Evenimentul de iarnă - temă de discuții

YuKon 22

Gold digger
As vrea sa imi explicati cum incap cuferele in crengute.

Sunt fermecate:njub: mai ales cele ce le gasesti la munci precum topeste gloante sau scoate sulf
Oricum, nu tot timpul jocul merge pe logica.
ON: doar cuferele astea se pot gasi? doar pentru alea nu se prea merita sa stai sa cauti pe crengute....
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Da, din pacate, doar astea. Ideea nu e sa fie utile, ci sa le vinzi la negustor sa faci bani sau sa le colectionezi. Dar mai sunt si alte iteme interesante in ele, cum ar fi scrisorile cu OUP si potiunile de xp.
 

doryngfx

Gold digger
As vrea sa imi explicati cum incap cuferele in crengute.

fix cum intra mos craciun pe hornul de la soba :lol: si cu focul facut ...

Cei de la inno isi bat joc de noi cu acele cufere din 2016 - 2018 .. macar daca baga un 2019 sau 2022, se mai merita sa farmezi pentru crengutze. In rest sunt bune plicele cu OUP, VIP bonus si potiunile de exp
item_53238.png de vanzare
 

Pereira

Greenhorn
Grozav drop la eveniment!

De ce ar tr sa stau sa farmez niste craci de pica 1 la 100 energie, ca in final din 100 sa primesc 70 "continutul misiunii" si 30 mizerii d-alea de colectie :))))

Esec total.
 

lord ion

West Marshal
sunt jucători care au găsit deja mai bine de jumate din crenguțe, ba chiar sunt care au găsit 100.
depinde de norocul fiecăruia.

spor la joc!

f1c.jpg
 
Nu vă obligă nimeni să participați. Dacă nu vă doriți irosirea energie, folosiți strict la ce aveți de gând să lucrați. Personal consider că este un event ok, chiar dacă la drop se dropează greu, din acea energie consumată obțin xp, bani, produse, iteme și pe lângă toate astea acele crenguțe. Au fost bostani, au fost cadouri, toate cu drop urât, nu cred că acum făceau ceva diferit.
Spor la joc și răbdare ! :up: :lovetw:
 

Pereira

Greenhorn
Nu vă obligă nimeni să participați. Dacă nu vă doriți irosirea energie, folosiți strict la ce aveți de gând să lucrați. Personal consider că este un event ok, chiar dacă la drop se dropează greu, din acea energie consumată obțin xp, bani, produse, iteme și pe lângă toate astea acele crenguțe. Au fost bostani, au fost cadouri, toate cu drop urât, nu cred că acum făceau ceva diferit.
Spor la joc și răbdare ! :up: :lovetw:
... :)))))))

Bani, XP, produse si iteme pica si fara event :)))


Ca sa nu mai spun ca si tu si lord ion ati pus problema intr un mod total gresit.


Nu dropul rar e problema. Eventul dureaza 2 saptamani. Pana la urma toata lumea apuca sa faca rost de toate crăcile, nu e nicio grabă.

Problema e raportul dintre rasplata si efortul depus :)))).



Ce ai zis tu ca "a fost dropul urat la bostani si cadouri" e factual gresit absolut.
Dropul la bostani si la cadouri a fost mai mult decat favorabil.
La ambele event uri playerii au facut rost si de consumabile si de multe cufere vechi.




PENTRU ASTA SUNT FACUTE ACESTE TIPURI DE EVENT!!!!!!!!

Ca playerii sa faca rost de consumabile si de seturi vechi pe care pot ori da le vanda la mustacios pentru bani, pentru colectie sau (in cazul celor de lvl mic) sa faca rost de niste set uri decente ca sa faca xp si bani.


Te invit sa te uiti la drop urile de la eventul cu bostani si la cel cu cadouri si apoi aici.

O sa observi ca la eventul asta au bagat un drop chance absurd de 10,5% la iteme pt continutul misiunii, față de cel cu bostani, unde drop ul la iteme pt continutul misiunii era de aprox 6%.

Iar drop ul la cufere si utilizabile a ramas ori acelasi, ori a scazut :D




Intreb iar, de ce sa depun efort pt cele 100 crăci, ca la 70% din ele sa pice "continutul misiunii" si cartonase de colectie?
 
... :)))))))

Bani, XP, produse si iteme pica si fara event :)))


Ca sa nu mai spun ca si tu si lord ion ati pus problema intr un mod total gresit.


Nu dropul rar e problema. Eventul dureaza 2 saptamani. Pana la urma toata lumea apuca sa faca rost de toate crăcile, nu e nicio grabă.

Problema e raportul dintre rasplata si efortul depus :)))).



Ce ai zis tu ca "a fost dropul urat la bostani si cadouri" e factual gresit absolut.
Dropul la bostani si la cadouri a fost mai mult decat favorabil.
La ambele event uri playerii au facut rost si de consumabile si de multe cufere vechi.




PENTRU ASTA SUNT FACUTE ACESTE TIPURI DE EVENT!!!!!!!!

Ca playerii sa faca rost de consumabile si de seturi vechi pe care pot ori da le vanda la mustacios pentru bani, pentru colectie sau (in cazul celor de lvl mic) sa faca rost de niste set uri decente ca sa faca xp si bani.


Te invit sa te uiti la drop urile de la eventul cu bostani si la cel cu cadouri si apoi aici.

O sa observi ca la eventul asta au bagat un drop chance absurd de 10,5% la iteme pt continutul misiunii, față de cel cu bostani, unde drop ul la iteme pt continutul misiunii era de aprox 6%.

Iar drop ul la cufere si utilizabile a ramas ori acelasi, ori a scazut :D




Intreb iar, de ce sa depun efort pt cele 100 crăci, ca la 70% din ele sa pice "continutul misiunii" si cartonase de colectie?
drop se referă si la șansa de a pica, eu la asta m-am referit. Logic că la bostani și cadouri conținutul a fost mai bun, doar vezi în anunțuri ce găsești. Eu nu zic, că nu aveți dreptate, doar că fiecare are libertatea de a se implica sau nu. Nu sunt primele chestii care au picat sau vor pica greu și nici ultimile.
Aceste eventuri sunt de multe ori pentru oamenii care au minim 6 luni sau un an de activitate și și-au adunat utilizabile și totodată sunt perfecte pentru veterani cu sute de mii de utilizabile ce se prăfuiesc. Nu este nimeni obligat să participe la eventuri, doar că mai bine să le avem, decât să nu fie...
 

Pereira

Greenhorn
drop se referă si la șansa de a pica, eu la asta m-am referit. Logic că la bostani și cadouri conținutul a fost mai bun, doar vezi în anunțuri ce găsești. Eu nu zic, că nu aveți dreptate, doar că fiecare are libertatea de a se implica sau nu. Nu sunt primele chestii care au picat sau vor pica greu și nici ultimile.
Aceste eventuri sunt de multe ori pentru oamenii care au minim 6 luni sau un an de activitate și și-au adunat utilizabile și totodată sunt perfecte pentru veterani cu sute de mii de utilizabile ce se prăfuiesc. Nu este nimeni obligat să participe la eventuri, doar că mai bine să le avem, decât să nu fie...
Emiliano... nu te supara dar ce e cu atitudinea asta tipic romaneasca? :))))

Cum s-ar zice, alora de nu le convine sa plece :D

Unde ti-e simtul critic? "Maine bine sa le avem, decat sa nu fie..." :)))) . Gen, tu mananci orice ti se da? Ca eu nu.


Cu atitudinea asta inca eram in epoca de piatra. Si aia o duceau bine nu? Aveau ce manca, unde sa doarma! Ce atatea figuri pe noi astia din secolul 21 cu internet, casa, telefoane inteligente si alte tampenii... :))))


Un event are ca rol sa tina jocul fresh si sa atraga noi jucatori prin oferirea unor sanse de a obtine anumite beneficii pe care nu le-ar putea avea in mod obisnuit.

Repet, sau mai facut event uri de acest tip si au facut o favoare tuturor playerilor. Au picat suficiente cufere vechi pt a le vinde pe bani si suficiente consumabile si medalii de cont premium. Timpul investit in activitatile de event A MERITAT!!!!


Cu ce ajuta jocul si playerii eventul asta?
De ce as sacrifica 7-8 ore (cat dureaza sa faci 100 de crengi) pt niste nimicuri (40 de "continutul misiunii", 45 cartonase de colectie, 2 cufere 2015, 3 cafea) ?? :D

Acest event nu aduce niciun beneficiu si nu adauga nimic jocului. Nu ies cu nimic pe plus, mai bn dau la biserica sau ma duelez, adica ceva ce eu si alti playeri am face oricum in mod obisnuit :))).


Chestia asta cu "daca nu-ti place fa altceva" e culmea ignorantei :D

Ca player am dreptul la un event decent.

Ca player am dreptul, BA CHIAR RESPONSABILITATEA, sa ma plang si sa critic pe forum cand ceva nu e ok.

D-aia s-a facut si topicu asta. Sa oferim feedback despre event, nu sa pupam admini si moderatori in dos :)))



REPET REPET REPET SI IAR REPET:


La eventu cu bostani, itemele "continutul misiunii" si cartonasele de colectie aveau drop chance de 6,5-6,7%.

La eventu asta, au drop chance de 10,6% si 12,6% =)))

Aproape AU DUBLAT drop chance-ul la mizerii.
 
Emiliano... nu te supara dar ce e cu atitudinea asta tipic romaneasca? :))))

Cum s-ar zice, alora de nu le convine sa plece :D

Unde ti-e simtul critic? "Maine bine sa le avem, decat sa nu fie..." :)))) . Gen, tu mananci orice ti se da? Ca eu nu.


Cu atitudinea asta inca eram in epoca de piatra. Si aia o duceau bine nu? Aveau ce manca, unde sa doarma! Ce atatea figuri pe noi astia din secolul 21 cu internet, casa, telefoane inteligente si alte tampenii... :))))


Un event are ca rol sa tina jocul fresh si sa atraga noi jucatori prin oferirea unor sanse de a obtine anumite beneficii pe care nu le-ar putea avea in mod obisnuit.

Repet, sau mai facut event uri de acest tip si au facut o favoare tuturor playerilor. Au picat suficiente cufere vechi pt a le vinde pe bani si suficiente consumabile si medalii de cont premium. Timpul investit in activitatile de event A MERITAT!!!!


Cu ce ajuta jocul si playerii eventul asta?
De ce as sacrifica 7-8 ore (cat dureaza sa faci 100 de crengi) pt niste nimicuri (40 de "continutul misiunii", 45 cartonase de colectie, 2 cufere 2015, 3 cafea) ?? :D

Acest event nu aduce niciun beneficiu si nu adauga nimic jocului. Nu ies cu nimic pe plus, mai bn dau la biserica sau ma duelez, adica ceva ce eu si alti playeri am face oricum in mod obisnuit :))).


Chestia asta cu "daca nu-ti place fa altceva" e culmea ignorantei :D

Ca player am dreptul la un event decent.

Ca player am dreptul, BA CHIAR RESPONSABILITATEA, sa ma plang si sa critic pe forum cand ceva nu e ok.

D-aia s-a facut si topicu asta. Sa oferim feedback despre event, nu sa pupam admini si moderatori in dos :)))



REPET REPET REPET SI IAR REPET:


La eventu cu bostani, itemele "continutul misiunii" si cartonasele de colectie aveau drop chance de 6,5-6,7%.

La eventu asta, au drop chance de 10,6% si 12,6% =)))

Aproape AU DUBLAT drop chance-ul la mizerii.
Depinde de cum oferi un feedback, si eu l-am oferit. Sunt mulțumit că există și în stilul ăsta, mai o misiune, mai un drop. Dacă te deranjează ce afirm aia este se mai întâmplă. Cât despre admini, de ce să-i pup ? Ce pot face ei ca inno să țină cont de dorințele noastre ? Cunosc admini de pe alte servere care au înaintat super propuneri și nimeni de sus nu a ținut cont. Când există atâta ignoranță față de playeri din partea inno de ce nu m-aș bucura când totuși mai există câte un event ?
Pentru mine bostanii, cadourile, fulgii sau crenguțelr, ori ce se mai bagă este fix același lucru, dacă am chef și timp bag și le strâng, dacă nu mă abțin.
Cât despre un feedback precis la acest event: Ar fi fost interesant ca în shop să se găsească cu oup/pepițe și bulgări de zăpadă, țurțuri sau alte cartonașe de genul din anii precedenți. În conținutul crenguțelor mi s-ar fi părut interesant să găsim și ceva item unic sau o chestie aparte. Durata de adunare a tuturor crenguțelor mi-ar fi plăcut să se rezume la 4h de munci la 15secunde, nu 8 - 10.
Spor ! :up: :lovetw:
 
Ultima editare:

Negan

Gold digger
https://prnt.sc/7Y9WNMeCBy7F
https://prnt.sc/6EexecMSXcSp
Doua exemple simple si concrete, eventul depinde de noroc si de mana de poker dupa parerea mea, din 7crengi in cateva minute am luat premii cat de cat decente, iar in celalalt caz in 22 crengute farmate timp de cateva ore la munci de 15s mai bine de 70% sunt balarii.
Oricum nu e un event care sa promita cresterea considerabila a cifrelor din banca, asa ca ma retrag in vizuina sa construiesc catedrala ca am auzit ca aduc fonduri noi de finantare pentru eventul de valentines si paste
 
Sus