Gazeta The West - Discuții

adsum

Gunman
Am postat. Vom adăuga și interviul curând.

Răspunsuri nr 6:

1. c
2. a
3. c
4. c
5. b
6. c
7. a
8. b
9. b
10. c

Din cauza faptului că au început să se repete câștigătorii am redus numărul total de premii la 3, însă în același timp le-am suplimentat, după cum urmează:

a) 1 x 500 pepite + 1 Cufăr premium + 1 Răvașul norocului
b) 1 x 300 pepite + 1 Răvașul norocului
c) 1 x 200 pepite + 1 Cufăr cu șine de oțel
 
Ultima editare:

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Daca tot se repeta castigatorii, ia exclude-i de la urmatoarele extrageri. Eu n-am castigat niciodata. Si mai cunosc destule persoane in aceeasi situatie ca mine. De ce nu faci live extragerea si ne lasi vod-ul? :)
 

Kamasutric

Greenhorn
Daca s-ar face live nu ar mai putea sa aleaga adsum castigatorii, sau ma rog, ar trebui sa invarta roata pana pica cine vrea el . Toti prietenii lui de pe west au castigat concursurile de la gazeta, inclusiv avatarele clasice, asta fiind si motivul pentru care prefera sa nu-si dezvaluie identitatea.

Parerea mea e sa nu mai participi, concursurile astea sunt doar pentru o parte dintre jucatori.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
In legatura cu intrebarea 3 unde probabil multi au gresit, deoarece raspunsul corect nu exista, de ce ai considerat MERSUL ca fiind o abilitate in loc de o simpla actiune? Abilitatile sunt alea pe care le alegi inainte sa inceapa jocul. Intrebarea 3 trebuie anulata si refacuta extragerea. Toti cei care au raspuns gresit trebuie reintrodusi la extragere.
 

Emeer

Gunman
In legatura cu intrebarea 3 unde probabil multi au gresit, deoarece raspunsul corect nu exista, de ce ai considerat MERSUL ca fiind o abilitate in loc de o simpla actiune? Abilitatile sunt alea pe care le alegi inainte sa inceapa jocul. Intrebarea 3 trebuie anulata si refacuta extragerea. Toti cei care au raspuns gresit trebuie reintrodusi la extragere.
abilitati=skilluri si era si mersul si tragerea simpla. Legat de castigatori, da multe nume se repeta, is norocosi, sunt si oameni care au luat avatarul si nu sunt prieteni cu alegsz....Pana la urma este concursul lui adsum si el face ce vrea ;)
 

DeletedUser27887

Guest
Da … eu am câștigat mereu … Adsum cu manevrele lui … dacă nu ați văzut deja, wiki a fost actualizat și este gata în proporție de 90%.
Hpaul a contribuit la legendele vestului apropo. Puteți să contribuiți și voi … scrie pe ultima pagină din gazetă.
 

adsum

Gunman
Daca tot se repeta castigatorii, ia exclude-i de la urmatoarele extrageri. Eu n-am castigat niciodata. Si mai cunosc destule persoane in aceeasi situatie ca mine. De ce nu faci live extragerea si ne lasi vod-ul? :)
Nu văd niciun motiv pentru care i-aș exclude. Mi se pare mai bună varianta cu reducerea numărului de premii.
Ca să câștigi trebuie mai întâi să participi iar mai apoi să răspunzi corect, eventual să nu mai copiezi răspunsurile de la alții, existând riscul să fie greșite.
Înregistrarea extragerii o puteți vedea pe prima pagină din tema curentă. Dacă ești Toma Necredinciosul și ai dubii legate de autenticitatea extragerii, ești liber să nu participi. Oricum, aceleași suspiciuni au planat și asupra extragerii de la evenimentul curent, deși a fost live. Ne-am obișnuit cu teoria conspirației.
In legatura cu intrebarea 3 unde probabil multi au gresit, deoarece raspunsul corect nu exista, de ce ai considerat MERSUL ca fiind o abilitate in loc de o simpla actiune? Abilitatile sunt alea pe care le alegi inainte sa inceapa jocul. Intrebarea 3 trebuie anulata si refacuta extragerea. Toti cei care au raspuns gresit trebuie reintrodusi la extragere.
Dacă n-ai nimerit tu răspunsul corect nu înseamnă că el nu există, așadar nu trebuie refăcut nimic.Mersul și împușcarea sunt considerate tot abilități, denumite abilități de bază. Restul abilităților sunt denumite abilități opționale. Dacă întrebarea a creat confuzie puteați cere lămuriri.
Daca s-ar face live nu ar mai putea sa aleaga adsum castigatorii, sau ma rog, ar trebui sa invarta roata pana pica cine vrea el . Toti prietenii lui de pe west au castigat concursurile de la gazeta, inclusiv avatarele clasice, asta fiind si motivul pentru care prefera sa nu-si dezvaluie identitatea.
Parerea mea e sa nu mai participi, concursurile astea sunt doar pentru o parte dintre jucatori.
Ce de prieteni de care nu știam am :)) Mă mir că nu m-ați acuzat că sunt pe mâna cu bogdanell, care a câștigat de 4 ori.
Te invit să vii și cu dovezi care să-ți susțină afirmațiile, altfel rămân doar vorbe în vânt.
Dar ai dreptate, concursurile astea sunt destinate numai unor jucători, aceia care nu sunt fani Dan Diaconescu :D
Da e fain mai ales când hpaul câștiga mereu și este si în echipa de redactori cu pain
Hai s-o clarificăm și pe asta, că deja exagerați:

hpaul,euconu, Danaaa. și ZenooRO au contribuit cu materiale la Gazetă - lucru pe care îl poate face oricine.
Mrs.Pain se ocupă cu editarea gazetei și ne da o mână de ajutor cu Wiki. La fel ca Nebhotep și Roberto.
H.T.G. se ocupă de streaming în timpul luptelor din cadrul evenimentului Războiul Civil.
Mai sunt persoane care și-au oferit ajutorul iar mie îmi place să implic comunitatea în diverse proiecte.
Cu toate acestea vă asigur că nu au parte de niciun fel de avantaj, nici în joc, nici pe forum și nici la concursuri, dar cum unii sunteți mai răi că niște țațe, sunteți liberi să credeți ce doriți. Cât despre identitatea mea, care stârnește mare interes (la fel ca cea a Marthei) - n-aveți decât să vă dați cu părerea până când o să faceți bătături la degete de la atâta tastat.

PS: Interviul cu Elmer apare diseară. Eu zic că merită așteptarea :D
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
Eventuale reclamații pot fi depuse la just4fun. Observ că ați înțeles greșit scopul forumului. Nu-l mai confundați cu chat-ul din joc.

Ai postat răspunsurile da câștigători?

Câștigătorii sunt afișați pe prima pagină din numărul curent.
 
Ultima editare:

DeletedUser593

Guest
Te invit să vii și tu cu dovezi care să-ți susțină afirmațiile nefondate.
IllSimilarGalapagostortoise-size_restricted.gif
 

adsum

Gunman
Răspunsuri nr 7:

1. a) 25.05.2021
2. b) sarlatanul
3. a) cufar cu sina de fier
4. c) 88
5. a) 15
6. b) cumpara 250 obiecte de la piata
7. c) 270
8. a) 15
9. b) 4
10. a) bunicul lui Waupee


In jurul orei 21:00 puteți urmări live extragerea câștigătorilor (pepite+avatar), pe următorul link: www.twitch.tv/givmefai
 

adsum

Gunman
Vreau să anunț două mici modificări:
  • de acum vor intra în extragerea pentru avatar cei care au răspuns corect la oricare dintre cele două concursuri lunare
  • puteți trimite răspunsurile de la concurs și în joc, prin telegramă, către adsum
 
Sus