Floreta lui Athos ( Set nou de misiuni )

  • Autor subiect GeneralKratos
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Un nou set de misiuni creat de mine pentru cei care nu gasesc floreta lui Athos... Propun un nou set de misiuni secrete care o sa aiba la sfarsit ca recompensa Floreta lui Athos.

Prima misiune se gaseste la Barmanul Henry Walker doar daca ai echipata o harta, ai level 52 si este miercuri intre 14-14:30.

Salut Player! Tocmai a sosit un vechi prieten de-al meu numit Liversol si mi-a spus ca e pe cale sa plece intr-o calatorie si are nevoie de un ajutor! Du-te daca vrei sa faci niste bani.

Cerinte: Recompensa
Deplaseazate la Liversol 100 xp

Urmeaza discutia cu Livesol ( un impartitor de misiuni din est-ul hartii)

Cine esti? Prietenul lui Henry? Da mi-a vorbit despre tine... Esti gata pentru calatorie? Bun dar iti mai trebuie cateva produse care ne vor fii de folos...

Cerinte Recompensa:
Tarnacop 0/1 500 xp
Ciocan 0/1 300 $
Baros 0/1 + 3 puncte pe calarie
Petrol 0/1
Gloante 0/1
Cazma 0/1
Mancare calda 0/10

Misiunea 3 apare joi intre orele 15-16:30 daca ai echipat o cazma si nu ai arma de duel echipata ( Misiunea apare la Henry)

Salut Player! Observ ca tu si Liversol a-ti terminat munca si va pregatiti de plecare...Excelent dar nu poti pleca fara o arma buna.. Du-te in orasul fantoma , am auzit ca acolo s-ar afla o floreta ruginita.

Tinta: Recompensa:
Deplaseazate la Orasul Fantoma Floreta Ruginita

Misiunea 4 apare la Liversol doar daca aveti floreta echipata

Hello Player! Am auzit ca Henry te-a ajutat cu aceasta arma... Bine!! Stii ca noi vom pleca acum sa cautam o arma legendara numita Floreta lui Athos. Din pacate este doar un mit si nu se stie daca o vom gasii. Hei ia stai asa! Se pare ca pe Floreta scrie ceva. " De la Athos pentru tine iubirea mea". Extraordinar! Se pare ca aceasta floreta pe care o ai tu a fost daruita de catre Athos iubitei sale. Acum adu-mi niste obiecte pentru a vedea unde se afla Sabia. De asemenea as vrea sa mai muncesti ca sa pot sa ma bazez pe tine

Tinta: Recompensa
Vanzari de arme indienilor (3 ore) 1000 xp
Dinamita 0/5 430$
Acid coroziv 0/1

Misiunea 5 apare la Liversol

Salut Player! Am auzit ca o fantoma bantuie niste locuri din imprejurimi iar seriful Ne-a rugat sa investigam.

Tinta: Recompensa
Deplaseazate in orasul fantoma 100 xp

Misiunea 6

Bhooo Bhooo Bhoo... Cine esti tuuuu? Pleaca de aiciiiii.

Tinta: Recompensa
Invinge Fantoma Floreta Lui Athos

Fantoma este un NPC cu urmatoarele abilitati (Sfat: Ataca Mereu La Maini)

280 Vigoare
89 Tintire
135 Rezistenta
78 Reflex
45 Aspect
65 Tactica
100 Ferire
Si are 2500 Viata


Misiunea 6 apare la Liversol dupa 1 ora de la infrangerea fantomei:

Player am auzit niste zvonuri ciudate...Cum ca tu ai fi facut rost de Floreta lui Athos...Cee chiar asa? Incredibil. Dar stii ce se spune nu? Se spune ca acela care va avea floreta va fii Bantuit pe viata!!! Deci nu mai bine Mi-o dai mie? Cee ? Cum indraznesti???

Tinta: Recompensa
Invinge-l Pe Liversol 1000 xp

Liversol este un NPC cu urmatoarele indemanari
Are un Belle stars deringer ( EL va incerca mereu sa te loveasca in partea dreapta)
100 impuscare
23 tintire
45 ferire
89 tactica
52 aspect

Si ultima Misiune apare La Henry

Player imi pare foarte rau de nesimtirea prietenului meu... Am crezut ca este un om bun dar din pacate nu era... Acum nu-l poti lasa in drum... macar ingroapa-l! Dar am si auzit ca ai facut rost de o arma buna...Felicitari!

Tinta: Recompensa
Sapator de Morminte ( 3 ore ) 500$
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ideea e originala,imi place,misiunile sunt gandite cu mult tact,dar mai redu si tu din abilitatile NPC-ului fantoma si a lui Livesol ca sunt cam tari.
Fa-le niste puncte slabe cum ar fi ca cei 2 tintesc mereu in partea stanga si ca nu se feresc in partea dreapta sau ceva de genul asta !
In rest totul e bine !

:DPRO:D
 

DeletedUser

Guest
Ideea e originala,imi place,misiunile sunt gandite cu mult tact,dar mai redu si tu din abilitatile NPC-ului fantoma si a lui Livesol ca sunt cam tari.
Fa-le niste puncte slabe cum ar fi ca cei 2 tintesc mereu in partea stanga si ca nu se feresc in partea dreapta sau ceva de genul asta !
In rest totul e bine !

:DPRO:D


Gata!! Am editat am pus si niste sfaturi:)
 

DeletedUser

Guest
Ideea este una buna , originala (ca misiuni) , dar esti sigur ca adminii au nevoie acum de misiuni ?

In orice caz , pro .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus