Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
o intrebare:

La Samsung galaxy s3 numai la mine nu merge the west?

(Nu cred ca era necesar de facut topic nou)
 

DeletedUser

Guest
Dintre astea 2 laptop-uri,care e mai bun?Isi merita banii?Merita luate?Doresc raspunsuri la toate 3 intrebarile...

Acer V3-531
procesor Intel Dual Core B960
Intel HD Graphics
6 HB RAM
500 GB HDD

15.6"
40 cm

1329 LEI +camera web hd integrata


Samsung NP300E5X
procesor Intel Dual Core B820
placa video integrata
2 GB RAM
500 GB HDD
15.6
40cm
Camera 1.3 mega integrata
1500 lei-cica are intel pentium dual asafda(nu inteleg) Inside
 

DeletedUser

Guest
Din ce ai scris tu acolo in mare primul e mai bun.Mai sunt si detalii pe care nu le stiu cum ar fi ecranul, difuzoarele, tastatura, carcasa etc. care pot sa fie mai bune la unul decat la altul.Daca isi merita banii depinde de ce vrei sa faci cu ele.
 

DeletedUser

Guest
Mi-am luat un mouse si are optiunea de a schimba din 1000 dpi in 1600 dpi.Asta la ce as putea sa o folosesc ?
 

DeletedUser

Guest
Iti creste precizia, dar si timpul parcurs pe o anumita distanta.
Use it, daca nu te poti obisnui cu 1600, scazi sensitivitatea.
DPI-ul iti creste si precizia, sensitivitatea nu:).
 

DeletedUser

Guest
Deci vreau sa instalez windows 7 de pe usb. Am citit p net ca pentru a putea sa instalezi windows 7 de pe stick PC-ul tau trebuie sa ruleze deja windows 7 sau Vista. Problema e ca la momentul de fata eu rulez windows Xp. O sa fie vreo problema daca nu rulez Xp cand instalez programul?


EDIT: nu mai conteaza, problema rezolvata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am o alta intrebare: ca sa functioneze un driver pe PC trebuie sa le instalez?daca de exemplu adun toate driverele din PC intr-un folder si apoi le copiez intr-un PC fara drivere vor functiona?
 

DeletedUser3941

Guest
Am o alta intrebare: ca sa functioneze un driver pe PC trebuie sa le instalez?daca de exemplu adun toate driverele din PC intr-un folder si apoi le copiez intr-un PC fara drivere vor functiona?

Nici macar atat. Doar daca te gandesti la existenta lor ele vor functiona automat. Logic!
 

DeletedUser593

Guest
Are cineva vreo idee de ce nu mi se face update la aplicatiile stock de pe windows 8? :blink:
La status imi tot apare "In asteptare", si e asa de vreo 4 ore :ras: Am reusit cumva sa upgradez doar 2-3 aplicatii, habar n-am ce i-am facut...
 

DeletedUser3941

Guest
Minunat, i-am facut ziua mai buna cuiva care se scarpina-n fund pe mygarage de o luna in legatura cu conectarea a doua calculatoare intre ele.
Ii clar, mai am de lucrat la umor. brb 6 luni
 

DeletedUser7994

Guest
Ma puteti ajuta cu o recomandare de casti pentru ascultat muzica(rock/heavy metal) pana in 200-250 lei? Mersi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus