Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser17193

Guest
Buna tuturor,

N-am mai jucat TW cam de 4 ani, si am ramas in urma cu update-urile, asadar eu eram activ cand era in voga setul lui Doc si celelalte din acea vreme.
Am reintrat in joc si ma intereseaza un set pentru duelisti si un build atat pt foc cat si pt alba, desii, din ce am citit prin postarile din 2015 incoace un build se face in functie de jucatorii pe care doresti sa-i duelezi, dar pe ce lume joc eu nu prea sunt, asa ca o sa migrez cand o sa ma simt pregatit.

Multumesc.
 

DeletedUser19576

Guest
Salutare, as dori sa stiu cand a fost ultimul update care a schimbat semnificativ duelurile?
 

DeletedUser9036

Guest
initial dadeam dueluri la salon... apoi am dat dueluri pe spot player pe harta... initial dadeam dueluri pe fortistii inscrisi la fort... apoi nu mai puteam da dupa ce se inscriau si ajungeau la fort ... au schimbat intai valorile rezistentei si reflexului ... apoi ale tacticii si aspectului.... dadeam cu motivatie 0 si au scos asta - dam minim cu motivatie 10...

despre ce modificare majora vorbesti ? toate modificarile pe duel au fost aproape radicale ca sa <<pacifice>> jocul. sa poata juca oamenii linistiti la forturi :)
 

DeletedUser26716

Guest
initial dadeam dueluri la salon... apoi am dat dueluri pe spot player pe harta... initial dadeam dueluri pe fortistii inscrisi la fort... apoi nu mai puteam da dupa ce se inscriau si ajungeau la fort ... au schimbat intai valorile rezistentei si reflexului ... apoi ale tacticii si aspectului.... dadeam cu motivatie 0 si au scos asta - dam minim cu motivatie 10...

despre ce modificare majora vorbesti ? toate modificarile pe duel au fost aproape radicale ca sa <<pacifice>> jocul. sa poata juca oamenii linistiti la forturi :)

Nu te mai plange atat ca nu sunt radicale modificarile la duel asa cum le vezi tu. Fa level si dueleaza-te cu duelisti pe masura sau cei care au nivel duel pentru ca nu i-a pus nimeni sa urce nivel duel vreo 200 si ei defapt au de abia level 70.

Nici mie nu mie se pare NORMAL cand nu ai oras sa nu mai poti fii duelat(doar daca ai recompensa "Cautat mort"). Sau te dueleaza unu cu 200 de puncte(indemanari sau atribute) cumparate. Da' asta e jocul . Asta e Vestul Salbatic online :)
 

DeletedUser

Guest
Buna tuturor,

N-am mai jucat TW cam de 4 ani, si am ramas in urma cu update-urile, asadar eu eram activ cand era in voga setul lui Doc si celelalte din acea vreme.
Am reintrat in joc si ma intereseaza un set pentru duelisti si un build atat pt foc cat si pt alba, desii, din ce am citit prin postarile din 2015 incoace un build se face in functie de jucatorii pe care doresti sa-i duelezi, dar pe ce lume joc eu nu prea sunt, asa ca o sa migrez cand o sa ma simt pregatit.

Multumesc.


Mno,cum ai zis si tu,depinde mult de lumea pe care joci.Buildul ti l faci in functie de adversari.De exemplu sunt lumi unde merge perfect cel cu tintire+ferire+reflex pentru ca sunt foarte multe "arme albe".
Ideea e ca si au cam bagat picioarele in el de joc,multe iteme noi si vad ca au o dorinta nebuna de a i face pe jucatori sa bage bani si curand o sa se duca pe pla totul pentru ca au ramas putini care mai joaca.
Totusi,ca idee de build,inca e la moda full dexteritate si indemanarile impartite pe tintire si ferire.Mai departe depinde si de setul /itemele pe care le folosesti .Nu te sfatuiesc sa cauti iteme de aspect/tactica,mai bine ceva cu impuscare,tintire si ferire.
 

DeletedUser23091

Guest
As dori daca se poate si daca cineva ma poate ajuta sa imi comunice un buid de duelist pe arma alba !
Dar va rog frumos , daca se poate umpic mai simplu.. gen 2 pct in vigoare unul tintire.. ( este doar un exemplu)
Si un set adecvat
 

DeletedUser26905

Guest
Salutare forumistior!
La Aspect scrie - "important pentru atac in duel", dar nu prea se simte a fi important, sau gresesc?
 

DeletedUser23335

Guest
tactica si aspectul o faci din haine poti castiga si cu 0 tintire doar cu bonusurile din haine daca stii sa le folosesti :)) eu sunt tot pe alba asa am fost mereu dupa 3 ani de inactivitate eram pe locul 1 duel cand m-am reapucat eram pe 33 :))

iti trebuie multe seturi de exemlu am un set din care am oar bonusu de reflex 509 altu 501 vigoare si tot asa cu un singur set nu faci mara branza daca vrei sa concurezi sus.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5515

Guest
Cum se calculeaza dauna maxima pe care o poti da cu o arma?
Cu 770 impuscare si revolverul wesley hardin (130-139) am vazut ca impotriva NPC-urilor care au 20-40 reflex am reusit sa dau dauna maxima pe cap 362. Mi se pare putin tinand cont ca unii jucatori dau daune si de 500-700. Ma intreb..cum e posibil?
 

DeletedUser

Guest
770 * Impuscare - (40 * Reflex + x * Rezistenta) = 770 - ceva = N
x = 25%-50% (nu se stie exact, se cunoaste doar o valoarea aproximativa)
Daca N > 100, atunci damage-ul armei tale va fi de maxim 175%. Altfel, aceasta valoare scade (pana la minim 25%).

Mergand pe exemplul tau cu revolver Hardin, ai asa:
130 * 1.75 * 1.5 (tras la cap) = 227.5 * 1.5 = 341.25 = 341
139
* 1.75 * 1.5 (tras la cap) = 243.25 * 1.5 = 364.875 = 365

In conditiile prezentate de tine, fara sa conteze rezistenta (pe care nu ai precizat-o), arma ta va da damage intre 341 si 365.
Exista unii jucatori care dau chiar si 700 damage pentru ca au arme cu damage mult mai mare [1] si folosesc si imbunatatiri [2].

[1] http://tw-calc.net/item/50663004
[2] http://tw-calc.net/item/1916000
 

DeletedUser5515

Guest
Multumesc! E vina mea ca nu am precizat si rezistenta. In orice caz 100%reflex + 100% rezistenta era la sute de puncte diferenta.
 

toxic

Trapper
Ca sa il cresti cel mai repede cauti tinta cu nivelul duelului foarte mare comparativ cu al tau 30-50+, nu dai dueluri pe muncitori fara nivel la duel, oameni pe comert etc.
 
Sus