Gazeta The West - Discuții

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Daca te aveai bine cu aleg, ai fi avut vreo 3 pana acum. Nu e vina noastra ca nu iti alegi bine prietenii.
Un prieten adevarat da de 10 ori la roata pana pica cine trebuie, apoi posteaza gif cu ultima rotire:njub:
 

DeletedUser28095

Guest
da, n-am castigat

P.S. La tema - mai vin concursuri? Mai au sanse muritorii de rand la avatare clasice?
O să facem un concurs fără prea mult de muncă. Nu știu cine sau câți citeau legendele westului sau glumele din gazetă.

Nu este buget pentru gazeta
Avem buget.

@Criminus nu strică să reactivăm gazeta. Ce părere ai ?
Un format mai simplu de gazetă cred.
 
O să facem un concurs fără prea mult de muncă. Nu știu cine sau câți citeau legendele westului sau glumele din gazetă.


Avem buget.


Un format mai simplu de gazetă cred.
putem să ne organizăm.

Un exemplu de format al ei

1. Personalitate ( pot ajuta eu aici, cercetând diverse personalități și expunându-le în privat ție sau principalului editor )
2. Interviu ( ori se continuă metoda lui adsum, ori să se facă un random pe bază de înscriere - cu o săptămână înainte de apariția numărului să se facă o mică înscriere de 1-3 zile pentru viitorul număr, câștigătorului i se va lua un interviu și așa nu te mai lovești de lipsa de interes a unora sau dorința de intimitate a altora )
3. Prezentare unui set din joc - caracteristici, etc
4. Prezentarea unei misiuni din joc
5. Concursul cu întrebări
6. Altele ( despre eventuri, up-uri, vânzări, secrete tw = cum se pot obține anumite iteme unice, etc )
 
2. metoda nu e lui adsum. citește și interviurile vechi.
6. n-ai să vezi asta. e ca și cum aflăm în sfârșit cu ce ajută rugăciunea la biserică.
legat de punctul 2. scuze, nu am citit toate numerele, am văzut așa din mers cine s-a ocupat de gazetă și de asta am zis, cât despre punctul 6 acolo se pot include rudolph-ul, curea de karate sau alte iteme - nu secrete ce nu se pot oferi, spre exemplu: unicornul din setul x se poate obține terminând seria de misiuni x din perioada x. Sunt secrete pentru unii și lucruri știute pentru alții. Eu mi-am spus așa o părere, cam ce gen de gazetă mi-ar plăcea să văd. ( 8 - 10 pagini și este de ajuns )
 
Sus