Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Nu stiu cum mai e treaba cu r/r,dar vad ca MrDrako,pe care cred ca-l stiti,m-a atacat acum 2 zile pe delaware,cred ca e axat pe R/R din moment ce daunele mele nu depaseau 35 dmg :),a incasat 6/8 cred,si mi-a dat 1/8,suficient cat sa castige..presupun ca un build cu cu r/r si cu 200 tintire ajunge sa castigi un duel,deoarece majoritatea sunt pe ferire/tintire,deci e clar ca daune mari nu-ti vor da acei playeri,tu avand r/r,si iti e suficient sa lovesti de 2 ori...repet,nu stiu cum mai e treaba cu r/r,imi dau cu presupusu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
Nu stiu cum mai e treaba cu r/r,dar vad ca MrDrako,pe care cred ca-l stiti,m-a atacat acum 2 zile pe delaware,cred ca e axat pe R/R din moment ce daunele mele nu depaseau 35 dmg :),a incasat 6/8 cred,si mi-a dat 1/8,suficient cat sa castige..presupun ca un build cu cu r/r si cu 200 tintire ajunge sa castigi un duel,deoarece majoritatea sunt pe ferire/tintire,deci e clar ca daune mari nu-ti vor da acei playeri,tu avand r/r,si iti e suficient sa lovesti de 2 ori...repet,nu stiu cum mai e treaba cu r/r,imi dau cu presupusu.

La build-urile cu r/r totul tine de noroc, de felul cum pui tintirile si feririle. Am zeci de dueluri pe colorado cu westcountrygirl, vladel21, Ilie Moromete, nodecam si cnb (care erau la vremea aia pe r/r). Daca feream bine castigam, daca nu...Era de ajuns sa ma loveasca o data, si duelul era pierdut. Am incercat pe beta 2 tipuri de build de r/r, dar nici unul nu m-a satisfacut pe deplin.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu cum mai e treaba cu r/r,dar vad ca MrDrako,pe care cred ca-l stiti,m-a atacat acum 2 zile pe delaware,cred ca e axat pe R/R din moment ce daunele mele nu depaseau 35 dmg :),a incasat 6/8 cred,si mi-a dat 1/8,suficient cat sa castige..presupun ca un build cu cu r/r si cu 200 tintire ajunge sa castigi un duel,deoarece majoritatea sunt pe ferire/tintire,deci e clar ca daune mari nu-ti vor da acei playeri,tu avand r/r,si iti e suficient sa lovesti de 2 ori...repet,nu stiu cum mai e treaba cu r/r,imi dau cu presupusu.

200tintire?cu tot cu itm?

ce faci vs unu cu 350ferire?pun pariu ca nu ii dai nici macar 1/8....


sa sti ca nu toti au renuntat la imp.vig..pe l6 de ex gasesc duelisti de top cu imp 250,vig 270,300...etc....

nu prea imi convin buildurile r&r alea cu 250rez 250ref si tintire 100-150 (Ex) pt ca degeaba incasezi ca nu il nimeri pe ala ...poate ai norocul norocurilor ca daca nu..

asa prefer sa incasez si sa si dau dmg..dar stiu macar ca ii dau 1/8 si il bat,,,chiar daca imi iau si daune...bine ca de ex astfel de builduri sunt inutile vs unu cu imp 250 ...pt aia cu imp vig mare sunt bune genul ala de builduri cu rez ref mare si cu tintire mica,,,pt ca astia daca au 250 impuscare nu au tintire/ferire prea mare...dar dupa uptade,,,mai multi gasesti cu imp/vig sub 200,,,decat cu ea de 250



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
parerea mea e ca cele mai bune builduri dar nu
foarte sigure sunt alea folosite de armele de foc
cu tintire+ferire+aspect(dar putin) cu toate ca nu
ai siguranta,parca sunt mai eficiente...poti bate
mai multi jucatori decat cu alea de r&r,doar ca nu
ai siguranta,,,la alea cu r&r esti mai sigur de tine!



sunt curios cum functioneaza buildurile cu aspect/tactica mare+tintire(mica)+ferire(mare),,,,inainte de upt,,astfel de jucatori erau foarte buni,,,,
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Totul se rezuma la cum se gandeste un build si de la ce premize se pleaca, fa asa si-ti iese, daca ai build-uri "folosite", pe care cu totii le stiu, nici o sansa sa descoperi ceva special ce poate altii, cu acelasi build-uri nu au descoperit..

Toate buildurile care le-ai zis sunt deja clasice..
Build-urile de ferire&tintire si eventual aspect, deja sunt trecute si ele, mie asa mi se pare..

Rapyto pe Colorado e deffer, nu m-a mai batut de enşpe zile la fel ca mulţi altii.
Ca sa faci un build trebuie sa iei in considerare toti duelistii de pe acea lume, sa le aproximezi build-urile cu ajutorul topurilor si nu numai si sa te gandesti ce ar fi cel mai potrivit pentru tine astfel incat sa bati majoritatea, dar cu siguranta niciodata pe toti, de unii trebuie sa te feresti :).

Cristy bounty hunter de pe Colorado ma face pilaf la duel, dar e doar unul din 100, cu restul nu am probleme...
La absolut toate build-urile intervine norocul, indiferent de tintire/ferire / r&r sau mai stiu eu...


O singura nelamurire am...
Cred, adica sunt sigur ca in duel intervine inca un factor RANDOM, deoarece
Exemplu:

Runda 1. nu il nimeresc
2. nu il nimeresc
3. nu il nimeresc
4. nu il nimeresc
5. il nimeresc
6. il nimeresc
7. il nimeresc
8. il nimeresc

Rundele merg asa, stim cu totii 1 cu 5, 2 cu 6, 3 cu 7, 4 cu 8... daca il runda 1 nu il nimeresc, de ce in 5 il nimeresc...alt factor random...Am mai multe dueluri asa...


Revenind la build-uri, just try to beat mine :P.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am observat si eu


sau el nu ma nimere de loc si eu ii dau 1/8 si il bat,,,dar 1/8 asta il dau in ultimele runde
 

DeletedUser

Guest
Runda 1. nu il nimeresc
2. nu il nimeresc
3. nu il nimeresc
4. nu il nimeresc
5. il nimeresc
6. il nimeresc
7. il nimeresc
8. il nimeresc

Rundele merg asa, stim cu totii 1 cu 5, 2 cu 6, 3 cu 7, 4 cu 8... daca il runda 1 nu il nimeresc, de ce in 5 il nimeresc...alt factor random...Am mai multe dueluri asa...

din ceva posturi anterioare si vechi,nu prea mai stiu..dar parca in fiecare runda este alesa o valoare x vs o valoare y,si cum acele valori variaza,asa si loviturile tale..acum da,acum nu =]

Revenind la build-uri, just try to beat mine :P.

din ceva posturi anterioare si vechi,nu prea mai stiu..dar parca in fiecare runda este alesa o valoare x vs o valoare y,si cum acele valori variaza,asa si loviturile tale..acum da,acum nu =]
 

DeletedUser

Guest
m-am gandit la buildu full dexteritate full ferire


cu tot cu itm ajung undeva la 180tintire 70aspect 360ferire....eu zic ca e de ajuns..

oricum se poate modifica,,,tot din itm de aparare scot 140tintire 70tactica 360ferire


sau 140tintire 420ferire

sau 150tintire 50aspect 400ferire


sunt n modalitati...

pt aia cu rez ref ori bag ferire 420 ori pun itm de immpuscare si ajung cu ea la 180....


mi se pare un build usor...


**sfatul meu pt cei care au puncte de indemanare investite in aspect->scoteti-le..nu se merita...puneti aspectul doar din haine si atat....o sa fiti mai avantajati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
asta cred ca e bun,mi-a mers 'binisor' pe beta :)

250 + tintire
350+ ferire
full dexteritate
aspect ~100 +iteme:whistle::huh:
 

DeletedUser

Guest
Eu am nevoie pt lvl 86 nu 120


pai iti faci tactica din haine,ca se merita,esti soldat

dupa mine poti pune full dexteritate,full ferire


ai avea cam 90tintire 90impuscare 260ferire si iti cumperi haine numai de tintire aspect pe atac si pe aparare de tintire tactica....

cu tot cu itm=>160-170tintire ,60-70aspect si 280ferire(pe atac)
si pe aparare=>60tactica 120-130tintire 300-310ferire

eu zic ca e ok,,daca nu iti merge scoti de pe ferire si bagi pe tintire
 

DeletedUser

Guest
Off , nu se mai poate .. Caut si eu un build bun , mai mult pe aparare ( nu pun tactica) dar cat de cat si pe atac . Mentionez ca am asa ( fara bonus, lvl 53) : 53 putere , 1 mobilitate , 1 dexteritate ( din misiuni , le voi scoate ) , 89 rezistenta ( cu tot cu putere ) , 68 reflex , 61 tintire .
As vrea sa raman tot la ideea de duelist blindat ... deci ce imi recomandati ?
 

DeletedUser

Guest
Off , nu se mai poate .. Caut si eu un build bun , mai mult pe aparare ( nu pun tactica) dar cat de cat si pe atac . Mentionez ca am asa ( fara bonus, lvl 53) : 53 putere , 1 mobilitate , 1 dexteritate ( din misiuni , le voi scoate ) , 89 rezistenta ( cu tot cu putere ) , 68 reflex , 61 tintire .
As vrea sa raman tot la ideea de duelist blindat ... deci ce imi recomandati ?


deci cu alte cuvinte esti axat pe rez ref nu?


pe astfel de build nush ce sa modific......builduri de aparare sunt alea cu ferire mare.....pe rez ref..nu ai ce modifica..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
care stie...buildurile full carisma,,alea cu aspect/tactica mare si tintire mica,,,intre 100-150 cu tot cu itm,,,mai sunt bune?
 
Sus