Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser21966

Guest
Imi poate raspunde si mie cineva la o intrebare: In functie de ce se calculeaza HP-ul jucatorilor? Eu, spre ex, am level 91 si 1910 HP. Un jucator de lv 80(sa zicem) are 2400 HP.Cum vine asta? Din cate am citit, nu conteaza skillurile si hainele de pe tine, ci conteaza cel mai mult arma de mana stanga.
HP-ul e in functie de nivelul tau, ca sa-l mai maresti, pune o arma cu PUTERE cat mai multa(putere, nu daune), si iteme ce dau bonus de aparare pentru batalia de fort(esarfa mariei, iteme din setul proscrisului, setul natty, cal+sa deadwood)
 

DeletedUser25880

Guest
Ghinion pe dracu, o sa cada un cufar dupa 20 de lupte, si atunci o sa-mi dea un trifoi....te face sa nu mai vrei sa joci chestia asta

stai linistit trifoi o sa-ti pice daca ai cel mai mare noroc...eu dupa 25 de batali am luat 330$ :mad:
 

DeletedUser

Guest
Ai 1910 pentru ca atat este viata ta de baza, restul este bonus de viata din haine.

Sunt full putere si puncte de viata. Fara nici un fel de item pe mine am 6700 hp. Deci, vreau sa te contrazic la ceea ce ai spus tu mai sus.
 

DeletedUser12588

Guest
Sunt full putere si puncte de viata. Fara nici un fel de item pe mine am 6700 hp. Deci, vreau sa te contrazic la ceea ce ai spus tu mai sus.

Nu se ia in considerare punctele puse pe putere/viata, se ia doar viata de baza, la nivel 1 ai 100 hp, la fiecare nivel iti creste cu 10 hp, level 100-1k hp fara iteme si puncte pe viata/putere, intelegi?
 

DeletedUser

Guest
Nu se ia in considerare punctele puse pe putere/viata, se ia doar viata de baza, la nivel 1 ai 100 hp, la fiecare nivel iti creste cu 10 hp, level 100-1k hp fara iteme si puncte pe viata/putere, intelegi?

Am facut acum un experiment: fara nici un item pe mine (doar arma de fort) tot 1910 hp am(aici ma refer la aventuri)...deci nu mai inteleg nimic.
 

DeletedUser12588

Guest
Ce poate pica din cufaru' cu prada? Vreau o lista completa cu toate itemele.
 

DeletedUser25880

Guest
Ce poate pica din cufaru' cu prada? Vreau o lista completa cu toate itemele.

trifoi de noroc/sticle cu 25%(bani/xp/sanse de noroc-la munci pentru 12ore)1% xp/iteme din setu proscrisului/un pumn de dolari(cec de ala care primesti la inceput)/revolere(arme de batalie)la astea nu stiu denumirile dar stiu ca dau abilitati
P.S nu ma refer la cele fixe care pica din cufarul echipei B
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25880

Guest
Am facut acum un experiment: fara nici un item pe mine (doar arma de fort) tot 1910 hp am(aici ma refer la aventuri)...deci nu mai inteleg nimic.

nu se pun indemanarile date din haine/cele care le distribui.incearca sa ai arma de batalie cu cat mai multa putere si sa ai lvl mai mare

de ex eu am lvl 66 si cu pusca de percutie de precizie(172-192) am 1660hp.Cu pusca de paste care imi ofera 2putere(152-172 daune) am 2160hp(la aventuri)
.Dupa cum am auzit prin joc daca ai mai multa putere ai mai mult hp(la aventuri)asta fara bonus
Calcul:
pleci cu 100hp la lvl 1 si iti creste 10hp per level+10hp per putere distribuita.De puterea de pe arma iti creste cu aprox 250hp:shoot:
 

DeletedUser

Guest
Imi poate raspunde si mie cineva la o intrebare: In functie de ce se calculeaza HP-ul jucatorilor? Eu, spre ex, am level 91 si 1910 HP. Un jucator de lv 80(sa zicem) are 2400 HP.Cum vine asta? Din cate am citit, nu conteaza skillurile si hainele de pe tine, ci conteaza cel mai mult arma de mana stanga.

Se calculeaza in functie de nivel, punctele de atribut de pe arma (Puterea parca iti da viata) + eventuale buff-uri care ofera HP. Punctele de indemanare/atribute care le ai sau hainele, nu influenteaza hp-ul.

Ce poate pica din cufaru' cu prada? Vreau o lista completa cu toate itemele.

Setul Outlaw, 4 revolvere noi si inca cateva nimicuri (Potiune de xp, trifoi, tax refund, mojo etc)
 

DeletedUser

Guest
Ce poate pica din cufaru' cu prada? Vreau o lista completa cu toate itemele.

trifoi de noroc/sticle cu 25%(bani/xp/sanse de noroc-la munci pentru 12ore)1% xp/iteme din setu proscrisului/un pumn de dolari(cec de ala care primesti la inceput)/revolere(arme de batalie)la astea nu stiu denumirile dar stiu ca dau abilitati
P.S nu ma refer la cele fixe care pica din cufarul echipei B

Mai vin eu cu mici adaugiri, dar iti scriu si eu toata lista intr-un mod mai ordonat(din ce stiu eu pana acum):
-Trifoiuri de noroc
-Sticle cu 25%(bani/xp/noroc/produs)
-Iteme din setul Proscrisului
-Cecuri care dau $
-Revolvere cu nume(sunt destule, dar cel mai important este ca toate dau strict atribute ca bonusuri)
-Cufar cu sine de otel(un prieten de-al meu a prins unul intr-un Cufar cu prada)

Momentan atat stiu <3W
 

DeletedUser25046

Guest
Si daca bag utilizabile ce dau bonus de aparare la fort (gen teava de arma) creste hp'ul ?
De ce vraja aia care pica in cufar nu are efect la aventura cum are arma de fort, ca sa ne foloseasca si noua la ceva?
De ce e posibil sa pice mai multe pusti, pistoale, cai de proscris daca nu se pot vinde.... ce fac cu 2 pusti? Trag ca Rambo?
De ce nu exista o functie de raportare a jignirilor si a limbajului vulgar?
De ce cel de pe coltul salonului poate trage spre moara iar cel de pe coltul bancii nu poate trage ca îi sta caruta in tinta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8955

Guest
salut

s-a vorbit pe primele pagini despre un link catre un cufar.mai este valabil link-ul?unde il gasesc?multumesc.
 

DeletedUser25046

Guest
am terminat la egalitate (35-35) iar la final a scris ca echipa adversa a castigat, de ce?
 
Sus