Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser12588

Guest
ajuta-ma sa inteleg- ce intelegi prin rezistenta secundara? :huh:

deja ma dau pe spate toate aceste schimbari pe care nu le semnaleaza nimeni...

Iti trebuie reflex cand ataci un jucator cu arma de foc, la acest reflex se mai adauga un bonus de rezistenta, nu stiu cat la % din rezistenta pe care o ai merge la reflex, cred ca asta intreaba, cat la % merge acuma dupa schimbare.
 

DeletedUser

Guest
[report=45199124df1d5b33eb]Duel: zamyy vs. Sir Eugen [/report]
eu am cu tot cu bonus 370 ferire 190 tintire 100 impuscare. 440 tactica 220aspect....repet,cu itm cu tot..pt cine nu si a dat seama e un hibrid cu pct puse pe tactica..iar adversarul meu are set dolin deci tactica lui clar depaseste aspectul meu..si sigur are tintire si ferire mai mare cu vr 2-300 pct ca ale mele:)).explicati vpi duelistii lui peste cum i am dat eu umeri din 190 tintire..va dau un sfat astora atotstiutori care induc pe aici lumea in eroare..duceti va ba acasa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26263

Guest
[report=45199124df1d5b33eb]Duel: zamyy vs. Sir Eugen [/report]
eu am cu tot cu bonus 370 ferire 190 tintire 100 impuscare. 440 tactica 220aspect....repet,cu itm cu tot..pt cine nu si a dat seama e un hibrid cu pct puse pe tactica..iar adversarul meu are set dolin deci tactica lui clar depaseste aspectul meu..si sigur are tintire si ferire mai mare cu vr 2-300 pct ca ale mele:)).explicati vpi duelistii lui peste cum i am dat eu umeri din 190 tintire..va dau un sfat astora atotstiutori care induc pe aici lumea in eroare..duceti va ba acasa...

la 14,43 asa de mult ? :oh:
 

DeletedUser26138

Guest
[report=45199124df1d5b33eb]Duel: zamyy vs. Sir Eugen [/report]
eu am cu tot cu bonus 370 ferire 190 tintire 100 impuscare. 440 tactica 220aspect....repet,cu itm cu tot..pt cine nu si a dat seama e un hibrid cu pct puse pe tactica..iar adversarul meu are set dolin deci tactica lui clar depaseste aspectul meu..si sigur are tintire si ferire mai mare cu vr 2-300 pct ca ale mele:)).explicati vpi duelistii lui peste cum i am dat eu umeri din 190 tintire..va dau un sfat astora atotstiutori care induc pe aici lumea in eroare..duceti va ba acasa...

E plina lumea de intelectuali...
Puateai reusi asta si cu 150 tintire...Sau puteai rata cu tintire de 500. Degeaba va tot agitati. Totul e random.
Cu ani in urma puteai, intr-o oarecare masura, sa-ti dai seama cine e cu adevarat duelist, si cine nu. Acum insa...

Degeaba castigi sau pierzi un duel. Nu poti zice cu certitudine ca esti mai bun ca x sau y.
Dovada? 5 dueluri aranjate cu acelasi jucator. Nici o schimbare de echipament sau de runde. 3 victorii, 2 infrangeri.

Asa ca stati linistiti...Toti suntem o apa si-un pamant, indiferent de build-ul ales sau de experienta dobandita de-a lungul anilor. :up:
 

DeletedUser

Guest
E plina lumea de intelectuali...
Puateai reusi asta si cu 150 tintire...Sau puteai rata cu tintire de 500. Degeaba va tot agitati. Totul e random.
Cu ani in urma puteai, intr-o oarecare masura, sa-ti dai seama cine e cu adevarat duelist, si cine nu. Acum insa...

Degeaba castigi sau pierzi un duel. Nu poti zice cu certitudine ca esti mai bun ca x sau y.
Dovada? 5 dueluri aranjate cu acelasi jucator. Nici o schimbare de echipament sau de runde. 3 victorii, 2 infrangeri.

Asa ca stati linistiti...Toti suntem o apa si-un pamant, indiferent de build-ul ales sau de experienta dobandita de-a lungul anilor. :up:
.


am inceput sa joc tw la un an sau doi dupa ce a aaparut cand existau doar doua builduri..am fost martor la toate schimbarile in materie de duel..si ma ia capul cand vad toti mucosii ca si dau cu parerea pe aici..bai fratilor voi nu stiti sa va stergeti la *** si vb de duel?? si ii mai influentati si pe altii,asta e problema..ai perfecta dreptate prietene,toti suntem o apa si un pamant si asta nu e tocmqi ok pt ca ratatii care au si ei un oarecare nivel de duel isi dau cu parerea si si o ia in cap dp ce se vad castigand doua trei dueluri contra unuia care joaca de cand a aparut jocul..acum e usor..in doua luni am inceput un cont de la lv 1 ,l am dus la 150 si am intrat in top10 duel..nu stia nimeni cn sunt si de unde am aparut....asa ca nu va mai dati pe aici talente de mari duelisti cand voi folositi buildurile altora.decat sa bagati toti dex tintire ferire cu nush ce setul **** mele si
sa luati cap cu ferirea 700 mai bine ati gandi si putin..un build nu merge pe toate lumile..tin minte ca la un reskil am jucat hibrid pe dex mob tintire reflex dar tot topul era arma de foc si stateau numai prin ciocluri..
cand toti s au trecut pe arma alba ,am trecut pe ful mob ful ferire si ii bateam cu morcovul iar cand au trecut iar pe foc am bagat ful putere tintire si mai putina ferire si chiar daca incasam mai mult ca ei in duel tot eu castigam din cauza ca ei lesinau dintr un atac iar eu eram ditamai tancul si tineam la bataie
..nu exista builduri universale,trebuie personalizate,adaptate in functie de cerinte.asta te face duelist
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26138

Guest
.


am inceput sa joc tw la un an sau doi dupa ce a aaparut cand existau doar doua builduri..am fost martor la toate schimbarile in materie de duel..si ma ia capul cand vad toti mucosii ca si dau cu parerea pe aici..bai fratilor voi nu stiti sa va stergeti la *** si vb de duel?? si ii mai influentati si pe altii,asta e problema..ai perfecta dreptate prietene,toti suntem o apa si un pamant si asta nu e tocmqi ok pt ca ratatii care au si ei un oarecare nivel de duel isi dau cu parerea si si o ia in cap dp ce se vad castigand doua trei dueluri contra unuia care joaca de cand a aparut jocul..acum e usor..in doua luni am inceput un cont de la lv 1 ,l am dus la 150 si am intrat in top10 duel..nu stia nimeni cn sunt si de unde am aparut....asa ca nu va mai dati pe aici talente de mari duelisti cand voi folositi buildurile altora.decat sa bagati toti dex tintire ferire cu nush ce setul **** mele si
sa luati cap cu ferirea 700 mai bine ati gandi si putin..un build nu merge pe toate lumile..tin minte ca la un reskil am jucat hibrid pe dex mob tintire reflex dar tot topul era arma de foc si stateau numai prin ciocluri..
cand toti s au trecut pe arma alba ,am trecut pe ful mob ful ferire si ii bateam cu morcovul iar cand au trecut iar pe foc am bagat ful putere tintire si mai putina ferire si chiar daca incasam mai mult ca ei in duel tot eu castigam din cauza ca ei lesinau dintr un atac iar eu eram ditamai tancul si tineam la bataie
..nu exista builduri universale,trebuie personalizate,adaptate in functie de cerinte.asta te face duelist

Nu exista "build-urile altora" ;)
 

DeletedUser

Guest
Nu exista "build-urile altora" ;)
:ras:



te as intreba de cand joci...ba da,exista.u acum postezi in Discuti construire duelist. bla bla..ia vezi ce e la inceputul topicului si cine ce a postat..eu am citit topicul asta cap coada si din nefericire pt unii din voi,va dezamorsez toate parerile,argumentele ,ideile off topic
citeste toate cele 357 pg si vei realiza ca exista buildurile altora :d pana sa apara acest topic unii, nu u pt ca esti prea proaspat pe aici,habar nu aaveau ca rezistenta si reflexul se influenteaza reciproc pt ca ,cu 200r si 200 rincasau 30 de la aia cu 250 i/ v si nu stiau cum e posibil..:))si acum aceia fac gât pe aici..:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26263

Guest
.


am inceput sa joc tw la un an sau doi dupa ce a aaparut cand existau doar doua builduri..am fost martor la toate schimbarile in materie de duel..si ma ia capul cand vad toti mucosii ca si dau cu parerea pe aici..bai fratilor voi nu stiti sa va stergeti la *** si vb de duel?? si ii mai influentati si pe altii,asta e problema..ai perfecta dreptate prietene,toti suntem o apa si un pamant si asta nu e tocmqi ok pt ca ratatii care au si ei un oarecare nivel de duel isi dau cu parerea si si o ia in cap dp ce se vad castigand doua trei dueluri contra unuia care joaca de cand a aparut jocul..acum e usor..in doua luni am inceput un cont de la lv 1 ,l am dus la 150 si am intrat in top10 duel..nu stia nimeni cn sunt si de unde am aparut....asa ca nu va mai dati pe aici talente de mari duelisti cand voi folositi buildurile altora.decat sa bagati toti dex tintire ferire cu nush ce setul **** mele si
sa luati cap cu ferirea 700 mai bine ati gandi si putin..un build nu merge pe toate lumile..tin minte ca la un reskil am jucat hibrid pe dex mob tintire reflex dar tot topul era arma de foc si stateau numai prin ciocluri..
cand toti s au trecut pe arma alba ,am trecut pe ful mob ful ferire si ii bateam cu morcovul iar cand au trecut iar pe foc am bagat ful putere tintire si mai putina ferire si chiar daca incasam mai mult ca ei in duel tot eu castigam din cauza ca ei lesinau dintr un atac iar eu eram ditamai tancul si tineam la bataie
..nu exista builduri universale,trebuie personalizate,adaptate in functie de cerinte.asta te face duelist

omule - si eu joc de la inceputurile jocului. te rog eu frumos - lasa-i asa cum sunt. cu zvonurile si cu buildurile lor :) nu le mai vinde ponturi. ma distrez teribil cand dupa cateva lesinuri incep sa dea telegrame sa intrebe ce e in neregula cu buildurile lor luate de aici de pe forum :)))
 

DeletedUser20606

Guest
omule - si eu joc de la inceputurile jocului. te rog eu frumos - lasa-i asa cum sunt. cu zvonurile si cu buildurile lor :) nu le mai vinde ponturi. ma distrez teribil cand dupa cateva lesinuri incep sa dea telegrame sa intrebe ce e in neregula cu buildurile lor luate de aici de pe forum :)))

zamyy, deja faci spume ;)

(alegsz = drakath9)


Daca careva posteaza un build aici, nu inseamna ca e inventie proprie. Hai sa n-o dam in penibil. Cateva punte mutate de pe tintire pe ferire nu inseamna ca ai descoperit un nou build. Build-urile de duel exista de la inceputul jocului. A, ca au suferit unele modificari, este cu totul altceva. Dar nu va apucati sa-mi spuneti mie ca X e inventatorul build-ului pe dexteritate. Sa fim seriosi.
 

DeletedUser

Guest
zamyy, deja faci spume ;)

(alegsz = drakath9)


Daca careva posteaza un build aici, nu inseamna ca e inventie proprie. Hai sa n-o dam in penibil. Cateva punte mutate de pe tintire pe ferire nu inseamna ca ai descoperit un nou build. Build-urile de duel exista de la inceputul jocului. A, ca au suferit unele modificari, este cu totul altceva. Dar nu va apucati sa-mi spuneti mie ca X e inventatorul build-ului pe dexteritate. Sa fim seriosi.

nu te ai nascut ieri.stim amandoi ca majoritatea si au facut buildurile citind topicul asta..hai sa nu o dam in vrajeli ca sti si u ce vreau sa spun..tragice ca dupa ce au inceput sa castige dueluri s au considerat mari duelisti si acum isi permit sa dea sfaturi.u nu ai face spume cand unul care a jucat pe comert a devenit peste noapte duelist prin dimplul fapt ca a vazut la tine sau la mine nush ce build?nu vezi ca toti neinitiatii au inceput sa dea sfaturi altora neinitiati? diferenta dintre ei este ca primi au citit ,nu au probat,mai mult ca ultimii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26263

Guest
nu te ai nascut ieri.stim amandoi ca majoritatea si au facut buildurile citind topicul asta..hai sa nu o dam in vrajeli ca sti si u ce vreau sa spun..tragice ca dupa ce au inceput sa castige dueluri s au considerat mari duelisti si acum isi permit sa dea sfaturi.u nu ai face spume cand unul care a jucat pe comert a devenit peste noapte duelist prin dimplul fapt ca a vazut la tine sau la mine nush ce build?nu vezi ca toti neinitiatii au inceput sa dea sfaturi altora neinitiati? diferenta dintre ei este ca primi au citit ,nu au probat,mai mult ca ultimii

:) eu chiar am jucat pe vremea cand nu erau pantaloni si arma de fort.

cum se faceau <<buildurile>> ca sa va explic. ca probabil voi credeti ca pe .de sau .net stateam pe forumuri sa ne citim posturile si sa ne facem builduri.

deci : luai frumos o bucata de hartie si un pix, dupa care luai la rand toate magazinele de orase ( stii, nici mcar tw-db nu era ca petee inca era in marsupiu ) si te uitai asa cam ce toale au orasele in care ai fi putut primi invitatie ( fara invitatie nu puteai cumpara nimic decat la preturi pe care nu ti le permiteai deoarece... nu erau <<facilitatile >> moderne de acum ). apoi faceai buildul cu pixul pe hartie: asta imi da atat, astalalta atat, eu sa bag punctele in dex, tintire, ferire, impuscare, vigoare, etc.

nu exista reskill. deci puneai punctul si era bine pus, punct! daca voiai si ceva misiuni,,, sau ceva munci ... erai mancat. ca puneai punct acolo si adio. :)

si apoi dueluri.

asa faceam noi buildurile si eu personal asa le fac si acum cu un singur amanunt: am piata, am reskill, am misiuni cu puncte ( sunt in raiul batranilor duelisti ) :D

cand vad <<trenduri>> pe forum ma bucur. inseamna ca pot adauga ceva si ii bat pe majoritatea pana dau de o <<piatra tare>> care e atipic ( dumnezeu stie de ce ) asa ca ma reprofilez putin. <3W

va rog eu - lasati-i asa ... adica sa nu gandeasca ei. lasati-i cu forumul. e cel mai bine pentru mine.
 

DeletedUser

Guest
zamyy, deja faci spume ;)

(alegsz = drakath9)


Daca careva posteaza un build aici, nu inseamna ca e inventie proprie. Hai sa n-o dam in penibil. Cateva punte mutate de pe tintire pe ferire nu inseamna ca ai descoperit un nou build. Build-urile de duel exista de la inceputul jocului. A, ca au suferit unele modificari, este cu totul altceva. Dar nu va apucati sa-mi spuneti mie ca X e inventatorul build-ului pe dexteritate. Sa fim seriosi.

:) eu chiar am jucat pe vremea cand nu erau pantaloni si arma de fort.

cum se faceau <<buildurile>> ca sa va explic. ca probabil voi credeti ca pe .de sau .net stateam pe forumuri sa ne citim posturile si sa ne facem builduri.

deci : luai frumos o bucata de hartie si un pix, dupa care luai la rand toate magazinele de orase ( stii, nici mcar tw-db nu era ca petee inca era in marsupiu ) si te uitai asa cam ce toale au orasele in care ai fi putut primi invitatie ( fara invitatie nu puteai cumpara nimic decat la preturi pe care nu ti le permiteai deoarece... nu erau <<facilitatile >> moderne de acum ). apoi faceai buildul cu pixul pe hartie: asta imi da atat, astalalta atat, eu sa bag punctele in dex, tintire, ferire, impuscare, vigoare, etc.

nu exista reskill. deci puneai punctul si era bine pus, punct! daca voiai si ceva misiuni,,, sau ceva munci ... erai mancat. ca puneai punct acolo si adio. :)

si apoi dueluri.

asa faceam noi buildurile si eu personal asa le fac si acum cu un singur amanunt: am piata, am reskill, am misiuni cu puncte ( sunt in raiul batranilor duelisti ) :D

cand vad <<trenduri>> pe forum ma bucur. inseamna ca pot adauga ceva si ii bat pe majoritatea pana dau de o <<piatra tare>> care e atipic ( dumnezeu stie de ce ) asa ca ma reprofilez putin. <3W

va rog eu - lasati-i asa ... adica sa nu gandeasca ei. lasati-i cu forumul. e cel mai bine pentru mine.[/QUOTE


te inteleg perfect dar mai da o dracu de democratie;)) zilele trecute citeam niste postari ale unuia pe care eu il cunosc si stiu sigur ca era jucator la fort si nu duelist..de unde brusc atatea cunostinte de durl intr un timp atat de scurt?
 

DeletedUser26263

Guest
daca se poate cele mai multe postari aici despre builduri sa fie facute de muncitori si fortisti, cu minima experienta pe duel. :roll: :ras:

si apoi ii servim pe tava e amatori.
 

DeletedUser26138

Guest
nu te ai nascut ieri.stim amandoi ca majoritatea si au facut buildurile citind topicul asta..hai sa nu o dam in vrajeli ca sti si u ce vreau sa spun..tragice ca dupa ce au inceput sa castige dueluri s au considerat mari duelisti si acum isi permit sa dea sfaturi.u nu ai face spume cand unul care a jucat pe comert a devenit peste noapte duelist prin dimplul fapt ca a vazut la tine sau la mine nush ce build?nu vezi ca toti neinitiatii au inceput sa dea sfaturi altora neinitiati? diferenta dintre ei este ca primi au citit ,nu au probat,mai mult ca ultimii

Si noi ne-am facut build-urile la fel, crede-ma. Nu suntem inventatori. N-am adus nimic nou. Chiar si topicul facut de tine in ceea ce priveste build-urile de duel a fost copiat dupa modelul lui kod. Daca am postat build-uri aici, nu inseamna ca sunt "build-urile noastre". Nu detinem un brevet pentru ele. Ca unii vin si mai inspira de pe forum, e cu totul altceva. Dar nu poti acuza pe x sau y ca a furat un build de aici...Degeaba va agitati. Oricine isi poate face un build, chiar si cu puncte pe innot, castiga 2-3 dueluri si isi spune duelist. Nu v-a mai fi ce a fost, retineti asta. Prea multe iteme speciale, puncte, seturi etc.
In momentul de fata cel mai bun e cel mai perseverent + cel care detine o gama variata de iteme. Alt barem nu exista. Nu conteaza experienta anterioara. Daca X-ulescu a stat 3 ani pe fort, apoi a dat reskill pe duel, ce are? Ce ii poti reprosa?
Treaba cu "build-ul meu" e mai mult din orgoliu. Stii cat ai experimentat, cati bani ai aruncat, pentru a gasi varianta optima pt un anumit build, si vine cineva cu acelasi build, vazut nu stiu unde, dar fara sa fi facut nici un fel de test anterior. Asta-i tot.

Sa-ti zic de ce m-am lasat eu de duelat. Acum 2 ani, eram pe colorado, arma de foc, ca de obicei. Dar m-a impins curiozitatea sa trec pe alba. Build-ul era full putere, vigoare 600-650 cu bonus (pentru a-i neutraliza pe dementii cu rezistenta exagerat de mare, care stateau la adapost), puncte in rezistenta nu aveam, in reflex doar cateva, restul tintire. Aveam tintire mare, comparabila cu a celor cu build de dex tintire ferire. Mi-a mers bine, pana au inceput sa ma atace cate 3, la secunda - dar nu asta e ideea. La un anumit moment am dat peste un jucator, Wanauzi il chema. Duelurile cu el au fost cele mai placute, amintindu-mi de vremurile trecute, cand cele mai frumoase dueluri erau acelea in care se dadeau daune mari. Mai si castigam, mai si pierdeam. Ideea e ca eu aveam in plus vreo 300 tintire fata de el, care avea puncte bagate si pe rezistenta. Cu toate astea, ratam la greu. Si nu prea conta felul cum aranjai rundele.
Asa e si acum. Ratezi tot sau dai doar 2-3 lovituri cu 600-700 tintire. Poti lua si 6/8 sau chiar full cu 800-900 ferire - si nu exagerez. Singurul build acceptabil a ramas cel pe rezistenta/reflex, de preferat clasa soldat. Poate o sa-mi spui ca si pe arma de foc poti faci performanta. Da, dar depinde de prea multi factori. In primul rand de jucatorii care sunt pe acea lume. De activitate.
De iteme. Inainte, cu un build bun, puteai bate aproape tot. Acum insa, nu mai e asa. Deci nu vad ce rost are sa va bateti capul cu duelurile. Stiind ca atunci cand apesi butonul de duel, conteaza mai mult norocul pe care il ai, si mai putin build-ul, hainele, etc...


:) eu chiar am jucat pe vremea cand nu erau pantaloni si arma de fort.

cum se faceau <<buildurile>> ca sa va explic. ca probabil voi credeti ca pe .de sau .net stateam pe forumuri sa ne citim posturile si sa ne facem builduri.

deci : luai frumos o bucata de hartie si un pix, dupa care luai la rand toate magazinele de orase ( stii, nici mcar tw-db nu era ca petee inca era in marsupiu ) si te uitai asa cam ce toale au orasele in care ai fi putut primi invitatie ( fara invitatie nu puteai cumpara nimic decat la preturi pe care nu ti le permiteai deoarece... nu erau <<facilitatile >> moderne de acum ). apoi faceai buildul cu pixul pe hartie: asta imi da atat, astalalta atat, eu sa bag punctele in dex, tintire, ferire, impuscare, vigoare, etc.

nu exista reskill. deci puneai punctul si era bine pus, punct! daca voiai si ceva misiuni,,, sau ceva munci ... erai mancat. ca puneai punct acolo si adio. :)

si apoi dueluri.

asa faceam noi buildurile si eu personal asa le fac si acum cu un singur amanunt: am piata, am reskill, am misiuni cu puncte ( sunt in raiul batranilor duelisti ) :D

cand vad <<trenduri>> pe forum ma bucur. inseamna ca pot adauga ceva si ii bat pe majoritatea pana dau de o <<piatra tare>> care e atipic ( dumnezeu stie de ce ) asa ca ma reprofilez putin. <3W

va rog eu - lasati-i asa ... adica sa nu gandeasca ei. lasati-i cu forumul. e cel mai bine pentru mine.

Nu esti singurul care iti faci build-ul in modul acesta. Insa nu vad ceva rau daca vine careva si intreaba pe forum nu stiu ce. Ca ii sariti toti in cap cu testatul si alte balarii, e altceva. Chiar si eu am facut asta, dupa ce am revenit dupa o pauza de 1 an, pentru ca nu stiam ce seturi sunt in trend.
 

DeletedUser26580

Guest
Deci.. sunt si eu de 2secunde pe duel si cam asta am inteles eu.
1. Nu exista build care sa castige tot :d

ferirea si tintirea determina castigatorul duelului.

astea 2 valori sunt comparate. la care se adauga bonusuri sau penalitati in functie de builduri si tactica de duel.

Un duel are 8 runde.

in fiecare runda se face o comparatie intre tintire si ferire dar nu valoarea care o ai tu la indemanari. se alege un numar random intre 0 si cat ai tu.

prima actiune o are agresorul deci jocul "extrage un numar" care reprezinta tintirea agresorului si un alt numar care reprezinta ferirea aparatorului. valoarea mai mare loveste sau fereste, in functie de caz.
se repeta loteria si in cazul aparatorului

Loteria se repeta in fiecare runda iar agresorul are mereu prima actiune.

Acum urmeaza partea interesanta.

Tactica vs aspect. Aici nu sunt sigur exact cum functioneaza dar e sigur ca valoarea mai mare primeste un bonus de tintire. Nici bonusul asta inca nu mi-e clar. poate fi un bonus de x% adaugat la valoarea tintirii sau loteria nu mai incepe de la 0.

reflex, rezistenta, impuscare, vigoare.

Partea asta e mai simpla. Pe langa loteria de mai sus urmeaza o parte care e bine stiuta de toti jucatorii

Poti pierde loteria de lovituri date/ferire. dar castigi cu daunele date.

Daca am gresit ceva, sau e ceva de completat sa postati aici :whistle:

Am uitat sa specific tactica de duel. Aici daca ai pus tintele sau ferirea bine primesti un bonus la loterie iar daca ai pus gresit primesti penalizari. cat? habar nu am :D presupun ca pierzi x% tintire daca dai in partea gresita sau primesti x% ferire daca pui sa feresti bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26263

Guest
Deci.. sunt si eu de 2secunde pe duel si cam asta am inteles eu.
1. Nu exista build care sa castige tot :d

ferirea si tintirea determina castigatorul duelului.

problemele sunt mult mai profunde decat crezi. sunt anumite lucruri care functioneaza pana pe la nivel 50-60, apoi te confrunti cu alte probleme pana pe la 100-110, apoi apar altele pana la 150.

este dificil de explicat atata timp cat variabilele tin de : server, adversarii tai din momentul respectiv ( la care poti ajunge tu ca nivel de duel pe acel server la un moment dat ), <<trendul>> de build, seturi, arme aparute pe server ( si ploua mai nou cu iteme ), formulele de duel care se tot schimba de la un timp, regulile de duel, random...

pot spune ca am trecut prin toata <<istoria>> jocului in materie de duel - joc de la inceput numai pe duel pana astazi cand discutam despre asa ceva si ceea ce zici ca nu exista build care sa castige tot, este perfect. exista builduri ( formule ) care pot fi imbunatatite dupa ce ai remarcat ce e pe un anume server intr-un anume moment din joc.
 

DeletedUser26685

Guest
Duelist pe arma alba!

As dori daca se poate si daca cineva ma poate ajuta sa imi comunice un buid de duelist pe arma alba !
 

DeletedUser13008

Guest
baieti sa scot din ferire si sa bag in aspect ?
lv 107 duelist arizona :shoot:
8d77d657fd9e4724afc29bf4d6d626b8.png

a578bb4b12874a309f3c04ec0cb3bf43.png
 
Sus