Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser13447

Guest
Iar pepite , iar bani iah deja e exagerat .Poate daca se scoteau pepitele(de la OPU) era interesant updatu,da asa vine unu smeQuer de smeQuer care tasu e mare bogatan si ai face pe toti .. si unu care vrea sa joace free? Nici macar cea mai mica sansa din lume nu are de al ajunge pe ala.
Pur si simplu the west o sa piarda oameni multi care joaca free , iar cei cu bani care baga bani la greu in jocu asta nu sunt foarte foarte multi nici 5% din cei 100k de jucatori din Romania nu baga atatia bani.

Nu fi asa sigur, in primul rand nu au de ce pierde jucatori.Iar OPU-urile se vor castiga usor.Iar daca 5% din 100k jucatori adica 5000 baga 800 pepite(9.99 Eur) la urmatorul update, vor castiga cca.50000 Eur=215.000 lei noi.Daca vrei sa fi pe primul loc, persevereaza:up:
:cooln:
 

DeletedUser

Guest
.......

Oblio avea dreptate,stricati jocul de la update la update.Eu joc pe beta si ro de 2-3 ani si atunci cand m-am apucat de acest joc mi-a placut la fel ca si primele 2-3 update-uri,dar acum tot ce pot spune este ca beta E DISTRUSA DE UPDATE-URILE VOASTRE,iar ro mai merge-DEOCAMDATA,deja incep sa ma gandesc sa ma las de joc,si sunt sigur ca nu doar eu.... :sad:
 

DeletedUser2041

Guest
Oblio avea dreptate,stricati jocul de la update la update.Eu joc pe beta si ro de 2-3 ani si atunci cand m-am apucat de acest joc mi-a placut la fel ca si primele 2-3 update-uri,dar acum tot ce pot spune este ca beta E DISTRUSA DE UPDATE-URILE VOASTRE,iar ro mai merge-DEOCAMDATA,deja incep sa ma gandesc sa ma las de joc,si sunt sigur ca nu doar eu.... :sad:

Se introduce ceva nou in joc. Ce anume strica jocul?
Eu nu va inteleg sincer. Sunt niste optiuni noi, nu vad ce strica atat de mult jocul. Nu te obliga nimeni sa cumperi din magazin pe pepite. OUP se fac relativ usor si le poti folosi in voie.


Cufere la fort: Acum cand mergeti la fort si luati cativa cufere. In v.1.35 aveti sansa sa primiti OUP, le adunati si cumparati cufere. Nu vad unde se strica jocul.
 

DeletedUser13447

Guest
Se introduce ceva nou in joc. Ce anume strica jocul?
Eu nu va inteleg sincer. Sunt niste optiuni noi, nu vad ce strica atat de mult jocul. Nu te obliga nimeni sa cumperi din magazin pe pepite. OUP se fac relativ usor si le poti folosi in voie.

Referitor cufere la fort: Acum cand mergeti la fort luati cativa cufere. Acum aveti sansa sa primiti OUP, le adunati si cumparati cufere. Nu vad unde se strica jocul.

Nici eu nu inteleg ce vor sa zica...dupa parerea mea jocul ma deveni si mai interesant.Da, asa vor lua si mai multi cufere.
Depinde de fiecare cum intelege - parerile sunt impartite:Ph34r::Ph34r:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8467

Guest
@ d3s1r0y3r de indata ce voi primi mai multe informatii, va voi anunta - inca nu se cunosc foarte multe detalii

@ DJ.MISU - depinde de norocul fiecaruia, dar cu siguranta nu nu va exista acea banda neagra de care mentionezi (a se observa ca s-a mentionat faptul ca s-au rectificat cuferele)


Ha ha ha rectificare???? tot cu 3 sanii am ramas din acele cufere pe care am dat pepite. Aia este dar barem lasati sa vindem saniile. Pe ro12 am primit intr-un cufar aparatori moi de lux si mi=-a fost schimbat cufarul. L-am deschis si.....tot aparatori moi de lux. Nu ma agit dar adevarul este ca in cuferele de otel in procent de 65% banderola neagra este la putere.
Oricum asteptam cu interes sa vedem ce se mai intampla.
 

DeletedUser2041

Guest
Ha ha ha rectificare???? tot cu 3 sanii am ramas din acele cufere pe care am dat pepite. Aia este dar barem lasati sa vindem saniile. Pe ro12 am primit intr-un cufar aparatori moi de lux si mi=-a fost schimbat cufarul. L-am deschis si.....tot aparatori moi de lux. Nu ma agit dar adevarul este ca in cuferele de otel in procent de 65% banderola neagra este la putere.
Oricum asteptam cu interes sa vedem ce se mai intampla.

Citez din anunt:
Am verificat toate cuferele oferite în perioada de Crăciun și le-am ajustat. În plus vor exista și alte cufere. Toate cuferele conţin un număr de obiecte, care pică la un anumit interval. La deschidere sistemul va alege automat un obiect pentru jucător. Unele cufere vor conține mai multe iteme.

Hai sa avem rabdare si sa vedem cum au ajustat cuferele.
 

DeletedUser10780

Guest
Nu fi asa sigur, in primul rand nu au de ce pierde jucatori.Iar OPU-urile se vor castiga usor.Iar daca 5% din 100k jucatori adica 5000 baga 800 pepite(9.99 Eur) la urmatorul update, vor castiga cca.50000 Eur=215.000 lei noi.Daca vrei sa fi pe primul loc, persevereaza:up:
:cooln:

Trebuie sa te gandesti ca un jucator care joaca free nu are energie 150% nu are nimic premiu.Deci el ca sa faca 10 dueluri cu npc , 4 duele normale si sa adune sau sa munceasca pt 3 misiuni cotidiene ... nu le ajunge energia

Deci.. un jucator free e pe 0. Ar trebui sa scrie ca doar contu e free sa il faci in rest daca vrei sa joci si tu cat de cat ca omu te costa $$$
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si transferul bancar via western union/paypal cand se baga?:| , pfai , de unde ati scos ma ideile astea=)) deja jocul se duce de rapa .. fara cufere? si ce se intampla cu buildurile de fort , pt care unii s-au chinuit , acum vine unu care face OUPS`u dinalea , sau cum naiba s-or numi si strica tot echilibrul jocului. mdeah..Mi-oi lua eu un warn , dar asta este , m`am saturat de toate up`urile astea gandite pe wc..:)


*Cine primea înainte cufăr de oţel acum va primi 3 obligațiuni. Pentru participarea la o bătălie la fort cât și pentru victorie primești o alta obligațiune. Învingătorii primesc maxim 11 obligațiuni, învinșii primesc maxim 10 obligațiuni la fiecare bătălie la fort.
 

DeletedUser21241

Guest
probabil cu noul update se va imbunatatii activitatea la forturi... nu zic ca nu...

dar restul?'.. pai intrebati cu ce se strica jocul??... sa va explic eu cu ce..

la posibilitatea de a cumpara cufere premium din acele magazine cu pepite,imi dati mie posibilitatea sa cheltui acei bani multi care ma dau afara din casa..:))

cumparare cufere premium = iteme cu aura in general... da??

si acum xemplu concret: cineva cu level 80 pe Florida baga in joc 70-80 K pepite si isi cumpara skill de 50k.. adica ceva de genul 50 indemanari si 15-20 atribute..

cu restul de 20k pepite cumpara acele cufere premium... si il nimerese de ex: centura INNO,Pantalonii lui Harmonica si arma Howdah de exemplu...

astfel echipat si skillat cine ii mai face fata ca duelist???

pot da exemple si ca si crestere dupa astfel de miscare... munci,misiuni...

deci acel cineva va rupe topul in putin timp si va lidera clar lumea respectiva fara ca cineva sa poata concura cu el...

concluzia este pentru mine foarte clara... ai bani de aruncat,faci performanta pe jocuri INNO... nu ai sau nu vrei sa cheltui,te lasi de astfel de jocuri si gasesti alta distractie...:)
 

DeletedUser

Guest
Iar pepite , iar bani iah deja e exagerat .Poate daca se scoteau pepitele(de la OPU) era interesant updatu,da asa vine unu smeQuer de smeQuer care tasu e mare bogatan si ai face pe toti .. si unu care vrea sa joace free? Nici macar cea mai mica sansa din lume nu are de al ajunge pe ala.
Pur si simplu the west o sa piarda oameni multi care joaca free , iar cei cu bani care baga bani la greu in jocu asta nu sunt foarte foarte multi nici 5% din cei 100k de jucatori din Romania nu baga atatia bani.

:))) pai asta este si ideea.Sa scape de jucatorii care nu baga bani pe joc.
 

DeletedUser

Guest
Dacă îndeplinești 3 din cele 4 sarcini într-o zi, ziua este marcată ca îndeplinită.
Lista de sarcini va fi mărită în viitor.


:shoot:
 

DeletedUser10780

Guest
:))) pai asta este si ideea.Sa scape de jucatorii care nu baga bani pe joc.

Ai dreptate aia care joaca free tin serverele ocupate :)) le si ingreuneaza ... fac lag numai buni sa ai izgoneasca , scopu a fost atins nu ? Jucatori sunt jocu e populat deci poc poc bum :))..
Adica e logic ca vor bani na or cine vrea mai ales ei ca au si multi angajati dar..Nu ar fi vorba ca nu scot bani frumosi din jocu asta .. si in moentu de fata.Or le'a placut de craciun cum au intrat bani la ei in cont de odata asa val :))
 

DeletedUser2041

Guest
Ai dreptate aia care joaca free tin serverele ocupate :)) le si ingreuneaza ... fac lag numai buni sa ai izgoneasca , scopu a fost atins nu ? Jucatori sunt jocu e populat deci poc poc bum :))..
Adica e logic ca vor bani na or cine vrea mai ales ei ca au si multi angajati dar..Nu ar fi vorba ca nu scot bani frumosi din jocu asta .. si in moentu de fata.Or le'a placut de craciun cum au intrat bani la ei in cont de odata asa val :))

Jocul este gratuit. Daca nu vor jucatori "free", pun taxa. Nu crezi ca este mai simplu asa?
 

DeletedUser10780

Guest
Jocul este gratuit. Daca nu vor jucatori "free", pun taxa. Nu crezi ca este mai simplu asa?

Da iulian dar vezi jucatori care joaca free aduc alti jucatori.De ex pe mine ma dus un jucator care joaca free si ma captivat jocu si am bagat bani..Vezi cam asa merge treaba.
 

DeletedUser

Guest
O data aproximativa cand se implementeaza versiunea 1.35?
 

DeletedUser22123

Guest
pai daca voi fi la fel ca si cuferele de craciun in care io am cumparat 2 cufere care ofera un produs cu valoarea de 10k, si dau 100k pe ele si imi cade pusca lui granmont si cutitul lui bowie adica inutilitati sincer ii o idee total proasta, si buna doar pt o mana de jucatori!
 
Sus