Eventuri

  • Autor subiect DeletedUser25697
  • Data de început

DeletedUser25697

Guest
Propun sa se mareasca la duel (inimi,craite,artificii,etc) depinde de event pentru ca cei care sunt pe duel nu este prea rentabil sa intrerupa vreo 2-3 saptamani cat tine un event ca sa munceasca la (15 sec,10 min, 1 h ) ca sa poata sa faca rost de (inimi,craite,artificii etc) . Asa ca in loc la duel sa se primeasca la fel ca la o munca la 10 min ,propun sa se mareasca astfel de ex pentru cei care castiga duelul dintre cei doi sa primeasca (inimi,craite,artificii,etc) mai mult decat la o munca de 10 min si mai putin decat la o munca de 1h de exemplu daca o munca de 10 min ofera 80 (craite etc) iar o munca de 1h ofera 350-400 (craite etc) la duel cel care castiga sa i se ofere intre cele doua macar sa fie o marja intre 150-250(craite etc) iar cel care pierde sa primeasca (craite etc) ca si la o munca de 10 min pentru efortul depus ,deoarece nimanui care este pe duel nu ii convine sa se deplaseze pana la un jucator in care in acest timp al deplasari (timp pierdut) el ar putea sa faca rost de (inimi,craite,artifici etc ) si dupa duel sa primeasca la fel ca la o munca de 10 min. Pentru ca in timpul unui event nu toti vor sa dea comenzi doar la munci alti prefera sa mai dea si un duel sau sa mearga la un fort.
 

omul v1

Greenhorn
Esti constient ca asta e un dezavantaj pentru cei care nu sunt pe duel, nu? Tu ca si clasa duelist nu pierzi timp deplasandu-te avand in vedere ca ai 15 min raza de actiune fara sa fi nevoit sa te misti de unde te aflii.
In opinia ta, vrei sa stea lucurile asa?
Munca 1 ora = 400-480 artificii
Duel 10 minute = 200 artificii
1 ora = 6 duele a cate 10 min
Deci tu daca teoretic le castigi pe toate poti face intr-o ora 1200 de artifici, nu e corect! Toate lumea ar trece pe duel si ar ataca doar muncitori pentru a nu pierde duelul. In momentul de fata e echilibrat sistemul, maximul de artificii pe care il poti face este de 480 intr-o ora. Nu e vina sistemul ca tu nu poti face rost de artificii ca nu castigi dueluri si trebuie sa stai pe munca.

Contra!
 

DeletedUser25697

Guest
Esti constient ca asta e un dezavantaj pentru cei care nu sunt pe duel, nu? Tu ca si clasa duelist nu pierzi timp deplasandu-te avand in vedere ca ai 15 min raza de actiune fara sa fi nevoit sa te misti de unde te aflii.
In opinia ta, vrei sa stea lucurile asa?
Munca 1 ora = 400-480 artificii
Duel 10 minute = 200 artificii
1 ora = 6 duele a cate 10 min
Deci tu daca teoretic le castigi pe toate poti face intr-o ora 1200 de artifici, nu e corect! Toate lumea ar trece pe duel si ar ataca doar muncitori pentru a nu pierde duelul. In momentul de fata e echilibrat sistemul, maximul de artificii pe care il poti face este de 480 intr-o ora. Nu e vina sistemul ca tu nu poti face rost de artificii ca nu castigi dueluri si trebuie sa stai pe munca.

Contra!

Daca nu ai citit mai sus am scris foarte bine ca doar pentru cei care castiga duelul primesc cele 150- 200 artificii si nu toti care sunt pe duel au neaparat clasa de caracter duelist ,alti mai au si aventurier,muncitor sau soldat iar pentru ei nu au acel bonus de 15 min asa ca pentru ei care sunt pe duel ii un dezavantaj si din cate am observat cei care dau doar la munci prefera sa stea in lesin sau nici macar nu intra intr-un oras si sa fim sincer nu cred ca exista vreun jucator care ii pe duel sa castige absolut toate duelurile de asta am spus ca pierzatori voi primi cele 60-80 artificii pentru efortul depus asa ca pentru cel atacat chiar daca pierde el va primi cele 60-80 artifici si plus cele 480 de artifici + cele 60-80 artifici de la duelul pierdut ajungi la 550 artificii asa ca nu ii nici un dezavantaj pentru muncitori
Si pentru duelist care are acea raza de 15 minute nu cred ca pe mapa asta atat de mare poate sa cuprinda toti pe care ii poate ataca in acea raza de 15 minute deci ar prinde doar cativa jucatori in acea raza de 15 minute deci si el o sa fie obligat sa se deplaseze
 
Sus