Gloante si pietre de slefuit

  • Autor subiect DeletedUser11192
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Mi se pare una dintre cea mai tampita idee sincer. Eu fiind soldat pe vigoare doar pe dueluri. Unde fac eu munca cu noroc ridicat? La Sf. Petru poate, cei care vor putea face muncile respective vor fii pe munci , iar acest lucru este inutil din moment ce nu are puncte puse pe duel. Useless.

Contra.

idem ....mi se pare cea mai naspa idee la care m-am holbat pana acum :)
contra
 

DeletedUser11192

Guest
idem ....mi se pare cea mai naspa idee la care m-am holbat pana acum :)
contra

Tu macar ai citit tot ce sa scris pe aici ca sa afli ce si cum?


EDITAT PRIMUL POST! Cititi din nou!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra

prea multi bani pe gloante,trebuie sa se faca gloante pt fiecare arma si asta ar dura,playeri noi ar avea prea mult de munca!!
 

DeletedUser11192

Guest
prea multi bani pe gloante,trebuie sa se faca gloante pt fiecare arma si asta ar dura,playeri noi ar avea prea mult de munca!!

Citeste primul post te rog . Gloantele sunt gratis . Tot ce trebuie sa faci e sa muncesti la fabrica de munitie .. ca un fel de hotel unde nu trebuie nici un fel de indemanare.
 

DeletedUser

Guest
cu o chestie nu sunt de acord... de ce sa fe fabrica de munitie numai in fort??? :eek:...inseamna ca orasele care au 33000 pct si nu au fort nu pot beneficia de acea fabrica... si nu ar fi corect... ar fi frumos ca fabrica sa fie in oras... in acea cladire fix din mijlocul orasului ... aia verde :) ... asa ar putea beneficia toti de gloante si pietre :D... nu?
 

DeletedUser11192

Guest
Eu as zice ca e mai bine in fort . De ce? Deoarece pana acum nu vad nici un bonus de la fort in afara de cazarma . Plus ca ce sa caute o fabrica de munitie intr-un oras? Nu ti se pare mai normal sa se afle intr-un fort? Oricum dupa cum ai spus tu daca nu ai 33000 de puncte (adica nu ai orasul facut calumea) de ce te-ai apuca sa pierzi timp construind fabrica? Nu mai bine te-ai apuca sa iti faci frumos orasul ? Si dupa ce ti-ai facut orasul ai facut un fort si gata. Deci ar fi cam useless sa fie in oras ;)
 

DeletedUser

Guest
da... nu ar arata prea frumos o fabrica intr-un oras.... dar unii ar fi dezavantazati :(
 

DeletedUser10847

Guest
O idee buna
Sa se gaseasca la slujbe de genul pazeste fortul , vinde arme indienilor , ataca postalionul , contrabanda , transporta munitia ,
Dar cred ca ar trebui sa difere gloantele intre ele .. sa fie macar 5 modele de gloante si 5 modele de pietre.

Te rog motiveaza de ce playerii noi vor fi dezavantajati

ai dreptate, sa fie macar norocul ceva mai legat cu munca, eu gasesc ABSOLUT numai arme la "cautator de comori" si aproape numai fesuri la ambuscada....
 

DeletedUser

Guest
Ideea nu nici proasta nici buna, sincer mie mise pare o mare prostie :)

Contra, cei de lvl 10/20 nu vor putea face rost de acele gloante, si nu cred ca ar fi cinstit sa te bata unu de lvl 20 si tu ai lvl 40 numai ca are acele gloante...
 

DeletedUser5652

Guest
PRO, idee foarte bine dezvoltata, foarte bune calcule inafara de preturi! Sa inceapa de la 10$ dar sa ajunga pana la >1500$ gloantele bune! Ar fi usor pentru un duelist/soldat de lvl 20 la duel sa dea 100$ pentru gloante de aur si sa invinga unul de nivel mai mare!

Imi place la aceasta ideea ca nu favorizeaza o anumita clasa de caracter si ajuta alta. Spre exemplu unui duelist de nivel mare putin ii pasa de 10 impuscare etc.. Dar unui aventurier sau muncitor ii este de ajutor

PRO
 

DeletedUser

Guest
PRO, idee foarte bine dezvoltata, foarte bune calcule inafara de preturi! Sa inceapa de la 10$ dar sa ajunga pana la >1500$ gloantele bune! Ar fi usor pentru un duelist/soldat de lvl 20 la duel sa dea 100$ pentru gloante de aur si sa invinga unul de nivel mai mare!

Imi place la aceasta ideea ca nu favorizeaza o anumita clasa de caracter si ajuta alta. Spre exemplu unui duelist de nivel mare putin ii pasa de 10 impuscare etc.. Dar unui aventurier sau muncitor ii este de ajutor

PRO
1500$ pentru 3 dueluri? fii serios
In rest sunt de acord cu tine, deci PRO
 

DeletedUser10446

Guest
pro.dar hai sa fim seriosi....ce ati zis mai sus e o porcarie care nu o sa se aplice.situatia forturilor e aiurea rau,sa zicem AS care au 10 forturi si unele orase care stau langa fort si nu fac parte din cauza lacomiei unora.daca nu sunt accesibile pentru toti degeaba o sa se bage.rata la aceste gloante/pietre sa fie 100%,nu fie avantajati aventurierii/cont premium.bonusul sa se aplice in duel doar sau tot timpul?sa fie o munca accesibila pentru toti,sa nu vina un duelist de nivel 16 cu prastie precisa,gloante bune,vesta gri si sa bata un muncitor de 30.
e mult de munca si de testat,poate intr-un an o sa se bage:)
in plus s-a zis ca nu o sa fie munci noi,cladiri noi doar de cea a serifului,\....
 

DeletedUser

Guest
pro..gloantele si pietrele sa poata fi cumparate de la magazinul de arme
 

DeletedUser

Guest
Pro;
-gloantele si pietrele sa poata fi procurate din fort,nu din oras;
-nu i-ar dezavantaja prea mult pe cei ce nu au fort(bonusurile nu sunt foarte mari);
-nu ar dezechilibra duelurile in cazul in care unii cu glont ii cauta pe altii fara (ptr ca asta necesita mai mult timp per duel).

O idee ce merita luata in calcul ,mai ales, de vreme ce cam toti cei cu contra sunt dusmanii limbii scrise, cel putin:))
 

DeletedUser

Guest
Nu prea sunt de acord ...

Daca orasul meu n-are fort eu constat ca nu pot sa port pistol
 

DeletedUser

Guest

NUME SUGESTIE: Gloante si pietre de slefuit
DESCRIERE SUGESTIE:
Unii playeri au mentionat ceva de imbunatatit arma . Eu va ofer o modalitate mai ortodoxa de a o face.
In primul rand .. mi se pare stupid sa trebuiasca doar un pistol. Bun ai pistolul .. si cu ce tragi? Cu aer comprimat? Ca doar nu ai gloante infinite la acel pistol?NU ESTE NEAPARAT SA AI GLOANTE PENTRU A TE DUELA!!!!
Prima sugestie ar fi introducerea GLOANTELOR.
Gloantele:
-Acestea sunt produse pe care le obtii din munca Fabrica de munitie din forturile personale(a se citi mai jos). Odata ce ai obtinut gloantele -gloantele vor aparea ca un singur produs dar in imagine va fi un cartus , acestea fiind infinite- le vei echipa ca si produs. Acestea in functie de calitate (gloante de diferite calibre si gloantele speciale "Gloante de argint" si "Gloante de aur") vor oferi un bonus de Impuscare Tintire si Daune cand o arma de foc este echipata.Orice glont merge cu orice arma si da bonus doar in functie de glont nu in functie de arma.
Exemplu :
Gloante de calibrul 5mm + Pepper box de precizie : Gloantele vor oferi un bonus de 4 Daune , 2 Impuscare si 2 Tintire. Acesta fiind unul din cele slabe.
Gloantele de aur + Revolver : 19 Daune + 10 Impuscare + 9 Tintire.Acesta fiind unul din cele mai bune.

Acelasi lucru si pentru pietrele de slefuit. La fel ca si gloantele doar ca acestea vor oferi bonusuri doar cand o arma alba este echipata.
AVANTAJE/DEZAVANTAJE:
-Avantajul este ca din nou , muncile cu noroc vor fi exploatate ceea ce inseamna petite pentru bonusul de noroc si bani exploatat si el
-Playerii vor mai avea o modalitate de customizare
-Locul pentru produse nu va mai fi inutil
-Playerii ce depind de seturi nu se vor bucura de imbunatatiri

In FORTURI muncitorii sa poata confectiona fabrici de munitie . Nivel maxim 5.
Per nivel sa se poata confectiona diferite calibre de gloante sau pietre.
Nivel 1 : gloante oarbe / pietre de rau sansa de (100% in 30 minute)
Nivel 2 : gloante de calibrul 55 / piatra de slefuit (50% in 30 minute)
Nivel 3 : gloante de calibrul 60 / topaz (30% in 30 de minute)
Nivel 4 : gloante de argint / turcoaz (10% in 30 de minute)
Nivel 5 : gloante de aur / diamant (5% in 30 de minute)

Odata fabrica construita fiecare caracter poate veni si lasa caracterul la muncit pentru a face rost de ele. Este ca un fel de slujba . Muncesti la fabrica si la final primesti in functie de noroc una din obiecte. Acestea au si o valoare in bani. De la 10 pana la 100 de $ .
__________________


Părerea mea:

1: Nu ar fi o idee prea bună pentru că ar complica jocul...
2: Nu se prea aplica cererile făcute de playeri...
3: Ar introduce munci noi mai degeaba
4: Ideea este bună dar trebuie editată mult pentru a fi perfectă...

Contra şi baftă în continuare
 

DeletedUser11192

Guest
de acord cu razvanutzz
[CONTRA[/b]

Sincer esti ca nuca in perete ^^
Nu stii nici macar sa-ti argumentezi "CONTRA"-urile .Dar in fine.. traim intr-o lume unde fiecare are dreptul la opinii ...

1: Nu ar fi o idee prea bună pentru că ar complica jocul...
2: Nu se prea aplica cererile făcute de playeri...
3: Ar introduce munci noi mai degeaba
4: Ideea este bună dar trebuie editată mult pentru a fi perfectă...

1. Sa bagi un produs ce sa creasca 10 daune si un punct de tintire? Cat de mult ar complica ...
2. Nu sunt player sunt user :)
3. Munci sau munca? Eu am pomenit doar de una ... nu de 49
4.Am zis ca ar fi perfecta? Stiu ca mai trebuie editata de asta cer pareri . Eu doar am dat un plan de idei cum ar putea sistemul de duel sa se dezvolte.
 
Sus