Gazeta The West - Discuții

Caranthir

Greenhorn
Cum pot sa iti dau dislike? Sau report pentru dezinformare :lol:
Ia zi-mi ce are aventurierul de il face sa fie egal cu celelalte clase de caracter, m-ai facut curios.

faptul ca poti dormi moca la hotel e un mare avantaj, cred ca am economisit vreo 3k in total cu bonusul asta de cand m-am apucat.
 

adsum

Gunman
1. De ce produse e nevoie pentru a confecționa gem ?
a) afine, cărbune, zahăr
2. Pe ce lume este dezactivat transferul bancar ?
c) pennsylvania
3. Care e numărul maxim de forturi care pot fi deținute de un singur oraș?
a) 42
4. Ce îndemânare e utilă la fort atunci când vă aflați în apărare?
b) pune capcane
5. Cum s-au putut obține armele Călărețului Singuratic?
c) cumpărându-le din shop
6. Cum se poate obține realizarea "Acționar" ?
a) adunând 500 oup prin activități zilnice
7. În ce an s-a putut găsi la munci "Un tub mic de sticlă"?
a) 2019
8. Care e numărul maxim de misiuni care pot fi acceptate în același timp ?
a) 30
9. Câte zile poate fi menținut modul de vacanță?
b) 61
10. Care e numărul maxim de jucători care pot participa la o aventură?
c) 10

Ați copiat, dar ați copiat greșit :D

Repet încă o dată, pentru cei care poate nu știu: câștigătorii fiecărui concurs din gazetă vor fi anunțați pe prima pagină , în colț dreapta jos.
Pentru revendicarea premiilor trebuie să depuneți un tichet de tip "Forum".

Nr.6 va fi publicat pe 04.10.2021 03.10.2021.
 
Ultima editare:

DeletedUser24094

Guest
A fost schimbata întrebarea 4?
Cand am răspuns eu întreba de duel nu de fort, sau am citit eu greșit.
 

DeletedUser24094

Guest
Intrebarea 10 se repeta de 2x.
Iar la aventuri nu e neaparat necesar un numar de puncte sa castigi, cumularea acelui numar de puncte ajuta doar sa ai sansa de a primi un cufar, poti si sa pierzi dar daca ia numarul ala de puncte ai sansa la cufar, fara sa ajungi la acel numar de puncte si daca se termina la runde chiar daca iti arata ca ai castigat e 0% sansa la cufar.
Mai bine lasati intrebari fara variante de raspuns, asa e mai ok chiar daca e putin mai multa treaba la verificat.

Si viper solutie pentru tratamentul lor e asta.
Capture.PNG
Din pacate altceva nu poti face.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ce regula am incalcat? Cum era postarea off topic cand vorbeam despre gazeta si castigatorii ei? Tu acum nu faci off topic?
Edit: Deci ultimele postari care sunt chiar Off topic le lasi, dar cele despre gazeta le stergi. Esti fenomenal.
 

lord ion

West Marshal
Ce regula am incalcat? Cum era postarea off topic cand vorbeam despre gazeta si castigatorii ei? Tu acum nu faci off topic?
Edit: Deci ultimele postari care sunt chiar Off topic le lasi, dar cele despre gazeta le stergi. Esti fenomenal.
chestia asta ți se pare on? asta am șters. de 2 ori!

t2.jpg

ce încalci? uite:

1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.


1.7. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.
 

lord ion

West Marshal
Avand in vedere ca s-a premiat singur, da, este cat se poate de on topic. Cum am provocat? Descriind o situatie de fapt? :lol:
mda, situațiile de fapt nu se uită.
pentru aventura aia dintr-o noapte oarecare eu te banam definitiv. just a fost mărinimos...
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
Intrebarea 10 se repeta de 2x.
Iar la aventuri nu e neaparat necesar un numar de puncte sa castigi, cumularea acelui numar de puncte ajuta doar sa ai sansa de a primi un cufar, poti si sa pierzi dar daca ia numarul ala de puncte ai sansa la cufar, fara sa ajungi la acel numar de puncte si daca se termina la runde chiar daca iti arata ca ai castigat e 0% sansa la cufar.
Mai bine lasati intrebari fara variante de raspuns, asa e mai ok chiar daca e putin mai multa treaba la verificat.

Si viper solutie pentru tratamentul lor e asta.
Vezi atașament 3817
Din pacate altceva nu poti face.

Întrebarea legată de aventuri face referire strict la numărul de puncte. Echipa care atinge prima n puncte este declarată câștigătoare.
Celelalte condiții sau situații nu prezintă interes în cazul de față. Poate aș fi înțeles nemulțumirea ta dacă aș fi formulat altfel întrebarea, gen "ce condiții sunt necesare pt a câștiga o aventură?"
Despre care tratament vorbești? Cu ce anume ai fost nedreptățit?

Avand in vedere ca s-a premiat singur, da, este cat se poate de on topic. Cum am provocat? Descriind o situatie de fapt? :lol:

Asocierea mea cu diverși jucători și elucubrațiile tale nu prezintă interes. Dacă tot vrei atenție, caută să ieși în evidență cu ceva constructiv.
 

adsum

Gunman
N-am uitat, dar mai durează. Lipsește interviul, așa că a trebuit să ne orientăm către altcineva.
Sper să postăm duminică, cel târziu. Sorry pt neplăcerile create.
 

Emeer

Gunman
N-am uitat, dar mai durează. Lipsește interviul, așa că a trebuit să ne orientăm către altcineva.
Sper să postăm duminică, cel târziu. Sorry pt neplăcerile create.
intarzierea a venit fix in perioada speed si mna credeam ca nu ai timp de ea...nu ma intereseaza interviul doar personalitatea aleasa din old west
 
Sus