Fort propunere

  • Autor subiect DeletedUser25697
  • Data de început

DeletedUser25697

Guest
Propun sa se mareasca XP de la 6k XP la 10k XP deoarece ceialalti jucatori care sunt pe comert ,fort, constructii nu se mai obosesc sa vina doar pentru 6k xp pierd 1-2 ore doar pentru 6k in schimb daca un fort ofera 10k XP este in avantaj pentru jucatori forturile ar fii mai active deoarece de ex la 3 forturi pe zi faci 30k XP pe cand cu 6k XP la un fort inmultit ori 3 primesti doar 18k XP si nici atunci nu prea primesti mereu 6k XP deoarece exista riscul sa se termine prea repede pentru ca sunt putini jucatori si nu se merita!

Avantaje: Mai multe sanse pentru jucatori axati pe fort,constructii sau comert sa produca XP si sa fie un echilibru intre cei axati pe duel si cei axati pe celelalte profesii cu ocazia asta si lumea ar veni in nr mai mare la forturi.
Dezavantaje: nu vad care ar fii dezavantajele.
 

DeletedUser

Guest
1. Experienta maxima ce poate fi primita la fort a fost marita o data in trecut. Dar aceasta este doar 6000, pentru a mentine jocul echilibrat. Nu toata lumea isi doreste sa participe la forturi, multi aleg sa faca altceva in joc (munci, misiuni, dueluri). In plus, daca ai potiuni si haine cu bonusuri pentru experienta, poti obtine mai mult de 6000. Aici CONTRA

2. Au apus de mult vremurile in care existau 3-4 batalii de fort pe zi. In prezent, sa zici mersi daca este una seara. Mai multa experienta ar putea sa aduca mai multe persoane la forturi. Aici oarecum PRO
 

DeletedUser25697

Guest
La o adica mai nou nu vad de ce ar fii un dezechilibru daca ar marii XP pentru ca toata lumea ar primi acelasi XP si tocmai de asta un XP mai mult ar face lumea sa fie activa si mai mult ca pana la urma toata lumea vrea sa faca full cat mai rapid posibil iar potiunile si hainele cu bonusuri le folosesc mai mult cei care au deja lvl full si vor sa ramana sus in top!
 

DeletedUser

Guest
La o adica mai nou nu vad de ce ar fii un dezechilibru daca ar marii XP pentru ca toata lumea ar primi acelasi XP
M-am referit la un dezechilibru intre bataliile de fort si alte lucruri (munci, dueluri) pe care le poti face in joc. Poate sunt persoane care nu vor sa participe la forturi. Trebuie sa existe un echilibru intre diferitele modalitati prin care te poti juca. Daca se introduce un XP mai mare la forturi, cei care nu participa sunt dezavantajati.

pana la urma toata lumea vrea sa faca full cat mai rapid posibil
Aici nu stiu daca e chiar asa. Cel putin eu nu-mi doresc sa fac full cat mai repede, ci vreau sa savurez jocul in toate etapele lui. In plus, sunt unii care dupa ce au facut 150, nu mai gasesc nimic atractiv si tind sa renunte. Si oricum, daca vrei sa faci 150 repede, nu xp-ul de la bataliile de fort e solutia ;)
 
Sus