Speed Free for all

just4fun

The Boss
Dragi jucători,

Vom redeschide in curand lumea speed și vă invităm să vă alăturați!

Informații generale:

  • Toate regulile jocului se aplică pe acest server - jucătorii depistați că încalcă regulamentul vor fi eliminați definitiv
  • Transferul de bani este dezactivat.
  • Circul călător este dezactivat.
  • Magazinul UNION: Toate itemele pot fi achiziționate cu pepite sau obligațiuni la pret normal
  • Eventul de Ziua Independentei va fi activ dar participarea la el va duce la eliminare
  • Comertul nu va fi permis de niciun fel, nici macar intre jucatorii aceluiasi oras - va fi permis comertul intre jucatori si npc (periodic se vor pune iteme ptr meserii la licitatie)
Setări:

  • Start: 11.07.2020, intre orele 12-14
  • End : 2 august, ora 20:00
  • Pot participa toți jucătorii în event, fara preînregistrare.
  • Înregistrarea conturilor va fi suspendată începând cu data de : aceasta data se va publica ulterior, in functie de joc
  • Nu se va putea parasi orasul


Câștigătorii:

  • În funcție de experiența totala, cei care au folosit pepite:
    1. locul 1
      • 400 pepite
      • Titlul Speedy Gonzarlis
      • La alegere dintre Setul Gonzales sau El Gringo (setul complet)
    2. locul 2 (ales aleatoriu din top 2-10 useri ce au folosit pepite)
      • 300 pepite
      • Titlul Speedy Gonzarlis
      • La alegere 3 iteme din Setul Gonzales sau El Gringo [iteme diferite]
    3. locul 3 (ales aleatoriu din top 2-10 useri ce au folosit pepite)
      • 200 pepite
      • Titlul Speedy Gonzarlis
  • In funcție de experiență, dintre jucătorii care nu au folosit pepite:
    • 400 pepite
    • Titlul Speedy Gonzarlis
    • La alegere dintre Setul Gonzales sau El Gringo (setul complet)
  • In functie de experienta, dintre jucatorii care nu au folosit pepite (ales aleatoriu dintre locurile 2-10 ce nu au folosit pepite)
    • 300 pepite
    • Titlul Speedy Gonzarlis
  • În funcție de punctele de meșteșug:
    1. 300 obligatiuni
    2. 200 obligatiuni
    3. 100 obligatiuni
  • In functie de punctele din clasamentul duelistilor
    • 400 pepite
    • 300 pepite
    • 200 pepite
Premiu pentru oras: Jucătorii din orașul cu cele mai multe puncte vor câștiga câte 150 obligațiuni. (acest acest premiu se ofera doar jucatorilor ce au cel putin o saptamana "vechime" in oras).


Premiile vor putea fi primite pe o lume aleasă (exceptie de la regula este lumea Ohio) dar nu pot fi transferate către alt jucător/caracter!

Bonusuri:

  • +650% bani din munci
  • +900% noroc la munci
  • +900% şanse
  • +900% viteză
  • +900% regenerare a energiei
  • +50% motivaţie la duel
  • +50% motivaţiei de muncă
  • +900% regenerare a sănătăţii
  • +900% experienţă din munci
  • +100% puncte de munca
  • Perioada de protectie la duel minima: 6 ore
  • Perioada de protectie: 12 ore
Bonusurile se aplica peste valorile normale.

In cazul in care aveti nevoie de lamuriri, puteți folosi acest subiect.

Această lume de speed este temporara, toate datele vor fi șterse după inchidere. Nerespectarea regulamentului jocului va duce la descalificare (și la pierderea premiului).
Descrierea/regulamentul jocului se poate modifica oricând, fără o notificare prealabilă.


Distracție plăcută,
Echipa THE WEST

In cazul in care exista suspiciuni de incalcare a regulamentului sau intelegeri intre jucatori, ne rezervam dreptul de a nu oferi premiul!
 
Ultima editare:

DeletedUser24094

Guest
" Pentru a crea o concurenta cat mai mare (si egalitate intre jucători), in cadrul acestei runde, premiile vor fi alocate aleatoriu (folosind un program de random pick generator) dupa cum urmeaza: "

What? egalitate intre jucatori? concurenta? Cand totul va fi random? Hai sa iti propun eu o alta varianta, daca tot doresti egalitate si concurenta mai mare, ce spui tu acolo nu e nici macar corect, adica sa spargi 20k pepite si sa stai on 14-15 ore pe zi si sa nu iei nimic, si alta persoana cu 200 pepite folosite sa fie ales primu, nu e deloc corect.

Vrei egalitate si concurenta, fa o lume exclusiv fara pepite, daca nu poti bloca folosirea tuturor pepitelor, explici frumos ca cine foloseste e descalificat din competitie, si nu primeste nimic.
Fa ilegal si folosirea pietei, transfer sau orice alt fel de ajutor intre jucatori, cine face asta descalificat, chiar si cine foloseste oup`uri sau joaca la tombola chiar si rundele gratis, sa fie descalificat.

Pentru mine asta este egalitate si concurenta, in niciun caz sa fie aleasa o persoana random nu e egalitate.

Asta a fost versiunea speed pe .it

REGOLAMENTO
  • L'evento si svolgerà dall'9 aprile al 30 aprile ore 18.
  • Non è necessario pre-iscriversi, si prende parte all'evento semplicemente collegandosi al mondo come un mondo normale.
  • E' possibile partecipare con un solo account e deve corrispondere a quello utilizzato nel forum, chi volesse usare un account diverso rispetto a quello iscritto al forum ha la facoltà di contattare un membro dello Staff con la richiesta di eliminazione del vecchio account e quindi la possibilità di iscriversi col nuovo.
  • E' vietato l'uso di pepite per qualsiasi cosa non sia possibile disattivare pena la squalifica e la non restituzione delle pepite spese e l'uso dei bond.
  • È vietato l’uso dello shop ad eccezione del solo mercante ambulante.
  • Non verranno distribuiti nessun set. Ogni giocatore partirà dal livello 1 e dovrà crescere come nel vecchio West ma con la grafica attuale. 100 pr e 4 lavori impostabili.
  • Ci saranno attive almeno 3 città uppate dove poter comprare gli abiti. Ogni tanto verranno messi al mercato abiti in quantità mista che potranno essere acquistati da chiunque voglia. Logicamente non sappiamo i vostri skillaggi e la roba verrà messa in maniera randomica.
  • È vietato costruire città e usare il mercato cittadino.
  • In caso di attivazione di evento di Pasqua o fiera non è consentito fare tiri. Eventuali infrazioni saranno punite con la squalifica
  • Se le missioni chiederanno determinate oggetti/step che non si possono ottenere/fare si interrompono li ,non aprite ticket e andate avanti come meglio credete per poter crescere
  • I membri dello Staff non possono partecipare ad eccezione di chi fa parte esclusivamente del Wiki Team
  • Il Team di The West si costituisce giudice ultimo in caso di controversie e ha la possibilità di modificare in ogni momento, previa notifica in forum, questo regolamento.
  • Ogni infrazione al regolamento nel mondo evento può portare anche a punizioni nell'account e quindi negli altri mondi di gioco.
PREMI:

1° classificato: Set El gringo + 200 pepite
2° classificato: Set El gringo
3° classificato: Set Gonzales
4° classificato: 1000 pepite
5° classificato: 500 pepite
6° classificato: 300 pepite
dal 7° al 10° classificato: 200 pepite
 

xMarmo

Greenhorn
In primul rand subscriu la faza cu random-ul. Cifrele sunt cifre, nu e nevoie de random. Cine e primul e primul, end of story.

In al 2-lea rand, o lume de genul "Solo Self Found", suna foarte interesant, as juca pe asa ceva, chiar daca o sa fie imposibil de facut, cascavalul dicteaza.
 
Chiar aveam asteptari mari pt lumea asta, dar dupa ce am citit anuntul am ramas dezamagit.
Nu-i nici o diferenta majora fata de precedenta lume speed. Ar fi trebuit luat in calcul faptul ca nu toti sunt innebuniti dupa dat la secunde. Apoi castigatorii se cam stiu. Ca sa nu mai zic cate controverse au existat. Sistemul "random" pe care il propui e complet aiurea si lipsit de orice logica. Nu creste deloc competitivitatea.

Eu mi-as fi dorit un server de duel, si cred cu tarie ca, fiind interactiv, ar fi atras mai mult.
Asta am propus cu ani in urma . Bine, atunci era faza cu mutatul caracterului de pe lumea de joc pe cea de event, deci un proces de durata. Acum ar fi fost mult mai simplu.


Se putea desfasura ori sub forma de turneu, cu meciuri eliminatorii, ori pe vechiul format,cu 2 orase de admini , ori la liber, fiecare cu fiecare, ori pe echipe, de exemplu maxim 5 membri intr-un oras. Chiar puteau fi combinate ideile, gen sa joci la liber primele 3 saptamani, iar la sfarsitul acestora primii 32 din top sa intre in turneu.


Ca setari , as fi propus modificarea timpului de KO , de la 24 ore la 12 sau chiar la 6. Timpul de dormit: maxim 8 ore / zi . Cunoastem cazuri in care unii au bagat automatizare pe hotel doar pt a nu fi duelati :magar:
Eliminarea upgradeului, ca sa nu ne trezim ca X-ulescu si-a trezit toti verisorii care l-au ajutat sa-si faca set up 3.
Un bonus de hp ar fi fost de asemenea benefic.



Ca premii .. depinde de formatul ales:

Premii pt primele 5 locuri din clasament
Premiu pt cele mai multe dueluri castigate
Premiu pt cele mai multe KO
Premiu pt cele mai multe dueluri one-hit
Premiu pt cel mai bun oras : ca puncte de duel, ca raport dueluri castigate / pierdute
 

Halleluia

Greenhorn
Ca sa transformi Speed in concurenta, e mai simplu asa :
1. Union Pacific cu preturi normale ( sa vedem cum mai apar non-pepitarii cu confederat up1 in 2 zile )
2. Folosirea pietei aduce descalificare ( nem tu dom pantaloni Lincoln in 2 zile )
3. Elimina varianta de 15s/10min ( sanatate si pa-pa autoclicker )

Daca fiecare ar sta sa munceasca propriu si personal pentru produsele utilizabile ( ceai, tutun, etc prin banarea pietei ), atunci o sa vezi realitatea si competitia. Dar cand tu te inregistrezi cu 10 prieteni care odata la 24h te blindeaza de produse, care-i rostul? Sa deschizi o lume Speed pentru cei care au prieteni si cunostinte? :D
 

Floyd

Greenhorn
Nu va pune nimeni sa spargeți miile de pepite. Dacă e asa rugați sa le bage în Shop cu 30k și asta e.
Cum zice și haleluia fără oameni care sa te ajute cu produse sau clone, nu ai cum sa fii top indiferent de ore jucate sau pepite băgate.
Deci dezactivarea pieței ar fi o varianta ok. Fiecare sa își aduce singur produsele necesare pentru regenerare motivație, pentru ca degeaba joci și bagi pepite dacă altul în 2 zile are lincon, cocktail și tutun de mestecat. Nu ai nici o șansă să te ții de el.

Deci nu e cea mai corecta soluție asta cu acordarea premiilor random, însă e penibil sa zici ca aia din top chiar merita sa câștige, ca nu e niciodată asa în situația unei lumi de genu.

Deci mi se pare competitiv asa.
 

DeletedUser24094

Guest
Te asigur ca topul nu va arata diferi
Ca sa transformi Speed in concurenta, e mai simplu asa :
1. Union Pacific cu preturi normale ( sa vedem cum mai apar non-pepitarii cu confederat up1 in 2 zile )
2. Folosirea pietei aduce descalificare ( nem tu dom pantaloni Lincoln in 2 zile )
3. Elimina varianta de 15s/10min ( sanatate si pa-pa autoclicker )

Shopul poate fi scos de tot, cu piata am spus si eu sa nu se poata folosi, in schimb unde ar fi lumea speed daca nu ar exista muncile de 15s? unde ar mai fi competitia? intri dai 9 ore si revii peste alte 9 ore ?
Cei cu autoclick banuiesc ca pot fi depistati usor deci nu ar fi o problema
 

just4fun

The Boss
Anumite functii din cadrul jocului nu pot fi eliminate insa voi incerca sa gasesc o varianta de mijloc pentru toata lumea.

Intre timp, am actualizat modul de joc pe baza mentiunilor primite si am mai adaugat o categorie noua pentru duelisti
 

DeletedUser24094

Guest
Pot fi usor descalificati cei care folosesc acele functii, chiar daca tu nu le poti elimina.
 

DeletedUser24094

Guest
Si ar fi binevenit si la noi si un bonus de puncte de munca, cum e acum pe .net
Labour points bonus: 200%
 

DeletedUser25966

Guest
Mai este o problema, just.
Nu mai băgați seturile cu pepite, ultima oara ați băgat hawaii, a fost cumpărat de cine a folosit pepite si transferat pe câștigătorul de la non-pepite :). Nu mi se pare corect,a câștigat cu marele ei prieten în spate, nu dau nume. Părerea mea e că cei de la non pepite ar trebui descalificați dacă dețin un set hawaii, bucătar, fani, etc., luat cu pepite de altcineva.
 

Halleluia

Greenhorn
Mai este o problema, just.
Nu mai băgați seturile cu pepite, ultima oara ați băgat hawaii, a fost cumpărat de cine a folosit pepite si transferat pe câștigătorul de la non-pepite :). Nu mi se pare corect,a câștigat cu marele ei prieten în spate, nu dau nume. Părerea mea e că cei de la non pepite ar trebui descalificați dacă dețin un set hawaii, bucătar, fani, etc., luat cu pepite de altcineva.

S-a eliminat piata, daca vinzi sau ceva, ajungi descalificat. Fix pentru a se evita situatii de genul.
 

Danny Tommy

Trapper
Si ar fi binevenit si la noi si un bonus de puncte de munca, cum e acum pe .net
Labour points bonus: 200%
Asta chiar ar ajuta foarte mult, tinand cont ca nu o sa exista seturi (exceptand cele din shop, si asta doar la pepitari), o sa fie o problema la multe munci din centru, deci ar prinde bine un bonus asemanator
 

EmyLegend

Gunman
speed pentru ce ati facut in mai parca astea se bagau foarte rar ati vazut ca ati scos multi bani si baga ti alta :)))))))))
 

DeletedUser25966

Guest
Să înțeleg că la non pepite locul 2 ia doar 300 pepite si titlul Speedy fara 3 iteme gringo?
 
Sus