Speed Free for all

Danny Tommy

Trapper
Nu gasesc vreun motiv ca acel cont sa fie clona despre care mentionati - ar insemna sa isi dea singur peste unghii dupa ce a folosit mii de pepite pentru a castiga aceasta runda - este ca si cum si-ar trage singur scara de sub picioare.
e.

Si cu asta s-a zis tot :)


Felicitari castigatorilor.

Vad ca premiul pentru orase nici nu a mai fost trecut pe lista :D
 

just4fun

The Boss
Si cu asta s-a zis tot :)


Felicitari castigatorilor.

Vad ca premiul pentru orase nici nu a mai fost trecut pe lista :D
Am avut impresia ca l-am publicat dar se pare ca nu.
Mai jos si orasul castigator:

Oras ҤaωaiiPerioada activa peste 7 zile
Demostere
cocollino2004
Danny Tommy
wolfionut
alex2003coman
bogdanell7NU - 27.07, 11:56
TotalfsNU - 27.07, 15:52
Gripa
moreno21NU - 29.07
BalubaJr

Si acestia sunt invitati sa transmita mesaj la suport - ATENTIE vor primi premiu doar jucatorii ce au intrunit la inchiderea lumii minim 7 zile in oras
 

nydaime

Gold digger
Si cu asta s-a zis tot :)


Felicitari castigatorilor.

Vad ca premiul pentru orase nici nu a mai fost trecut pe lista :D
ce s a zis tot? a tintit locul 1 la pepite, este strict optiunea lui de a folosi cate crede de cuviinta.
iar legat de nazurile pe care le faceti si exceptiile ridicate, sunteti penibili si nu m ar mira sa fie a unuia din anturajul vostru acea clona de NPC.
nu de alta, dar frustrarea pe acest joc atinge culmi extrem de inalte, iar voi pareti ca macar aici sa atingeti primul loc, daca pe speed n a fost cu putinta.

dpmdv, singurul vinovat de problema NPC ului este just4fun, dand dovada de incompetenta, zero supraveghere a lumii speed, ce a permis aceasta festa de 2 bani, a unui troglodit.
 

Halleluia

Greenhorn
Felicitari tuturor.

Acum, privind subiectele de discutie.

1. Cu toate ca si eu vad asta ca un tratament preferential, totusi nu a fost ceva specificat / provocat cu intentie de catre cei care au organizat sesiunea de speed ( doar un hater cu intentii ) . @Demostere , fara nici o rautate, doar ca s-a mentionat ca tu ai luat din tombola si ai fost descalificat. Asta era ceva precizat de la inceput, actiune asumata si consecinta suportata. Faptul ca Henry Walker NPC si Henry WaIker NPC seamana , asta nu e vina administratiei / just / tkola. Da, si piata era mentionata, dar nu scria nicaieri ca va aparea cineva cu atat de putina minte incat sa copie numele NPC-ului de serviciu ca sa prinda 'maimuta' cu lanseta pentru crabi.

I se putea intampla oricui. Si daca o gandim logic, putea face scandal. Nimeni nu se astepta la asta, dar totusi si-a asumat, n-a folosit ( desi e irelevant asta ) , a pierdut o parte din premiu.

2. Indiferent daca era cineva din pepite / free, tind sa cred ca reactia lui Just ar fi fost aceeasi. Deci nu-i mai spargeti oalele in cap, nu e vina lui si nici a cui a cumparat. Ci a cui a facut chestia asta dintr-un motiv stiut doar de el.

Intr-un final, se pare ca runda asta de Speed dupa noile 'regulamente' a avut mai putini jucatori si totusi, relativ corecta. Deci felicitarile si locurile sunt meritate de fiecare-n parte!

Have fun!
 
Ultima editare:

ellcko

Greenhorn
Desi probabil parerea mea nu va fi luata in considerare, eu cred ca nu este deloc corect .. Avand in vedere faptul ca Tkola a fost descalificat, corect era sa se ofere premiul pentru locul 1 pepite urmatorului jucator din clasament care a folosit pepite, iar ceilalti 10 de mai jos de el sa intre in cursa pentru locul 2. Inca o chestie, nu mi se pare corect nici faptul ca Tkola a avut posibilitatea de a alege ce face cu premiul sau. Ar trebui sa tinem cont de reguli, indiferent de cate pepite s-au folosit si cati bani au fost bagati in joc. Dura Lex Sed Lex ;)
 
Mai jos gasiti top 21 general (clasament dupa ce a fost analizat/verificat):

Clasament general
NumeUtilizator pepiteClasament pepiteClasament nepepiteMestesugDuelisti
Tk0ladaTk0laBalubaJrTotalfsGripa
BalubaJrnuDanny Tommyvladmarian55Tk0laellcko
Danny TommydaTotalfsgeulica2gripamagalex
TotalfsdaGripabogdanell7Demostere
Gripadaalex2003comanmmtthh95
alex2003comandaDemostereFlubberx
Demosteredamr.clearPortAventura
mr.cleardamoreno21cocollino2004
moreno21daBadibelbvalentin-i
Badibelbdamagalexzxvlad
vladmarian55nu
geulica2nu
magalexda
bogdanell7nu
mmtthh95nu
ellckoda
Flubberxnu
PortAventuranu
cocollino2004nu
valentin-inu
zxvladnu

Mentiuni cu privire la clasament:
  1. La alegerea castigatorilor ce vor fi alesi aleatoriu se va folosi ca cifra "reprezentativa" pozitia in clasament (se vor alege cifre de la 2 la 10)
  2. In cadrul eventului s-a strecurat un jucator rauvoitor ce a folosit un nume asemanator cu cel al NPC-ului din orasul GM Town (Henry WaIker NPC - in loc de L mic a folosit i mare) si care a efectuat vanzari la piata in aceleasi conditii 15 rasini (pret minim 6000 si instant 100k), lucru ce a dus la inducerea in eroare a unui jucator (acesta a achizitionat acele rasine de la el, in aceleasi conditii ca si cum le-ar fi cumparat de la cele doua conturi ce ar fi trebuit sa vanda - cu pretul instant, de 100k), motiv pentru care va fi penalizat - pe scurt, jucatorul Tk0la nu va primi primi premiul aferent pozitiei 2 din clasamentul mestesug si nici setul complet (va primi o singura arma din setul complet, dupa ce se va aloca premiul nou creat) - "diferenta" (o arma de duel la alegere/o arma de fort) pana la premiul complet, va fi alocat aleatoriu unei categorii de jucatori aleasa de castigator (va putea alege din ce lista sa selectez inca o cifra - din clasamentul general/pepite/nepepite) [acesta va alege o arma de duel si arma de batalie]
  3. Publicarea numerelor alese aleatoriu se va "inregistra" si numele lor va fi facut public, la fel cu acea inregistrare, pentru a evita orice discutie.


Ce idee geniala , sa moara tanta :D :D =]]]]]]]]]]
 

nydaime

Gold digger
1.Regulamentul a fost destul de clar pentru toata lumea. - Joci la tombola - esti eliminat. Cumpari de la piata - esti eliminat, fara urme de negociere. Ce garantie avem noi ca de fapt jucatotul Henry WaIker NPC nu este aceasi clona care i-a construit orasu(bobita2)

2. Jucatorul Demostere pentru ca a jucat un nivel la tombola, a fost banat, chiar daca era pe locul 4 la xp. Lui nu i-a oferit nimeni sansa de negociere.

3. Cum se face ca lui Tkoia i se ofera fix itemele gringo care ii lipsesc pe maryland? Mai exact hainele.Pentru ca arme i-au fost deja oferite cateva, suficient cat sa isi duca arma gringo de fort la lv 1, dezechilibrand total luptele de aventuri.


Ce rost au regulile daca pot fi negociate fix de cel care le incalca ? Mai mult de atat, tot el alege si categoria ce primeste diferenta de iteme.. Dezamagitor...


Data viitoare citește regulamentul pe care îl tot invoci, cu mare atenție.
"Descrierea/regulamentul jocului se poate modifica oricând, fără o notificare prealabilă."

orice comentarii ulterioare pe baza undei decizii deja anunțate sunt simple frustrări.
 

Danny Tommy

Trapper
Data viitoare citește regulamentul pe care îl tot invoci, cu mare atenție.
"Descrierea/regulamentul jocului se poate modifica oricând, fără o notificare prealabilă."

orice comentarii ulterioare pe baza undei decizii deja anunțate sunt simple frustrări.
1. Nu prietene, nu este nici o frustrare.
2. Da, regulamentul sa poate modifica. Am inteles ca a fost o situatie speciala (deloc placuta si cu care nu am nici o legatura) iar just a luat o decizie inteleapta. Cu toate astea nu am inteles de ce a trebuit sa aleaga tkoia ce categorie primeste acel premiul random. Daca este sa fim corecti, eu eram cel care merita acel premiu, tinand cont ca am fost clasat pe locul 3 la general si locul 2 in topul celor care au folosit pepite. Sau daca nu, just trebuia sa decida asta.

3, Nu voi avea nimeni de obiectat despre cineva care joaca si castiga corect, ba din contra, ii voi aduce toate laudele cuventite. Insa ca si data trecuta, jocul nu a fost deloc unul curat. Data viitoare te asteptam sa joci si tu, nu doar sa comentezi pe forum despre chestii la care nici macar nu ai luat parte, asta ca idee.

O schimbare in bine a fost. Data viitoare asteptam si delogarile dese si neanuntate, asta pentru a face jocul 100% curat.
 

DeletedUser24094

Guest
Danny, mai sus spuneai ca nu e corect ca cei de la fara pepite nu primesc si arme random ca cei de la pepite, eu le-am oferit posibilitatea asta.
Si pe lângă asta, te laudai ca a fost ideea ta ca locul 2 sa fie ales random

Acum ești supărat si nu iti convine ca nu ai fost ales tu?

De când s-a terminat lumea stai cu refresh ul pe forum sa vezi ce se postează, de parca știai ca urmează ceva, nu spun ca ai fost tu cel care mi-a făcut asta, dar sunt 100% sigur ca stiai ca am luat rășina.
 

Danny Tommy

Trapper
Danny, mai sus spuneai ca nu e corect ca cei de la fara pepite nu primesc si arme random ca cei de la pepite, eu le-am oferit posibilitatea asta.
Si pe lângă asta, te laudai ca a fost ideea ta ca locul 2 sa fie ales random

Acum ești supărat si nu iti convine ca nu ai fost ales tu?

De când s-a terminat lumea stai cu refresh ul pe forum sa vezi ce se postează, de parca știai ca urmează ceva, nu spun ca ai fost tu cel care mi-a făcut asta, dar sunt 100% sigur ca stiai ca am luat rășina.
Spuneam, insa nu ma refeream la armele tale, care faceau parte din premiul categoriei cu pepite.

Sau pe forum inca de cand m-am apucat de joc. In perioada asta stau mai mult pentru ca ma intereseaza in mod special subiectul in cauza.
 

DeletedUser27118

Guest
Ar fi trebuit sa fie un forum unde sa fie felicitati castigatorii dar administratia a reusit si acest lucru, sa interpreteze regulamentul dupa anumite interese.

Se stie cazul lui Demostere, caz evident de incalcare a regulamentului, nu avea voie sa joace la event dar a jucat, nu a folosit itemele primite, le-a tinut in inventar, dar a fost banat- decizie corecta luata de administratie. Putea si la el sa se interpreteze ca din obisnuinta jucand pe mai multe lumi simultan a crezut ca este pe o alta lume (ex: ohio) si sa fie iertat pentru ca nu s-a folosit de itemele primite.

Se stie si cazul lui Tk0la, a cumparat de la piata produse de la alt jucator. S-a precizat ca este permis sa cumperi doar de la caracter de admin, nu s-a prezentat o lista cu numele de la care este voie sa cumperi. A fost deductia lui Tk0la ca acel jucator este de fapt caracter de admin. Este greseala lui 100% si trebuia sa fie banat - decizie gresita luata de administratie. Explicatia data de administratie precum ca era nume asemanator cu cel al caracterului de admin pica din 2 motive:
1 - Tk0la trebuia sa fie atent si sa verifice de la cine cumpara;
2 - In oferta de la piata numele acelui vanzator aparea asa: "Henry Walker..." deoarece numele era prea lung, deci trebuia sa dai click pe nume si vedeai ca avea profil de jucator nu de admin. Nu conteaza ca la final a avut rasina in inventar, se pedepseste cumpararea de la piata si nu folosirea produselor cumparate de la piata.
Administratia a mai dat o explicatie in luarea deciziei si anume: "jucatorul Tk0la a folosit multe pepite" - asta demonstreaza pe ce baza se iau deciziile !

Nu este de mirare ca tot mai putini jucatori se inscriu pe acest joc.

Personal si eu (Gripa) am avut contradictii cu administratia pe tema produselor intermeserii. Eu fiind fierar aveam nevoie de rasina, administratia o punea si sarlatanilor la dispozitie, practic ii ajuta sa nu piarda timpul cu producerea rasinei... Am acceptat aceasta regula cu toate ca nu mi se parea corect. Dar problema a fost cand a pus spre finalul rundei calti la piata. Caltii sunt produsi de sarlatani si se folosesc de sarlatani la nivelul 550 si la nivelul 600 de mestesug. Am intrebat pentru cine a pus? A raspuns ca este necesar si pielarilor acest produs (calti). Am verificat lista jucatorilor, erau 2 pielari mai avansati dar ambii banati, urmatorul pielar era unul cu de nivel 7 (sapte). Am intrebat cum este cu putinta ca un pielar de acest nivel sa aiba nevoie de calti (abia la nivelul 550 au nevoie) ? L-am acuzat ca ajuta in mod intentionat pe un sarlatan sa urce cu usurinta in top mestesug. Dupa aceasta discutie a retras oferta. In cursa erau 2 sarlatani, Totalfs si Tk0la. Totalfs a cerut in mod repetat anumite produse intermediare si nu au fost puse la piata deci sunt convins ca acei calti erau pentru a-l ajuta pe Tk0la.

Am ajuns sa ma cert cu administratia pentru a lasa jocul sa decurga corect ???

Am ajuns sa ies de pe joc cu mai multi nervi decat intru ???

Am ajuns sa concurez contra celorlalti jucatori si contra administratiei ???


Felicitari colegilor si tuturor jucatorilor fair-play
Rusine Tk0la si administratiei
 
Ultima editare de un moderator:

nydaime

Gold digger
Trebuie sa mai pun încă odată pragaraful unde administrația își rezervă dreptul de a modifica regulamentul fără a fi voi anunțați?
 
Se stie si cazul lui Tk0la, a cumparat de la piata produse de la alt jucator. S-a precizat ca este permis sa cumperi doar de la caracter de admin, nu s-a prezentat o lista cu numele de la care este voie sa cumperi. A fost deductia lui Tk0la ca acel jucator este de fapt caracter de admin. Este greseala lui 100% si trebuia sa fie banat - decizie gresita luata de administratie. Explicatia data de administratie precum ca era nume asemanator cu cel al caracterului de admin pica din 2 motive:
1 - Tk0la trebuia sa fie atent si sa verifice de la cine cumpara;
2 - In oferta de la piata numele acelui vanzator aparea asa: "Henry Walker..." deoarece numele era prea lung, deci trebuia sa dai click pe nume si vedeai ca avea profil de jucator nu de admin. Nu conteaza ca la final a avut rasina in inventar, se pedepseste cumpararea de la piata si nu folosirea produselor cumparate de la piata.
Administratia a mai dat o explicatie in luarea deciziei si anume: "jucatorul Tk0la a folosit multe pepite" - asta demonstreaza pe ce baza se iau deciziile !


Really? Rad cu lacrimi :lol::lol:

Funny cum unii care au trisat / au profitat de ambiguitatile din regulament pe precedentele lumi speed fac acum pe lupii moralisti si ii dau in cap lui Tkola, la o faza care i se putea intampla oricui.

Incetati sa mai faceti pe victimele si sa cititi printre randuri. Prin pasajul pe care il tot invocati ( "jucatorul Tk0la a folosit multe pepite") Just a vrut doar sa sublinieze faptul ca tkola n-avea nici un motiv sa se saboteze singur. Ideea cum ca ar fi fost avantajat deja intra in cadrul SF ului. Nu s-a gandit absolut nimeni ca cineva poate avea o imaginatie atat de bogata ( sau bolnava ) incat sa-si faca un cont Henry Walker NPC. Plus ca rasina respectiva n-a influentat cu absolut nimic clasamentul final. Deci de unde atata neliniste si frustrare?
 
Sus