Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Mi-am dat seama, dar de asta nu se baga, ca ar fi un dezechilibru, nu inteleg fata de cine.

Cei mici care prind potiuni, nu ii obliga nimeni sa le foloseasca atunci, le cumpara cand au level mare si sar imediat la cat au nevoie.
 

DeletedUser25424

Guest
Mi-am dat seama, dar de asta nu se baga, ca ar fi un dezechilibru, nu inteleg fata de cine.

Cei mici care prind potiuni, nu ii obliga nimeni sa le foloseasca atunci, le cumpara cand au level mare si sar imediat la cat au nevoie.



Corect, pana ajung ei level 120 o sa aiba multe potiuni. Deci care-i dezavantajul, aici pana si admini sunt ca Ponta.
 

DeletedUser16010

Guest
Dezechilibru fata de cine?

Modul jocului cu aventuri este diponibil oricui, nu trebuie sa platesti sa joci, nu trebuie sa platesti sa fii bun. Tot ce conteaza e arma de fort din cate am vazut.

Explicati-mi si mie unde vine partea cu dezechilibrul.

Dar acel 4% bonus de logare la cei de level mare, nu e un dezechilibru fata de cei care au level 10?

Este exact acelasi lucru cu potiunile de la mpi :)
 

DeletedUser10117

Guest
Da bravo...ieri dimineata dintr-un cufar a picat un cal...ieri seara din alt cufar a picat o palarie...iar azi din 7 cufere a picat vraja,trifoi si alte kakaturi...voi in loc sa imbunatatiti jocul il faceti praf...dupa ce nu ati bagat acea licoare de xp la shop..acum distrugeti si ce pica in cufere...rusine
 

DeletedUser

Guest
it fiurios,scandalos bat dont bi sou sirios,laif it a bed giouc dont teic in sirios
 

DeletedUser16010

Guest
Da bravo...ieri dimineata dintr-un cufar a picat un cal...ieri seara din alt cufar a picat o palarie...iar azi din 7 cufere a picat vraja,trifoi si alte kakaturi...voi in loc sa imbunatatiti jocul il faceti praf...dupa ce nu ati bagat acea licoare de xp la shop..acum distrugeti si ce pica in cufere...rusine

Drop-ul de la cufere e perfect identic ca cel de pe .beta; prin urmare nu s-a distrus nimic
 

DeletedUser19531

Guest
De ce nu-mi arata cand colegii de echipa trag in mine???
 

DeletedUser

Guest
Sunt si cateva erori de traducere pe care ar trebui sa le corectati, cea mai evident fiind traducerea pentru Lovitura sarpelui(cred ca asa se numeste skillul)care lipseste cu desavarsire, textul acestui skill fiind complet in engleza.Si de asemenea, cum a pomenit si mihai10092, ar trebui sa aratati cand un coechipier ne loveste pe noi in loc sa loveasca adversarul ca sa stim si noi exact cine nu joaca cum trebuie!
 

DeletedUser25880

Guest
Imi zice si mie cineva din cate in cate meciuri castigate iau un cufar cu prada?? ca am jucat de cand a inceput vreo 20 aventuri din care 1pierduta restu castigate si am luat numa meciul 5 si 7 cufar si altii care is 'noobi' joaca 10aventuri care le castiga si ia in fiecare cufar :(
 

DeletedUser

Guest
Imi zice si mie cineva din cate in cate meciuri castigate iau un cufar cu prada?? ca am jucat de cand a inceput vreo 20 aventuri din care 1pierduta restu castigate si am luat numa meciul 5 si 7 cufar si altii care is 'noobi' joaca 10aventuri care le castiga si ia in fiecare cufar :(

Ai 20% sanse sa castigi un cufar.
 

DeletedUser21966

Guest
Asa e. Si la tombola curenta sunt 50% sanse de a primi un item si am pierdut de vreo 7 ori la rand. Ghinion.
Ghinion pe dracu, o sa cada un cufar dupa 20 de lupte, si atunci o sa-mi dea un trifoi....te face sa nu mai vrei sa joci chestia asta
 

DeletedUser

Guest
Imi poate raspunde si mie cineva la o intrebare: In functie de ce se calculeaza HP-ul jucatorilor? Eu, spre ex, am level 91 si 1910 HP. Un jucator de lv 80(sa zicem) are 2400 HP.Cum vine asta? Din cate am citit, nu conteaza skillurile si hainele de pe tine, ci conteaza cel mai mult arma de mana stanga.
 

DeletedUser7388

Guest
20% sanse inseamna ca la fiecare lupta ai 20% sanse sa iti pice cufar. Nu se cumuleaza sansele.

Am intalnit persoane care au 20-30 victorii si nu au primit cufar. Extrapoleaza situatia la bataliile de fort, un duelist cu CP are 20% sanse sa dea critica, in 20-30 runde garantez ca din 20-30(toate nimerite; compare-le cu victoriile la Aventuri/MPI) iti da minim 3 critice. Am dubii legate de acea "20% sansa".
 

DeletedUser2041

Guest
Imi poate raspunde si mie cineva la o intrebare: In functie de ce se calculeaza HP-ul jucatorilor? Eu, spre ex, am level 91 si 1910 HP. Un jucator de lv 80(sa zicem) are 2400 HP.Cum vine asta? Din cate am citit, nu conteaza skillurile si hainele de pe tine, ci conteaza cel mai mult arma de mana stanga.

Hp-ul de la aventuri este hp-ul tau din acel moment.
 
Sus