Dueluri

  • Autor subiect DeletedUser16073
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16073

Guest
Nume: Dueluri
Descriere:
De obicei vedem multi muncitori cu bonus mare in construire si arme/iteme de construit arme nu stiu daca e cazu dar totusi sa nu fak off-topic ei nu sunt buni in dueluri cam deloc! "Noobi-Westului"[Scz de exprimare]!
Si istea cand vad muncitori la munci cu bani pac baga dueluri si castiga in jur de 500-1500-chiar 4000$ in unele cazuri si ce ati zice daca am face asa:
Jucatori Slabi in Dueluri sa aiba la cioclu optiunea: "PROTECTIE"
Aceasta optiunie sa ii protejeze pe parcurs de o saptamana pentru 250$
A doua oara daca mai vor protectie sa coste 500$
A 3-a:750$
A 4-a: 1200$
MAX DE 4 ORI!>> Dupa care vor trebui sa astepte 2 saptamani pt a reactiva aceasta optiune!!
Pentru a acctiva optiunea vor trebui sa aiba
Vigoare/Inpuscare:
Level: 1-5 : Sub 5
Level: 5-10: Sub 15
Level 10-20: Sub 20
Level: 20-30: Sub 30
Level: 30-45: Sub 40
Level: 45-60: Sub 50
Level: 60-90: Sub 60
Level: 90-99[si asa mai departe]: Sub 70
Acestea sunt conditile pt a putea accesa optiunea "Protectie"
Avantaje: Cei slabi in dueluri(Muncitori care sunt mai mult pt constructie, etc)
sunt dezavantajati cand ii bat duelisti in dueluri si le fura bani multi asa no sa le mai fure nimic!
Duelisti( Cei care au mult in vigoare/inpuscare) NU VOR AVEA ACCES LA ACEASTA OPTIUNE!!!( Motiv: Au pe Vigoare/Inpuscare multe puncte!!)
Dezavantaje: - {astept sa adaugati aici voi}
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O DOAMNE! Ce preţuri sunt alea! Sunt PRO deoarece jucătorii slabi trebuie protejaţi, dar preţurile lasă de dorit... 2500 de dolari?! măcar dacă ar fi 100-200-400-800 cel mult. Cu ce mai construiesc săracii muncitori oraşul? Nu sunt de acord cu preţurile...
 

DeletedUser16073

Guest
ok mai scad din preturi leam pus asa deoarece muncitori de obicei la munciloe lor primesc cv malai dar le modific ca is cam mari recunosc si eu!
 

DeletedUser

Guest
hai ca asa mai merg preturile
PRO!!!
si eu sunt muncitor si ma tot dueleza si inainte de fort deci....
 

DeletedUser16073

Guest
:D thenks :D
Multumesc pt PRO :x
Ma gandeam mult la ideea asta cu PROTECTIA + ca incerc sa fak si niste imagini :D
 

DeletedUser9380

Guest
În Vest credeţi că le era milă de jucători?Ţi-au atacat un mucitor din oraşul tău?Făi un raid la oraşul din care provine atacatorul şi linişteşte-i.CONTRA.
 

DeletedUser

Guest
In Vest erau tot oameni, cu principii si moralitate, majoritatea. Cei care impuscau pe la spate, pentru jaf, un om care muncea linistit, deveneau imediat banditi si se punea pret pe capul lor. Erau exceptii, si adesea erau doar descreierati sau oameni fara nici un Dumnezeu, gata sa ucida pentru te miri ce... Nu cred ca asta vrea sa promoveze jocul...
 

DeletedUser

Guest
-Pe vremea din WEST, banditii sau alti localnici dintr-un oras atacau pe oricine, deoarece nu conta daca erai primar,duelist sau muncitor la locul tau.


Deci CONTRA veniti cu idei mai bune si mai gandite si poate primiti doar pro.
 

DeletedUser16073

Guest
De acord dar mometan nu ne gandim la viata "reala" ci la west tie tie usor sa le spui asta dar zile muncitorilor asta! de erai in situatia lor... era alta poveste!
 

DeletedUser16073

Guest
Contra , doar sa se apere? Nici sa nu atace
Ma frate ista e cel mai stupid rapsuns care lam primit in viata mea
Cum sa atace daca sunt slabi in dueluri? o_O
Si chiar daca nu ataca muncitori tot "Noobi-westului" ii ataca Victor tare pari si tu unu din ei.
Normal ca voi no sa fiti de acord de unde sa mai luati bani dar cand vedeti un duelist mai bun pac fugiti de el "ca dracu de tamaie"[scz de expresie]
Gandeste oleaca
 

DeletedUser12402

Guest
Tu crezi ca cineva din Vestul Salbatic avea mila?CONTRA!Cine te pune sa te faci muncitor,pe construire?
 

DeletedUser

Guest
Tu crezi ca cineva din Vestul Salbatic avea mila?CONTRA!Cine te pune sa te faci muncitor,pe construire?

Ma,da' sunteți rai !
In vestul sălbatic te proteja cineva de dueluri dacă aveai $$.
In cazul de fata te protejează un NPC !!
M-am mai gândit și iți dau PRO pentru idee !!
 

DeletedUser17554

Guest
@OFF Deci ai jignit muncitori de pretutindeni :) cred ca muncitori pe care ii cunosc eu ti-ar face felu:D si muncitori pot fi duelisti stai calm eu am lvl 59 la muncitor si am lvl la duel vreo 70+ ....

@ON Ideea e buna , preturile cam piperate dar sunt bani PRO


<3W
 

DeletedUser

Guest
Ma,da' sunteți rai !
In vestul sălbatic te proteja cineva de dueluri dacă aveai $$.
In cazul de fata te protejează un NPC !!
M-am mai gândit și iți dau PRO pentru idee !!

Ei bine .. sa vad eu cine il mai protejeaza pe muncitor daca acesta este singur in drum spre un oras sau ceva de genu. Ideea este buna, dar .. protectia impotriva duelurilor? Hai sa fim seriosi .. cand iti alegi o clasa si o strategie de joc esti constient atat de avantaje cat si de dezavantaje. Fiind muncitor nu iti interzice nimeni sa nu pui si niste puncte pe duel pt. a te apara, si totusi .. duelistii din ce ar mai traii? Inteleg ca voi ati vrea ca duelurile sa se tina numai intre duelistii unul pe masura celuilalt, dar .. in vestul salbatic mai erau si oameni jefuiti care nu mai puteau face nimic. Vorbesc din perspectiva unui muncitor, nu imi spuneti ca ma insel si ca n-am habar, avand in vedere ca la ora actuala sunt cel mai bun muncitor de pe RO, si eu sunt atacat si chiar este stresant uneori, dar avand in vedere ca orice duelist m-ar ataca cu greu m-ar lesina, si cu 1-2000$ in plus sau in minus imi e aceasi chestie:).
 

DeletedUser17582

Guest
CONTRA in westul salbatic nu exista protectie.pai ce mergea omu pe strada si cand aparea atacatoru ii arata documentu de protectie si gata il lasa in pace
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus