Game Mastered Event[SCOUNDREL]

DeletedUser

Guest
Titlu Propunere: Game Mastered Event

Descriptie Propunere: Aceasta propunere nu este una ce trebuie dusa neaparat spre devi, dar ma gandeam sa avem un Game Mastered Event pe TW.ro, ca si cum cei de pe .net au avut Scoundrel. Deci sa va explic cum merge treaba; Pe o lume, si doar pe una, se va face un fel de eveniment controlat de Admini(nu neaparat dar aranjat de admini) si se vor afla jucatori foarte puternici, care o sa aiba de la inceput in jur de nivel 95 sa zic si isi vor alege iei armele si indemanarile. Aceste caractere vor fii controlate de sa zic niste angajati, sau poate chiar de jucatori de incredere, daca nu de admini. Acesti jucatori vor lucra ca mercenari pentru ori cine, cat timp ii platesc. Plata pe .net era destul de mare. Acesti Scoundrel pot fii folositi la forturi si la dueluri. Dar, ei nu o sa ajute jucatorii tot timpul, ei o sa atace orase din diferite regiuni. Se selecteaza o regiune in fiecare saptamana si va aparea o fereastra de informatii despre unde ataca Scoundrel in acea saptamana(Ca si un ziar sa zi si apare de fiecare data cand intrati in joc). Acest Game Mastered event nu va fii definitiv, se va sfarsii candva, dar eu chiar cred ca o sa aduca mai multa activitate in joc si mai multa distractie. Aa da si acesti Scoundrel vor avea si ei un oras. Lumea care va avea acest Game mastered event va avea (GM) la final, deci cam asa [L5 (GM)]

Avantaje: Va aduce mai multa activitate in joc, Devine mai interesant, Putin mai multa concurenta.

Dezavantaje:O sa fie mai greu pentru cei care nu sunt axati pe dueluri atunci cand Scoundrel ataca orasele dintr-o regiune(desi vor avea voie sa atace un oras doar o data, si doar 2 jucatori din acel oras.), Admini poate vor fii ocupati(nu imi dau seama cu ce dar ma rog) si va fii cam complicat.​
 

DeletedUser

Guest
PRONTRA, e bine gandita si concurenta ar fi mare, dar cum ai zis si tu, va fi greu pt cei care sunt axati doar pe dueluri sa castige
 

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
Am spus ca dezavanteaja cei care nu sunt axati pe dueluri, daca la aia vati referit.
 

DeletedUser

Guest
Contra...aicia e un joc browser nu mmorpg in care Gm(game master)folosesc astfel de eventuri pentru a nu se plictisi playeri care sun nivel maxim
 

DeletedUser

Guest
Contra deoarece nivelul este prea mare si daca ataca unul mai slab il lesina si altul cu nivel mai mare castiga lupta si joaca in continuare fara probleme
 

DeletedUser

Guest
Contra deoarece nivelul este prea mare si daca ataca unul mai slab il lesina si altul cu nivel mai mare castiga lupta si joaca in continuare fara probleme

Acesti "npc" au nivele intre 10 si 90 , nu inteleg ce te sperii atat

Cat despre ceilalti , aici nu e o propunere in care sa se inventeze Scoundrel , ei au fost deja creati si ar fi interesant sa fie pusi si pe lumile noastre

On : PRO
 

DeletedUser

Guest
Contra deoarece nivelul este prea mare si daca ataca unul mai slab il lesina si altul cu nivel mai mare castiga lupta si joaca in continuare fara probleme

:))
Cum draq sa atace unu mai mic? :)) Tu cand te-ai apucat de joc?
Nu are posibilitatea de a ataca jucatori de nivel prea mic.
 
Sus