Este avantajos sa ai hotel,magazin etc?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Daca ai hotel (magazin) in oras, orasul capata ceva cand doarme (cumpara/vinde) si plateste cineva (din acelasi oras sau din afara lui)"
 

DeletedUser

Guest
in momentul cand un jucator doarme la hotelul din orasul tau banii care plateste pe camera unde se duc?
si este vrun registru cum ar fii
ex.: jucatorul x sa cazat la hotel si a platit x $
si inca o ultima intrebare daca cineva vine si vinde ceva in magazinul din orasul tau ,orasul primeste ceva bani?

si in cazul in care av mai fost puse aceste intrebari eu nu am gasit raspunsurile.
multumesc.
 

DeletedUser

Guest
in momentul cand un jucator doarme la hotelul din orasul tau banii care plateste pe camera unde se duc?
si este vrun registru cum ar fii
ex.: jucatorul x sa cazat la hotel si a platit x $
si inca o ultima intrebare daca cineva vine si vinde ceva in magazinul din orasul tau ,orasul primeste ceva bani?

si in cazul in care av mai fost puse aceste intrebari eu nu am gasit raspunsurile.
multumesc.
1. Cand cineva doarme in hotelul unui oras, jucatorul plateste cei 10$ (pentru o camera lvl1 de ex) dar orasul NU primeste bani (cel putin acum NU se primeste nimic)

2. NU se vede niciunde ce jucatori dorm intr-un anumit moment in hotel.

3. Din vanzarile unui magazin, orasul primeste 5% din valoarea de vanzare a produsului respectiv.
 

DeletedUser

Guest
sa zicem ca vreau sa vand tutun la un magazin .. acel tutun va ramane in magazin? adik va fi pus in vanzare, ori dispare pur si simplu?

ms
 

DeletedUser

Guest
1. Cand cineva doarme in hotelul unui oras, jucatorul plateste cei 10$ (pentru o camera lvl1 de ex) dar orasul NU primeste bani (cel putin acum NU se primeste nimic)

2. NU se vede niciunde ce jucatori dorm intr-un anumit moment in hotel.

3. Din vanzarile unui magazin, orasul primeste 5% din valoarea de vanzare a produsului respectiv.

Poate cineva confirma oficial aceasta afirmatie?

E valabil pt toti, sau numai pt cei din afara?

Am cumparat de la magazin magaru ala nerusinat (ca n'a donat 5%), si n'am vazut nici o taxa sa intre in seiful orasului ... cred ca n'au auzit inca de T.V.A. :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Confirmat. Numai pentru cei din afara se percepe acel comision . N-am observat sa fi intrat acei bani cand achizitioneaza unul dintre membrii orasului.
 

DeletedUser639

Guest
primarie

am si eu o intrebare. Care este scopul ridicarii primariei la un nivel superior. La ce ajuta acest lucru?:confused:
 

DeletedUser

Guest
"Cu fiecare nivel de dezvoltare a primăriei scade dificultatea de construire a unei clădiri cu cinci puncte."

Thx pt confirmare.
 

DeletedUser639

Guest
i

"Cu fiecare nivel de dezvoltare a primăriei scade dificultatea de construire a unei clădiri cu cinci puncte."

Thx pt confirmare.

Mersii foarte mult, acuma mi se pare logica extinderea primariei :D

Ce cladire ar trebui sa imi fac prima data in oras???

Eu am facut hotelul prima oara ca sa am unde dormii :cool:


Exista optiunea de EDIT la mesaj. Nu ai voie sa postezi doua posturi concomitent.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus