Duel 5 minute

Ar fi genial sa se faca durata unui duel de 5 minute. In felul asta nu vom mai astepta asa de mult, plus ca mai e si timpul de deplasare pana la acel jucator.

Suntem in 2021. Ar fi o schimbare in bine, o inovatie.

Iar Roadmap 2021 nu am vazut sa existe asa ceva.

Propun pentru Roadmap 2021 si SPER SA SE SI IMPLEMENTEZE ca DURATA UNUI DUEL sa fie de 5 MINUTE.

Va multumesc!
 

Emeer

Gunman
sincer nu vad rostul, adica bagi 10 dueluri/h si cresti rapid in lvl, apoi ? ramai fara adversar, nu ? cat priveste distanta pana la jucator exista deja variante cu plata si free pentru a ajunge la el. Mai bine s-ar adauga o noua sarcina pe langa fort/duel/munci/construit.
 
Contra. Duelurile deja sunt dezechilibrate. Soldatii au un avantaj imens prin bonusul de hp si tactica.
Daunele au tot crescut, au aparut arme cu up3 si up4, insa hp ul duelistilor a ramas cam la fel. Majoritatea sunt nevoiti sa investeasca cateva puncte in viata pentru a face fata. Unde-i distractia daca lesini dupa un singur duel? Daca se mai face si vreun raid pe tine, ala esti.
Duel de 5 min si cooldown ul la utilizabile de 10 minute. Unde e logica?
 
pai daca se va face duelul 5 minute, sa reduca si cooldown la utilizabile la 5 minute. Parerea mea e ca astepti FOOOOARTE MULT TIMP pentru a termina un duel, pentru a folosi un produs utilizabil.....
 

narka200

Greenhorn
Duelul dureaza 10 minute pentru a da sansa adversarului sa se puna la adapost. Din pacate cel care da duel asteapta cam mult. Dar efectiv e un timp rezonabil pentru victima - sa poata fugi din zona. 5 minute ar fi foarte putin.
 
Pai unde sa fuga din zona daca tu efectuezi duelul cu el si incepe duelul? Chiar daca va pleca din acea zona, tot se va termina acel duel. Aaaa daca se baga la somn si nu are acea protectie dupa ultimul duel de 45 de minute.

Eu cred ca dezvoltatorii ar fi de acord sa se faca duelul de 5 minute si cooldown la utilizabile de 5 minute. Pierzi mult timp stand pe joc si uitandu-te la cum trec acele 10 minute si astepti si astepti....
 

narka200

Greenhorn
din punctul meu de vedere - sunt de acord. Dar in ultimii 9 ani efectiv tot ce s-a implementat a fost pentru a tempera duelurile si a proteja muncitorii si fortistii. deci nu vor implementa ceva care sa ne incurajeze :)
 

narka200

Greenhorn
asa a inceput jocul... duelurile erau atractia principala. incet-incet s-a domesticit si civilizat. :) forturi, aventuri, piata, constructii...
 
Sus