Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser593

Guest
http://bucarotechelp.com/computers/windowsts/92031903.asp

Va rog din tot sufletul sa citit asta, sa nu mai curatati PC-ul arucand un kil de spirt inauntru si dand cu mopul si fara sa bagati aspiratorul cu tub metalic de parca ati da cu matura. Grosul de praf se sufla si se da la o parte cu o pensula din par sintetic sau natural.

Da' am urmarit toti pasii din imaginea asta:

cleaning-PC.jpg
L'am scos afara, am dat cu jet de apa si mi'am pus mana'n cap ca nu mai mergea placa video :ras:

Neah, a fost o coincidenta. Pur si simplu mi'a murit placa video, chiar daca nu o curatam tot ramaneam fara
 

DeletedUser

Guest
eu am curatat cu o pensula fina...
am dat jos ventilatorul din sursa sa il curat
daca nici maine nu reusesc sa il fac o sa il duc la un service
 

DeletedUser

Guest
Ia-ti ba sursa noua cu 50 de lei.In asa fel, daca pusca aia, sa fi sigur ca-ti distrugi tot sistemul.
 

DeletedUser

Guest
voi pe ce preferati sa jucati the west? pe laptop sau desktop? pe laptop imi merge mai bine, dar n-am mouse, la deskopt am mouse, dar merge putin "in reluare". tre' sa ma apuc de alt sport :)) sau sa pun mouse la laptop, stiu, dar la laptop de obicei stau cand sunt in deplasare si mi-e lene sa car si mouse-ul. deci voi ce preferati?
 

DeletedUser593

Guest
voi pe ce preferati sa jucati the west? pe laptop sau desktop? pe laptop imi merge mai bine, dar n-am mouse, la deskopt am mouse, dar merge putin "in reluare". tre' sa ma apuc de alt sport :)) sau sa pun mouse la laptop, stiu, dar la laptop de obicei stau cand sunt in deplasare si mi-e lene sa car si mouse-ul. deci voi ce preferati?

'sa jucati the west', de parca e mare lucru sa dau 3 comenzi si sa dau log off
 

DeletedUser10567

Guest
voi pe ce preferati sa jucati the west? pe laptop sau desktop? pe laptop imi merge mai bine, dar n-am mouse, la deskopt am mouse, dar merge putin "in reluare". tre' sa ma apuc de alt sport :)) sau sa pun mouse la laptop, stiu, dar la laptop de obicei stau cand sunt in deplasare si mi-e lene sa car si mouse-ul. deci voi ce preferati?

=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Spuneti-mi ca este scris la misto, thanks.
 

DeletedUser7994

Guest
Imi puteti recomanda si mie o pereche de casti bluetooth pentru ascultat muzica si skype?M-am saturat de cabluri.Pana in vreun 150.Thx.
 

DeletedUser593

Guest
Imi puteti recomanda si mie o pereche de casti bluetooth pentru ascultat muzica si skype?M-am saturat de cabluri.Pana in vreun 150.Thx.

Pentru telefon? Iti trebuie casti Stereo am impresia, altfel nu o sa poti asculta muzica :blink: (Adica merge, dar foarte prost)
 

DeletedUser23526

Guest
>casti
>muzica
>wireless
>pana in 150


Tu sigur n-ai venit de pe alta planeta? Uite, astea (video-s.ro/RS160.htm) sunt cel mai jos lucru acceptabil de fiintele umane pentru ascultat muzica wireless, si nu sunt pana in 150. Asta e, te obisnuiesti cu cabluri ca nu esti tu mai special decat restul.
 

DeletedUser

Guest
Daca vrei casti wireless,vezi sa nu ai probleme din cauza bateriilor (foarte stresante chestiile astea wireless cu baterii) si din cauza greutatii.Sa nu interfereze cu alte chestii,cum ar fi routerele.
Oricum,ai grija ce iti iei,ca s-ar putea sa primesti o porcarie.
 

DeletedUser10567

Guest
Orice wireless este mai prost decat wired, inclusiv internetul. Folosesc mouse wired, casti wired, gamepad wired, doar internetul e wireless.
 

DeletedUser

Guest
Orice wireless este mai prost decat wired, inclusiv internetul. Folosesc mouse wired, casti wired, gamepad wired, doar internetul e wireless.

Nu ii chiar asa.

Eu am un mouse wireless deoarece nu imi place sa am prea multe fire in spate la pc si pentru ca nu se freaca acel cablu de marginea biroului.Totusi,azi dimineata a trebuit sa ma duc la nonstop dupa baterii.

Un gamepad e mai bun wireless,il poti manui mai bine fara cablu.
 

DeletedUser4243

Guest
Nu ii chiar asa.

Eu am un mouse wireless deoarece nu imi place sa am prea multe fire in spate la pc si pentru ca nu se freaca acel cablu de marginea biroului.Totusi,azi dimineata a trebuit sa ma duc la nonstop dupa baterii.

Un gamepad e mai bun wireless,il poti manui mai bine fara cablu.

La tastatura wireless bateriile m-au tinut 4 luni iar la mouse ma tin 1 luna,noroc ca sunt reincarcabile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus