Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser8467

Guest
probabil cu noul update se va imbunatatii activitatea la forturi... nu zic ca nu...

dar restul?'.. pai intrebati cu ce se strica jocul??... sa va explic eu cu ce..

la posibilitatea de a cumpara cufere premium din acele magazine cu pepite,imi dati mie posibilitatea sa cheltui acei bani multi care ma dau afara din casa..:))

cumparare cufere premium = iteme cu aura in general... da??

si acum xemplu concret: cineva cu level 80 pe Florida baga in joc 70-80 K pepite si isi cumpara skill de 50k.. adica ceva de genul 50 indemanari si 15-20 atribute..

cu restul de 20k pepite cumpara acele cufere premium... si il nimerese de ex: centura INNO,Pantalonii lui Harmonica si arma Howdah de exemplu...

astfel echipat si skillat cine ii mai face fata ca duelist???

pot da exemple si ca si crestere dupa astfel de miscare... munci,misiuni...

deci acel cineva va rupe topul in putin timp si va lidera clar lumea respectiva fara ca cineva sa poata concura cu el...

concluzia este pentru mine foarte clara... ai bani de aruncat,faci performanta pe jocuri INNO... nu ai sau nu vrei sa cheltui,te lasi de astfel de jocuri si gasesti alta distractie...:)


Ce nu inteleg eu este :"De ce discutati de pepite si pepitari cand de fapt tema este sa discutam pe marginea acestui update".
Da am folosit si voi folosi pepite. Imi permit si pentru o relaxare dupa vreo 10 sau 12 ore de munca cred ca o merit. Cei care tot spuneti ca pepitarii in sus ca pepitarii in jos de fapt sunteti ca vulpea care ravneste la struguri.
Ideea de a introduce ceva noi este salutara. Cu toate discutiile noastre, cei de la INNO tot vor face cum vor crede ei de cuviinta. Aaaa aici asi avea o problema si o propunere: Sper sa nu modifice ceva pe la inventar sau piata ca si pe beta ca ar fi o mare prostie. Sunt jocuri de acelasi gen care au picat datorita faptului ca nu s-a venit cu nimic nou.
Faptul ca unii au fost mai baftosi in a primi iteme valoroase la acele cufere de craciun este o chichita a jocului. Sincer la lvl 80 acea pusca este degeaba si pistolul de aur este mai valoros. Cureaua INNO ar trebui creat pentru ea o serie de misiuni. Altfel asi incepe sa ma razboiesc cu INNO ca vroiam si eu sabia aia minunata :d
Acuma sunt niste intrebari puse de alti colegi mai sus si eu o sa le repet:
1. Se scot cuferele de la forturi si primesti OUP. Cufarul va costa 3 OUP cate vei primi in loc de cufar de otel?
2. In aceste cufere indiferent de material se vor gasi mai usor iteme INTERESANTE sau tot banderole negre?
3. Indiferent de faptul ca este atacator sau aparator la o lupta chiar daca pierzi sau castigi OUP-uri se primesc ? Sau sunt luate de la cei care pierd?

Cam acestea ar fi niste intrebari asa pe fuga.
 

DeletedUser17825

Guest
Ce nu inteleg eu este :"De ce discutati de pepite si pepitari cand de fapt tema este sa discutam pe marginea acestui update".
Da am folosit si voi folosi pepite. Imi permit si pentru o relaxare dupa vreo 10 sau 12 ore de munca cred ca o merit. Cei care tot spuneti ca pepitarii in sus ca pepitarii in jos de fapt sunteti ca vulpea care ravneste la struguri.
Ideea de a introduce ceva noi este salutara. Cu toate discutiile noastre, cei de la INNO tot vor face cum vor crede ei de cuviinta. Aaaa aici asi avea o problema si o propunere: Sper sa nu modifice ceva pe la inventar sau piata ca si pe beta ca ar fi o mare prostie. Sunt jocuri de acelasi gen care au picat datorita faptului ca nu s-a venit cu nimic nou.
Faptul ca unii au fost mai baftosi in a primi iteme valoroase la acele cufere de craciun este o chichita a jocului. Sincer la lvl 80 acea pusca este degeaba si pistolul de aur este mai valoros. Cureaua INNO ar trebui creat pentru ea o serie de misiuni. Altfel asi incepe sa ma razboiesc cu INNO ca vroiam si eu sabia aia minunata :d
Acuma sunt niste intrebari puse de alti colegi mai sus si eu o sa le repet:
1. Se scot cuferele de la forturi si primesti OUP. Cufarul va costa 3 OUP cate vei primi in loc de cufar de otel?
2. In aceste cufere indiferent de material se vor gasi mai usor iteme INTERESANTE sau tot banderole negre?
3. Indiferent de faptul ca este atacator sau aparator la o lupta chiar daca pierzi sau castigi OUP-uri se primesc ? Sau sunt luate de la cei care pierd?

Cam acestea ar fi niste intrebari asa pe fuga.

Se scot cuferele.
Daca cufarul va costa 3 OUP atunci in loc de cufar vei primii probabil 3 OUP.
Banderolele si itemele cu valoarea mica s-au scos (cica).
Pierzi castigi OUP tot primesti.

Scrie clar in primul post.Cititi cu atentie nu pe sarite.
 

DeletedUser6431

Guest
Sunt curios ce contin "noile tipuri de cufere", daca s-a schimbat continutul.
Daca au iteme precum Tomahawk-ul de aur, Hawdah, Cureaua INNO games , ghiciti cine sunt avantajati :)
Cei care nu stiu ca bara de energie e de fapt albastra, cei care habar n-au ca in dreapta, undeva, e un nene cu palarie si camasa neagra, etc :D

Suferind insa de sindromul Stockholm, ne vom resemna, din nou, update-ului care-i "pe vine".
 

DeletedUser

Guest
Magazinul Union Pacific
Obiecte speciale pot fi cumpărate pe OUP sau pepite, din magazinele Union Pacific.

OUP oferă următoarele:
Cufere diverse
Am verificat toate cuferele oferite în perioada de Crăciun și le-am ajustat. În plus vor exista și alte cufere. Toate cuferele conţin un număr de obiecte, care pică la un anumit interval. La deschidere sistemul va alege automat un obiect pentru jucător. Unele cufere vor conține mai multe iteme.
Îmbunătățiri
Acest bonus poate fi un avantaj în duel sau la fort, dar şi o mărire a punctelor de muncă sau regenerare a punctelor de viaţă.
Mai multe iteme
Vor exista mai multe obiecte la magazinul Union Pacific în viitor.

Daca se baga iarasi iteme pe pepite sau alte avantaje care sa strice balansul jocului atat la fort cat si in duel eu dau delete.. Sa zicem, cu recompense care le pot primi toti da, dar daca se baga iarasi diverse lucruri ce pot fi cumparate cu pepite, se strica definitiv farmecul acestui joc
 

DeletedUser

Guest
Voi chiar aveti probleme cu vederea?
Iulian tot explica si voi intelege ti altceva
Zice clar:ca se pot obtine acele puncte de la misiuni,munci,forturi,ce tot vorbiti de pepite?
Cuferele se vor putea lua cu punctele de la munci,forturi,craft etc
 

DeletedUser6431

Guest
Voi chiar aveti probleme cu vederea?
Iulian tot explica si voi intelege ti altceva
Zice clar:ca se pot obtine acele puncte de la misiuni,munci,forturi,ce tot vorbiti de pepite?
Cuferele se vor putea lua cu punctele de la munci,forturi,craft etc

Corect ! Si cuferele de craciun se puteau lua fara pepite. Costau un milion, doua ..
Le-am cumparat pe toate si mi-au mai ramas cateva milioane pentru zile negre. [/sarcasm] :roll:
 

DeletedUser10780

Guest
@Victor .. Poti sa le iei la munci forturi etc.Iei 3 puncte in loc de otel , otelu il iei foarte greu uni nici lemn nu au luat in viata lor intelegi?.
Dessa are dreptate adica pt ce mai e facut wyatt sau alte aure care cica "Ar fi ale cuiva" daca toata lumea le are?
Si da logic ca Manager sau scripter pentru un anumit joc esti ca un fel de angajat deci tu trebuie sa susti produsu ca e bun.
Adica zimi tu un joc care a venit owneru jocului si a zis "Bai nu e bun dar noi il punem".
 

DeletedUser

Guest
Mai,de unde stii ca in loc de otel luam 3 puncte si ca costa chiar atat? Nu ami bine asteptam sa vedem ce va fi iar apoi facem scandal?
 

DeletedUser10780

Guest
Pai asa scrie :D
"*Cine primea înainte cufăr de oţel acum va primi 3 obligațiuni."
 

DeletedUser

Guest
abia astept sa vad cum fa arata totul dar cam cand se va schimba????
 

DeletedUser

Guest
ca vor avea si altii posibilitatea sa achizitioneze cufere e foarte bine ,cand spun altii ma refer la cei care nu sunt "fortisti" si marii pepitari ce au profitat de cadouri. si daca din cufere vor disparea itemele ce sfideaza ridicolul va fi si mai bine. poate asa se va "dezgheta" si piata ,daca inainte de ingradirea acesteia putea si jucatorul de rand sa mai cumpere cate un item "valoros" la preturile acelea enorme, si subliniez putea totusi sa o faca , acum acest lucru este imposibil pentru muritorul de rand pentru ca practic nu mai exista pe piata aproape nimic.posesorii acestor iteme preferand practic trocul decat preturile care lor li se par derizorii, si pe undeva poate ca-i inteleg.
asa ca sa vina up-date-ul si vom vedea concret ce si cum
 

DeletedUser

Guest
...

buna treaba cu cfr_u , da cu o crestere de lvl se mai aude ceva ? ca ziceam sa nu se iroseasca xp ul celor de 120 ...
 

DeletedUser

Guest
Toata lumea intreaba de pepite, de iteme, de oup-uri dar pe mine ma intereseaza daca se mai schimba modul de calcul la dueluri, forturi sau alte modificari de genul asta.
 

DeletedUser

Guest
Deci nu va mai invartiti in jurul raspunsului!

Toata lumea are acces la acele cufere in functie de activitatea sa...

Tipu cu sarcasmu Floryn ZGL .... daca ai stii sa joci mai bine .... (exista builduri ... prin care poti strange acele milioane!)

Dupa cum spunea ubuletu:
-problema ramane la dropul itemelor din cufere! (adica acu ca va fi treaba cu obligatiuni....te chinui ca tambalauu ... sa strangi un anumit numar de obligatiuni....iei un cufar scump.....si te trezesti ca pica EPICA funda neagra:))
-problema este la echilibrarea jocului intre jucatori(pepitar si jucator simplu)aici pot da exemplu cum erau facute acele arme (howdah sau tomahawkul de aur) sa fie purtate de la lvl 10 ...ceea ce era aberant! La 70 no problem!
-problema este scoaterea restrictiilor de la piata!!!!!! (cum poti sa vinzi cheia 2.....pe 460$?) cand nici macar regulament anti SCAM nu este?!

NU PEPITARII SUNT PROBLEMA! Ci echilibrarea si rezolvarea unor probleme tehnice ale jocului! :razz:

PS: am intrebat undeva mai .... in urma ... Daca in loc de cufar de otel se va primi 3 Obligatiuni.......
Cate obligatiuni va costa un cufar de otel???? 3? ............ sau?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
3-... 300... 3000:)))) oare cate o sa poata coste? Dupa cum s-a scris acolo, atata timp cat acele cufere vor putea fi cumparate cu obligatiuni dar SI CU PEPITE nu o sa fie cu siguranta un pret corect pentru obligatiuni.. De asta am zis, dupa cuferele de craciun am dat delete la 6 lumi unde jucam de 2 ani si.. daca baga iarasi ceva de genul ce rost mai are? Am inceput sa joc pe florida, chiar top 1 dueluri la un moment dat.Si ma trezesc intr-o dimineata ca ma bat la lvl 50 cu arme de 100-200 daune si centuri cu 10 atribute, cand eu aveam 50 de atribute de toate, bataie de joc nu altceva.. Ori se face ceva ca lumea ori spuneti clar, jocul este o afacere de acum incolo, care plateste e mare smecher care nu sa se duca drq, pentru ca se duce tot mai mult inspre punctul asta.
 

DeletedUser

Guest
Tocmai ce ziceam .... daca nu sunt echilibrate bine chestiile astea .... tot ce de la INNO vor avea de pierdut....

Castiga ei din vanzari pe loc....

Dar pierd o multime de jucatori! .... ceea ce duce la pierderi pentru ei in timp.
 

DeletedUser

Guest
daca cine primea inainte cufar de otel acum primeste trei obligatiuni....sa intelegem ca un cufar de otel in magazinu de vise costa trei obligatiuni ????
:roll:
 

DeletedUser14964

Guest
Aceste obligatiuni vor deveni echivalentul pepitelor sau o sa fie cum a fost faza de craciun cand un cufar premium era 3000 de pepite sau 2000000... deci o suma exagerata din punctul meu de vedere cu toate ca nu pot sa zic ca duc lipsa de bani dar dupa ce am investit aproximativ 100 k in primele cufere am realizat ca nu pot obtine mare lucru din aceste cufere decat daca nu donez cativa euro sa obtin o poza cu un item :magar: ?
 

DeletedUser14369

Guest
Intrebari,idei ,propuneri

Salutare la toata lumea,de 10 pagini va invartiti in jurul cozii....s-a explicat foarte clar ce va contine noul update,in rest aveti rabdare sa vedeti exact despre ce este vorba.
Iulian - uite cu ce s-a dezechilibrat lumea : de Craciun s-au introdus 3 iteme noi,doua pentru duelisti si unul pentru fortisti. Problema nu este ca au picat la pepitari sau nepepitari ci ca s-au putut folosi de la lvl 10-duel respectiv lvl 1 -fort.....tie ti se pare corect ca unul de lvl 10 care ,saracu,abia are un ulcior spart sa primeasca duel de la un alt lvl 10 cu tomahawkul de aur sau cealalta arma de la cei pe arma de foc???

Propunere: ridicarea nivelului de utilizare la 100 ( am inteles ca pentru duel s-a ridicat la 70 respectiv 64 soldaticu cp activat) plus drept de licitare a lor. Asa au sanse si cei care nu au bani sa investeasca in pepite,au sansa macar sa o cumpere
Drept de licitare si pentru sanie,scalp,si mai stiu eu ce iteme care sunt rare dar chiar nu ar dezechilibra cu nimic lumea....aica nu cred ca o sa fac ravagii daca voi cumpara un biscuite inutil, de exemplu:smile:))
Sau macar itemele pentru lupte de fort si dueluri sa poata fi licitabile,sa zicem restu sa fie intr-adevar pentru un "Hight LVL Collection"
Bineinteles,deblocarea pietei macar pentru itemele rare,adica daca itemul costa 500$ sa pot sa-l pun cu cat vreau nu limitare la 10x500....dar repet,doar pentru itemele care nu se gasesc intr-un magazin obisnuit.
Inca o problema care ma macina pe mine personal,si pe cei mai vechi in TW
Vreau sa termin colectia si pentru Animale de calarie,ar trebui la fel ca si caru cu boi ,cei care au terminat misiunea"la drum intr-o noua aventura" sa apara automat armasarul la colectie,pentru ca eu cand am facut misiunea aceea nici prin gand nu imi trecea sa-l tin,pe langa asta aveam si lvl-ul la care vinzi orice sa mai faci banuti....Nu-i corect ca cei care l-au vandut inainte de update-ul 1.32( daca nu ma insel) sa fim condamnati

Astept raspuns si astept si de la alti playeri idei si sugestii la ceea ce este pentru a fi implementat in noul update , daca se va putea, nu sa va plangeti de noul update ca ce rau este daca inca nu stiti despre ce e vb.

Scuze de eventualele greseli,este tarziu si nu voi sta sa ma corectez :shoot:

<3W
 
Ultima editare de un moderator:
Sus