficienta si pe Delaware sau se refera la lumile 1,2,3etc...?

Eu abea m-am apucat. Care ar fi cel mai bun pentru mine, avand in vedere ca vreau sa fiu soldat?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus