Discutii cu si despre sisteme de operare si rularea lor eficienta

  • Autor subiect DeletedUser4649
  • Data de început

DeletedUser17892

Guest
Nu ti-as da 560-u nici pe 1000 de $, am un exemplar bomba:D.
@grasu: E placa video, cea mai importanta componenta cand vine vorba de gaming:).

ma nu crezi ca am cam putin Ghz
PS:berindea cu 1000 de $ nu iti iei 2 -3-4 bucati dealea?
 

DeletedUser

Guest
ma nu crezi ca am cam putin Ghz
PS:berindea cu 1000 de $ nu iti iei 2 -3-4 bucati dealea?

Sa vad daca atingi cu una din bucatile alea 1120mhz pe core.
@mesi: E5200-le lui e mult mai bun, e printre cele mai bune procesoare lansate de Intel(nu neaparat ca si performanta).N-o sa "sugrume" un GTX460, ca daca e vorba de 560 si Phenom-ul meu o tine pe loc.
Si nu dai degeaba bani, avand in vedere ca ambele ar fi de cel putin 30 de ori mai tari ca placa ta video.
 

DeletedUser17892

Guest
Sa vad daca atingi cu una din bucatile alea 1120mhz pe core.
@mesi: E5200-le lui e mult mai bun, e printre cele mai bune procesoare lansate de Intel(nu neaparat ca si performanta).N-o sa "sugrume" un GTX460, ca daca e vorba de 560 si Phenom-ul meu o tine pe loc.
Si nu dai degeaba bani, avand in vedere ca ambele ar fi de cel putin 30 de ori mai tari ca placa ta video.

berindea dar inafara de deala ce mi-am mai trebui?
 

DeletedUser

Guest
add sauron_cristi_beri pe mess ca facem cam mult off-topic pe aici, si n-am cum sa ghicesc din ce e alcatuit restul sistemului.
 

DeletedUser

Guest
Poate GTX460 SE care e praf, un GTX460 768MB e pe la 6 milioane iar unul de 1GB pe la 7.Un GTX560 incepe pe la 8 milioane si ajunge si la 11:).
 

DeletedUser19019

Guest
Poate GTX460 SE care e praf, un GTX460 768MB e pe la 6 milioane iar unul de 1GB pe la 7.Un GTX560 incepe pe la 8 milioane si ajunge si la 11:).


Stiu ca 460 e slab,eu am vazut,GTX460 768 la 5 milioane,probabil era second-hand
 

DeletedUser10054

Guest
Sa vad daca atingi cu una din bucatile alea 1120mhz pe core.
@mesi: E5200-le lui e mult mai bun, e printre cele mai bune procesoare lansate de Intel(nu neaparat ca si performanta).N-o sa "sugrume" un GTX460, ca daca e vorba de 560 si Phenom-ul meu o tine pe loc.
Si nu dai degeaba bani, avand in vedere ca ambele ar fi de cel putin 30 de ori mai tari ca placa ta video.
Nu sunt chiar asa de priceput.....
Si ca sa nu luati warn pentru off, intrebati la Gaming
 

DeletedUser18799

Guest
Un GTX460/560, se invart la 6-9 milioane.

Yo, e Wolfdale totusi nu i5, mai usor cu placutele astea ca arunca omu' banii degeaba si se plange ca nu-i mare diferenta (ma rog, de la 9500 orice e o mare diferenta).

Rog un moderator sa editeze titlul in "Discutii cu si despre sisteme de operare si rularea lor eficienta"
 

DeletedUser

Guest
Yo, e Wolfdale totusi nu i5, mai usor cu placutele astea ca arunca omu' banii degeaba si se plange ca nu-i mare diferenta (ma rog, de la 9500 orice e o mare diferenta).

Rog un moderator sa editeze titlul in "Discutii cu si despre sisteme de operare si rularea lor eficienta"

Un E5200 se tine bine cu un GTX280, de ce n-ar merge bine cu un GTX460?Daca chiar are nevoie de un upgrade cat de cat, isi ia un Q9550 ieftin+ un GTX460 768mb.
 

DeletedUser18799

Guest
Un E5200 se tine bine cu un GTX280, de ce n-ar merge bine cu un GTX460?Daca chiar are nevoie de un upgrade cat de cat, isi ia un Q9550 ieftin+ un GTX460 768mb.

Mai repede schimba platforma sa bage si un DDR3. BF3 si toate urmatoarele jocuri pe id tech 5, frostbite 2 si unreal engine 4 o sa beneficieze de asta. In special cele pe frostbite 2 care au deja anuntata radiositatea in timp cvasi-real (i.e. mananca memorie in draci chiar si in cele mai optimizate cazuri).
 

DeletedUser

Guest
Mai repede schimba platforma sa bage si un DDR3. BF3 si toate urmatoarele jocuri pe id tech 5, frostbite 2 si unreal engine 4 o sa beneficieze de asta. In special cele pe frostbite 2 care au deja anuntata radiositatea in timp cvasi-real (i.e. mananca memorie in draci chiar si in cele mai optimizate cazuri).

Platforma-i scumpa domle, o sa vedem cand apare BF3 cum sta treaba.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut ca un prieten de-al meu are pe laptopul lui HP 4 GB ram, procesor Intel core 2 duo 2.60 GHz si Placa video ATI HD cu 2 GB vram. Mi-a picat fata
 
Sus