Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser19531

Guest
Cum sa nu fie un limbaj agresiv daca idiotii aia ce se ocupa de joc au facut modificari la mpi, au scazut anumite bonusuri si nici nu s-au deranjat sa testeze ca sa vada daca totul functioneaza in parametrii normali. Au avut atata timp la dispozitie ca sa aduca jocul acceptabil, dar ei au reusit sa il aduca cu mai multe probleme decat era la inceput pe beta. Si pe langa toate acestea mai retrag si recompensele.

*Deconectarea din joc apare mereu cand un jucator lesina. Nu cred ca asta are legatura cu porturi blocate. Daca ar fost legat de porturi, atunci problema ar fi fost de la inceput si nu dupa cateva runde bune cand lesina un jucator. Problema dispare dupa o reincarcare a paginii pana la urmatorul lesin a unui jucator.

*Aici aveti un tutorial video:

[YOUTUBE]ajRi2SpPp9o[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ajRi2SpPp9o
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25910

Guest
mihai10092
Nu inteleg care e problema ta . Veziti de jocul tau si gata.Ai spus o data ce aveai de spus ,iti ajunge.
 

DeletedUser21966

Guest
Dupa ce m-am chinuit sa fac 5000 veteran points si am cumparat un cufar, am primit [Restituirea taxei].
Asta-i bataie de joc. Am gasit 3 cufere in 24 jocuri din care 21 castigate , am cumparat unu, si din alea 4 cufere am primit 2x 1%xp, restituirea taxei si o potiune "vraja".
 

DeletedUser19531

Guest
mihai10092
Nu inteleg care e problema ta . Veziti de jocul tau si gata.Ai spus o data ce aveai de spus ,iti ajunge.

Problema mea este ca modul aventuri nu-mi functioneaza, asta este problema mea, dar nu inteleg care-i problema ta de te bagi in seama cu mine???
Sa stii ca ai functia ignor si pe forum, asta daca te deranjeaza ce scriu.
 

DeletedUser9134

Guest
Care-i problema cu potiunea de experienta totusi ? De ce pe .net poate sa fie la shop, si pe .ro nu ? E dorinta adminilor sau a celor de la inno games ? Pana la urma de ce naiba sa mai joci aventurile astea daca nu-i nici un folos din ele, pentru un set care-l poti face in cateva zile(bineinteles daca vrei), o vraja pe care nimeni n-o foloseste si n-a folosit-o de cand e in joc. :aventurier:
 

DeletedUser19531

Guest
Sper ca dupa aceasta actualizare sa se fi rezolvat problema la aventuri.
 

DeletedUser

Guest
mihai10092
Nu inteleg care e problema ta . Veziti de jocul tau si gata.Ai spus o data ce aveai de spus ,iti ajunge.
E frustrat :))
Dupa ce m-am chinuit sa fac 5000 veteran points si am cumparat un cufar, am primit [Restituirea taxei].
Asta-i bataie de joc. Am gasit 3 cufere in 24 jocuri din care 21 castigate , am cumparat unu, si din alea 4 cufere am primit 2x 1%xp, restituirea taxei si o potiune "vraja".
Ghinion.
 

DeletedUser25880

Guest
Cand o sa bage si cufaru,potiunile la shop???Si apropo nu pot sa ma conectez desi scrie 'Indiana nu este disponibila pentru aproximativ 5minute' scris la 15:15 si acum este 16:20 si tot acest lucru scrie :)
 

DeletedUser

Guest
Care-i problema cu potiunea de experienta totusi ? De ce pe .net poate sa fie la shop, si pe .ro nu ? E dorinta adminilor sau a celor de la inno games ? Pana la urma de ce naiba sa mai joci aventurile astea daca nu-i nici un folos din ele, pentru un set care-l poti face in cateva zile(bineinteles daca vrei), o vraja pe care nimeni n-o foloseste si n-a folosit-o de cand e in joc. :aventurier:

Trebuie adăugată de just4fun.
 

DeletedUser

Guest
Trebuie adăugată de just4fun.

Imi place ca din cauza ta, de ceva timp incoace, scuza "E nevoie de aprobarea InnoGames" nu mai poate fi folosita :D:d:ras:


EDIT: Gata, gata :/... ma amuzam si eu putin, asta e tot...
 
Ultima editare de un moderator:

just4fun

The Boss
@ xShteff
te invit sa te informezi cum trebuie inainte sa spui ca trebuie sa le adaug eu, nu de alta exista anumite reguli in cazul acelor produse.

verifica te rog si pe celelalte versiuni de joc unde s-a activat ieri MPI-ul sa vezi daca exista sau nu acea potiune de care se discuta.

data viitoare te rog sa nu mai dezinformezi lumea cu aburelile tale.
ce a fost de adaugat in shop a fost adaugat.

@ SnuKie
daca te vei lua dupa balivernele lui xShteff sigur vei fi cel mai corect informat
 

DeletedUser20606

Guest
E frustrat :))

Ghinion.

Frustrat mai mare ca tine nu exista, stai calm. Mihai doar prezinta neregulile din joc,nereguli care exista si sunt mai mult decat evidente, asa ca mi se pare normal sa fie nemultumit, mai ales ca toata treaba asta cu aventurile a fost o bataie de joc.

Cel putin el spune lucurilor pe nume, spre deosebire de tine, care esti aici doar de dragul de a fi, si te dai important pentru faptul ca ai dat cateva limbute, si ai primit nu stiu ce functie.
 

DeletedUser15496

Guest
Frustrat mai mare ca tine nu exista, stai calm. Mihai doar prezinta neregulile din joc,nereguli care exista si sunt mai mult decat evidente, asa ca mi se pare normal sa fie nemultumit, mai ales ca toata treaba asta cu aventurile a fost o bataie de joc.

Cel putin el spune lucurilor pe nume, spre deosebire de tine, care esti aici doar de dragul de a fi, si te dai important pentru faptul ca ai dat cateva limbute, si ai primit nu stiu ce functie.

Iti doresc sa arzi langa moara (aia din mpi)
 

DeletedUser25424

Guest
Sa folosesti o potiune de 1% este un dezechilibru imens in joc pentru jucatori ce au deja level 125+ sau level <100, dar pepitele sunt intr-un echilibru armonios, unii folosesc alea 15 pepite ce le primesc la 5 zile si altii baga 200 pe saptamana.

Aveti dreptate, potiunile de 1% nu trebuiesc bagate in shop, pai de ce sa avem o motivatie sa fim mai activi sa jucam la mpi pentru acele potiuni, de ce sa nu jucam mpi pentru potiunile de vraji pe care toata lumea le foloseste.

P.S. Cercetatorii din Marea Britanie au descoperit ca 97% din jucatori folosesc potiunea de vraja.

De ce sa nu jucam pentru itemele din mpi, nu ? Doar nu o sa ajunga ca setul de circar :razz:

P.S.2 NU CARE CUMVA SA SE ADAUGE POTIUNILE DE 1% LA SHOP, UN DEZECHILIBRU MONSTRUOS SI PLUS CA NU NE DAU MOTIVATIE DE JOC, NOUA NE PLACE SA JUCAM MPI PENTRU VRAJI SI RESTITUIREA TAXEI.
 

DeletedUser

Guest
Dezechilibru fata de cine?

Modul jocului cu aventuri este diponibil oricui, nu trebuie sa platesti sa joci, nu trebuie sa platesti sa fii bun. Tot ce conteaza e arma de fort din cate am vazut.

Explicati-mi si mie unde vine partea cu dezechilibrul.

Dar acel 4% bonus de logare la cei de level mare, nu e un dezechilibru fata de cei care au level 10?
 

DeletedUser25424

Guest
Dezechilibru fata de cine?

Modul jocului cu aventuri este diponibil oricui, nu trebuie sa platesti sa joci, nu trebuie sa platesti sa fii bun. Tot ce conteaza e arma de fort din cate am vazut.

Explicati-mi si mie unde vine partea cu dezechilibrul.

Dar acel 4% bonus de logare la cei de level mare, nu e un dezechilibru fata de cei care au level 10?


Eram sarcastic :hmf::hmf:
 
Sus