Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser13613

Guest
Eu vad ca o parte din cei care sunt pe forum se lasa...dar sa ne gandim logic ca pe forum nu intra constant nici macar 1000 de oameni...si exemplul tau e foarte slab...iti dai seama ca daca adversarii au curele inno, scalp si tot tacamu si din tabara mea vor fi la fel...sau te referi ca la faptul ca ratez si nu dau daune ori incasez tot...am vazut jucatori full hp , comert, motrica sa nimereasca/fereasca mai bine ca mine care am in mare indemanari de fort..ce deducem de aici? Ca totul e pe noroc, totul e random...daca e sa nimeresti nimeresti si de pe full construire
 

DeletedUser

Guest
Eu vad ca o parte din cei care sunt pe forum se lasa...dar sa ne gandim logic ca pe forum nu intra constant nici macar 1000 de oameni...si exemplul tau e foarte slab...iti dai seama ca daca adversarii au curele inno, scalp si tot tacamu si din tabara mea vor fi la fel...sau te referi ca la faptul ca ratez si nu dau daune ori incasez tot...am vazut jucatori full hp , comert, motrica sa nimereasca/fereasca mai bine ca mine care am in mare indemanari de fort..ce deducem de aici? Ca totul e pe noroc, totul e random...daca e sa nimeresti nimeresti si de pe full construire

Nu e chiar asa,nu o sa vezi un jucator full construire sa fie in top la daune la vreo batalie,si nu numai full construire.
 

DeletedUser

Guest
Nu e chiar asa,nu o sa vezi un jucator full construire sa fie in top la daune la vreo batalie,si nu numai full construire.

Ba bine ca nu. Totul tine de noroc si ce chestii mai sunt implementate pe la forturi. Am fost la forturi unde fiind 100% axat pe fort din 7 runde cat am tras intr-un jucator de lvl 20 nu l-am nimerit.
In jocurile astea se practica hotia pe fata. Indiferent de ce procente si sanse ne sunt afisate la forturi si munci in formulele din spate pe care nu le cunoastem sunt cu totul alte procente. Revenind la forturi nu vad de ce sa mai mergi la un fort sa te chinui un an de zile sa aduni 1000 de puncte si in cufarul ala nu ai garantia ca primesti ceva ce nu se gaseste la munci. Daca tot nu o sa schimbe sistemul mai bine sa nu mai dea deloc OUP la forturi decat sa strice bataliile.
 

DeletedUser14369

Guest
De Ras

Fratilor,
Voi sunteti complet obsedati....mai bine spus idei putine dar fixe....
Sa va povestesc eu cat de simplu stau lucrurile:
1. Decat sa "BlaBlaBla" aici mai bine fugi repede si fa-ti cont si pe beta,acolo vezi update-ul in teste si poate ,decat sa pierzi timpul dezbatand teme inca necunoscute, vei descoperi un bug si-l vei raporta,adica vei face ceva util iar urmatorul update va fi mai ok
2.Deja pe beta s-au modificat sarcinile zilnice...s-a spus de la inceput ca sunt doar info dar din nou unii nu ca batman:
4munci , 2 duel intre playeri , 3 npc ,3 mestesuguri....acestea fiind tot info,nu le luati de bune ...E INCA IN TESTE!!!
3. Nu cred ca se va lasa un Fortist de fort din cauza acestui update,repet UN Fortist nu un XP-ist....Sunt o gramada care sunt convins ca nu au pupat cufar de otel deloc....in schimb cufar de fier sau de lemn da...acum vei lua upc,mai dai un npc si o repetabila si uite cum la 2 luni ai un otel asigurat....Eu oricum la fort ma duc de placere si pentru distractie

Era sa uit,cu ce se incurajeaza multiacount-ul atata timp cat fiecare player poate sa cumpere cate cufare vrea? Chiar ma gandeam sa mai imi fac un cont si sa cumpar acolo cufare ca sa imi pice ceva iteme nelicitabile:smile:))...Cat de tamp ar trebui sa fiu:smile:))
Inca ceva...UPB nu sunt licitabile si nici nu vor aparea in inventar ci deasupra de pepite ca in imagine:

1.35.jpg

<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Jucam si pe beta sau cel putin eu si ce am povestit pe aici despre oup vorbesc in cunostinta de cauza.
Fortistii nu se vor lasa dar o sa strice forturile cei care o sa vina la vanat de OUP-uri. OUP-urile nu sunt transferabile sau licitabile dar itemele care pica in cufere da.
 

DeletedUser6315

Guest
o mica statistica :)

ca sa ma mai bag si eu inseama pe aici va propun si eu o mica statistica:

pe lumea el dorado, sunt duelist nivel 120, build de fort, incepand cu 14 ianuarie, pana aseara, am luat urmatoarele cufere:

Otel: 5
Fier: 18
Lemn: 12

adica, un total de 35 de cufere intr-o luna !

Si totusi nu sunt nemultumit de updateul care va veni... otelurile tot le voi putea lua si dupa update...de ce ? pentru ca voi veni la batalii, daca se mai tin :)) o sa pot face usor 25-30 OUP pe zi, adica aproape 8-900 OUP pe luna, adica 5 cufere de otel pe luna !!!! tot aia e, doar ca o sa simt lipsa cuferelor de fier/lemn, in care oricum, sa fim seriosi, ai o sansa la mie sa iti pice ceva bun (gen Calamity)

Tot nu pot sa cred ca cei care luau otel, fier, lemn la forturi nu vad ca se incearca totusi echivalarea recompenselor...inca nu e finalizata si se mai poate modifica !!!

Normal ca cei nemultumiti sunt in special cei care luau zi de zi (exagerez un pic, cred!) cate un otel...asa ceva SPER sa nu se mai poata...e absurd ca doar 5-6 jucatori (duelisti/soldati) pe o lume sa fie singurii cu access la mult ravnitele cufere de otel ! Totusi nici eu nu sunt de acord cu introducerea lor pe pepite ! Dar aici nu e decizia noastra !

Fapt divers:
motivul pentru care mi-am sters contul de pe 4 lumi deja (aventurier, 120, totul terminat) este ca in situatia actuala sansele sa pot lua un cufar (de otel) la vreo batalie sunt aproape nule !!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6315

Guest
25-30 pe zi?
glumesti

NU, de ce sa glumesc ? sunt foarte serios... eu vorbesc aici de mine, ca duelist axat pe forturi...daca particip la 2 batalii minim pe zi, fac lejer 10-20 OUP numai din batalii... mai sunt apoi si misiunile, muncile, recompensele zilnice in OUP
 

DeletedUser9930

Guest
ai participat pe beta la batalii s vezi ce greu obtii 11 upb la forturi?25-30 puncte? pt 30 de puncte iti trb minim 3 batalii serioase pe zi. daca luptele nu sunt aranjate nu ai cum sa sa faci atat
 

DeletedUser10617

Guest
Momentan, daca nu esti duelist sau muncitor cam slabe sanse sa ei cufar de otel in bataliile de fort!
 

DeletedUser6315

Guest
ai participat pe beta la batalii s vezi ce greu obtii 11 upb la forturi?25-30 puncte? pt 30 de puncte iti trb minim 3 batalii serioase pe zi. daca luptele nu sunt aranjate nu ai cum sa sa faci atat

mai citeste odata ce am scris intai :) nu am zis ca iau atat din batalii
 

DeletedUser17208

Guest
dodi,daca iei 12 OUP pe zi esti tare! am cont pe beta si nu sunt asa usor de obtinut!
 

DeletedUser6315

Guest
eu am spus de mine ca pot face 25-30 pe zi, NU ORICINE !!!! mai cititi si voi fratilor ce se scrie, nu din 3 randuri cititi 1, sau din 5 cuvinte doar 2

duelist 120, build fort, activ, meserie 559

va scriu concret ce pot face:
3-4 OUP din misiunile ce apar ZILNIC de la salon
3-4 OUP din cerintele zilnice (depinde daca dau si dueluri cu jucatori)
------> 6-8 minim pe zi

la fiecare 48 de ore mai pot face intre 1-5 OUP (daca inamanez un produs de la meserie)
in fiecare saptamana mai primesc 7 OUP(cred) ---> bonusul saptamanal

Batalii: 2 minim pe zi ----> as zice intre minim 2 OUP (daca nu fac nimic si pierd ambele batalii) si poate 16 OUP, dar de obicei nu stau de lemn offline si sunt in primii 2-3 la daune, deci mari sanse sa fac totusi peste 10 OUP... fiecare batalie in plus ar mai aduce si aia un minim de OUP, chiar si la un fake ...ca se poate

observati ca nu am pus si OUP ce pot fi gasite la munci...alea sunt extra !

faceti voi calculul total ca m-am plictisit...

EDIT: am terminat batalia pe el dorado si am rectificat o greseala in post... totalul iese in medie pe zi : 9.5 - 27.5 / zi, cu 2 batalii pe zi(mic+mare) ....nu va stresati , da cu virgula ca e o misiune ce poate fi facuta la 2 zile, si am impartit la 2 ...sa fie pe zi, in medie...hi hi

Momentan, daca nu esti duelist sau muncitor cam slabe sanse sa ei cufar de otel in bataliile de fort!

soldat sau duelist vrei sa spui :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13447

Guest
Mda, majoritatea inteleg gresit jocul si se sparg in creier din "cauza" pepitarilor.Jocul intreg este o afacere cum sunt toate jocurile, daca nu-ti place da-i delete rapid, dar voi va tot smiorcaiti si va plangeti in loc sa da-ti delete direct daca nu va place.

Daca nu s-ar putea cumpara pepite nu ar exista jocul, daca voi credeti ca oamenii care muncesc sa faca update-ul si anumiti admini care se chinuie sa va raspunde la ticketele voastre muncesc moca, atunci nu mai am ce zice!:mad::razz::Ph34r:
 

DeletedUser19885

Guest
logic ca asa e numai "forum-isti" se lasa de joc si fac tot felul de exchibitii pe aici ... jucatorii de tw nici macar nu au treaba ... cel putin pe lumea 6 nu se lasa nimeni din cauza unui facelift de care chiar avea nevoie jocul deoarece era deja prea monoton,nimeni nu plange decat 2-10 oameni pe care i-am vazut in mai multe randuri(de fapt la fiecare update) ca nu e bun ca se lasa de joc ca...ca...ca...ca (mai taceti va rog din gura) ; cine zicea ca aventurierul e imposibil sa ia cufere de otel e ori "nebun" ori nu stie juca TW am luat vreo 7 oteluri cei drept in cateva luni dar merge acum cu build full comert din 10 forturi la 7 iau cufere(lemn sau fier) cine nu crede ii dau rapoartele pe lumea 6 pe private (update-ul asta va obliga lumea sa fie activa prea multi oameni care se s-au axat numai pe fort e totusi o anomalie si cred ca ,cu acest update o sa mai scoata din punctele de viata sa mai faca si altceva nu numai somn si forturi)
si inca ceva pepitarii nu pot face diferenta mai ales la duel ...la lvl 100+ nu mai conteaza hainele si arma diferenta o face cel ce isi face build-ul poti bate cu prastia pe unul cu tomahack de aur si sa il faci si de rusine ( am vazut cazuri)
trebuie doar sa gandesti(dar voi astia care va plangeti demonstrati ca sunteti incapabili de asa ceva) PAREREA MEA
va salut cu stima si respect
 

DeletedUser13447

Guest
logic ca asa e numai "forum-isti" se lasa de joc si fac tot felul de exchibitii pe aici ... jucatorii de tw nici macar nu au treaba ... cel putin pe lumea 6 nu se lasa nimeni din cauza unui facelift de care chiar avea nevoie jocul deoarece era deja prea monoton,nimeni nu plange decat 2-10 oameni pe care i-am vazut in mai multe randuri(de fapt la fiecare update) ca nu e bun ca se lasa de joc ca...ca...ca...ca (mai taceti va rog din gura) ; cine zicea ca aventurierul e imposibil sa ia cufere de otel e ori "nebun" ori nu stie juca TW am luat vreo 7 oteluri cei drept in cateva luni dar merge acum cu build full comert din 10 forturi la 7 iau cufere(lemn sau fier) cine nu crede ii dau rapoartele pe lumea 6 pe private (update-ul asta va obliga lumea sa fie activa prea multi oameni care se s-au axat numai pe fort e totusi o anomalie si cred ca ,cu acest update o sa mai scoata din punctele de viata sa mai faca si altceva nu numai somn si forturi)
si inca ceva pepitarii nu pot face diferenta mai ales la duel ...la lvl 100+ nu mai conteaza hainele si arma diferenta o face cel ce isi face build-ul poti bate cu prastia pe unul cu tomahack de aur si sa il faci si de rusine ( am vazut cazuri)
trebuie doar sa gandesti(dar voi astia care va plangeti demonstrati ca sunteti incapabili de asa ceva) PAREREA MEA
va salut cu stima si respect

Corect, doar cine nu stie juca TW nu stie ca aventurierii pot lua otel foarte bine, ei avand toate sansele sa ajunga pe locul 1 la ferite.Iar peste level 100 pentru duele,arma nu mai este asa importanta, ci build-ul de duel pe care il ai.
 

DeletedUser6315

Guest
Corect, doar cine nu stie juca TW nu stie ca aventurierii pot lua otel foarte bine, ei avand toate sansele sa ajunga pe locul 1 la ferite.Iar peste level 100 pentru duele,arma nu mai este asa importanta, ci build-ul de duel pe care il ai.

aventurierii au sanse, dar sansele sunt infime daca in batalie sunt duelisti pe fort sau soldati pe viata :) si astia sunt muuuuuuulti :)) ... si nu lesina prea curand in batalie

la daune singura solutie este sa ai build de tintire si sa te "ascunzi" cat mai in fata, iar la ferite nu prea vad cum, decat daca ori nu sunt soldati tancuri la batalie ori esti in turnul de avent si ai noroc cu carul sa nu te nimereasca si sa stea in colt stanga sus cateva zeci de runde...rar am vazut aventurier in top la ferite, odata am ajuns si eu, dar odata in 100 de batalii poate :)

am ajuns si cu duelist in top la ferite, la fel, o singura data in 260 de batalii din cate am pe 13...orice se poate, nimeni nu a zis ca e imposibil :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19885

Guest
aventurierii au sanse, dar sansele sunt infime daca in batalie sunt duelisti pe fort sau soldati pe viata :) si astia sunt muuuuuuulti :)) ... si nu lesina prea curand in batalie

la daune singura solutie este sa ai build de tintire si sa te "ascunzi" cat mai in fata, iar la ferite nu prea vad cum, decat daca ori nu sunt soldati tancuri la batalie ori esti in turnul de avent si ai noroc cu carul sa nu te nimereasca si sa stea in colt stanga sus cateva zeci de runde...rar am vazut aventurier in top la ferite, odata am ajuns si eu, dar odata in 100 de batalii poate :)

am ajuns si cu duelist in top la ferite, la fel, o singura data in 260 de batalii din cate am pe 13...orice se poate, nimeni nu a zis ca e imposibil :))

eu nu vorbesc de ferite in aparare la forturi cu build de duel (nu de fort) am facut pana la 14k daune(nu am fost niciodata tanc la fort nu am avut niciodata mai mult de 2k hp)
 

DeletedUser19531

Guest
Au scumpit cuferele, cu siguranta o sa primim un cufar premium intr-un an!!!
 
Sus