Editarea automata a unui post

  • Autor subiect Dintr-o Lovitură
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Editarea automata a unui post precedent
DESCRIERE SUGESTIE: Deobicei multi dintre noi primim diverse avertizari din partea adminilor din cauza unui dublu post scris din neatentie sau intentionat.Greseala ne apartine numai noua,dar poate fi remediata cu sugestia mea.
Sa va explic cum functioneaza:
Ex. Scriem un post in aceasta sectiune.Aceasta fiind un text simplu,gen:"Pro_O idee buna.".Un admin probabil ne-ar atentiona ca este un text prea simplu si trebuie mereu sa detaliem de ce suntem Pro/Contra.Dupa ce ne amintim putini mai dam EDIT pentru a scrie in continuare si a edita postul respectiv.
Ideea mea are la baza un principiu simplu.Tu ai ultimul post din sectiunea respectiva si mai vrei sa spui ceva sau chiar sa adaugi.Nimic mai simplu.Doar faci un nou post si acesta se va integra in ultimul post,respectiv al tau.
Adica daca ai scris "Pro_O idee buna." si vrei sa mai faci un post,sistemul nu te va lasa.Vrei sa faci un nou post dar acesta va fi o continuare a postului precedent.
Pentru unele persoane care nu inteleg:
Nahara: Ai primit un avertisment din nerespectarea reguli X.
(Acuma Nahara vrea sa mai faca un post sa detalieze ce inseamna regula X si ce prevede ea,asa ca sistemul nu o va lasa si va fi o continuare a postului ei).
Nahara: Ai primit un avertisment din nerespectarea regulii X ce prevede ca nu ai voie bla-bla.

Daca se intampla cumva sa:
Nahara: Ai primit un avertisment din nerespectarea reguli X.
User: De ce?
Cand Nahara raspunde postul ei nu se mai modifica,pur si simplu urmeaza un nou post:
Nahara: Aceasta regula prevede ca nu ai voie bla-bla.
Propun ca aceast nou sistem de postare sa fie inclus la toate "rubricile" inafara de Salon.

Avantaje:Nu vor mai fi posturi multiple,iar cei care fac postari abuzive pentru numarul lor de mesaje(hunteri) nu vor mai exista.
Dezavantaje:Toti hunteri vor da Contra.
 

DeletedUser9859

Guest
A?

CONTRA ca e naspa si n-are sens si sunt vanator.
 

DeletedUser10567

Guest
Aceasta functie este pe mai toate forumurile. N-ar strica, dar nu stiu daca versiunea asta de vBulletin suporta. PRO !
 

DeletedUser5629

Guest
Pro, motivul de mai sus.
Oricum nu cred ca o sa de implementeze.
 

DeletedUser6410

Guest
Propunere respinsa - Posturile pot fi editate 2880 minute, echivalentul a 48 de ore
In cazul in care doriti sa fie editat un post dupa 48 de ore puteti contacta moderatorul sectiunii respective (sunt afisati aici sau in pagina corespunzatoare fiecarei sectiuni .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus